Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   270 / 276
(#) Ge Lee válasza Fatboj hozzászólására (») Jún 3, 2022 /
 
Nem lehet, mivel a két hegesztési mód egymástól teljesen eltérő igényeket támaszt a trafóval szemben. A hagyományos elektródás hegesztéshez olyan trafó kell aminek magas a szekunder feszültsége (az kell az ívgyújtáshoz), viszont mivel nagy a szórása (gyenge a primer-szekunder csatolása) ezért ezt a feszültséget nagy terhelésre könnyen leejti. A Co esetében pedig épp az ellenkezőjére lenne szükség, miszerint a trafónak alacsonyabb legyen a szekunder feszültsége, és azt ne is ejtse nagyon terhelésre sem, ezért van ezeknek (már amelyiknek) kisebb szórása, azaz szorosabb a csatolás a primer és a szekunder között. Meg kell nézni a manapság készülő bóvlikat, ahol is a szekunder ugyanúgy mellé van tekerve a primernek és nem rá, hogy mit lehet vele kezdeni (semmit) és akkor jönnek a kérdések, hogy mennyi kondit tegyek rá, meg mit csináljak vele (cseréld ki) hogy lehessen használni.
(#) Fatboj hozzászólása Jún 4, 2022 /
 
Mit jelent hogy jelgörbe.?
(#) tufatofu válasza Fatboj hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Leírták már párszor neked, hogy a CO trafó lényege, hogy ne essen a feszültség jelentősen az ívfogás pillanatában, a bevont elektródás lényege, pedig, hogy jelentősen essen, ezért a kettő teljesen ellentétes konstrukció, a lényeges feszültségeltérés ellenére is. Ha nem hiszed legegyszerűbb, ha kipróbálod....
(#) mpisti válasza Fatboj hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Nem jelgörbe,hanem jelleggörbe. A trafó olyan tulajdonsága, amivel jellemezni lehet a terhelőáram és a trafó szekunder feszültségváltozása közti összefüggést. Ezt az összefüggést elsősorban a trafó szórása határozza meg. A szórás lényege,hogy a primer tekercs által előállított mágneses erővonalakból mennyi vesz részt a szekunder tekercs gerjesztésében, és mennyi szóródik ki a vasmagból úgy,hogy ezt a kiszóródást a szekunder tekercsben folyó áram nagysága okozza. Ennél egyszerűbben nem tudom leírni. Ezt a szórást sokféleképpen el lehet érni, pl. a vasmag alakjával, tekercsek elrendezésével,légréses lemezeléssel stb. Csökkenteni viszont csak gondos tervezéssel és minél szorosabb mágneses csatolással lehet, aminek egyik módja pl. a primer és szekunder tekercsek egymásra tekerése, mint ahogy erre Gee Lee is utalt.
(#) dB_Thunder válasza mpisti hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Nem nálad van a hiba
(#) dB_Thunder válasza Fatboj hozzászólására (») Jún 4, 2022 /
 
Kedves Kolléga!

A nem baj, ha nem érted, vagy nem értesz hozzá! De még az alapokat se fogod fel, sokadjára se, ez sem baj, csak ne akarj építeni!!
Tedd meg nekünk azt a szívességet, hogy elmész pénzt keresni, és veszel egyet...
Hidd el az építés neked nem fog menni!
(#) mjani1 hozzászólása Jún 18, 2022 /
 
Üdv
van egy Trakis kompakt 200 co gépem aminek a főtrafó egyik oszlopa lefüstölt.
Szoktam tekercselni de itt az a probléma,hogy nem tudtam visszaszámolni a menetszámokat mert a 2 belső megcsapolás menetei úgy szétégtek,hogy lehetetlen volt megszámolni.
annyi sikerült,hogy a 2 belső összesen kb 250 menet.
Ha esetleg tud valaki ehhez a géphez valami dokumentumot vagy valami megoldást az nagy segítség lenne.
Köszönöm
(#) mjani1 válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Errő lenne szó.
(#) Ge Lee válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
A képből nem nagyon látni, de ha mindkét oszlopon egyforma tekercselés van, akkor a jó oldal oszlopára rátekersz mondjuk 10-20 menetet vékony huzalból, valamelyik tekercsét meghajtod egy 9V-os trafóval, végig méred az összes tekercs feszültségét és abból vissza tudod számolni minden tekercs menetszámát. Ha a hibás oldal szakadt az nem gond, de ha zárlatos akkor azt előtte le kell bontani mert belekavar a mérésbe.
(#) mjani1 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Nem egyformán van tekerve.
Már lebontottam de nem lehetett visszaszámolni úgy szétégett a 2 belső fokozat.
(#) mjani1 válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
A rossz oldal.
(#) mjani1 válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
A jó oldal.
(#) mjani1 válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Első 2 kép jó oldal.
És ez égett le.
(#) mjani1 válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
A bekötése.
(#) Ge Lee válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
A képek alapján valami olyat sikerült kikövetkeztetnem, hogy akkor van összesen 4 oszlop, ezeken van elosztva a primer és a szekunder úgy, hogy egy egy cséve 3 részre van osztva, a cséve közepén van a primer a szélén meg a szekunder, és a 4 cséve tekercselése nem egyforma.
Ha mindenféle jegyzetelés nélkül bontottad le a csévét az nem volt jó ötlet, mert függetlenül attól hogy mennyire volt összeégve azért ki lehetett volna következtetni a menetszámokat. A huzal átmérője adott, az is adott hogy abból mennyi menet fér bele a cséve ablakába egy sorba, az meg látszik a szétbontáskor hogy hány sor van egymáson.
Azt se igazán értem, hogy a szekundert minek kellett lebontani, az teljesen értelmetlen volt, ha csak nem volt az is összeégve. Nem nagyon látok szigetelést sem a sorok között, márpedig ha nincs akkor annak ilyen végeredménye lesz, és csak idők meg igénybevétel kérdése hogy mikor.
Az is sokat segített volna, hogy ha amíg működött megmérted volna a szekunder feszültséget az egyes fokozatokban, ez általában azoknál a trafóknál amikkel dolgom volt úgy szokott alakulni, hogy van a szekunder, ami attól függően hogy mennyi van sorba kapcsolva a primer tekercsekből 15-32V-ot ad mondjuk 6 fokozatban.
Nem tudom van-e értelme egyáltalán ezt így újra tekercselni, mert igazából az egészet kellene, és akkor azt én már nem így csinálnám hanem teljesen máshogy, de amilyen rézárak vannak manapság annyiból lehet hogy veszel egy másik gépet vagy egy kész trafót.
(#) mjani1 hozzászólása Jún 20, 2022 /
 
A primer felett keresztben átmegy a szekunder,azért bontottam le.
1mm- a huzal amivel tekerve volt,a 2 alsó ami szétégett kb 250 menet.ezen volt 30 menet,ami nem volt bekötve,ezen pedig a külső,ami 1,30-assal volt tekerve.
(#) mjani1 hozzászólása Jún 20, 2022 /
 
Igazából egy rajz kellene
(#) Ge Lee válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Erről nem hiszem hogy találni fogsz rajzot, azt magadnak tudtad volna csak megcsinálni még a szétbontás előtt, mert így utólag már arra sincs esély.
(#) mjani1 hozzászólása Jún 20, 2022 /
 
Nem tudom hogyan bírtam volna szétbontás előtt kimérni,mert vagy 15 menet szétégett,,egybeolvadt.
Ha a jó oszlopokat kimérném ki lehetne következtetni ennek a menetszámát?
(#) Ge Lee válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Már leírtam tegnap. Nem úgy kellett volna lebontani hogy nekiesel, hanem papír, ceruza, tolómérő, számológép. És akkor megvan hogy hány menet van egy sorban, hány sor van egymáson, meg kb. hol vannak a kivezetések, 2-3 menet tévedés itt lényegtelen.
A jó oszlopokat hiába méred ha nem ugyanúgy vannak tekerve mint amit lebontottál. Igazából ezt élőben kellett volna látni, még a szétbontás előtt, akkor lehetne rá bármit mondani, de így a távolból félig szétbontva én sem tudok rá mit mondani.
Egy trafónál én mindig szoktam készíteni papírra egy rajzot, amin látszik az elektromos bekötés, oda van írva minden tekercs mellé ha a menetszám nem is de legalább a feszültség értékek. De ezt ugye addig lehet megcsinálni amíg a trafó működik. Összeégés után is lehet csak jóval macerásabb, de így nem lehet hogy azt sem tudni hogy honnan és mennyi huzal lett lebontva, meg hogy azon hol voltak a kivezetések.
Könnyű így utólag mondani, de ezeknél érdemes előre is gondolkodni, épp azért hogy elkerüld az ilyen helyzeteket.
(#) mjani1 hozzászólása Jún 20, 2022 /
 
Mindent leírtam,megmértem,megszámoltam.
az automatát abban a pillanatban leverte ahogy a gombot megnyomtam.
kölső: menetszám 225, 1,30-as huzal
következő: menetszám 30 1.00-es huzal....ez nem volt sehova bekötve
következő: letekertem kb 70 menetet és egy nagy 200 ft-os nagyságú összeégés /hiányoztak darabok/
ez az összeégés a megcsapolás kimeneténél volt.
Letekertem a többit,összeadtam KB 263 menet az utolsó 2

Pár leégettet már megcsináltam de ez feladta leckét.
Egy ilyennek hogyan lehet megmérni a feszültségét?
Ha van rá megoldás szívesen meghallgatom,mindig szeretek tanulni.
(#) Phile80 válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Mellékelve. Gyárilag többször fel volt a cserélve a polaritás, olyankor nem hegeszt jól.
(#) mjani1 hozzászólása Jún 20, 2022 /
 
Ez jó. Köszönöm.
Még keresem a menetszámot.
(#) Joci_1x válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 20, 2022 /
 
Szia! Ha alaposan visszaolvasol, a 114. lappal kezdődően vannak bejegyzések egy hasonló gép felújításról. Egy villanyszerelő részlegesen áttekercselte, és teljesen felújította. Ha sikerül felvenned vele a kapcsolatot, lehet tud segíteni. Egy próbát megér. Üdv
(#) mjani1 hozzászólása Jún 20, 2022 /
 
Köszönöm.
Megpróbálom,de az 250 Amper-os.
(#) frob hozzászólása Jún 21, 2022 /
 
Sziasztok
Olvasgatom az újdonságokat hegesztés technikában, és megfogott a pulzáló mig hegesztési technológia, nem tűnik vészesnek a kivitelezése, de azért kérdezném valaki foglalkozott e már vele?
Találtam hullámformákat, de ahogy nézem egy viszonylag alacsony pár kHz -es pwm kitöltését változtatják ezzel elérve a kívánt áram alakot...

Próbálkozott már ilyesmivel valaki háztájiban, persze tudom lehet venni ilyen gépeket...

Előre is kösz!
(#) GPeti1977 válasza frob hozzászólására (») Jún 25, 2022 /
 
Ez az újdonság a 70 es évek óta létezik hanem előbb.
(#) meno.mano1967 válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 26, 2022 /
 
Üdv !
Én bontottam egy ilyen hegesztőt. A sok kivezetéses trafója megvan, a másiknak fele.
(#) meno.mano1967 válasza mjani1 hozzászólására (») Jún 26, 2022 / 1
 
Most látom. Ezt bontottam de fele megvan , lehet hogy a menetszámok is !
Holnap elküldőm ami infóm van róla.
A rajz szerint a két oszlop egyforma.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2022
(#) frob válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
hát nekem most újdonság, mivel most olvastam róla, főleg inverteres trafók kapcsán, és mikrokontrolleres vezérléssel.
De biztos megoldották a 70 es években is, analóg módszerrel, szívesen látnék ilyen kapcsrajzot is .
Biztos neked van, ha ennyire képben vagy, előre is köszi!
Következő: »»   270 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem