Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   73 / 87
(#) kadarist válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
50 ohmos kábelt használj!
(#) dB_Thunder válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
Idézet:
„75Ω koaksz lesz kivezetve a falon kívülre. Azért ez, mert ez ingyér van, és igen tudom, hogy nagyobb az impedanciája, meg nem a legjobb választás,
de egy kísérletet megér. A végén első körben egy BiQuad antenna lesz szerintem”


Álomszép megoldás!! 50ohm kimenetre 75ös koax, arra egy 100ohm talpponti impedanciájú antenna!! Csak tönkre bírod tenni valahogy az adót!! Hajrá!
(#) Régi motoros hozzászólása Jún 5, 2022 /
 
Rendben, akkor rendelek 50 ohmosat. És kezdek helikális antennával, annak van 50 ohmos változata is.
Ha jól értem.
(#) Doky586 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 5, 2022 /
 
Nehogy azt higyjétek hogy ezen soho szolgáltatós routereknek pontos impedanciájuk van. Mivel a dobozon van az antenna ezért gyárilag édesmindegy, nem tervezték több méteres antennakábelhez.
Édesmindegy hogy 50 vagy 75.
(#) djuice hozzászólása Júl 10, 2022 /
 
Sziasztok!
Láma kérdésem volna: van egy Columbia 500, analóg műholdvevő (tv/rádió) beltéri + táv. Működik, de nem tudom mire lehetne ezt még használni.
(Esetleg akit érdekel pár sörért megegyezhetünk...)
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2022
(#) HA5AWS válasza djuice hozzászólására (») Júl 10, 2022 /
 
Szia!
Sajnos ezt már semmire se lehet használni, legjobb ha elviszed valami hulladékátvevőbe. Ha szeretsz barkácsolni alkatrészbányának még jó lehet.
Üdv: Gábor
(#) djuice válasza HA5AWS hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Köszi! 3-4 kondi, trafó, ledek ami benne van. Szóval ez még barkács aranybányának se sok.
A készülékházat akkor megtartom. Az még bármihez is jó lehet...
(Azt hittem a földihez hasonlóan a műholdas analóg rádiózás még nem halt ki, aztán ha vki szereti az még tudná használni esetleg.)
(#) Inhouse válasza djuice hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Az IR vevő, a távirányító LED és rezonátor, esetleg a modulátor, ha van benne (bár manapság már az se), tápja, doboza, kábele...
(#) lacek29 hozzászólása Szept 18, 2022 /
 
Sziasztok.A napokban fizettem elő MindigTv-re.Kaptam hozzá egy Prime dtt-0901w dekódert.Van hozzá egy ilyen antennám.Bővebben: Link.Az a kérdésem hogy mekkora a minimális jelszint ami szükséges,hogy ne essen szét a kép.Ugyebár ez a dekóder dbuV-ben adja meg a jelszintet,de a jelminőséget százalékban.Jelenleg 48-50 dbuV a jelszint,és 100% a minőség minden csatornán,de néha előfordul hogy szétesik a kép.
(#) proba válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
100% jelszint mellett akkor esik szét a kép, ha a hibaarány magas. Ennek az oka akár zavar is lehet. Az én TV-met nézegetve, a jelszint volt hogy 60-70 % ot mutatott, a kép jó volt, de volt hogy 99-100% volt, de a hibaarány 3-4 nél több, a kép már szétesett. Ebből nekem az jött le, a jelszint kevésbé fontos, bizonyos szint felett, a zavartatás az igazi bűnös a szétesésben.
(#) lacek29 válasza proba hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Sajnos nem vagyok jártas annyira ebben a témában.....mi okzhat zavart?
(#) Doky586 válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Amíg képet ad addig 100% a minőség. Ez ettől 'digitális' vagy 0 vagy 100...
A jelerősségben a szolgáltatós dobozka elég 'tompa', nagy jel kell neki, vannak sokkal érzékenyebb STB-k nála.
(#) pucuka válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
A térerősség sem túl sok, 50 - 80 dBuV között kéne lenni. Lehet hogy van némi reflexió az antenna kábelben. Ezért épp a határon működik a dekóder.
Nézd át alaposan a csatlakozókat, és azt is, hogy az antenna kábel ne legyen sérült, megtörve, meglapítva.
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Na azért ez nem így van, ha 80% attól még lehet ugyanolyan jó a videó...
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) VJ72 válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Szia,
A jelszint kevés minimum 60dB/uV kellene elérni, vagy az antenna nem áll irányba, vagy hosszú a levezető koax kábel. Gondolom az antenna nem a padláson hanem a tetőn árbocon van.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
olyat még nem láttam. A minőség vagy 0 volt vagy 100
A jelszint ami lényeges adat. De én inkább vettem saját stb-t, és a jelszint egyből 60-ról 98-ra ugrott.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) szs válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Pedig tényleg létező dolog, hogy nem 100%, nekem még sohasem volt annyi.
Most kíváncsiságból bedugtam a szobaantennát, a jelerősség (S) (ha jó felé forgatom az antannát) 50-60%-nyi, és a minőség (Q) is 40-90% közt ugrál..
Amikor dobozon át néztünk Mindigtv-t, (mert képcsöves Tv volt csak) az sem mutatott soha 100%-ot, de ha 60%-on felül volt, akkor már nézhető, jó volt. Alatta szétesegetett.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) szs válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Én még finomítanék az antanna irányán. Vicces, mert minden mozdítás után várni kel úgy egy másodpercet
(Gondolom, nemcak az antenna, hanem a kábel is új. Esetleg még a csatlakozásokat ellenőrizném, de inkább az antenna irányára gyanakszom)
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) Doky586 válasza szs hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Idézet:
„minden mozdítás után várni kel úgy egy másodpercet”
Lesz az egy nap is a balesetin... (Attól függ milyen magas a tető)
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) szs válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Csak nem esik le, no
(Most látom, egy "l"-el írtam a "kell" szót)
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) lacek29 válasza VJ72 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Padláson van az antenna...a koax nem túl hosszú,kb 8 méter.Próbáltam már forgatni az antennát,de az a legnagyobb jelszint amit eltudok érni.
(#) Régi motoros válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 / 1
 
Akkor első körben meg kellene oldanod, hogy tetőn kívülre helyezd az antennát, és úgy állítsd az adóra.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) szs válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Nekem is a padláson volt (és van is, csak nem használom már). De anyámnal is a padlasra tettem.
Igaz, mi csak úgy 40km-nyire vagyunk Kékestől, és szó szerint is rálátunk a toronyra, tehát egyszerűbb a dolog.
Lehet, hogy ki kell tenned a tetőn kívülre.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Idézet:
„Vicces, mert minden mozdítás után várni kel úgy egy másodpercet”

Ezt ismerem:
Állok a tetőn, bal kézzel kapaszkodok az árbócba, jobbomban a villáskulcs, és az antenna.
Apósom kioktatva, hogy amikor kicsit mozdítok, akkor kiabálok, és mondja hogy jobb lett-e.
Ordítozok, semmi.
Tovább ordítozok.
Ne ordibáljál már, éppen gólpassz volt.
(#) VJ72 válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Akkor ez a fő ok, a mindigtv település keresője Kistormás vételi helyre tetőantennás vételt javasol, ráadásul erősítős antennával.
(#) lacek29 válasza VJ72 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Pedig pont szerettem volna megúszni a tető bontást,cső felállítást...stb.Egyenlőre ígymarad,max kipróbálok valmi antenna erősítőt előbb.
(#) Doky586 válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Lemeztető? Vagy hővédő fóliázott?
Iránybaállítás iránytű alapján a legegyszerűbb (ha nincsenek nagy panelházak a környékeden).
(#) lacek29 válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Falun lakok...sima cseréptető.A torony 9.8 Km a háztól... nemkell iránytű tudom hogy merre van.Ha nemlenne 1-2 domb szabadszemmel látható lenne.
(#) pucuka válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Idézet:
„kipróbálok valmi antenna erősítőt előbb”

Na ez az ami nem segít. Ha nincs elegendő je az antenna kapcsain, mert a padláson már nincs sok térerő, akkor nincs mit erősíteni, max zajt. A tetőfedő anyagnak is van csillapítása.
(#) Ge Lee válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Ha esetleg van kitől kölcsönkérni, a helyedben kipróbálnék ahelyett az antenna helyett egy erősítős lepkét is, majdnem biztos hogy megoldaná a problémát. Ahol 50-60km-re van az adó, ott is tökéletes jelszintet szokott biztosítani a box számára, és még nem is kell a tetőn kívülre tenni.
Következő: »»   73 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem