Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3757 / 3950
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Ez a deformáció se túl valószínű, ha csak nem direkt elkezded nyomni, hogy elérd a hatást. Ha a füleket, amiket ráterveztél összeforrasztod, akkor meg se fog mozdulni. Ha meg az egészet egy dobozba beteszed, ahol az előlapot rögzíted, akkor tényleg komoly erőhatás kell hozzá, hogy ez a deformitás előállhasson.
(#) tépapa hozzászólása Aug 24, 2022 /
 
Elkezdtem csinálni a tápegységemet.
Minden alkatrész megvan hozzá.
4 db 12 V -os zselés akku. Darabja 1.2 Ah nem nagy, de egyelőre elég.
2 * 5 és 2 * 15 V stabil feszültség lesz. Természetesen hozzá lehet majd férni a 2 * 12 V és a 2 * 24 V -hoz is.
Az akkukat külön lehet majd tölteni. 2 db 2 * 9 V -os trafó és hozzájuk 4 db egyenirányító híd.
Semmi csoda nem lesz benne.
Úgy tippelem, mire az akku fel lesz töltve, akkor már 14 Volt lesz egyenként az akkumulátorok kapocsfeszültsége.
A dobozzal kell majd megküzdenem a jövő héten.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2022
(#) tépapa hozzászólása Aug 24, 2022 /
 
Tudna valami egy egyszerű rajzoló programot Win 10 alá, ahol a vonalakt méretre lehet rajzolgatni?
Kis túlzással mondjuk szerkeszteni?
Ha az előlap ráfér egy A4 -es lapra, arra kinyomtatnám a lemezre ragasztanám és pontoznám a furatok helyét.
Utána a papírt leszedni és kész.
(#) Régi motoros válasza tépapa hozzászólására (») Aug 24, 2022 / 2
 
(#) Alkotó válasza tépapa hozzászólására (») Aug 24, 2022 / 1
 
Egyik lányomnak az egyetem a QCAD nevű programot ajánlja a műszaki rajzokhoz. Itthon is letöltöttem, ingyenes, magyar és mindent tud amit síkban elvárhatsz egy rajzoló programtól.
(#) tépapa válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Köszönöm szépen.
(#) tépapa válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Köszönöm szépen.
(#) tufatofu válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Szia! Én felraktam, de a fizetéssel kezdi, pedig azt írja az oldal, hogy "Our free, specialized software for designing front panels, enclosures, and milled parts." Esetleg valami elkerülte a figyelmemet?
(#) Lacika válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Hááát, nemtudom, nekem LM alatt vígan megy. Most töltöttem le (50 mega), telepítettem (153mega) , kipróbáltam, működik..... rendesen..... De nem magyar, Angol, Német, Francia, Spanyol nyelvek közül lehet választani...
(#) tufatofu válasza Lacika hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Köszi a választ! Most már nekem is elindult, csak szerencsétlenkedtem.
(#) Epu2 válasza tépapa hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Excel
(#) tépapa válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Erre még nem gondoltam.
Ez csak táblázatkezelő. Vagy nem?
(#) Epu2 válasza tépapa hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Beszúrás menü alatt vannak az alakzatok. Onnan bármilyen forma kinyelhető. Némi alakítás után, tökéletes rajzjeleket lehet formálni, létrehozni. Eleinte nehézkes. Ezt használom jó pár éve. Van egy lapon egy rajzgyűjteményem, így nem kell mindig pepecselnem vele.
(#) tépapa válasza Epu2 hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Ez érdekes! Ki fogom próbálni.

Méretezni is lehet?
Úgy értem, hogy mondjuk egy előlapot egy az egyben kinyomtatni?
(#) Epu2 válasza tépapa hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Rajzolni jó, de a panelhez, előlaphoz a Sprint-Layout való.
(#) vision61 válasza tépapa hozzászólására (») Aug 26, 2022 /
 
Szia!

Én előlap tervezéshez a Front Designer programot használom. Nem tudom, a "free demo" verziója mennyire használható, de ha fizetsz érte, az sem egy nagy összeg.
(#) jani1987 hozzászólása Aug 27, 2022 /
 
Foglalkozott már valaki digitális óra javításával? Az időt oldalról nézve látom de nincs világítás. A háttér világító ledek működnek de csak kiforrasztva. A rájuk méréskor 1,73 voltot mérek.
(#) Régi motoros válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Talán azt kellene kideríteni, hogy a LED hogyan van meghajtva... Simán a tápra kötve áramkorlátozó ellenállással? Esetleg valami félvezető tranzisztorral? Vagy talán az óra csip vezérli?
Rajzold vissza...
(#) akovacs15 hozzászólása Aug 27, 2022 /
 
Üdvözlöm a csapatot.
A képen látható panelfúró megállt.
A motor nem kap áramot.
A panelba bejut a szufla de a motor kapcsaira már nem.
A tranzisztor 2 lábán 20-20 volt van. A motorra menő 3. lábon 0.
Ötlet? Köszönöm.
(#) kadarist válasza akovacs15 hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Szia! Ha a tranzisztor középső és jobb szélső lábait összezárod, akkor elindul a motor?
(#) Régi motoros válasza akovacs15 hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Milyen IC az, NE555? Ha igen tegyél a hármas láb és GND közé egy 2kΩ és LED soros tagot.
Próbáld ki, és ha tekergeted a potmétert, változni kell a LED fényerejének.
Ezután próbáld ki ugyanezt úgy, hogy az ellenállás és LED soros tagot a hármas láb és tápfesz közé teszed. Ha itt is változik a fényerő tekergetésre, akkor az IC jó. Ebben az esetben úgy néz ki,
hogy a kapcsolótranzisztor (TIP107) kifeküdt (vagy annak bázisellenállása).
(#) kadarist válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
LM358 duál opamp, PWM-kontrollernek kötve.
(#) Régi motoros válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Nem látom jól...
(#) Régi motoros válasza akovacs15 hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Ha valóban LM358, akkor próbálkozz az előző bekötéssel az IC és a bázisellenállás közé
(innen nem tudom melyik opa kimenete hajtja a tranzisztort). De a lényeg ugyan az.
Végső esetben akár a bázisra is kapcsolódhatsz a LED teszterrel...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2022
(#) kadarist válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Rázúmoltam.
(#) Régi motoros válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Jól van, hiszek neked. A lényeg ugyanaz...
(#) akovacs15 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 28, 2022 /
 
Szia. Kipróbáltam. Elindult,de a másodperc tört része alatt az IC környékéről füst szált fel,és elhalálozott valami.
(#) akovacs15 válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 28, 2022 /
 
Sajnos már ezt a verziót nem tudtam kipróbálni mert a tranzisztor lábainak pillanatnyi zárása után valami elfüstölt az IC környékéről. Vagy az IC.
(#) Epu2 válasza akovacs15 hozzászólására (») Aug 28, 2022 /
 
Na ez érdekes. A tranzisztor bármelyik két lábát összekötöd, ilyen nem történhetne meg. Ha C-E összekötés, teljes fordulatszámon pörög. Ha C-B összekötés, akkor picit lassabban, mint előbb. Ha B-E, akkor meg semmi. Ha netán FET lenne benne akkor sem, ha van ellenállás a meghajtó kimenetén. Gyanús.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2022
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 28, 2022 /
 
Ezt nem 2 hete vetted újonnan? Valószínűleg elnyomkodtál valami beállítást és most már garanciában ki sem fogják cserélni. A led sosem romlik el ilyenben és el nem tudok képzelni egyéb problémát, amitől csak úgy megállna.
Következő: »»   3757 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem