Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   62 / 64
(#) b10up válasza gyulank hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Rá kéne mérni a tápra, miközben indulgat az AP.
(#) gyulank válasza b10up hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Nem történik semmi, ha nyomom, ha nem nyomom, ha 5, ha 50 mp-ig nyomom, ha elengedem, semmi változás.
(#) gyulank válasza b10up hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Tettem fel egy AP mappát, abban vannak képek róla.
(#) b10up válasza gyulank hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Van egy tüskesor rajta, az ethernet port felőli 2 az 3.3V és GND.
Azon mérsz stabil 3.3V-ot?
(#) gyulank válasza b10up hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
3,22-3,24 úgy, hogy 1.+, 2.-
(#) b10up válasza gyulank hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Az még oké is lehet. Akkor lehet szoftveresen rossz még, esetleg elkezdett frissíteni, amibe belerokkant. Ha van soros szintillesztőd, akkor lehet vele javítgatni esetleg, de nem biztos, hogy érdemes.
(#) gyulank válasza b10up hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Nem tudom, hol kéne megkérdeznem, hogy ki csinálná meg.
(#) b10up válasza gyulank hozzászólására (») Márc 31, 2022 / 1
 
Ha vállalod az odavissza posta díját, akkor ha szeretnéd, megnézem neked. A bootloadere épnek tűnik a villanások alapján, szóval lehetséges, hogy egy délután alatt rendbe lehet rakni.
(#) Macsek71 hozzászólása Ápr 1, 2022 /
 
Nem életbevágó de piszkálja a fantáziám :

Adott helyen 2 WiFi hálózatból választhat a telefonom. Van egy 2.5 GHz - a szolgáltatóé*, és egy 5 GHz-s saját. A teló inkább csatlakozna az 5 GHz-re, még akkor is amikor a kijelzett "térerő" (félkörök a név mellett) szinte 0, a másik meg majdnem full... (a szolgáltatói itt van a fal másik oldalán, a másik meg az ingatlan túlsó végében kb. 5 fallal arrébb)

Mi alapján választ hálózatot ? Lehet az 5G-s a gyengébb jel ellenére is gyorsabb ?

* a két router közt gigabites kábeles kapcsolat van.
(#) pucuka válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 1, 2022 /
 
A szó szoros értelmében nem választ, az handoff, vagy roaming lenne. A WiFi -nél ilyen nincs, ha felakadt az egyik hálózatra, egész addig rajta van, amíg használható, bármekkora is a térerő. Ha nem látja, átvált a következőre, ami a kistán van, ha egyik sem, akkor mobilinternet. Szerintem csak így lehet beállítani.
(#) Doky586 válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 1, 2022 /
 
Nyomj egy wifi-ki majd wifi-be és átcsatlakozik...
(#) Macsek71 válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 1, 2022 /
 
Én perverz kismalac nem engedem állandóra a telefon hálózathoz csatlakozását(se wifi, se mobilnet).
Rendszeresen előfordul (megnézném a leveleimet pl.), hogy a kisebb sebességű, de erősebb jelű router mellett is inkább a távolabbi, gyengébb jelűre csatlakozik. De nem mindig ! Ezért kérdeztem, mi oka lehet a választásnak ...
(#) Bakman válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 1, 2022 /
 
Nem csak telefonok csinálják ezt a cirkuszt. Pincében (műhely) a router jele kicsit több, mint nulla. A repeater jele maxon, mégis néha a routerre csatlakozik a laptop, holott mindkét eszköz ugyanazon sávban sugároz.

Az én telefonom szerint az 5 GHz-es mindenképpen jobb. Gondolom azért akar arra csatlakozni mert nincs felkészítve mérlegelésre, miszerint a lassabb de biztosabb, jobb.

WiFi.jpg
    
(#) nedudgi hozzászólása Jún 30, 2022 /
 
Van egy projektem, amiben közel ötven mikrokontroller (ESP8266) csatlakozna a hálózathoz, percenként 1-2 pár bájtos UDP adatforgalommal. Egy átlagos? router megbírkózhat ezzel a kihívással?
Jelenleg egy TP-Link Archer C2 AC750 router próbálkozik, de kevésnek tűnik a feladathoz.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 30, 2022 / 2
 
Szerintem nem az adatforgalommal, hanem a kapcsolatok számával van gondja.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Hát igen, idáig én is eljutottam, ezért keresek egy olyan (megfizethető) routert, ami bírja.
A projekt egyszeri, egynapos.
(#) kendre256 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Valami hálózati szerver "kérdezgeti" a mikrokontrollereket, vagy azok véletlenszerűen próbálkoznak adni? Az utóbbi esetben túl sok ütközés lesz ennyi eszköznél.
(#) nedudgi válasza kendre256 hozzászólására (») Jún 30, 2022 /
 
Ütközés szerintem kizárva, mindegyik állomásnak van egy egymásodperces időszelete, amikor adhat.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Ma kaptam választ a TP-LINK ügyfélszolgálattól, 15 WiFi kliens a "recommended maximum".
(#) b10up válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Szerintem egy mikrotik router/AP már simán elbír a feladattal. Esetleg amit tudsz tenni, hogy szerzel 2-3 kisebbet, és akkor 1-6-11 csatornákra szétdobálod őket
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
(#) Doky586 válasza b10up hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Inkább 1-5-9-13 csatornákra

wifi15k.png
    
(#) b10up válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 8, 2022 / 1
 
11 fölötti csatornákat tapasztalatom szerint sok eszköz nem vagy nem megfelelően lát/kezel, még azoknak sem, amiknek illene, ezért azokat nem is igazán szeretem ajánlani.
(#) Doky586 válasza b10up hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Furcsa. Én még eggyel sem találkoztam az utóbbi 10+ évben.
(#) nedudgi válasza b10up hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Egyszer már nekifutottam a Mikrotik routernek, már nem ütöm meg azt a szintet, hogy konfigurálni tudjam.
Az érdekes a dologban az, hogy a 8 éves TP-LINK WR1043ND azért került lecserélésre, mert az email kliense nem volt kompatibilis a UPC szolgáltatásával, ami ráadásu időközben megszűnt. Azzal 25 kliensig eljutottam, de megjött a család, őszig jegelni kell a projektet. De ilyen hülye eldobálást nem produkált a négy év folyamatos üzem alatt.
(#) b10up válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Főleg szolgáltatói eszközök-modemrouterek amiket láttam szenvedni ettől, és néhány Androidos telefon. ISP-nél dolgoztam, viszonylag gyakran belefutottam ilyen problémába, szerencsére egyszerű a megoldás rá.
(#) b10up válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 8, 2022 / 1
 
Pedig OpenWRT-vel még ha a teljesítménye elég, a mai napig jó szolgálatot tehet egy ilyen, akkor még egy csomó mindenre rávehető, amit gyárilag nem tud.
Mikrotikben pedig ha úgy van, tudok segíteni, nem nehéz amúgy, csak furcsa logikája van.
(#) Inhouse válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Idézet:
„TP-LINK WR1043ND azért került lecserélésre, mert az email kliense nem volt kompatibilis a UPC szolgáltatásával”

Ezt csak én nem értem?
(#) Doky586 válasza b10up hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Attól még használhat hármat 1-5-9 és ugyanúgy nincs átlapolódás. A legrosszabb ha átfedő csatornákra rakják ahelyett hogy kihasználnák a 33% al több helyet.
(valaki bemesélte nekik hogy 80/20=3)
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
(#) nedudgi válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
A router képes a rendszer eseménylistáját elektronikus úton elküldeni egy megadott címre. A Digi szolgáltatónál működő példány végre tudta hajtani ezt, a UPC területen működő nem. Kicseréltem a kettőt, hiba továbbra is megmaradt.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2022
(#) b10up válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 

Idézet:
„Furcsa. Én még eggyel sem találkoztam az utóbbi 10+ évben.”


Csak érdekességnek, ez a téma pont ma született, teljesen tőlem függetlenül:
Bővebben: Link


Egyébként a legtöbb eszköz az 1-6-11 csatornákra van beállva, mert 4 csatornád 1-11 között sehogyan nem lesz átfedés nélkül, viszont így totál elbeszélnek egymás mellett.
Ha meg kéne terveznem egy teljes hálót, teljesen más elvekkel futnék neki, de most abból indulok ki, hogy legális módon egyetlen napra kellene stabil megoldást összehozni.
Következő: »»   62 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem