Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3407 / 3546
(#) Suba53 hozzászólása Jún 27, 2022 /
 
Sziasztok!

Ti hogy fognátok neki egy lakás kiürítésének, hogy ne a lomtalanító céget gazdagítsátok?
Bútorok, rengeteg könyv, és sok csetresz.
Egy ismerősömnek 200.000,- Ft ba került egy hasonló akció, én spórolnék inkább.
(#) mex válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Nagyon nem mindegy, hogy falu,város, esetleg főváros viszonylatban kell gondolkodni. Saját tapasztalat:
Pár ezres lélekszámú faluban volt munkatárs kisteherautóval, pár segítővel többszöri nekifutásra kiürített egy lakóházat. Csak a könyvek 15 sitteszsákot töltöttek meg.. A kutyának sem kellettek, senkinek nincs helye, iskola, falukönyvtár is elutasította-maradt a leadás. A bútorok ruhák,szegényebb helyre kerültek, az alkalmi segítőkhöz. Konyhai dolgok, kerti szerszámok,kazán, vasanyagok, tüzelő, és más rengeteg "csetresz" a szállítás ellenértékébe beleszámítódott+ 100.000Ft
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2022
(#) Ge Lee válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Jófogás, ingyen elvihető topik stb. Az ilyennel mindig csak a távolság a probléma, mert biztos hogy akadna az országban olyan emberke aki egy az egyben elvinne mindent, még fizetne is érte, na de nem 300km-ről...
De bármelyik lomis is elviszi ingyen csak legyen benne valami érték is, én adtam neki 3 működő TV-t, 4 működő monitort, 2 hajdu energomatot így elvitte a többit is amit rásóztam.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Hát igen, ahogyan előttem is mondták, nem mindegy hogy helyileg hol van az a lakás amit ki kell üríteni. Legalább település szintjén jó lenne tudni...
Nekem például a Máltaiak sokat segítettek, legalább a lábasok, stb. olyan helyre kerültek, akol mások még használják (talán).
500 könyvet elcipeltem fórumtársunkhoz Bócsára, kis szerencsével a helyi könyvtárat gyarapította vele.
De meg is lehet szívni. A gyerekkori barátom felfogadott egy lomist, azzal a szlogennel, hogy ingyen kiűríti a panel lakást, mindent vihet, de semmi nem maradhat benne, ami a falon kívül van. Olyan 1 millát költött rá, mire beköltözhető lett (szó szerint teljesítette a vállalkozó ugyanis ).
Tehát akkor hol van a kégli?
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Bp I. kerület.
Egyelőre még nem égető a dolog, mert most kezdtük hirdetni.
Vagyis az Ingyen elvihető FB, meg jófogás fórumokat még van idő végig próbálni.
A gyerekeket még rászabadítjuk, hogy csemegézzenek, bár ez a kör már egyszer megvolt.
Aztán én elhozom a fiatalkori dolgaimat, meg amihez köt valami, aztán jöhetnek a lomisok.
(#) nagym6 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
A fő kérdés, hogy mit mennyit tudnak kiárusítani, pénzzé tenni. Ha keveset vagy semmit, ingyen nem fognak dolgozni. Én olyan esetről tudok, amikor először megnézte a lomis, hogy mi van, majd nem vállalta a dolgot.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Ezt már lekéstétek...
Idézet:
„Lom szállítás egyedi megrendelésre m3 7 366 Ft”

Ez nem tudom milyen.
De mondjuk lapraszerelve ócska bútornál megérheti.
Aprólékot esetleg kocsival is el lehet hordani, ez elvileg ingyenes.
Sokat kell pakolászni, rendszerezni és logisztikázni...
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 27, 2022 /
 
Köszi!
A lomtalanításról lemaradtunk sajnos.
És remélem hogy a következő meg már nem lesz aktuális.
(#) Macsek71 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 28, 2022 /
 
A mi városunkban az éves közös "nagy" lomoláson kívül elvileg minden lakásnak (ahonnan szemétszállítást fizetnek) jár pár évente egy ingyenes lomtalanítás.

Vedd fel a kapcsolatot ( kérdezz rá) a településed hulladék-eltüntető szolgáltatójával ...

Ha nálatok is van ilyen szolgáltatás, az "eltüntetendő" holmi nagyját meg lehet próbálni "lomis-céggel" elvitetni.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Jún 29, 2022 /
 
Sziasztok!
Víz szerelés. Uhhh.
Mosogató:
Nem lehet megforrasztani.
Állítólag a helyét ki kéne nyomni gumiámmal.
Vélemények?
(Anyám konyhája, másnak nem vállalok.)

Szerk.: 1981-es technika, a tetőléc ingyen volt és rögtön itt.
Nem méregdrága, alap egyes mosogató.

Állítólag kikezdi a pára a munkalapot.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2022
(#) Bakman válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Nem értem a kérdést. Mit akarsz forrasztani? Vízzárás a munkalap és a tálca közé kell a külső oldalon (ahol látod).
(#) Transztyuszeres válasza Bakman hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Vicc volt a forrasztás.

Van a munkalap és a tálca között, de állítólag ahol a képen látszik a munkalap, ott kikezdi a pára.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2022
(#) Gafly válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Arra fehér gégecsöves harci kunkorra meg az szokták mondani, hogy "Így ne!".
(#) Rosszmáj válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Pozdorját párszor bekenni lenolajkencével (vagy használt étolajjal), utána sűrű olajfestékkel lekenni. Vízzárásra vízálló szilikon a perem alá.
(#) Transztyuszeres válasza Gafly hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Igen, az ideiglenes, mert este anyám már akart mosogatni.
(#) Transztyuszeres válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Köszi! Van is itt hozzá minden.
Vannak itt szakik.
(#) Transztyuszeres válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
A fekete trinát jó sűrű már:
(#) Gafly válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jún 29, 2022 / 2
 
Idézet:
„Igen, az ideiglenes, mert este anyám már akart mosogatni.”

Ezt ismerem.
Apósomnál kiástam az árkot a nyilvános csatorna bekötéshez.
Annyi volt hátra, hogy elvágom a régi csövet ami az emésztőhöz ment, és összepasszintsam az új irányba menő idomokat (ami azért nem annyira egyszerű, mint leírva látszik).
Szólok, hogy akkor mindenki most menjen el WC-re, és semmit ne csináljunk fürdőszobában, konyhában sem, mert elvágom a csövet, és utána nem lehet ameddig nem szólok.
Állok négykézláb az árokban, kezemben az idomokkal, amikor hallom a nyitott csövön keresztül a WC lehúzás jellegzetes hangját.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2022
(#) antiktelefon válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Én a munkalap vágott élét epoxival zártam és utána jó sok szilikonnal be lett ragasztva a mosogató. Ha később ki akarod venni, az autóknál használatos fekete tömítőszalaggal is berakhatod.
(#) mnyugger hozzászólása Jún 29, 2022 /
 
Városban, négysávos (oda kettő, vissza kettő) úton szabad e megállni rakodás céljából. Tábla nem tiltja.
(#) szikorapéter válasza mnyugger hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Amennyiben más módon nem megoldható, elakadásjelzővel igen szabad a sáv szélére amennyire lehet lehúzódva. A környező nagyvárosokban látom ezt a gyakorlatot nap mint nap.
(#) szs válasza mnyugger hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Természetesen szabad megállni is, várakozni is, ha tábla nem tiltja.
Nemcsak rakodás céljából, hanem egész nap lehet akár parkolni.
Ha "várakozni tilos" netán ki lenne téve, rakodni (és ebbe a tételes áruátvétel és a hozzátartozó okmányigazolás is beletartozik) akkor is lehet, az megállásnak minősül.

Szikorapéter:
Nem kell elakakadásjelző, minek kéne. Semmi nem írja elő.
A "vészvillogót" leginkább a "megállni tilos"-ban rakodók szokták alkalmazni, pedighát az semmivel sem zeszi szabályosabbá a szabályszegést
(#) szs válasza mnyugger hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Például itt sem tiltja tábla -parkolnak is, mégcsak nem is rakodás a cél. Teljesen szabályosan teszik itt. Fentebb, és lentebb is van olyan rész, ahol táblával tiltják, de ezen a részen nem.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2022
(#) bbb válasza mnyugger hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Ha tábla nem tiltja, akkor ott is hagyhatod az autód. Tessék egy ilyen példa: Bp XV. Bánkút u.
(#) enree hozzászólása Jún 29, 2022 /
 
Sziasztok!
Van esetleg olyan köztetek, aki vett termőföldet és 5 évnél korábban adta el? Ha igen, megtenné, hogy rámír privátban?
(#) Remci hozzászólása Jún 29, 2022 /
 
Sziasztok!

Használ valaki LEO szivattyút otthon locsolásra? Mik a tapasztalatok e márkával kapcsolatban?
(#) nedudgi válasza Remci hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Komolyabb telepítők szerint azért nem jó macskadobálásra, mert a súlya miatt komoly sérülést okozhat, ez pedig büntetendő, állatkínzás jogcímen. Ellenjavallt, ha pechfógel vagy, egyéb esetben lutri. Ha kifogod, pár évig működhet.
(#) Remci válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 29, 2022 /
 
Aha! Csak azért kérdem,mert hoztak egyet javításra, csapágy,tekercs, diffúzor, tömszelence csere, de a kutunkról nem igazán hajlandó a vizet felvenni. Megtöltöttem egy vödröt vízzel, a szivattyút megemeltem egy méterrel a vödör fölé és pillanatok alatt kirántotta a vizet belőle. Ami a kúton van másik szivattyú, az felveszi a vizet -Piero- viszont nagy nyomást az sem tud,mert ha két pofozós locsolót akarok róla működtetni, akkor elengedi a nyomást. Nem tudom eldönteni, hogy most a szivattyúk a rosszak, vagy annyira lent van a vízszint hogy nem képesek rendesen felszívni a vizet.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza Remci hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Nyomás segítő tartály lehet, hogy dobna rajta. Nagyapámnál olyan szivattyú van a kútra kötve, amin van egy felpumpált, gumi betétes tartály, valamint egy nyomáskapcsoló, ami a szivattyút kapcsolgatja. Pár percig elmegy a tartállyal, mire beesik a nyomás és visszakapcsol a szivattyú, mindeközben a slag vízhozama változatlan marad.
(#) Frankye válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Ezt úgy hívják, hogy "házi vízmű".
Következő: »»   3407 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem