Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SAAB 9-5 gyári Pioneer fejegységbe bluetooth
Lapozás: OK   1 / 1
(#) maxrad1580 hozzászólása Aug 18, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!
Saab 9-5 gyári fejegységbe építenék bele egy bluetooth vevőt, ami egyébként jack csatlakozóval adná ki az audio jelet.
Az volt a terv, hogy mivel a magnó kazetta részt nem használom, így ezt elindítva a mechanika motornak kiadott 11 voltból egy 7805 ic-vel adok tápot a bluetooth kütyunek ami egy usb fejbe van gyárilag építve. Ezt sikerült is kivitelezni, amint betolom a kazettát, és elindul kapcsol a bluetooth modul, és csatlakozik rá a telefon. Megkerestem rajzon az előerősítők kimenetét, amire rákötöttem a hang kimenetét a bluetooth modulnak. Halleluja ez is műkodik. Ezután jött a gond.
A magnó fejet lekötöttem a panelról, hogy ne szóljon egyszerre a két bemenet, erre úgy sincs szükségem.
Viszont így lekötve 8-10 sec után a fejet hátrébb húzza, és elkezd tekerni, és kikapcsolja az előerősítő részt is. Keresi a zenét, mert ő úgy gondolja, hogy üres a kazetta.
A mechanika vezérlő panelon van egy ic aminek van egy olyan funkciója, hogy Music Sensor.
Ha jól értelmezem a pinoutot, két bemenete van ennek a résznek, jobb és bal oldal jel.
Valószínűleg ez az ic ad egy jelet a másik ic-nek ami szintén ezen a panelen van, és ez vezérli a motorokat. Lehetséges ezt a funkciót kilőni valahogyan, hogy ne keressen a kazettán zenét?
A fejegység Pioneer FX-M2037zsa. Az alap dolgokat meg tudtam oldani, már több autómban is megoldottam ilyen fejegységen a bluetooth kapcsolatot amin nem volt vonal bemenet, de ez így bonyolult nekem.
Erről az ic-ről van szó: Bővebben: Link
Köszönöm ha van ötleted.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) dB_Thunder válasza maxrad1580 hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Idézet:
„A magnó fejet lekötöttem a panelról,”

Ha visszakötöd a fejet, és az előerősítőt kötöd le a forrásválasztónál??
(#) dB_Thunder válasza maxrad1580 hozzászólására (») Aug 19, 2022 / 3
 
Adatlap 11 oldal..
Az IC a 14. lábán üzen a mikroprocinak ha nincs jel, itt tudsz belenyúlni! Ha jól értelmezem alacsony ezen a lábon a feszültség, ha van zene!
(#) maxrad1580 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 19, 2022 /
 
Igen ez volt a megoldás. Testre tettem a 14-es lábat, és működik a dolog hibátlanul.
Köszönöm a segítséget.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem