Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   63 / 68
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Sikerült rendesen beazonosítani, lemaradt egy 6-os a takarás miatt!

K
A1046
Y
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Erről a panelról csak a rádió tápkábele jön le, és a jel kábel megy vissza, a rádióból, mert a panel egybe van szerelve az erősítővel, és a tápegységgel. Az erősítőt tudom lekötni, viszont a rádió tápellátását le lehet húz, és esetleg külső táppal ki tudom próbálni! Meg kell mérnem, hogy hány volt van itt. A rádió nem reagál semelyik gombra, csak az erősítő brumja lesz halható max hangerőnél! Külön szépen sól az erősítő külső jelről!
A. képek csak így sikerültek!
(#) sany válasza vfd ora hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
A külső táp jó ötlet. Egy próbát megér. A fekete egy tranzisztor nem tudom milyen szerepe van ott.
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Igen ez van ráírva.
K
A1046
Y
(#) vfd ora válasza sany hozzászólására (») Aug 3, 2022 /
 
Part KTA1046
Description EPITAXIAL PLANAR PNP TRANSISTOR
Feature SEMICONDUCTOR TECHNICAL DATA INDUSTRIAL USE.
GENERAL PURPOSE APPLICATION.
FEATU RES Low Collector Saturation Voltage : VCE(sat)=-1.
0V(Max.
) at IC=-2A, IB=-0.
2 A.
(#) SzilCsong hozzászólása Okt 14, 2022 /
 
Sziasztok

Cd-s táskarádió, kicsi gagyi. bekapcs gomb 1x megnyom: be 1x megnyom : ki
Csórikám leesett, azóta ezt csinálja:
Bekapcsolni simán megy, kikapcsolni viszont nem mindig, teljesen randomszerűen egyszerűen nem lehet kikapcsolni, ugyanaz a nyomógomb.

Szerintetek ez mitől lehet?

Kerestem benne forrasztási hibát, amit lehet átforrasztottam, de semmi eredmény, ráadásul maga a teszt se egyszerű, volt, hogy már végre jó, szerelném össze, aztán megint nemjó.
Agyam elhajítom
(#) kadarist válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 14, 2022 / 1
 
Szia!
Nyákrepedés, amit nehéz észre venni.
(#) robis01 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 14, 2022 / 1
 
A hűtöm produkált hasonlót. Nem a leesést, hanem a hol működött, hol nem, máskor meg az elállította magát produkciót mutatta be. Nyomógombokat csipogóval nézve mind jó volt, de ellenállásméréssel kijött a hiba. Az egyik gomb benyomva 0 Ohm volt, viszont elengedve kb. 100kOhm a teljes szakadás helyett. Cserélve egy videóból bontottra rögtön megjavult.
(#) SzilCsong válasza robis01 hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
A rádió viszonylag új és a leesés óta ilyen. Amit te írsz, ilyen hibával már találkoztam, monitornál. Több év alatt, párás környezet tud ilyet művelni.
De egyébként ez volt az első amit kizártam.
(#) SzilCsong válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Köszi.
Még egyszer átforrasztottam mindent, majd összeraktam és jó lett (kopkop)
Ha megint előjön, akkor a tipped alapján átnézem, bár így is nagyítóval vizsgáltam és nem láttam rajta repedést.
Amire először gondoltam, valami le/felhúzó ellenállás szakadás.
(#) Hantos Ferenc hozzászólása Feb 21, 2023 /
 
Feleségem kedvenc rádiója megnémult. SONY ICF C253L - Dream machine tip. Egy impulzus a be gombra = BE, egy impulzus a ki gombra = KI. A kis készülék megadta magát és nem hajlandó bekapcsolódni. Mi lehet az oka? Életemet annak idején a Tavasz, Kékes, Duna tévékkel kezdtem, de aztán átkeveredtem az ipari erősáram területére, ezért a Sony lelkivilágát nem ismerem. Rajzom sincs hozzá. Kedves fórumlakók hasznos tanácsait szívesen és köszönettel fogadnám. Üdvözlettel: HF
(#) CHZ válasza Hantos Ferenc hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Kapcsolóra mérj rá, elsőre…
(#) Gafly válasza Hantos Ferenc hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Ilyen?
Óra sem megy?
(#) Hantos Ferenc válasza Gafly hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Igen, ő az és semmi sem indul a BE gomb megnyomására.
(#) Hantos Ferenc válasza Gafly hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Még nem szedtem szét a házat, de ez lesz az első, amit írtál. Köszönöm! Bocsánat, most néztem meg újra és a dátum, óra megy csak a rádió BE gombra nem reagál. Még karácsony előtt néztem utoljára, akkor vettem észre, hogy nem kapcsol be.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2023
(#) ONKYOS válasza Hantos Ferenc hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Tápfeszültségeket, áramellátást kell megnézni, első körben..
javításban járatos szaki-nak nem kell rajz hozzá.
(#) Gafly válasza Hantos Ferenc hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Akkor hálózati zsinór, trafó, és biztosíték alapkörök lefutva...
(#) Hantos Ferenc hozzászólása Feb 27, 2023 /
 
Szétszedtem a hétvégén. Ma délelőtt tudtam csak méricskélni és úgy néz ki, hogy a BE gomb nem zár. Amikor rövidre zártam az érintkezőit, rögtön bekapcsolt a rádiórész is.
Ha már szétszedtem, akkor megnézem az idő beállító + és - gombokat is, mert emlékeim szerint valamelyik nem szuperál egy jó ideje, csak most megjött az unokám itt ebédelni és mindent abba kellett hagynom. Nálunk az élet ilyen.
Nagyon szépen köszönöm a jótanácsokat minden kedves Fórumlakónak (Gafly, ONKYOS)!!
(#) CHZ válasza Hantos Ferenc hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Ha lemezes mikrokapcsolók, akkor jol tisztítható.
Ha lefotózod javítását is leírnám.
(#) Hantos Ferenc válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Megpróbálom csatolni a jpg fájlt.
(#) CHZ válasza Hantos Ferenc hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Ezek is tisztíthatók, de jobb cserelni, olcsó.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2023
(#) Hantos Ferenc válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Köszönöm CHZ! Én is úgy látom, hogy ezek filléres összegek ill. áruk.
(#) klenósanyi hozzászólása Ápr 9, 2023 /
 
T. Urak!
Van egy régi /1991-ben vettem/ szintézeres Sony tunerem. Újabban kikapcsolás után egyre sűrűbben elfelejti a beállításokat. Mi felel ezekben a régi készülékekben a tárolásért? Tudom, egy típus, kép sokat segítene nektek, de talán tudja valaki első blikkre. Ha szükséges kibontom, fényképezem a belsejét, a műhelyben van beépítve.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Sebi válasza klenósanyi hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
Minél hamarabb szedd szét, mert nagy valószínűséggel NiCD akku van benne és hajlamosak kiereszteni a levüket.
(#) klenósanyi válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 11, 2023 /
 
Köszönöm, holnap szétszedem. Az akku kibírt több mint 30 évet? Hihetetlen.
(#) klenósanyi válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Megvan, még egyszer köszönöm. Ha az új is kibír ennyi időt, akkor engem már túlél.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 15, 2023 /
 
Nem javítás, hanem érdekes kérdés.
VEF 206 orosz rádió, ha a bejövő 9V tápfeszültségre párhuzamosan ráteszek egy karácsonyfaégőt, akkor mintha felélénkülnének a vételi képességei a rádiónak!
Valaki meg tudná magyarázni?
(#) kalmi.kalmi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 17, 2023 /
 
Mintha ? Próbáltad 2 izzóval ?
(#) Sebi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Amennyre a képről meg tudom ítélni, az a 14V-os izzó nem 9V-ot kap...
Talán a tápegységed többet ad le és a terhelés hatására kissé lejjebb esik.
Nagyobb tápfesznél több dolog is okozhat szokatlan működést.
(#) IvánGábor hozzászólása Júl 30, 2023 /
 
Van egy SAL RRT5B retró-rádióm, bluetooth-szal, amiben elkezdett valami lötyögni. Helyre lehet rázni nagy nehezen és akkor tökéletesen működik. (Én főleg a bluetooth-funkciót használom rádió-hallgatásra). A garanciája lejárt, a szervíz nem hajlandó foglalkozni vele. Én úgy képzelem, hogy odabent valami nagyon egyszerű kontaktus hiba van, amit talán még én is helyre tudnék hozni.
Igenám, de a fa burkolaton egyetlen csavar sincs, mindenütt össze van ragasztva.
A kérdésem az, hogy a fotók és a műszaki leírás alapján meg lehet-e saccolni, hogy hol kellene óvatosa lefűrészelni valamelyik oldalát, hogy hozzáférjek a belsejéhez. A küllemével már nem törődök, majd összeragasztom valahogy.
Következő: »»   63 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem