Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   78 / 111
(#) mnyugger válasza granpa hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Igen. Ütve is fúr.
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Senkinek a családja nem vásárolt be tésztakészítőből annak a reményében, hogy milyen jó lesz, aztán rájött, hogy nincs egy órája mindig tésztát tekergetni?
Tudok cserébe egy rakás dolgot adni vagy BGAzni, SMD forrasztani is akár, nem ingyen kell.
(#) bbb válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Sajnos pár éve már nincs meg a gép (kézi erős), pedig odaadtam volna...
(#) xxxyyy válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Gondolom még most is beszerezhető a thermal pad 0,5-1,0-1,5 mm vastagságban. Én úgy csináltam 0,8-ast, hogy egy nyomtatóból kibányászott kb. 8-10mm-es tengellyel kilapítottam (mint a tésztát szokás sodrófával) az 1mm-es tp-t a tengelyt két helyen alátámasztva.
A thermal padből csak annyit vágtam le, amennyire szükségem volt és mindkét oldalán rajta hagytam a fóliát (ezt bele kell kalkulálni a vastagságba).
Jobb híján kartonpapír darabokkal állítottam be a tengely szükséges magasságát, de lehet venni olcsón hézagmérő készletből 2db-ot is...

Pl.:Hézagmérő 0.05-1.00mm
(#) antiktelefon válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Itt nem 1-1 darabról lenne szó, azért kéne. Amúgy a legtöbb pad nem alkalmas nyújtásra, mert rugalmasak. (0.8mm csak nem Gigabyte videokártyára kellett?) Nem a századpontosság számít, inkább a hatékonyság.
(#) xxxyyy válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Valamilyen agyament notebook hűtésbe kellett.
Vékonyabb csíkokat vágjál és természetesen egyszerre 0,1-0,2mm-nél többet ne lapítsál. Így a fölösleges anyag oldalra ki tud szorulni anélkül, hogy az anyag "megtörne".
Természetesen elképzelhető, hogy te teljesen más minőséget tudtál beszerezni mint én 3-4 éve hazai forrásokból...
(#) antiktelefon válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Több tucat hardverről van szó és hosszútávon, nincs idő szórakozni vele. Illetve prémium minőség kell, mert olyan alkalmazás, ahol a hővezetés sokat számít és olyanból nem lehet rendelni tizedre, csak Kínaiból és abból is nagyon nagyon sokat kéne. De ez itt off. Most is van rá módszerem, csak nem hatékony.
(#) sany válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Tán csak nem nyújtófa?
(#) jani1987 hozzászólása Szept 9, 2022 /
 
Van valakinek egy hp photosmart c4272 tápegysége? Nemrég egy laptopot találtam az út mellett ami azóta is működik de most egy szkenner nyomtatóhoz kellene.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 9, 2022 /
 
Elég sok ilyen tápom volt ilyen döglött nyomtatóból, de hogy hol vannak... Ha labortápról éleszted és működik, akkor próbálok egyet előásni. Azért azzal számolj, hogyha a nyomtatóban nincs festék vagy hibát dob, akkor szkennelni sem fog.
(#) xxxyyy válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 9, 2022 / 1
 
Egy fillért se költsél a HP e-hulladék szériájára. Nem véletlenül vált külön a tápegységétől. A táp postaköltségét sem érdemes kockáztatni miatta.
(#) uniman hozzászólása Szept 10, 2022 /
 
100W-os régi hangszóróm szakadt bevezető szálának cseréjéhez keresnék 1-2db min.12 cm-es vezetéket...Köszönöm! (...és levélben el is tudná küldeni.)
Vagy használhatnék akár vezeték árnyékolást is ...? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2022
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Fillért nem ér a cucc, nem véletlenül volt az út szélén. Tápegységem nagy eséllyel van hozzá, csak jó lenne tudni, hogy melyik színű a belevaló... Ezeknél ugyanis a sötétlila és a világosszürke is divatos szín volt, s természetesen nem csereszabatosak.

Az más kérdés, hogy miért az út szélére kerül ez a hulladék és nem az elektronikus hulladék közé, le tudnám törni a derekát az ilyennek.
(#) metabo123 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Szia!
Ha még aktuális a dolog szólj, megnézem, van egy kosárral több féle is.
(#) uniman válasza bbb hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Szürke HP 0957-2231
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Igazság szerint neked 6-os hajléknysági osztályú (extra flexible/ultra hajlékony) szigeteletlen réz vezeték kellene.
Szigeteltben szerintem ilyesmi jó is lehetne, 266 x 0.05 mm Cu csak le kell bundázni.
Tehát valami kontakthibás mérőzsinór is megfelelhet. Nekem volt is, csak úgy feldühödtem rajta, hogy kidobtam a fenébe.

100 W-os hangszóróhoz szerintem az árnyékoló harisnya már nem igazán jó.

Lehet érdemes lenne megkérdezni a hangszóró javítós topicban is, hátha van valami triviális javaslat.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Olyanom lenne, de nem tudom "fonni"...az eredeti az sűrű szövésű rézfonat.

Cu_fonat.jpg
    
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Hármas fonás, mint a lányok haját?
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Ez inkább annak többszöröse lesz...majd a "hangszórósok" megmondják.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2022

10_12x.jpg
    
(#) jani1987 válasza metabo123 hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Megköszönöm.
(#) antiktelefon válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Körszövött ónszívó szalagból kimosod a gyantát alkoholban és ha kell, még vékony elemi rézszálakat vagy töltő szövetszálat is fűzöl bele.
Vagy vehetsz is:Bővebben: Link
(#) uniman válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Kimosnám...de nincs miből. (Venni meg bárki tud...de add csak össze: "10000 Ft-os rendelés alatt 2500 Ft csomagolási díjat számítunk fel" + meg a postadí) ...annyiért már akár egy másik hangszórót is vehetnék.
(#) antiktelefon válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Hát nagyon jobb ötletem nincs, régen az ilyesmit borítékban is elpostázta, nem volt ilyen díja. Akkor ha nem sürgős, Kínából van fillérekért, nekem most csak vékony bevezetőszálam van.
Mondjuk ónszívó szalag hasznos is ha van és helyben is kapható valahol. Koaxból ha van vékony hajlékonyad vagy teljesen szövött árnyékolású mikrofonkábeled esetleg az jó lehet, a tvs koax túl nagy átmérőjű.
(#) uniman válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Persze ma már a postára is macerás "beugrani"... Egy LA1231 hangszóróhoz kellene, egészen vékony a bevezetőszála...csak szétporladt és elszakadt 30 (...vagy több) évnyi működés után. Amit fotóztam, az csak illusztráció, a szintén 30 éves NDK-s 60VA-s hangszóróm "fonata"...
A vékony koaxkábeleim között majd szétnézek...van még ezüszharisnyás is köztük, csak minél sűrűbb és vékonyszálas legyen a harisnya.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2022
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Sajnos ezek (2,5 mm-es ezüst koaxom, meg laptop bleső wifi antenna koax) túl merevek, "kevésszálasak"...ónszívásra még OK.

koax.jpg
    
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Ebből tudok küldeni pár métert, hartai srác is OK, de szerintem nem ezt szeretnéd...
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2022
(#) xxxyyy válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Ha nem kapsz jobb ajánlatot akkor esetleg ezekből tudok levágni neked és borítékban elküldeni.
A Hakko a legrugalmasabb. Legalább 25 évesek, jó hangjuk lehet

DSC_00401.jpg
    
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Amikor veszel 100m vezetéket 200db kábel legyártására és első vágásnál rájössz nem sodort a szigetelése, hanem baromi szorosan szőtt és 2.5cm kiszövése 3-4 perc
Mondjuk azt sem írta helyileg hol van.
Amúgy H2000-et ha felhívja, lehet küldenének neki borítékban eredeti új bevezetőszálat.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2022
(#) granpa válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
A BURABU-n lesz kétféle méretű hangszóróvezeték. Ha kibírod addig, levágok fél métert.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Mikor mehetek györökre lomtalanítani?
Következő: »»   78 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem