Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3739 / 3950
(#) Epu2 válasza Jonni hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Vihet 18....24V-ot is és egy filléres kapcsoló üzemű táppal beállítja a szükségest.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 8, 2022 /
 
Amúgy milyen részletek kellenek ahhoz hogy a kamera akár több kilométerre tudjon jelezni a telefonnak? Így képzeltem el: wifis kamera-szobai wifi készülék-számítógép internettel-telefon.
(#) gyulank hozzászólása Júl 8, 2022 /
 
Mitől digitális a gyújtótekercs,
(#) Lamprologus válasza gyulank hozzászólására (») Júl 8, 2022 / 1
 
Olvasom a kérdést...
Na fogadjunk ez a Gyulánk lesz! ... És nyertem!
(#) tufatofu válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Szerintem egy fix ip cím, vagy valamilyen dyndns szerű free regisztráció, ha létezik még ilyen.
(#) kendre256 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Rengeteg fajta egyszerű wifis kamera van. Wifis kamera -- szobai wifi router (nyilván internetre kötve) -- telefonos applikáció (amik persze sok mindent szeretnének tudni rólad...).
Nemrég üzemeltem be egy egyszerű TP-Linkes kamerát (Tapo C110). Az applikációhoz kell még egy regisztráció a TP-Link oldalán, és onnan megy minden, mint a karikacsapás. A kép is megy a kínai szerverekre, ha fizetsz a felhőszolgáltatásért.
Felhőszolgáltatás nélkül, ha nem nézed éppen a képet, akkor nem megy az internet felé forgalom (hacsak más nem nézi...). Felhő nélkül a kamera SD kártyán tudja tárolni a felvételeket, amit vissza tudsz nézni bárhonnan a világból. Az applikáción keresztül tud jelezni a kamera, ha mozgás volt. (Ja meg oda is lehet szólni, hogy "Buksiiii, menj onnan!" )
(#) antiktelefon válasza Wind-Storm hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Ezt mondtam én is a kapcsolható konnektorral, de NE csillárkapcsolót használj.
Illene 2 póluson megszakítani egyrészt, másrészt ezek a kapcsolók a feliratuk ellenére nem fogják bírni ilyen áramok megszakítását még rezisztív terhelés esetén sem. Persze valameddig jó lesz és amikor beég, valószínűleg nem tud tüzet okozni, de nem így tervez az ember.

A vizet ha melegíted, akkor tágul. Nem tudom hol olvastad ezt, de vagy a csapba kell biztonsági szelep vagy a befolyó csőre kell egy kombinált visszacsapó és biztonsági szelepet rakni, ami minden melegítésnél enged ki nyomást, vagy egy biztonsági szelepet és egy tágulási tartályt, ekkor a szelep nem fog nyílni melegítéskor. Elég hamar el fog durranni a műanyag tartály, ha minden melegítésnél felfújod nagy nyomásra, mivel nincs ami elengedje a nyomást, amíg nem nyitod meg a csapot.
A linken az útmutató egyértelműen jelzi, hogy kell biztonsági szelep.
Persze ha nincs visszacsapó szelep, akkor melegítéskor a hidegvíz ág fele tud visszatágulni, de az nem túl szabályos. Mondjuk "csak" 15l a teljes vízmennyiség.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
(#) gyulank válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Kérdezni szégyen, vagy nem tudni, vagy mi?
(#) szs válasza gyulank hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
A megszakítótól
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Én például nem igazán értem hogy mi kérdésed tárgya és értelme?
Próbáld meg szép kerek mondatokban bővebben kifejteni a kérdésedet, különös tekintettel annak a céljára, csak hogy megértsük...
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Digitális, mint (pl) a füstjel is, mert két állapotban leledzik. A gyújtótrafóra pedig tényleg értelmezhető, és tényleg a megszakítótól.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
(#) vision61 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Vagy legalább adna egy linket, ahol ezt olvasta: "digitális gyújtótekercs".
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
(#) szs válasza vision61 hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Akkor neked is figyelmedbe ajánlom, hiszen nem kérdezett hülyeséget:
Idézet:
„Bár a „digitális jel” fogalom sokak szerint csak a modern elektronikában és a számítástechnikában használt bináris elektronikus digitális rendszerekkel áll összefüggésben, ez a feltételezés nem helyes. A digitális rendszerek valójában nagyon ősi eredetűek és sem az nem szükséges, hogy binárisak, sem az, hogy elektronikusak legyenek.

A jelzőtűz talán a legegyszerűbb nem-elektronikus digitális jel, mely csupán két állapottal (be- és kikapcsolt állapot) rendelkezik. Talán a füstjel a digitális jel legősibb példája, melynél egy analóg „hordozót” (füst) modulálnak egy pokróccal, így hozva létre a digitális jeleket (füstgomolyagok), melyek az információt szállítják.”

(Én sajnos ilyen jól nem tudtam megfogalmazni, de tudtam, mit kellene írni, így hamar rátaláltam)
A gyújtótekercs ugyanezt teszi. Igen-nem.
Tényleg a megszakítótól.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
(#) gyulank válasza szs hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Az új gépekre ezt írják, hogy ilyenjük van, vagyis a régieknek nem ilyenjük van, és az érdekel, hogy ez miben más.
(#) szs válasza gyulank hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
A gyújtótekercs semmiben. Sokan vannak e országban, akik azt hiszik, beszélnek nyelveket, és fordítanak is. (Én nem, de nem is fordítok)
Az eredeti írást kéne látni, de ahhoz nemigen férsz hozzá, azért kérdezel.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
(#) gyulank válasza szs hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Már vagy 5 éve is ilyeneket beszélt egyik ismerősöm a fűkaszáról, hogy digitális gyújtású, meg diódás légszűrős vagy nem tudom mi. Nem csak egy eltévedt oldalon véletlen elírásról van szó, hanem a hivatalos ismertetőkben is ez van.
(#) szs válasza gyulank hozzászólására (») Júl 8, 2022 / 1
 
Nézd, vannak ilyen szóhasználatok, de ez nem azt jelenti, hogy létező dolog.
Bár... a benzinkúton is "diesel" néven árulják a gázolajat, pedig a diesel motorban pont az a lényeg, hogy bármi éghetővel működik(jó, azért folyékony vagy gáznemű legyen. Mert bár szénporhoz fejlesztette Diesel, de azzal nem vált be), ha van hozzávaló adagoló (bizony, benzinnel is). Mégis rögzült a rossz elnevezés.
Így végül behozzák a szóhasználatba a digitális tekercset?
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
(#) sany válasza gyulank hozzászólására (») Júl 8, 2022 / 2
 
Azért mert VAGY gyújt vagy NEM-VAGY gyújt.
(#) gyulank válasza szs hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Ezt ismeretek nélkül én is rávágtam 6 évvel ezelőtt is. De még mindig csak ott tartok, hogy ezt hiszem, nem tudom. Ezért kérdeztem meg, hogy olyan, aki találkozott már ilyennek nevezett gyújtással, megmondja, hogy mitől hívják így, de szerintem ti is csak véleményezitek, mint én 6 éve.
(#) Bakman válasza gyulank hozzászólására (») Júl 9, 2022 / 2
 
Valószínűleg elektronikus (diszkrét félvezetőket tartalmazó), kapcsolóüzemű, szenzoros gyújtásról lehet szó, amit némi PR dumával digitálisnak neveznek. Nagyon messziről nézve igaz, de kb. olyan hibás szóhasználat, mint egy mikrokontrolleres eszközre mesterséges intelligenciát mondani.

Egy szinusz jel analóg mert akármennyire nagyítod, nincs olyan pontja (magassága, értéke), amelyik egyezik az előzővel/következővel. Egy régi, felhúzós óra pedig digitálisnak mondható, mert a másodperc mutató egész másodperceken áll, a köztes részeket átugorja. Az, hogy az ugrás mennyi idő alatt megy végbe, a téma szempontjából lényegtelen.
(#) szs válasza gyulank hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Nemcsak véleményezzük. Sőt, most Bakman-tól egy elég részletes választ is kaptál róla, hogy miért helytelen az elnevezése.
El ne mondd még egyszer, hogy "de mondják, írják".
(#) Epu2 válasza gyulank hozzászólására (») Júl 9, 2022 / 1
 
Jobban eladható, még a hulladék is.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Ilyen volt régen a Babetta kismotor gyújtása illetve akkor a gyújtótekercse (?) is. Tirisztor kapcsolta rá a feltöltött kondit, csak be-ki kapcsolt.
(#) gyulank válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
A robi 155-ös kapagépben is az van, és nem indul. De azt sem hívták digitálisnak. És tán ma se.
(#) Wind-Storm válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Csak azért is csillárkapcsolót fogok használni a bojlert kapcsoló relé tápjához, miután megtaláltam hozzá az alkalmas típust.
Bár ez nem a bojleres topik, azért jó hogy írod a kombiszelep szükségességét, de egy szóval sem írtam hogy nincs betéve, valamint ez NEM műanyag tartályos.A Hajdu szabad kifolyású FT típusjelű vízmelegítők azok, melyek 0MPa-nál nagyobb nyomást nem viselnek el.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2022
(#) zoka hozzászólása Júl 9, 2022 /
 
Sziasztok! Ha 12V AC 80VA toroidra SB256-os diódahidat kötök , és arra mondjuk 60 ezer µF puffert, abból önmagában lehet gond, vagy ha nagy terhelést kap. Erősítőhöz kellene, hogy minél nagyobb csúcsokat tudjon.
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Teszteltem: 17,3VDC üresjárat. Puffer 10000 uF. Terhelés típusa LED szalag.
1. Terhelés: 2,64A, U 14,76VDC
2. Terhelés: 3,92A, U 14,03VDC
Elvileg ez a graetz híd 35 amperes, de tojást lehet rajt sütni 1 perc után (fémházas) szabad ezeknek ennyire melegedni? Mi történne egy 10 Amperes BR1010-el
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2022
(#) Karesz 50 válasza zoka hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
A diódán esik kb. 1V. 2Vx4A=8W. Ennél bonyolultabb, de nagyvonalakban ennyit hőt kell a Graetz-nek eldisszipálnia. Az erősítőben nem fog melegedni. (Feltéve, hogy nem A osztályú.)

Tehetsz 60 mF puffert, de ettől nem lesznek nagyobbak zenei csúcsok, mert "belassul" a táp.
Két beütés között a kis teljesítményű trafó nem tudja feltölteni csúcsfeszültségre a kondit.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2022
(#) szs válasza zoka hozzászólására (») Júl 9, 2022 / 1
 
Ha közel 4A futkos át a Graetz-en (miközben rajta kicsivel több, mint 1V esik) akkor 4W-nyi hő keletkezik rajta.
Az adatlapjában talán benne van, hogy hűtőborda nélkül hány fokot melegszik wattonként (thermal resistance ambient néven). De diódáknál mintha 30-50K/W-re emlékeznék. 4W-nál az 120tól-200ig fok "hőemelkedés" lehet.
Tégy rá hűtőbordát.
Következő: »»   3739 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem