Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   111 / 131
(#) janir18 válasza janir18 hozzászólására (») Júl 8, 2022 / 1
 
Hello! Próbáltam másik tipusú távkacsolóval. Tanuláskor sem akart reágálni a második gombnyomásra. Majd sikeres tanulás után működik, illetve néha nem. Kiszereni még nem volt időm. Ha megérkezik az új Fiti akkor kiszedem és visszaküldöm a forgalmazónak gariban.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
A "sejtésed" téves! A Fiti panel memorizálja a kódokat (mi más?)...
De csak 3 csatornás tranyós kimenete van.
A RC-OPEN4/P táv az pedig fix kód "másolós"...de sajnos nem derült, hogy az eredeti kód miről került bele...
(#) janir18 válasza uniman hozzászólására (») Júl 8, 2022 /
 
Jól mondod, másolós. (Akkor valószínűleg ez volt a jó beszerzés.)Az eredeti egyike valahol megvan, de passz hol és milyen. Ugye ami jól működik azt nem bolygatjuk...
(#) mraulajos hozzászólása Júl 11, 2022 /
 
Hali!
Szenvedek egy Q60A vezérléssel. Kinyitotta a kaput, onnan sehova tovább. A rádiójel vételekor, Az FH hibakódot írja ki, Ami fotocella hibára utal. 3-9 es, 4-9 es pontok rövidre zárva, tehát fotocellák kiiktatva. Ezt követően, az nr jelet írja ki, ami nincs feltüntetve a leírásban. A relé kattan.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2022
(#) lelkes amatőr válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
nr: Általános motorhiba, laza csatlakozás miatt
megszakadt vezeték esetén fordul elő.
(#) mraulajos válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Igen. Ezt értelmeztem én is. A motorokat a vezérlésről lekötöttem, Saját kondijával, hálózatról, mind két irányba, mind kettőt ki próbáltam. Tökéletesen működnek. A panel sorkapocsba visszakötöttem, gondosan ellenőrizve a csatlakozást. A hibajelenség ugyan az. A panelen szemmel láthatóan nem látok semmit.
(#) lelkes amatőr válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Akkor innen kezdve marad a mérés: A relé kattanásakor a motor kapcsain mérhető-e feszültség? ha nem, akkor visszakövetni a jel útját.
(#) mraulajos válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Próbálkozom. Köszönöm!
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Fototeszt miatt bukik a dolog,
Induláskor csinál egy ki/be kapcsolást a fotocella tápjára, ha nem érzékel változást a foto bemeneten akkor hibával leáll.
ha kiiktatod a fotocellákat, akkor a fototesztet is le kell tiltani.
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Ez oké, amit írsz, de így működik évek óta. Egyszer csak megállt. Azért rá nézek arra a foto tesztre.
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 11, 2022 /
 
Iktasd ki a motortesztet és a foto tesztet átmenetileg (P7, P8), ha esetleg triak zárlat van, akkor azt látni fogod, mert késleltetés nélkül indul.
Előfordulhat viszont, hogy a triakok jól dolgoznak , minden okés lenne, de mégis hibát dob nekem volt már, hogy a visszacsatolás opto tranyó volt hibás (tehát nem az optotriac ami a triacot vezérli) ill bizonytalan (ez alapján tudja a vezérlés, hogy mennek-e a motorok)
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Köszönöm!
Az asztalomon van a vez. Ha csak a 24V ot adom neki, tudom programozni.? Már csak azért kérdezem, a sok tesztelési beállítási lehetőségek végett, hogy nem érzékeli 230V ot, és nem fog beindulni.?
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
Protecoknak kell 220 is, ne kérdezd miért, ennyire nem merültem bele.
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 12, 2022 /
 
P 8, motorteszt kiiktatva. Így tökéletesen működik. Milyen hátrány származhat ebből?
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Ezt csak ideiglenesen értettem.
Ellenőrizd le, hogy megvan-e a lassítás a menetidő végén, ill, a késleltetés megvan-e, ha Triac zárlat van, akkor hosszútávon elintézi a relét.
Mérd be a triacokat, a szélső lábain kb 60-90 ohm-ot kell mérni.
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Kiiktattam a motortesztet. Tökéletesen működik. Szépen indúl, és lassít a végén.
(#) SzilCsong válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Ha jó csinál mindent, akkor a visszacsatolással van a gond, nekem volt már ilyen, igaz V2-nél. Amit írtam előzőleg, valamelyik optotranyó szórakozik (nem optotriak!!!) neked egyszerű dolgod van, a V2-nél nem lehetett kikapcsolni a motortesztet, sajnos meg kellett javítani
Igazából nincs jelentősége a dolognak, annyi, ha véletlen megpusztul a triac és mondjuk nincs késleltetés a kapu szárnyak között, akkor nem biztos, hogy észreveszed és így meg hosszú távon legyilkolja a relét.
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 14, 2022 /
 
Köszönöm a kimerítő infót, és segítséget.
(#) Pzill hozzászólása Júl 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, technikai kérdés merült fel.
Éppen beszerzés előtt állok, és körülnézve a lehetőségek között egy proteco jön szóba a mi kapunkhoz.
A leader5 típusból több félét is látok, viszont látszólag indokolatlanul nagy ár különbségekkel. Akár +70%. Azt látom hogy leginkább csak a vezérlő elektronika ami különbözik a képeken. A motor/kar ugyanannak tűnik, felszereltség is nagyjából egyezik.
Indokolt a különbség? Mivel lehet jobb a drágább, ha a motor méret, kar hossz ugyanaz?
Csatolok képet, amin látszik a vezérlő egység belseje is.
Az első az olcsóbb kivitel,a másik kettő a drágább.
Névre ugyanaz amúgy a kit.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2022
(#) uniman válasza Pzill hozzászólására (») Júl 16, 2022 / 1
 
A vezérléseket, ha külön külön "kiguglizod", látni fogod az árkülönbség egy részét...a másik max. tízezres különség a villogó (hiánya).
A legolcsóbb a "leggagyibb"...és egyben a "nép" áltál legtöbbet vásárolt. Működik az is, de bizonyos spec. esetekben kiderül, hogy mik a hiányoságai.
Persze nem ismerjük, milyen, mekkora, milyen anyagú/szerkezetű kaput (hol) kell motorizálni...
Én az eredeti Proteco (Q80A ?) vezérlést választanám...és nem a színes sorkapcsok miatt.
(#) Pzill válasza uniman hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Köszi a gyors választ!

Az összes szettben van villogó, csak reklám miatt levágtam az első képről.

Elvileg mind a három szett "proteco leader5" néven fut, mégis kb 90-100e HUF különbség van. Azt feltételeztem, hogy az olcsó változat valamilyen régi változat raktárkészletből, s régebbi alkatrészekből, kevésbé okos elemekből.
A motor, kar ugyanaz a specifikációk szerint, hossz, löket, ajánlott kapu méret, mélység, teljesítmény illetve név, mind ugyanaz.

Az látszik egyedül a képeken, hogy más más a vezérlő egység belül, de azt hittem hogy mindegyik eredeti lehet csak, mert proteco néven fut mind.

A drágább szettben valóban a q80a szerepel mint vezérlő egység.
(#) janir18 válasza Pzill hozzászólására (») Júl 16, 2022 / 1
 
Hello!
Konkrétan nem ismerem minden csínjukat az említett vezérlőknek. Az elsőn nem látszik kijelző, míg a másik kettőn igen. A kijelzősök finomhangolhatóbbak mit a hagyományos vezérlők. Olvasd ki a telepítési leírásuk, abból már láthatod a különbséget.
(#) uniman válasza Pzill hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Válasz nélkül hagytad a kapuval kapcsolatos kérdésemet (A méretek indokolják az 5-ös motor? ....nem elég oda a 3/4-es?)...valamint a linkeket sem látni, hol nézed az árakat. Pl. itt én nem látok villogót...

Pl. ha az utcára nem merőleges az udvarod, akkor....
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2022
(#) uniman válasza Pzill hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
...valamint, bizonyára a Q80A-s szettet sem itt láttad...vagy igen? A Leader 3-ért itt +15 ezret kérnek, de van villogó is!
(#) Pzill válasza uniman hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Az 5-ös a mélység miatt kell elvileg, mert kb 30cm mélyen van a kapu sík.

Az olcsó: https://www.kapuaruhaz.hu/kapunyito-szettek/ketszarnyu-kapunyito/pr...tt-678
Szerkesztés: valóban, most nézem hogy ehhez nincs is lámpa, de mindenesetre az ár különbség így is elég nagy.

A drága:
1
https://masco.hu/szarnyaskapu-mozgato-szett-35-m-es-kapuszarnyig-23...leader

2
https://www.webaruhaz.hu/proteco-kit-leader-5.html
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2022
(#) uniman válasza Pzill hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Azaz 60 centis a fal, és belülről 30 cm-re vannak a szárnyak forgáspontjai a fal sarkától? (amiket nem lehet árhelyezni)...Várfal?
A hosszú löket = lassú nyitás.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2022
(#) Pzill válasza uniman hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Hát egy elég vastag négyszögletes oszlop közepén van, igen, szóval valóban várfal jellege van így
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2022
(#) janir18 válasza janir18 hozzászólására (») Júl 16, 2022 /
 
Hello! uniman
Időközben megérkezett a csere új Fiti vevő. Behelyezve, rátanítva távkapcsoló és lőn csoda. Gombnyomás és működik is. Rejtély mi volt az előzővel. Visszaküldtem a forgalmazóhoz. Most vagy azt mondja hibátlan és mehetek a rákba, vagy rájön mi van vele. De nagyon pesszimista vagyok ezügyben. Nem kisérleteztem a panellal, ne okozzak benne kárt
Köszi a segítő hozzáállásod
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2022
(#) uniman válasza janir18 hozzászólására (») Júl 16, 2022 / 1
 
Kösz az infót. Reméljük OK lesz sokáig...
Nálam van egy ilyen vevő az asztalon, zsír új korában lett kivéve egy vezérlőből. Az is elég furán viselkedik, pedig évekig vele tesztelgettem a távirányítókat. A tanul LED nem a leírás szerint pislog....még a leírásában jelzett csatorna ledek nincsenek is a Fitin....
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2022
(#) SzilCsong válasza Pzill hozzászólására (») Júl 17, 2022 / 1
 
Az első képen látható vezérlés nagyon alap, pl nem lehet állítani a szárnyak késleltetését, tehát, ha neked asszimetrikus kapud van, akkor lehetnek gondok + nem túl jó minőségű a nyák. Amúgy nem rossz.
Az utolsó képen Q60-nak tűnik, digitálisan lehet állítani még a lassítás kezdetet is.
Ha nem ázik be, örök élet.
Következő: »»   111 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem