Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   82 / 94
(#) diginewl hozzászólása Jún 21, 2022 /
 
Elnézést, hogy belekotyogok ebbe a fórumba, ezt rendszeresen olvasom.
A kérdésem: létezik ma is forgalomban levő, újonnan beszerezhető ON/OFF split klíma? Az tud fűteni is télen? (ez nem inverteres, azaz vagy megy 1kW-ot fogyaszt, vagy áll) Ezek mennyivel megbízhatóbbak, mint a színes/szagos inverteres, de 10 év után úgyiskitikkad bármilyendrágátveszel változatok?
Köszönettel: Jenő
(#) kaqkk válasza diginewl hozzászólására (») Jún 21, 2022 / 1
 
On_of Klímát már csak elfekvő készletből , vagy talán Romániából tudsz venni .
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2022
(#) Zoleeh hozzászólása Júl 2, 2022 /
 
Sziasztok!

Bosch Climate RAC 3,5-2 OU típusú splitklima bel- vagy kültéri vezérlőpaneljének javításához értő és pár napon belül elvállaló szakembert keresnék Bp.-en vagy környékén.
A készülék pár perc működés után (a kültéri ekkor sem indul el) E1 hibakóddal leáll.
A beltéri panel képét mellékeltem.
Tudom, hogy "nem divat" a javítás, de én tennék egy próbát!

Köszönöm
Zoli

panel.jpg
    
(#) kaqkk válasza Zoleeh hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
A nagy relé mellett van az a fehér műanyag alkatrész (biztosítékház) pattintsd le és mérj rá a biztire (a szakadt akkor cseréld) ha jó a bizti akkor a kicsi relét cseréld ki . (baloldalt a kék csatlakozó felett )
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2022
(#) Zoleeh válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Szia kaqkk!

Köszönöm a gyors választ!

El vagyok bizonytalanodva.
Egyetlen alkatrész van, ami fehér, de arra az van írva, hogy 1,2 µF 450V, ami a 0-hoz erősen konvergáló tudásom szerint kondenzátor lehet. Ráadásul nem nagyon sikerül lepattintani sem, persze csak érzéssel próbáltam.
Ha ezen túl lendülnék, a kis relét sem tudnám kicserélni, mert se cserealkatrészem, se önbizalmam ilyen művelet elvégzéséhez.
(#) kaqkk válasza Zoleeh hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Bocs azt benéztem ! Nem bizti kondi azt akkor ne bántsd egyből a relét cseréld .
(#) nagyg282 hozzászólása Júl 2, 2022 /
 
Szia !
Pár éve én is igy jártam egy MIDEA MSMABU-12HRDN1-QRDOGW (3.5Kw) klimával kb 2év üzemelés után nekem is az E1 hiba jött be (komminikációs hiba a kültéri és beltéri között)!
Készítettem fémyképeket a panelekről ,ugyanez a panel volt az enyémben is !
Sok időt eltöltöttem a javítással,viszzarajzoltam a kommunikációs részt ,szkóppal mértem stb de hiábavaló volt egész ,végén panelcsere oldotta meg problémát (a kültéri inverter panel volt a hibás 25 000Ft került), az Aliexpress-en is beszerzhető de nekem klimás hozott kül és beltérit és cserelgetésel lehetett behatárolni a hibát !
A relé is meghibásodhat ,azt érdemes megnézni de az enyémben jó volt !
Üdv.:Gábor
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2022
(#) Zoleeh válasza nagyg282 hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Értelek, köszönöm
Ahogy nézem a csatolt képeid címét, épp most van évfordulód. Nálunk majd 1 évvel tovább húzta, szóval örülnöm kéne, de mégse megy.
Mivel erős időprésben vagyok, ezért gondoltam, hogy a javítás lenne a leggyorsabb. Ebből kifolyólag az Ali sajnos nem jöhet szóba, majd hétfőn megtudom, hogy mennyiért és mikorra lehet cseredarabot venni. Ha lesz alkatrész a szerelő nálunk is a cserélgetős módszert emlegette. Ő még annyit tett, hogy a kültéri sorkapcsán balról az első kettőt egy dróttal rövidre zárta, de így se indult el a kültéri, ami szerinte a beltéri panel hibájára utal. Amikor ezt elmeséltem a tőlem 200 km-re talált magát paneljavítóként hirdető szakembernek ő ezt cáfolta. Viszont annyit mondott, hogy ez alapján bonyolultnak tűnik az ügy és nem is tudja mikor lenne rá ideje, hogy végignézze a paneleket. Szóval valószínűleg nem egy relé a ludas.
Persze attól még "megnézném" csak ehhez is kevés vagyok. Gyanítom kiszerelt állapotban még macerásabb. Vagy tévedek?
(#) Geza59 hozzászólása Júl 4, 2022 /
 
Sziasztok!

Van valakinek javaslata, hogy hol tudnék venni akár új akár használt mókuskereket ehhez a 20 éves LG ablak-klímához?

A mókuskerék agya (ami 3 részből állt) letört a kerékről. Még így is szép, hogy 20 évig bírta.

MODEL SZÁM:
LG LW-H0560ACG

fan assy, blower 5834AR1592A neten talált kézikönyvből
(5834AR1592 magáról a mókus kerékről)

És itt láthatók a fotók, szintén a netről, de a méretek tőlem:
https://pumi.org/geza/temp/browseable/LG-ablak-klima/

Mókus kerék méretei:
D= 185mm
d= 8mm
h= 74mm
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2022
(#) pipi válasza Geza59 hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Esztergáltatnék egy olyan gyűrűt, hernyócsavarral rögzít a tengelyen, a gyűrűt meg odaragasztani, vagy lemezre felperemezni és a kerékre rácsavarozni...
(#) kaqkk válasza Geza59 hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Keress a vaterán használt beltérit , ha ragasztgatod kókányold tuti hogy ütni fog , rázkódik majd a beltéri a falon ....
(#) qut88 hozzászólása Júl 5, 2022 /
 
Üdv!

Esetleg tudtok-e segíteni, hogy van egy 15 év körüli Genex split klíma, ami kb 2 hete azt csinálja, hogy néha megáll a kültéri és azt vesszük észre, hogy meleget fúj. Kikapcsoljuk várunk vele egy kicsit, újra be és akkor működik megint. A mai nap erre rájött, hogy mintha a beltéri is megállt volna teljesen. Hibajelzést nem ad.

Próbáltam a kültérin kicserélni a kondenzátorokat, nem lett jobb a dolog. Mit kellene még átnézni ?
(#) zolika60 válasza qut88 hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Megnézném, van e benne elég gáz.
(#) kaqkk válasza qut88 hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Nem lehet hogy eléri a beállított hőmérsékletet ?Hány fokra van állítva ?
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2022
(#) qut88 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Nem, azt lejjebb is vettük direkt megnézni a dolgot. A gázt már nem tudom megnézni sajnos.
(#) kaqkk válasza qut88 hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Idézet:
„azt lejjebb is vettük”
Hová lejjebb ? A tutrbó üzemmód nincs bekapcsolvba a távirányítón ? A kültérin deres-vízcseppes valamelyikk szelep ? Hideg valamelyik cső ?
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2022
(#) qut88 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Mármint a beállított hőfokot lejjebb, hogy ne kapcsoljon ki véletlenül se. A kültérin hidegek, de nem annyira, vízcseppes inkább mint deres.
(#) kaqkk válasza qut88 hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Ha csak vízcseppes akkor tökéletes a készülék , hogy időnként leáll az természetes ha eléri a beállított hőfokot ..(És addig langyosat fúj amíg újra el nem indul ez a működésének velejárója és nem két hete csinálja hanem a felszerelése óta csak nem vetted észre .. ) Ne kapcsolgasd majd visszakapcsol magától .
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2022
(#) trickentrack hozzászólása Júl 13, 2022 /
 
Sziasztok!
Vásároltam van egy Mitsubishi klímám, sajnos nincs neki tálcafűtése. Volt már, hogy gondot okozott télen. (Hozzáért a ventilátor a jéghez.) Szereztem 1 méter fűtőkábelt, ehhez szeretnék építeni egy vezérlést ami adott hőfok alatt kapcsolgatja, mikor a gép üzemel. Szóbajöhet, Arduino vagy Pic is. Csinált már valaki hasonlót? Ahhoz sajnos kevés a tudásom, hogy magamtól írjak egy programot.

Előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Kár vergődni ilyesmivel vegyél hűtős boltban egy Prodigi hőfokszabályzót és kösd sorba a fűtőbetéttel (erre találták ki)
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2022
(#) antiktelefon válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Vegyél egy rex c100 PID kontrollert vagy valami más hasonlót használtan, nem kell ehhez arduino. Azért jól kell beállítani majd, hogy a hiszterézis ne legyen kicsi.
Amit írtak mechanikus szabályzó az se rossz ötlet mondjuk.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2022
(#) Mikkencs hozzászólása Júl 13, 2022 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Van egy régebbi Airwell Trio Dakota tral inverteres klímám használtan felszereltük és a kültéri meg sem moccan. Amikor áram alá helyezem kattan egyet és ennyi. Lehet, hogy a vezérlése rossz?
Talán tud valaki segíteni.
(#) kaqkk válasza Mikkencs hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
A kültéri -beltéri összekötése jó ? színek-számok stimmelnek ? A kültéri kötésdobozán elvileg van kapcsolási rajz fotózd le megnézném .
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2022
(#) kaqkk válasza Mikkencs hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
(#) Mikkencs válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Igen stimmel a bekötés ellenőriztem. négy pont van csak föld,nulla,fázis,jel.
(#) kaqkk válasza Mikkencs hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
A beltérik elindulnak csak a kültéri nem ? Minden beltéri hűtésre van beállítva ?
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2022
(#) Mikkencs válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
A háromból kettő műkődik egy nem de azt kikötöttem. Hűtésre vannak állítva.
(#) kaqkk válasza Mikkencs hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Semmi hibakód nincs ? beltérin led nem villog kültéri elektronikán led nem villog kijelző nem ír semmit ?
(#) Mikkencs válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
A beltérik elindulnak csak a zöld led világít rajtuk, a kültérinél a négy zöldből egy világít az 5 pirosból mind világít.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2022

led.jpg
    
(#) kaqkk válasza Mikkencs hozzászólására (») Júl 13, 2022 /
 
Akkor nézd meg a service manual ban hogy mit jelent az 5 piros led +1zöld
Következő: »»   82 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem