Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3429 / 3550
(#) Szárnyas válasza tépapa hozzászólására (») Szept 8, 2022 / 1
 
Nálam az ABBYY Finereader bevált ilyen célra, viszont ez a program nem ingyenes. Egy másik ilyen professzionális program, amit még használtam, a Nuance Omnipage, de nekem az előbbi talán valamivel használhatóbb eredményt adott. És azt hiszem az Omipage már más néven fut, mert megvásárolta egy másik cég.
Viszont, ha csak néhány oldalas dokumentumokról van szó, akkor online-okkal is lehet próbálkozni.
Két ilyen online OCR oldal van, amire emlékszem (ezt a kettőt elmentettem a könyvjelzőim közé), hogy használható volt számomra, ezek lennének: Bővebben: Link, Bővebben: Link
(#) tépapa válasza Szárnyas hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Köszönöm szépen.

Annyit nem ér meg nekem, hogy vegyek. Néhány könyvről lenne szó csak.
Marad az online. Ahhoz gondolom "el kell darabolni".
(#) Szárnyas válasza tépapa hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Úgy emlékszem, hogy igen, korlátolt a dokumentumok mérete, amit fel tud dolgozni egyszerre.
(#) tépapa válasza Szárnyas hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Az onlineocr.net -et kipróbáltam egy néhány száz kilobájtos fájllal.
A törtvonal, meg a képletek kifogtak rajta.
Gondolom, más programok se kedvelik ezeket.
(#) Szárnyas válasza tépapa hozzászólására (») Szept 8, 2022 / 1
 
Megmondom őszintén, nem emlékszem rá, én valami szépirodalomhoz használtam, annál ilyen probléma nem volt szerintem.
A fizetősök lehet, hogy elboldogulnak képletekkel is. Eléggé régóta fejlesztik már ezeket, szerintem ilyenek nem okoznak már problémát nekik.
(#) Darka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 8, 2022 / 1
 
Elképzelhető. Az Avast HTTPS szkennelője lecseréli az SSL tanúsítványt sajátra, ami Avast aláírással rendelkezik és fehérlistára kerülnek azok az oldalakat amelyek ezt nem fogadják el. Az Avast tanúsítványnak ugyanakkor be kell kerülnie a Windows tanúsítványai közé is, hogy működhessen a Chrome és az Edge böngészőben, mert ők innen keresi ki, hogy megbízható-e a tanúsítvány. Sok böngésző, mint a Firefox vagy a Brave azonban saját tanúsítvány tárral rendelkezik és ha ide nem kerül be az adott oldal Avast tanúsítványa, akkor nem fogja betölteni az oldalt. A Firefox esetében be lehet állítani, hogy milyen CA store-t használjon, a Brave-nél sajnos nem. Az Avast sok mindenbe belepiszkál, volt már, hogy egy rendszertisztítás után nem indult el pár program.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza Darka hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Ma csoda történt, sikerült Firefox-ból belépnem ide! Pedig semmit se piszkáltam, a vírusirtómat se.
(#) antiktelefon válasza tépapa hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Hát az egyéni probléma, vagy 5 gépen fut itthon. Mondjuk ha van 64 bit képes hardver, azt érdemes használni.
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Ma frissített a Tűzróka nálam. Szerintem azzal jött ki valami hozzá. 104.0.2-es verzió.
(#) szidom hozzászólása Szept 8, 2022 /
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy lehet egy mosogatógépet hosszabb távon tárolni.
Van egy Miele mosogatógépünk, 2 éves, de új lakásba költözünk, ahol beépített konyha van, nem tudom beépíteni.
Eldobni luxus lenne, eladni meg nem érdemes egy 2 éves gépet, gondoltam tartaléknak jó.
Kérdésem hogy lehet belőle az összes vízet, öblítőt, sót kiszedni, gondolom hosszú távon nem tenne neki jót ha bent maradna.
Lehet hogy évekig fog állni, bosszantó lenne ha állásában tönkremenne.
Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza szidom hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Sót ki lehet mosni, vizet, itt-ott megbontva a csőrendszert, le lehet engedni. Ami még érdekes lehet, azoka gumi tömítések. Hajlamosak a sok állásban összeragasztani a mozgó részeket az állóval, netalán kilágyulnak, megkeményednek stb. Lehet macera bőven.

Ettől kisebb veszteség, ha eladod, mint pár év után előveszed és engedi a vizet egy-két helyen, szivattyú megszorulva...
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2022
(#) Gafly hozzászólása Szept 9, 2022 /
 
Sziasztok,
szerintetek nagyjából mióta kártyaformátumú a gépjármű törzskönyv?
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
20+ éve...
(#) tufatofu válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Szerintem, mióta kitalálták.
(#) bbb válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Gugli szerint 1999.01.01 volt a bevezetés ideje.
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Detto ugyanaz a verzió lett itt is. De legalább most már nyugalom van.
(#) tufatofu válasza bbb hozzászólására (») Szept 9, 2022 1 /
 
Valamit még bevezethetnének, mert így még csak 100 ezer forintba kerül, maga a tény, hogy vett valaki egy romhalmazt
(#) Gafly válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Ha volt, de elveszett, akkor csak 6 000 .-
Az eljárásrendben azt a pontot nem értem, hogy jegyzőkönyv kell hozzá.
Mert ha ellopták, akkor hozok a rendőrségtől papírt hogy tényleg ellopták, és akkor ingyenes a pótlása, azt értem.
De "Szameg, nem tudom hova tettem." ügyiratra nem találtam hivatalosan elfogadott mintát. Meg miért nem elég ha nyilatkozok róla, hogy nem tudom hol van, kifizetem, csináljatok másikat.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Kb úgy megy, hogy beballagsz az ormányhivatalba, ott veszik fel a jegyzőkönyvet.
Vagy elektronikus úton (ha van -miért ne lenne- ügyfélkapud), és az alapján veszik fel. Aztán 8 napon belül döntenek.
Meghirdetik a Közlönyben az elveszett/ellopott/megsemmisültet, aztán majd adnak neked. Mármint másikat.
Az viszont úgy van leírva, hogy csak akkor illetékmentes, ha eltulajdonították. Ha csak simán elkeverted (mint én a bankkártyám, de ahelyett ingyért küldenek másikat), akkor nemcsak 6000ft, hanem +illeték. Én legalábbis ezt olvastam a haszutmellémaforból ki.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2022
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Szóval, tovább olvasgatva: mintha a 6000ft maga az illeték lenne. Tehát nem kell annál többet fizetned.
A többi áll azért
(#) zoly15 válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Adásvétel előtt érdemes átnézni mit tervezünk vásárolni
(#) szs válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Hát ja. Van némelyünknek (nekem is) romhalmaza -hát ha terhes a fizetnivaló érte, meg kell tőle szabadulni. Ha szeretjük (mert olyan is lehet) akkor be kell fizetni a fizetnivalókat, és pont.
Ha pedig épp romhalmazt vásárolunk, amiért kár pénzt adni, és a fizetnivalókat fizetgetni a saját meglátásunk szerint is -akkor minek?
(#) szidom válasza Bakman hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Szia!
Köszönöm szépen a segítséget, én is ettől féltem, hogy állásában tönkremegy.
Akkor megpróbálom eladni, ha nem megy, kiteszem, a ház elé, "ingyen elvihető működő képes" felirattal, (letakarva hogy az időjárás ne tegye tönkre).
(#) pucuka válasza szidom hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Inkább tedd fel a jófogásra pár ezer forintért, ha ingyen teszed nincs becsülete.
Bár a mienk pont az állásban javult meg. A lakásunkból elment a bérlő, kis idő múlva mi költöztünk be. Egy ideig működött a mosogató gép, aztán behalt. Mosogattunk hagyományos módon, majd kb fél év múlva mondtam, próbáljuk ki, hátha, mielőtt lecseréljük. Láss csodát, azóta is teszi a dolgát.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Lehet csak pihennie kellett.
(#) domel hozzászólása Szept 12, 2022 /
 
Sziasztok!
Nem tudom volt-e már téma a villanybojler (biztos), hogy a vízkövesedés mennyire függ az elektromosságtól, szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ha egy triac-kal (vagy egyszerűen egyenirányítóval) felére venném a bojler teljesítményét, azzal csökkenne-e a vízkövesedés??
Két nyugdíjas (szüleim), nekik mindegy lenne hogy 3 óra helyett 6-8 óra alatt fűt-e fel a bojler.
Az elektromos bojlerből minden évben kijön fél vödör vízkő, de érdekes, hogy nekem gázbojlerem van, ahhoz nem kellett hozzányúlni már 16 éve (egy utcára lakok tőlük, ugyanazt a vizet használjuk)
(#) Ódenka válasza domel hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Szervusz!
Szerintem a beállított hőfoktól függ leginkább. Most, a takarékossági roham erőt vett rajtam és olyanra állítottam a hőfokot, hogy fürdésnél ne kelljen hideg vizet hozzáengedni. 2-őnknek a 120 l bojler megteszi és 1 kW-ot fogyaszt naponta.
Én csodálkoztam a legjobban...
(#) domel válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Az ötven fokosra állított bojlerrel is az a gond, hogy ha fűt, akkor izomból fűt
(#) nagym6 válasza Ódenka hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Idézet:
„2-őnknek a 120 l bojler megteszi”
Én kb.: 20 liter vízzel lezuhanyozok, nálam is alacsony a hőfok nem kell hideg hozzá. Hármunknak bőven sok a 120 liter bojlervíz egy napra.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 12, 2022 /
 
Fürdés max 40 fokra melegített vízzel. Mosogatás 46.
Következő: »»   3429 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem