Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   98 / 104
(#) tursaba hozzászólása Júl 3, 2022 /
 
Sziasztok!
Új klíma, a kültéri padlástér magasságban, csövezés padláson vízszintesen 3.7m, onnan a szobába a beltéribe lefelé 0.8m .

Szeretném megkérdezni, hogy hűtő - fűtő klíma esetén jól működő rendszert kapok ?
Köszönettel:
(#) kaqkk válasza tursaba hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Ha jól csinálja meg a klímás akkor igen ..
(#) aszim hozzászólása Júl 3, 2022 /
 
Sziasztok! Segítséget, útbaigazítást kérek. Van egy Dimarson DMR-20 GW-2 klimám. Kisebb problékmáktól eltekintve eddig tökéletesen üzemelt. Ma este volt egy hálózati gyors visszakapcsolás (GVA) utána egyszercsak azt vettük észre, hogy nem hűt. Kikapcs, újraindítás: a beltéri műkködik, a kültérin a ventillátor működik a kompresszor valószínűleg nem( hang alapján) . A hálózati gyorsvisszakapcsolás milyen hibát okozhatott? Hol keressem?EZ csak holnap délfelé lesz esedékes, de ha addig tudtok tippeket adni nagy segítség lenne. ( gondolom szakit most ne is keressek) Közel hetven évesen az erősáramú szakmában eltöltött 52 év után fognék a javításnak, hátha szerencsém lesz.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2022
(#) tufatofu válasza aszim hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Szia! Amennyiben on-off klímáról van szó, a kültéri egységben található 2db kondenzátor. A nagyobbik példány(értéke olyan 20-25-30-40-50uF, tipusfüggő), a kompresszor segédfázis kondenzátora. Ennek a kapacitás csökkenése miatt sem tud elindulni a kompresszor asszinkron motorja. A kicsi kondenzátor(2-3 uF) a ventilátor kondenzátora. Mondjuk a hálózati visszakapcsolás és a kondi tönkremenetele között sok összefüggést nem látok. A beltériben van még egy mágneskapcsoló ami a kompresszort kapcsolja, ami miatt esetleg nem indul be...
Kompresszor túlhevülés ellen még többnyire van a kompresszoron egy klixon(hőkioldó) is ami megvédené ilyenkor a tönkremeneteltől.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2022
(#) aszim válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Köszönöm, próbálom kimérni a kondikat. A beltériben levő mágneskapcsoló csak a kompresszort kapcsolja, vagy a ventilátor is erről kap ? (A ventilátor működik)
(#) aszim válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Az első lépés alakul. Nagy nehezen hozzáfértem a kondihoz. Rámértem az érték 0. Most sajnos fel kell függesztenem ügyem van közben veszek alkatrészt. Remélem ennyivel megúszom, mert qrva meleg van
(#) kaqkk válasza aszim hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Elvileg 2 "mágneskapcsoló" relé van a beltériben és a ventillátort -kompresszort külön kapcsolja az elektronika
(#) aszim válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Köszönöm a választ, épp amikor írtad akkor tornáztunk a létra tetején a kompresszor kondija volt a ludas! A dekni alatt mértem a feszültséget és megvolt az első kettő kapcson, utána rámértem a kondira, az meg kuka volt.
(#) aszim válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Szia! A tipped bejött, köszönöm a segítséget. A kondi volt a hibás, már működik is ! - . A hálózati visszakapcsolás 0,2 mp alatt egy forgó gép környezetében sok mindent produkálhat, itt a kondi lett pakk szakadt 0 értéket mértem. Az okosabb engedett .
(#) tufatofu válasza aszim hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Gratulálok!
(#) Gafly válasza aszim hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Idézet:
„Az okosabb engedett.”

Vagy nem véletlenül van az egyik kivezetés olvadóbiztosíték "szerűségnek" kialakítva.
(#) tursaba hozzászólása Júl 7, 2022 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy a kép jobb oldalán levő csatlakozón a kiépített csővezeték vákuumozása után, ha bontom, megmarad a vákuum?
A közepén levő tüskének mi a szerepe?
Köszönettel:

Vákum.jpg
    
(#) kaqkk válasza tursaba hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
A középen lévő tüske egy szelep (mint az autóguminál) ha bontod elvileg bent maradf a vákum ...
(#) tursaba válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Köszönöm. Tehát a vákuumozáskor megnyomja a csatlakozó a tüskét, így lehet a levegőt kiszívni, de utána villámgyorsan kell bontani a csatlakozást, különben visszamegy bele a levegő?
(#) kaqkk válasza tursaba hozzászólására (») Júl 7, 2022 /
 
Pontosan, de ha vákuumolás után rajtahagyod egy ideig a csaptelepet , már látod hogy nem ereszt a rendszer , ezután az egyik szelepet megnyitva kb 1 bar nyomásig felegengeded gázzal (aztán zárod a szelepet) majd leveszed a csatlakozót és ezután nyitod mindkét szelepet . Nem kell kapkodni csak nagyon minimális menyiségű gáz fog távozni (egy szisszenés)
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2022
(#) tursaba válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Köszönöm szépen a részletes segítséget!
(#) Villanymozdony hozzászólása Júl 9, 2022 /
 
Sziasztok!
Nemrég kaptam egy 1990 körül gyártott klímát, és a szervíz szelepnek hiányzik a közepe, azaz folyamatosan nyitott. A régi helyen is így volt felszerelve, szóval valószínűleg gyári a megoldás.
Ilyenkor hogyan lehetett vákuumozni úgy, hogy ne menjen be a levegő?
Én nem vákuumoztam, kifúvattam a gázzal a levegőt a rendszerből, aztán jó erősen rázártam a kupakot. Egy hónapja raktam fel, azóta nem volt gond vele. Egyébként nem lazítottam meg a hollandereket, hanem elvágtam a csövet, az új helyen meg összeforrasztottam. Így kimaradt a hollandis illesztés hibalehetősége.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2022
(#) Tepee válasza aszim hozzászólására (») Júl 9, 2022 /
 
Szia! Nézd meg a kompresszor kap feszültséget ha igen akkor a segédfázis kondenzátorát ellenőrizd.
(#) Tepee hozzászólása Júl 9, 2022 /
 
Sziasztok! Keresek Vestel vezérlőpanelt az enyémnek a procija meg halt félig, nem kapcsolja a reléket. A távvezérlőre reagál legalábbis hangjelzéssel, a lapát léptetőmotorját viszi de mást nem csinál. Feltételezem hogy egy másik vezérlővel is szóra lehet bírni. Nem sok vezérlési lehetőség van, a ventilátort a kompresszort és egy szelepet kapcsol. Van két hőmérséklet érzékelő ami alapján kapcsolgat. Csatolom a képet a lapról..

IMG_3419.JPG
    
(#) kaqkk válasza Tepee hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Mérted a hőszondák értékeit , előfordulhat hogy a beltéri levegőszonda értéke mászott el és azért nem indítja a kültérit ...
(#) teglascs hozzászólása Júl 11, 2022 /
 
Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy ilyen szettet, akkor kell vennem egy külön manométert, amivel a vákuum mértékét le tudom olvasni? (A szivattyún nem látok mérőórát.)
Köszönöm.
(#) kaqkk válasza teglascs hozzászólására (») Júl 11, 2022 / 1
 
A képen ott van klímás csaptelep a két nyomásmérővel ....
(#) teglascs válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Az képes mérni mbar-t is?
(#) kaqkk válasza teglascs hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Szerinted honnantudhatnám ? Kérdezz rá az eladótól ...
(#) kaqkk válasza teglascs hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
nézd meg Kattintgas a képek közt van közeli is a csaptelepről
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2022
(#) StMiklos válasza teglascs hozzászólására (») Júl 11, 2022 / 1
 
Szevasz!

Ez? mbart? A mutató szélessége legalább 20-40mbar..
A vákumszivattyú egyfokozatú, legalább 10-15 éve már kétfokozatúakat forgalmaznak.
Az órákon lévő skála: R134a, R22, R12 és R502. Ebből ma jószerivel csak az R134 van forgalomban, az összes többit min. 5-8 (van amit több, mint 12 éve) betiltottak.
A ma használatos gázok közül csak az R134a van rajta, de ezt a gázt ma már nagyon ritkán használják.
De végülis a gáznak mindegy mi a neve, nyomása viszont mindegyiknek van..
Ettől még ezért pénzért érdemes megvenni, mert engedményekkel ugyan, de lehet vele MÉRNI, ami azért nagy előny.
A vákumszivattyú ugyan nem tud 1 mbar alá menni (a kétfokozatú tud 0,02-0,04 mbart), de ha nincs is mivel mérni, akkor túl sok előnyt nem jelent. Szivárgást gyorsabban, megbízhatóbban finom beosztású, leolvashatóságú órával (digitális) lehet mérni.
Jellemző: nincs megadva a vákumszivattyú végvákuma, mint az egyik legfontosabb paraméter.
Split klímákhoz meg kb. bármelyik szállítóteljesítmény megfelel.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2022
(#) tamkov válasza teglascs hozzászólására (») Júl 12, 2022 / 1
 
Szia,
Én ezt a szettet ebay-ről vettem, német vagy lengyel raktárról 35 körül. Igaz egy éve...
De így utólag feleslegesen. Azóta vettem másik szervízcsapot (abból drágát vettem, de az az én bajom) és szikramentes két lépcsős szivattyút (46e itthon).
Szerintem nézz jobban körül ne vedd meg esetleg te is feleslegesen.
(#) teglascs válasza StMiklos hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Igen, én is ezért kérdeztem vissza: vagy tizen-barokat mérünk egy műszerrel, vagy millibarokat.
Tehát ha van egy szivattyúm, levákumolom a rendszert, és arra vagyok kíváncsi, hogy jól készítettem-e a csatlakozásokat, ráengedhetem-e a hűtőközeget, azaz tartja-e a vákumot, akkor vagy olyan szivattyúra van szükségem, aminek van egy beépített mérőórája, vagy kell vennem egy külön, erre a célra szolgáló nyomásmérőt (például egy ilyet).
Jól értem?
Köszönöm.
(#) teglascs válasza tamkov hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Köszönöm a javaslatot - tudnál adni linket?
(#) tufatofu válasza teglascs hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
A kötést nitrogénnel "szokták" megdübbenteni emlékeim szerint, mert a vákuum nem igazán fog jelezni apró szivárgást, és a "jó" vákuumtól még elengedheti szépen a gázt akár 1 év alatt is.
Következő: »»   98 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem