Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   118 / 122
(#) domimarci33 válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
erre is gondoltam igérem mindent megprobálok és visszajelzek! Köszönöm az összes segitőkész fórumtársaimnak a segitségét!
(#) elektrorudi válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
Hát, ha jobban megnézzük a fényképet, az a szigetelőgyűrű nagyon fényes. Lehet, hogy csak egy alátét? Ekkora hibát fel sem tételezek. Talán csak rosszul látom a képet.
(#) Suba53 válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 4, 2022 /
 
A csavar alatt van egy alátét, de azalatt ott a sárgás színű szigetelő gyűrű.
A kép alapján rendben volna, de belül nem látjuk.
Úgy lehetne megnézni, hogy a csavarokat kihajtva megmarad-e a zárlat.
(#) domimarci33 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Szia! kiforrasztva a BD809-et a bázis és az emitter felén rövidet mérek sőt az összes lábon bármelyikre rakom a műszereket
(#) domimarci33 válasza domimarci33 hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Úgy tudom, hogy ezeket párban kell cserélni. Valaki tudja hol tudnék párban venni bd809, bd810-et? Illetve ha lehet mássalnis helyettesíteni az is jó. Csak úgy tűnik hogy a bd809-es zárlatos.
(#) lóri válasza domimarci33 hozzászólására (») Aug 5, 2022 / 1
 
BD911/912 HQ
(#) domimarci33 válasza lóri hozzászólására (») Aug 5, 2022 / 1
 
Rendben köszönöm szépen! És akkor itt is az NPN kerül a legtetejére a végfok panelnak és a PNP alulra ha minden igaz?
(#) domimarci33 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Szia! elfelejtettem válaszolni, igen jó a vt17-es
(#) lóri válasza domimarci33 hozzászólására (») Aug 5, 2022 / 1
 
Nekem felül van a pnp. Itt, a 99.-ik oldalon van egy jó kép erről.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2022
(#) antiktelefon válasza domimarci33 hozzászólására (») Aug 5, 2022 / 1
 
Ha rossz a végtranyó, akkor cseréld a meghajtókat is meg a védelem 2 tranyóját!
MJE 340 350 meghajtónak és az emitterellenállásokon lévő meghajtók bázisát lehúzó kis tranyóknak meg kb bármi megteszi. A z N125 diódákat is mérd ki meg a védelem körben az 50k alatti ellenállásokat, lesz ott megnyúlt.
(#) rozsdas111 válasza domimarci33 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Bővebben: Link plasztik csavar Ha a pasztát jól használtad és a csillám lapka is a helyén van, akkor is tud zárlatot okozni pl. ha a rögzítő csavarról kimaradt a szigetelő hüvely és a szigetelő alátét. A linken látható csavar talán kiválthatja a gyári megoldást.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2022
(#) Suba53 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Én nem bíznám műanyag csavarra a rögzítést. Nem lehet tudni, hogy a hűtőborda melegedésével mennyire lágyul, nyúlik a műanyag. Idővel csökken a szorítás, romlik a hőátadás, nem egy jó megoldás.
Inkább oda kell figyelni, és rendesen összerakni a szigetelő alátétet, gyűrűt, fémcsavart.
Nem véletlen, hogy minden ipari termékben is így van megoldva.

Újabban elég sok olyan tokozást alkalmaznak, ahol a szigetelő gyűrű elhagyható, mert a tok úgy van kialakítva, hogy a rögzítő csavar furata eleve szigetelt. Ott csak egy szigetelő alátét kell, csillám, vagy újabban valami szigetelő gumi lemez, és csavar.
(#) rozsdas111 válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Igen ez is szempont lehet. Ilyen szilikon szigetelő lapból talán jobb a hüvelyes kivitel. Bővebben: Link
(#) Suba53 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Ez valami öszvér. Nem helyettesít egy szigetelő gyűrűt a csavar feje alatt.
Ilyennel még nem találkoztam élesben alkalmazva. Hirtelen nincs is ötletem, hogy hol lehet ezt logikusan felhasználni. Ahol szigetelt a furat, pl: ilyen tokoknál, ott értelmetlen.
Ahol meg fém felület van, ott meg csak felemás megoldást ad.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2022
(#) rozsdas111 válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Valamikor régebben még láttam csavar, szigetelő hüvely és szigetelő alátét csomagot, pont olyant mint a gyári megoldás. Csak azt nem tudom már hogy melyik elektronikai boltban.
Egyébként ez a hüvelyes alátét lapka szerintem jól elszigeteli a tranzisztort a készülék háztól, ha a szigetelő alátét megvan még. Ez kiváltja a csillám lapot és a szigetelő hüvelyt.
(#) Gafly válasza rozsdas111 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
(#) Suba53 válasza rozsdas111 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Szigetelő hüvelyt nem nagyon alkalmaznak. Van az alátét ami vagy csillám, vagy gumi, és a szigetelő gyűrű. A szigetelő gyűrű nyakának kell megfelelő hosszúságúnak lenni.
Én úgy szoktam választani, hogy a nyaka hosszabb legyen mint a fém vastagsága. Így a vége beül a süllyesztett furatba, és úgy alakítom a gumit, hogy az a szigetelő gyűrű nyakát fogja körbe.
Így tökéletes a szigetelés.

Ezt a hüvelyes gumit úgy tudom elképzelni egy tranzisztor alatt, hogy a hüvely kilóg a fém felület furatából, és még rá kell tenni egy prespán, vagy műanyag sima alátétet, hogy a csavar feje ne érintkezhessen a tranyó fémházával. Én szikével levágnám a kiálló részt, hogy ne gyűrődjön az alátét alá. Szokatlan minden esetre.

Tudja valaki ennek a hüvelyes guminak a szabályos szerelését? Én nem tartom valami nagy durranásnak.
(#) antiktelefon válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
A legjobb megoldás a csillámlap és a tranzisztort a tok közepén rugós lappal vagy egy laposvassal leszorítani. Csavaroztást bontva a pasztából is látható, hogy a tok alja nem igazán fekszik fel. De ilyen kis teljesítményű erősítőnél elmegy a műanyag alátétes csavarozás is.
(#) domimarci33 válasza lóri hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
Ha csak az egyik végfokon cserélem ki, a másikba hagyom a gyári tranzisztorokat változatlanul, akkor lehet valami baja esetleg? Vagy nyugodt szívvel hagyhatom úgy ahogy eddig is volt?
(#) antiktelefon válasza domimarci33 hozzászólására (») Aug 11, 2022 / 1
 
A két végfok egymástól független, ha nem audiofilkeded a dolgot, jó lesz az felemásan is.
De ne felejtsd el a védelem tranyóit meg ellenállásait megmérni, ha egyszer leég, akkor esélyes elszállt az is és a legközelebbi zajnál/zavarnál nem fog működni a védelem.
(#) domimarci33 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
Rendben köszönöm szépen! Most voltam venni 911-912-őt és vettem mellé a védelem tarnyóit is.
(#) antiktelefon válasza domimarci33 hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
Először a végtranyók berakása nélkül ellenőrizd a rajzon lévő fezsültségeket, aztán rakd be a végtranzisztorokat. Milyen tranyókat vettél, meghajtónak az MJE-ket és védelemnek mit?
(#) atis76 hozzászólása Aug 11, 2022 /
 
Sziasztok!
Vettem egy halálra itélt EA 6383S erőlködöt.
Probálom megmenteni az utókornak.Viszont hiányos , hiányzik a kijelző panelestől.
Keresnék bele kijelzőt panelestül.
Végfokok off osak azokat kihavitom.
Szeretném gyárira helyreállitani.

Üdv:Attila
(#) domimarci33 válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
Őszintén nem tudom de a gyári paraméterelhez viszonyitva az összes tranyót belevettem és kicseréltem, esetleg multiméterrel kibirom mérni a végfok tranyókat? (BD911-912)?
(#) antiktelefon válasza domimarci33 hozzászólására (») Aug 11, 2022 / 1
 
Az új tranzisztorok biztos jók. Amúyg dióda módban a BE diódát ki tudod mérni, 0.6V kb.
A némító fetet és a bemenet felőli meg a +-1V-os tranyót ne cseréld ki, ha jó. Általában a végtranyó, végmeghajtó és védelem meg yki, 6 tranzisztor.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2022
(#) lóri hozzászólása Aug 11, 2022 / 7
 
Sziasztok!
Elkészült a panel.
Mondjuk a gyári jobban tetszik, ez viszont, sokkal kétoldalasabb.
(#) antiktelefon válasza lóri hozzászólására (») Aug 11, 2022 / 1
 
Jól néz ki, viszont ha már megvan az alakja a nyáknak, érdemes lenne egy megbízhatóbb végfokot is tervezni bele, vagy mondjuk tkiraaly valamelyik erősítőjét rárakni. A hangzást úgyis a hangerő poti loudnesse adja.
(#) elektrorudi válasza lóri hozzászólására (») Aug 12, 2022 / 1
 
Fantasztikusan gyünyörű munka! Gratulálok!
Viszont a fűrészelt kondenzátorok nem tűnnek a legjobb választásnak. Mérés, és mások által történt meghallgatás alapján is, nem megfelelő semmilyen hangtechnikai készülékbe (mondják, máshova sem). Sajnos nekem nincs hozzá elég jó fülem, hogy érdemi véleményt alkossak, de tény, hogy a kicserélése után (bármire), kellemesebb lett a készülék hangja.
(#) Suba53 válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 12, 2022 /
 
Ez érdekes. Azt gondolná az ember, hogy mivel ez nem két fólia csík, ami fel van tekerve, hanem kvázi sok párhuzamosan kötött sík kondenzátor, így sok tekintetben jobban közelíti az ideális kondenzátort. Lehet hogy a dielektrikum a ludas??

Tudsz erről valami érdemi irodalmat, leírást linkelni? Ahol esetleg az okokat is megpróbálják feltárni?
(#) domimarci33 válasza lóri hozzászólására (») Aug 12, 2022 /
 
Gyönyörű munka lett!
Következő: »»   118 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem