Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   272 / 276
(#) Régi motoros hozzászólása Júl 24, 2022 /
 
Rendben, tehát akkor legyen egy "combos" trafó, meg strapabíró mechanika. Na de hát ez inverteres, nem lesz benne "combos" trafó. Nyilván ez nem a dohányzóasztal méretű vasmagtrafós ipari változat.
Meg az előtoló szerkezet sem fémből van, de hát valamin csak kell spórolni. Aztán mondjuk hiába írnak rá 200A-t, és feltételezzük, hogy csak 100-at tud, zártszelvényhez az elég lehet?

(Én gondoltam, hogy ez a megtévesztő adat megadás csak kínában bevett szokás,
de akkor ezek szerint nem. Persze lehet ez is valami kínai sorozat ugyebár.)

No de egy videóban megtaláltam a mért értéket is, 120A lett.

Közben megjött a válasz is az online shoptól, a 65EFt akciós ár,
egyébként 100EFt környékén vesztegetik, még külföldi oldalakon is.

És akkor a következő ami felmerült bennem, a +- feszültségállító potméter milyen funkciót tölt be?
Mikor kell a feszültséget szabályozni?

Ui.: Egyébként már írtam, nem a porbeles technológia érdekel, palack és reduktor már van.
(Még felesleges is.)
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2022
(#) Joci_1x válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Helló! Nem értem miért akarsz mindenáron kitolni magaddal, kicsit megpótolod, vennél egy normális gépet, és. ha mindenáron porbelessel akarsz hegeszteni, azzal lehet úgy is, és ha egy kis gyakorlás után rájössz hogy még se felel meg, minden további átalakítás nélkül lehet Co.-ként gázzal használni. üdv!
(#) Régi motoros válasza Joci_1x hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Na ezt most nem tudom hova tenni. Kétszer elmondtam, eszem ágában sincs porbelessel szórakozni. (Nem véletlen kezdtem úgy, hogy a sima porbeles átalakítható e CO2 -re).
De mindegy is, mert a linkelt gép CO2 gép, van gázcsatlakozása.
Pár videót is találtam róla, és egészen korrekten lehet vele hegeszteni.

Természetesen az eddigi hozzászólásokból teljesen világos, hogy szerintetek 100EFt alatt nincs normális CO2 gép, amit el is fogadok. Meg amúgy sem elég robosztus a szóban forgó masina,
a 2m munkakábel túl rövid, és ráadásul még egy 5kg -os dob se fér bele. Ja és a ráírt 200A helyett is csak 120A -t tud.

Na most akkor miért vennék egy 150 környéki masinát ami teljesíti az említett (általatok szükségesnek vélt) követelményeket ugyan, ha három havonta egyszer talán előveszem.
(Mert ugye azt is leírtam, hogy nem napi 5-6 órában fogom vele égetni a drótot.)
Akkor sem azért, hogy "vasúti sínt" hegesszek vele, legfeljebb pár zártszelvényt.

A másik versenyző egy IPOTOOLS MIG-160ER lenne,
de úgy néz ki ez sem tud semmivel többet mint az ALMAZ, cserébe 10EFt -al drágább.
(#) tufatofu válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Kérdezted, így leírták többen a véleményüket, viszont birkózni szerintem senki nem fog veled, ha te ennek ellenére meg akarod venni. Vedd meg és használd egészséggel! Ebben az árkategóriában szinte mindegyik egyformán "jó".
(#) Ge Lee válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Na látod, én pont ezért nem vettem semmilyent, mert én is ritkán használom. Na ilyenkor kell építeni a vásárlás helyett és akkor olyan lesz amilyenné építed, nem kell annak 1 nap alatt elkészülni. Ami húzós az a brutális réz ár, a többi vállalható.
(#) Phile80 válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Több féle ilyen olcsó Co géppel találkoztam (ezzel pont nem) és amiket láttam kivétel nélkül mindegyik jól hegesztett.
Itt csak az a kérdés. hogy meddig fog hegeszteni! Ezekben rendszerint van egy vezérlő panel és egy főáramköri panel. A gépben alig van néhány alkatrész, meglepően könnyű (4-5kg). A főáramkör még javítható, de a vezérlő panelt hibásodás esetén cserélni kell. Persze, csak ha van és ha van egyáltalán szerviz, ahol van aki ki tudja cserélni (sokszor nincs és egyre kevesebb). Ha szerencséd van, megy addig, amíg a műanyag fogaskerekek ledarálódnak a tolóban, azt talán tudod cserélni.
A lényeg az, ha belefér az árba, hogy jó eséllyel kukában végzi meghibásodás esetén pár éven belül, akkor meg kell venni webshopból, mert ha nem tetszik vissza tudod küldeni.
(#) Régi motoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Akkor ha jól értem, te egy sima trafósat csináltál. Mégis mennyibe jött ki?
Értem én, hogy egyszerűbb meg olcsóbb (talán), mint az inverteres.
Cserébe böhöm nagy, nem szabályozható olyan finoman az áramerősség, "ketten" kell odébb vinni,
és még valami dobozt is fabrikálni kell hozzá.

Vagy talán valami áramszabályozó elektronika is van benne?

Ugyan gázszelepem már van, szóval nem hiányzik már sok alkatrész hozzá.
(#) Régi motoros válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Igen tisztában vagyok vele, hogy mit tartalmaz egy ilyen gép. Meg azzal is, ha a vezérlő kipurcan,
95% -ban kuka, mert nincs hozzá cseredarab. Viszont attól tartok, hogy ez a 100EFt feletti kategóriára
is igaz. Na jó, mondjuk annyi előnye lehet, hogy a 100EFt-os gépet 80 -ért javítják.
A 300EFt-ost meg mondjuk 100EFt-ért. Tehát az olcsót sose éri meg javítani, a drágát esetleg igen.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2022
(#) Régi motoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Na most az vetődött fel bennem, hogy mégis mekkora méretű trafó kellene egy ilyen géphez?
(#) mpisti válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Nem tudom te hogy vagy vele, de az IPOTOOLS 5 év garancia kiterjesztést én megérdeklődném a megadott telefonszámon. Ha ez alapból igaz lenne, akkor a + 10000 Ft-ot bőven megérné.
(#) Régi motoros válasza mpisti hozzászólására (») Júl 25, 2022 /
 
Szinte mindegyik hegesztőjüknél ott van ez az opció, tehát gondolom nem csak beetetés...
(#) Ge Lee válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 26, 2022 /
 
Ezt azért nem tudom megmondani mert a lelke, a hiperszil (tekercselt vágott mag) trafó az kb. ingyen volt, egy kollégámtól kaptam. Rajta volt 2-es huzalból a primer és 6-os fazonhuzalból a szekunder is csak kellett belőle valamennyit letekernem. Az előtét fojtót amivel az áramot szabályozom szintén egy hiperszilre csináltam ami a fiókomban volt, ahogy a vezérlés és a tolómotor trafója is, azt sem kellett vennem. A használt mechanikát, reduktort itt vettem egy fórumtársunktól, a dobozhoz adottak voltak maradék anyagok, 20-as szögvas és fél tábla 0,5-ös horganyzott lemez, szóval adta magát az építés. Sosem számoltam utána de szerintem palackkal együtt is 40-ből megvolt az egész.
(#) Ge Lee válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 26, 2022 /
 
De, részben az, ugyanis van sok olyan jellegű meghibásodás amire a garancia nem vonatkozik, csak ezt ugye nem közlik előre (mint az autóknál). Tehát eladják neked egy tízessel többért mert az a tapasztalat hogy csak nagyon kis százalékban lesz belőle valóban garis probléma, szóval az eladó jár jól vele, az a pénz is nála marad.
(#) Régi motoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 26, 2022 /
 
Ja, hát úgy könnyű, hogy "van a sufniban hozzá minden" és csak össze kellett lapátolni...

Rákerestem néhány alkatrészre, igaz nem töltöttem vele órákat, de nekem gyanús, hogy 40EFt -ból ki lehet hozni, ha mindent úgy kell megvenni hozzá.
Persze a "kamionról leesett" alkatrészekből nyilván összedobálja magának az ember.
Ugyan garancia nincs, de az olyankor nem is lényeg, mivel úgyis magad fogod javítani ha szükséges.

Amit a plusz garival kapcsolatban mondasz érdekes. Ha én egyszerű halandó hegesztek,
és közben meghal a gép, azt gondolnám, hogy javítják garanciában, nyilván azért fizettem a felárat.
És persze, hogy a gyártó jár jól vele, különben nem adna kiterjesztést.
Ebből a szempontból talán az ipo valóban előnyösebb. Bár az almaz meg alapból két évet ad.
Holott ha jól sejtem, általában alapállapot szerint egyet szoktak adni manapság mindenre.
Az elterjettebb szokás, ha szeretnél, vásárolhatsz még plusz időt.

Nálam még az is bejön a képletbe, hogy igazából hely se nagyon van, azért előnyösebb az inverter, szóval úgy néz ki, mégis csak a leértékelt "gagyi" almaz lesz.

Köszönöm mindenkinek az információkat.
(#) jozso27 hozzászólása Aug 18, 2022 /
 
CO2-t szerintetek hogyan lehetne házilag előállitani. Nem kell sok, mert ritkán hegesztek, ezért nem akarok palackot venni.
(#) Régi motoros válasza jozso27 hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Ha emlékeim nem csalnak, az ecet és sütőpor kombinációjából amit anno kis orvosságos fiolák kupakjainak lelövésére kotyvasztottunk, az CO gázt termel... Hogy mennyire tiszta, vagy használható hegesztéshez, és mennyire lehet költséghatékony, arról nem tudnék nyilatkozni.
De gyanítom, hogy az vízpárát is tartalmaz az ecetből adódóan, az meg nem jó.

Vagy ott van még a szárazjég, az talán megfelelhet, csak szerintem ahhoz kell némi energia,
hogy elpárologtasd egy zárt tartályban (mondjuk fűtőszállal), és gáz legyen belőle.

Egyébként én is azt hittem, hogy nem fogok sok (argon) gázt használni az AWI-hoz,
most meg a 40l -es palackom már fél alatt jár, holott még nem is hegesztettem sokat (szerintem).
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2022
(#) erbe válasza jozso27 hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Be kell gyújtani a kályhába.
Még a füstgáznak is olyan kicsi a koncentrációja, hogy nem sokra mész vele. Ez le kellene hűteni, sűríteni. Vízzel kioldatni belőle a CO2-t, a vizet másik tartályba ereszteni, ott vagy melegíteni, vagy kiszívni róla a kiváló CO2-t. Ezt újra sűríteni, vízmentesíteni. Máris lehet vele hegeszteni. Ha jól dolgozol, olyan kicsi a szennyeződése, hogy használható. Fontos, hogy elnyeletéskor ne legyen túl nagy a nyomás, mert N és O is oldódik a vízben. A vizet minél hidegebbre le kell hűteni. De ne 0 fokig, mert ha csökken a nyomás, azonnal megfagy.
(#) dB_Thunder válasza jozso27 hozzászólására (») Aug 19, 2022 / 1
 
Idézet:
„CO2-t szerintetek hogyan lehetne házilag előállitani. Nem kell sok, mert ritkán hegesztek, ezért nem akarok palackot venni.”


Ne viccelődjünk már! A fillérszexnek is van határa!!

Vadásszál lejárt Co tűzoltó palackot ami tele van!!
Vagy használj porbeles huzalt!
(#) zaza99 hozzászólása Szept 7, 2022 /
 
Sziasztok!
Mig 140-es hegesztőnek leégett a fojtótekercse. Lehet venni másikat vagy újra szoktátok tekerni?
(#) dB_Thunder válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Idézet:
„Lehet venni másikat vagy újra szoktátok tekerni?”

Nem szoktuk leégetni!
Mondjuk a MIG400-ban nem is szokott "izzadni"...

Lehet beszerezhető, de meg is tekerhető, de szerintem ez gazdasági totálkár! A réz többe lesz...
(#) Kinka István válasza zaza99 hozzászólására (») Szept 7, 2022 / 2
 
Szia!
A kép alapján a fojtó szétszedhető, a huzal egybe letekerhető róla.
Szükség esetén varnish csőbe húzva visszatekerhető.
Régen tekercseltem magamnak hegesztőtrafót, a szekunder tekercsnek szigeteletlen profilhuzalt kaptam, varnish szalaggal tekertem be, nem volt vele probléma. (Esetleg teflonszalag is megfelelhet, többen alkalmazták ponthegesztő készítésénél.)
(#) Honda130 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Vegyél egy szódastim palackot. az csak 8000 forint.
(#) dB_Thunder válasza Honda130 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Minekaznekem?
(#) Honda130 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Ja? Izé. Szerintem nem neked akartam írni, hanem aki CO-t akar létrehozni.
Bocs!
(#) mjani1 hozzászólása Nov 10, 2022 /
 
Üdv
Van egy mig 180-as co gépem,a főtrafó megadta magát.
Már előtte volt tekercselve,de elég gyatra módon.
Szeretném visszatekerni gyári-ra....
Ha tudna valaki segíteni eredeti menetszámokban és huzalátmérőben megkőszőnném.
(#) mjani1 hozzászólása Nov 29, 2022 /
 
Még pár kép.
(#) dB_Thunder válasza mjani1 hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Ha tudnál még hozzá szerezné trafóvasat, és kicsivel nagyobb trafót csinálnál, amit nem kell túlgerjeszteni, lehet hogy jobban járnál!
(#) granpa válasza mjani1 hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Ha tudod darabolni, adok 6-7 cm széles trafóvasat, akár 20 kilót is.
1-2 kiló elfér a hátizsákban is. Szerintem idén még járunk felétek.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2022
(#) p_kowa hozzászólása Nov 30, 2022 /
 
Sziasztok!

Egy trafós Co hegesztő primer tekercsének, ami egy láncszem alakú vasmag két oszlopára "felesben" feltekert (gondolom ez elterjedt kialakítás) tekercseken mért induktivitás milyen nagyságrendben kell hogy legyen? Mértem a mágneskapcsoló kimenetén lévő betáp, és a leggyengébb, tehát utolsó fokozat csapolása közt, tehát a teljes tekercs induktivitását, ami az egyik oszlopon 12mH, a másikon 200uH. Nyilván menetzárlat van, de kicsit nehéz elhinnem hogy mindkét oszlopon. Kérdésem az lenne, hogy durván milyen induktivitásokat kell mérnünk ezeknél a tekercseknél?

Köszönöm előre is a segítséget.
(#) erbe válasza p_kowa hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
50 Hz-es trafónál nem szokás induktivitást méregetni.
Válaszolni legfeljebb olyan tudna, akinek pontosan olyan CO2 hegesztője van, mint neked és megméri.
Melyik oldalon van a szekunder? Hátha a szekunder oldalon van, pl diódazárlat.
Következő: »»   272 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem