Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Habvágó készítése
Lapozás: OK   24 / 25
(#) gyuszo válasza ferci hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Egy kapható gépnek is ekkora a trafója, nem véletlenül.
Bővebben: Link
(#) gyuszo válasza Gaggo25 hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
A kanthalnak a legkisebb az ellenállás változása a hőmérséklet függvényében.Hőfoktényezője : 0,0000025 1/C .
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2021
(#) Gaggo25 hozzászólása Jan 11, 2021 /
 
Na végül is kimondott vágóhuzalt találtam ami 0,5mm es és 1,4Ohm/m ellenállású.
Az szerintem tökéletes lesz hozzá mert így akkor kb 6,5amper folyik majd rajta aminek bőven elégnek kell lennie.
Ez a vezeték Réz-Cink vágóhuzal.
Igen épület szigeteléshez készítettem, hogy akár hosszában is tudjak vágni.
Ha később esetleg már nem tudok ilyen huzalt venni akkor visszatérek a 0,4mm-es kanthal huzalhoz viszont akkor tápot is cserélek.

Ha megjön beszámolok milyen a vágó hátha más is hasonló gépet akar majd építeni.
(#) ferci válasza Gaggo25 hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
Ez kb. elég lesz, hasonló beállításban, értékekkel vágok én is.
Nálad kérdés a lap vastagsága és a gyorsaság, de a gyakorlatban úgyis meglátod.
(#) erbe válasza Gaggo25 hozzászólására (») Jan 11, 2021 /
 
A sárgaréz huzal (réz-cink ötvözet ) mechanikailag nagyon gyenge és könnyen olvad. Annál a legócskább acéldrót (kötözőhuzal) is jobb.
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 11, 2021 / 2
 
Én csak ezt az "egyszerű" gépet építettem.
Jó pár kísérlet előzte meg a fűtőszál kiválasztását.
Nem tippelgetésből írtam itt, hogy mit javaslok.
Az e-cigi fűtőszálakat komoly igénybevételre készítik. Azt nem tudom, miből van, de elég tartós és könnyen beszerezhető. Hátránya, hogy viszonylag hosszú rugó kell a kifeszítéséhez, mert a 135cm-es vágóhossz a felfűtés során 3-4 cm-t is nyúlik.
(#) Gaggo25 hozzászólása Jan 23, 2021 /
 
Srácok köszönöm mindenkinek a segítséget.
Ma leteszteltem végre réz-cink huzalt.
0,5mm és a 135cm hosszban 2.2ohm ami a 12v pc táppal 5,45amper.
Így már teljesen korrekt sebességgel vág.
(#) Krisztián74 hozzászólása Aug 7, 2022 /
 
Sziasztok! a lenti pisztoly pákával próbáltam háromféle méretű acéldrót felmelegíteni amik szintén a képen láthatók.
Mindegyiket három-négy féle hosszban próbáltam de alig értem el eredményt.
Szivacsot vagy hungarocellt Szeretnék vágni vele.
Max 100 120 fokot sikerült elérnem.
Miért lehet ez?
Páka 75 VA gondolom ez wattot jelent..?

Olyan érzésem van Ahogy veszem rövidebbre A szálat csökken a hőveszteség de közben az ellenállása is Tehát soha nem fogom elérni a magas hőmérsékletet...

Vagy valami más a probléma, esetleg leszabályoz a páka?

Segítséget Előre is köszönöm
(#) kaqkk válasza Krisztián74 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
1,5mm es réz "drótot" tegyél rá , a vas túl nagy ellenállású.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2022
(#) uniman válasza Krisztián74 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
A 75VA az édeskevés ehhez a tevékenységhez!
Az "érzésed" meg...!
Egyrészt, ha elolvassuk a páka leírását: "10 mp működtetés után 30 mp szünetet kell tartani"...
Az eredeti ""drót" 1,3 mm-es Cu. Ha helyette 2-2,5-ös rézdrótból 2-3X hosszabb darabot használnál, akkor az már működhetne...csak túlterhelnéd a pákát! Persze a páka sokat kibír, csak izzani fog... Pár másodperces vágásokhoz még alkalmas lehet.
(#) Krisztián74 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Szia Az a normál drót ami forrasztáshoz való, túl puha, nem lehet pontosan vágni, Ezenkívül egy vörös oxidációt hagy a szivacson ami szerintem nem egészséges...
(#) Krisztián74 válasza uniman hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Uniman... ezt hol olvasod? 85 óta velem van még kisgyerek koromban kaptam Valóban nem akarom elcseszni de már a dobozára sem emlékszem Nemhogy a használati ra

Ezt az időkorlátot is csak a napokban tudtam meg amikor elkezdtem ennekutána olvasni normál forrasztásnál sosem tartottam be eszembe se jutott mivel apák a háza sosem melegedett...

Melyik része fog izzani a szekunder tekercs? Azt nem akarom!

Két hete úgy kezdtem hogy próbáltam keresni neten olyan képletet amivel fémdrótok melegedését lehet számolni, De mint kiderült ez nagyon bonyolult leginkább tapasztalati úton határozzák meg.

Másik gond hogy ő sima multiméter van ezért nem tudok se feszültséget se áramerősséget mérni a szekunderen.

Tehát ezek szerint a 75 watt ból már következik hogy nem lesz elég 10-15 centi acéldrót felmelegítésére?

Köszönöm a válaszod.
(#) erbe válasza Krisztián74 hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Nem a 75 W kevés, hanem vékony acéldróton, akár 1 mm átmérőn sem tudod elérni a 75 W-ot. Kevés hozzá a feszültség.
10-15 cm-hez 1 mm átmérő esetén habvágáshoz kellene 5-8 A. Ehhez pedig 6-12 V feszültség. A páka trafója talán még 1 V-ot se ad le. Most mértem, az előírás szerinti méretű huzallal 0,288 V a feszültség a csavarokon.
Régi állítható akkutöltővel lehetne ilyent játszani. Pl. a Reszursz változataival. A régebbi fokozatkapcsolóval kapcsolja a primer megcsapolásait, az újabb tirisztoros. Műszer mutatja az áramot.
(#) Peter65 válasza Krisztián74 hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Szia!
A drót könnyen felkeményíthető, ha "megtekered". Mondjuk egy méteres huzal egyik végét befogod a satuba, a másik végét egy fúró tokmányába. Érzéssel megfeszíted a huzalt, és elindítod a fúrót. Akár a szál pattanásáig tekerheted. Persze használat közben ez is ki fog valamennyire lágyulni.
Ha az oxidáció annyira problémás, esetleg alumínium huzallal is megpróbálhatod, azzal talán nem lesz ilyen gond.
Talán az ezüst huzal is megfelelő lehet, de gondolom, az gazdasági okokból nem reális.
(#) uniman válasza Krisztián74 hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Elég nehéz értelmezni néhány beírásodt!: "apák a háza" ?
Az eredeti cseh nyelvű leírásában (tucatnyi helyen olvasható a neten) le van írva a helyes használat intervalluma...
Nemrég javítottam egy profi habvágót...180W-os és kb. 3V-tal táplálta a fém vágólapot. (Majd egyszer megosztom a képeket erről)
A lényeg, hogy a nagy felületű fémlap felmelegítéséhez jóval nagyobb teljesítmény szükséges, mint amit a pákád le tudna adni.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2022

detail.jpg
    
(#) kaqkk válasza Krisztián74 hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Ha tudnánk mi a cél talán tanácsot is adhatnánk , mint más írták a pisztolypáka nem lesz alkalmas a célra . Kantálhuzal és nagyobb trafó , vagy még citerahúr-gitárhúr is szóbajöhet de a trafó feszültsége-áramterhelhetősége a vágószál hosszához (ellenálláshoz) méretezendő .
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2022
(#) joco81 hozzászólása Dec 12, 2022 /
 
Sziasztok!

A vágószál egyik rögzítő pontját el kell szigetelnem a fémkerettől. Sajnos nem találok hozzá anyagot.
Forgácsolható, forma tartó, hőálló anyag kell. (250-300Co a vágószál, a csavar is gondolom hasonló hőfokon van).
Teflont sajnos nem találok, illetve van, de egy méter D20-as 12000Ft+ÁFA.
(#) Massawa válasza joco81 hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Nem lenne egyszerübb az egész görgöt csapággyal együtt pl 2 pertinax ( NYÁK alaplap) lappal szerelni a fém keretre? Arra még esetleg hütöbordát is szerelhetsz, a görgö meg maradhat fém.
(#) Ge Lee válasza joco81 hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Nem kell hőálló anyag. Fogod a szigetelődet, fúrsz bele egy lyukat, azon átdugsz egy alu szegecset, a szegecsen a vágószálat és ennyi.
(#) dB_Thunder válasza joco81 hozzászólására (») Dec 12, 2022 / 1
 
Textilbakelit!

Nem ér nevetni nálam így van megoldva!
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Az a rugó minek oda? A huzalfeszítést a keret rugalmassága szokta adni.
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Már ha a keret kellően rugalmas, különben szakadásig vagy azon túl kellene feszíteni a huzalt, hogy a tágulást ellensúlyozza. Ettől jóval egyszerűbb egy rugót használni.
(#) erbe válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
1,3 m hosszú szálnál a rugó is elég sokat mozdul ki- és vissza.
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Biztos van olyan rugalmas keret..
De ez nem az!
1 méteren majd fél centi a hőtágulás! Ez így egyszerűbb, könnyebben változtatható, stabilabb feszítő erőt adó megoldás.
(#) david87 hozzászólása Jan 5, 2023 /
 
Sziasztok!
Egyik ismerősömnek kellene kézi hungarocell vágó a képen látható alakzatot kellene melegíteni.
Van 12v 3 amperes kapcsolóüzemű táp vagy nézek néki valami trafót ami lead 3 ampert legalább.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2023

habvágó.png
    
(#) Massawa válasza david87 hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Pisztolypákába hajlitasz ilyen drotot és már vághatod is.
(#) david87 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Sajnos nincs pisztoly pálkája
(#) kaqkk válasza david87 hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Akkor fogj egy trafót és tekerj rá mkb 3-4 menetet a lehető legvastagabb vezetékből ami belefér a tekercs és a vasmag közé. majd annak a két végére szereld rá a formára hajtott "derótot" egy szigetelt nyéllel .
(#) Hegesztő hozzászólása Jún 19, 2023 /
 
Sziasztok! Keresek 36 voltos 300W os tápegységet polisztirol vágóhoz Ha tudtok beszerzési forrást azt is megköszönöm!
(#) Bakman válasza Hegesztő hozzászólására (») Jún 20, 2023 / 1
 
Pl. itt annyi van, hogy még el is adnak belőle: Bővebben: Link.
Következő: »»   24 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem