Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SANYO PLC-XR201 PROJECTOR hangja
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Tibisapa hozzászólása Aug 4, 2022 /
 
Adott egy HP laptop win 10 oprendszerrel.
Fotókat, mp4 videokat vagy pps bemutatókat szeretnék a laptopró kivetíteni, természetesen képet hanggal.
Kölcsön kaptam egy SANYO XGA PROJECTORT : PLC-XR201.
A laptopnak egy 3,5 ös jack dugója van, ami szoftweres automatikus váltással vagy bemenet vagy kimenet. Általában csak kimenetre szoktam használni, kis beépített erőssítővel működő, Genius vagy Definition hangszórópár kapcsolódik hozzá.
Ezenkívül 3 usbje van, egy HDMI-je és kész. A HDMI -vel okostvhez már többször lepróbáltam.
A PLC_XR201 -nek 3 VGA bemenete van, egy RCA video bemenete és 2 db 3,5 -ös jackyje. A vga bemenetek feliratai rendre : Control, Computer 1, Computer 2 míg a Jackyé 1db Audio in és 1db Audio aut.
A géphez mellékelve van egy HDMI--VGA converter, mivel a laptopnak HDMI-je van és a projectornak VGA-ja.
.
A készülékeket a megfelelő kábelekkel összedugdostam, elindítottam és a kép gyönyörű, de hangot sehogyan sem tudtam kicsiholni belőle. A fő kábel a VGA, amelyik egyik végére a HDMI adapter került és úgy a Laptopba. A Laptop jackyjét a Projector Audio In jycky-jével csatoltam és a Projector Audio Out jacky-jébe a gangerősítő jackyje került.
.
A Projector haszut-ját a netről letöltöttem és az ott leírtak alapján minden logikusan lehetségesnek tűnő variációt kipróbáltam : a hang nem jött ki !!!
.
Ha a HDMI-t kihúztam a laptopból, akkor megjelent a hang, de eltünt a kép !
.
Itt megállt a tudományom ! Maradtam a kérdőjelekkel és várom a lehetséges megoldásokat, és válaszokat hol hibázhattam ?
(#) villanyipi válasza Tibisapa hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
A laptop hangszóró ikonjára kattintva kiválaszthatod honnan ad hangot válaszd ki a hangkártyát és oda dugd be a hangfalat a vga kábelen tudtommal nem megy át hang csak kép, végülis lehet a projektoron át is a hangfal ezzel a módszerrel, bár szerintem annyira feleslegesen lenne bonyolítva mintha trabi motorból szeretnél sugárhajtóművet építeni!
(#) Travolta válasza Tibisapa hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
A tálcán lévő hangszóró ikonra rákattintva, állítsd át az elsődleges audió eszközt, hogy ne a HDMI legyen.
(#) Gafly válasza Tibisapa hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Vagy van olyan HDMI/VGA adapter, aminek van 3.5 mm-es jack hang kimenete.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2022
(#) Tibisapa válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Kedves villanyipi, Travolta és Gafly valamint Hobbi elektronika Admin !
.
HURRÁ !!! Megszólalt a Projektorom.
.
Mindhárom válaszadónak igaza volt, azaz igaza van !
.
A hangszóró ikonjára kattintva megjelent a választási lehetőség rákattintottam de még semmi.
.
Gafly szerint van olyan adapter aminek van 3,5 milis jack hangkimenete. Hát képzeljétek ami a vetítő csomagjában volt mellékelve az éppen egy olyan volt.
aqprox gyártó : appC17 jelű HDMI t0 VGA + Audio adapter. És még egy rövidke jack dugós kábelecske is benne volt. Csak egy rajzocska hiányzott a bekötéssel. Meg az volt még egy csel, hogy az adapter jack aljazata úgy el volt rejtve, hogy nem láttam, tüzetes kereséssel találtam csak rá.
Mindegy, az adaptert csak a HDMI mellé kellett tegym, mert a kábelje rövidke, és akkor az audio kábelke is csak odáig ért el. No de akkor már megszólalt a kütyü !
Mégegyszer Köszönöm !!!
Tibisapa.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem