Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   235 / 250
(#) Villanymozdony hozzászólása Szept 13, 2022 /
 
Sziasztok!

Rendeltem egy tápot erről az oldalról, még nem kaptam meg. A kártyáról levonták az összeget, dollárban.
Van esélye hogy megérkezik?
Eddig Aliexpressről szoktam rendelni, de náluk olcsóbb jóval.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2022
(#) nedudgi válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Mikor, mennyiért? Követési számod van? Fizettél ÁFÁ-t? Reklamáltál már náluk?
(#) Bakman válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Nagy valószínűséggel tanulópénz lesz belőle. Google térkép szerint nincs ilyen cím, ahova a cég be van "jegyezve". Ami a leginkább hasonlít rá, az egy parkolóház címe. Ha nem PayPal-lal fizettél, akkor nincs sok esélyed. Egy szerencséd van, a termék sokkal olcsóbb, mint más piactéren, kevesebb a bukta. Aliexperss-es ártól kb. csak az lehet olcsóbb, ami tisszeségtelen úton jutott az eladóhoz, már ha van nála ilyen termék egyáltalán.

Nézzük pl. ezt a modult: Bővebben: Link. Kiválasztható, hogy 3.3, 5 vagy 12 V-os variációt kérsz, miközben poti van rajta, más leírások szerint azzal lehet beállítani a feszültséget.

Oldal alján az "Information" linkek vagy nem működnek vagy nulla információt tartalmaznak...
(#) proba válasza Bakman hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
A Google emberkét rátéve elég érdekes nyüzsgés van ott. Lehet mégsem teljesen kamu.
(#) Bakman válasza proba hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Én is kipróbáltam. Gyaníthatóan van ott "pár" cég bejelentve, legalábbis a kavalkádokból ítélve.
(#) uniman válasza Villanymozdony hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Itt bizniszelnek...6 csoporton belül, de a (Mino)LEDes mintha már megszünt volna: Bővebben: Link
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
...vagy névváltozás volt.
(#) nedudgi válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
2. frissítés:
Megjött a csomag. A végső, kézbesítési ragszámon kívül még három követési szám szerepelt rajta, Quatar, és Németország címmel. Még jó, hogy egyáltalán ideért. Igaz a szállítási feltételek között szerepelt, hogy nincs követés.
A Sunyou volt a fuvarozó, szerintem ők kutyultak valamit. Másnak is van ilyen tapasztalata?
(#) Villanymozdony válasza Bakman hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Jó kérdés, mert a cég elvileg létezik, legalábbis a táp (amiből már van pár db, Aliról beszerezve) NYÁK-jára rá van nyomva a qskj név.
(#) Villanymozdony válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
A Sunyou általában elég kacifántos útvonalakon hozza, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Feltehetően azokra a repülőkre kerül fel, ahol marad egy kis hely valami miatt, és olcsóbban elviszi a légitársaság.
(#) 24bitponthu hozzászólása Szept 14, 2022 /
 
Üdv mindenkinek
A kínai webáruházról mi a véleményetek?
Nekem nem jött meg semmi , mikor reklamáltam kb 4 hónap múlva , rendőrségi feljelentést lengettem be visszautalják a fele pénzt , még lógnak kb 20ezerrel , ti mit csinálnátok?
(#) 24bitponthu válasza 24bitponthu hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Konkrétan a kínai webáruház.hu
(#) nedudgi válasza 24bitponthu hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Elsőre levonnám a következtetést, fájó ezt mondani, de betudnám tanulópénznek.
Tényleg megtenném a feljelentést.
Ezt ismered?
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2022
(#) 24bitponthu válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
OkDe oda csak akkor mehetek ha van egy feljelentesem? Vagy egyszerre a kettőt? Valaki majd csak üti a fejüket? Esetleg elmesélni a facen , ha le tudom felezni a forgalmukat már megérte , a pénzem úgyse kapom vissza , de ha kevesebb embert tudnak lehuzni már megérte...
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2022
(#) nedudgi válasza 24bitponthu hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
A f@búk arra jó, hogy világgá kürtöld, balek voltál.
(#) tbarath válasza 24bitponthu hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Egy kis igényességet kérnénk, ha ide írsz. Tagolás, írásjelek és szóközök a helyükön, illetve úgy általában a magyar helyesírás nem telibe *****sa. Konkrétan olvashatatlan, amit idehánytál.

Amúgy meg jelentsd fel a fenébe, vesztenivalód nincs, max az időd, ha a kékek nem csinálnak semmit. De ha van egy "cég" ellen 30-50 feljelentés, akkor talán történik is valami. Komolyabb összegnél fizetési meghagyással is operálhatsz, de ahhoz javasolt egy jogásszal vagy közjegyzővel is beszélgetni egy kicsit, és ez nincs ingyen. Illetve ha az illető akkor bíróságra viszi, onnan már nem igazán éri meg kis összegnél, szóval amit beletettél, azt elbuktad. Ez leginkább egységsugarú bal****ok ellen működik, ha dörzsöltek, akkor nem. És az ún. "dobós cégek" ellen se működik, márpedig ez sanszosan az - bár ugye egy működő linket vagy cégnevet se sikerült ide írnod,

A fácsén is lehet emberkedni, de ott azért egy jó hírnév megsértése, vagy valami hasonló tényállás neked is kinéz, ha olyat állítasz, ami nem igaz. De ha tényszerűen leírod a te esetedet, abból elvileg nem lehet problémád. Elvileg...
(#) 24bitponthu válasza tbarath hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Üdv
Írtam : kínai webáruház.hu csak elválasztja ,tordeli az oldal ...
Persze akkor fogok ott is hisztit csinálni mikor megjöttek a nyomozás lezáró határozat , az adatok kitakarásával fel is rakom .
Az nem érdekel hogy baleknak tartanak , bárki belenyulhat hasonlóba.
Értelmetlennek hat - belejavit a teló...
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2022
(#) proba hozzászólása Szept 15, 2022 /
 
Lehet béna vagyok, hogyan lehet megtudni, nem nyomkövetős csomagról, hogy a Posta mire küldi a 400Ft sarcot? A csomag értéke nem stimmel, a csomag előzményeiből nem találok számot egy dokumentumon sem, a Posta adott neki egy csomagszámot, de az csak Magyarországtól létezik, a kis Kínai adott egy számot neki, de az csak Magyarországi érkezést jelzi. ( az induló érkező dátumok sem egyeznek pontosan ) Írja a Posta, hogy győződjek meg, hogy jogosan fizetek, de hogyan? Az hogy rendeltem valamit, nem garancia arra, hogy azt rendeltem amit sarcolnak.....
(#) nedudgi válasza proba hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Ezt kezdtem el mostanában feszegetni.
Melyik fuvarozóval szállíttattad?
A legjobb olyan szállítási módot választani, ami követéssel jár, akkor nem ér meglepetés.
Követés nélküli küldeményeknél az azonosítás, adatfeltöltés nehéz, vagy lehetetlen, ezért a NAV automatikusan úgy kezeli, hogy nem fizettél ÁFÁ-t.
A kínaiak sara, hogy nincs utalás a címkén a megfizetett ÁFÁ-ra. A NAV nem értesít, hogy vámkezelés alá vonja, a Posta meg kénytelen ezt megfizettetni velünk. Jogilag, vagy legalábbis erkölcsileg ez a rendszer szerintem aggályos, jogbizonytalanságot jelent. Amíg évi 3-4 alkalommal fordul elő, én felfogom lottónak, nem éri meg foglalkozni vele - nincs annyi időm.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2022
(#) proba válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Szállítási mód ami sikerül, a nyomkövetéses kína post az esetek nagy többségében utófizetős, így azt kerülöm. A többi meg lutri hogy 0 400 vagy 800. Az áfát eddig egyszer fizettették meg velem, de akkor az eladó írta is, hogy valami extra postát választott, és szerinte az ismét áfás lesz....( én meg gondoltam majd visszakérem..nem sikerült.)
(#) nedudgi válasza proba hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Akkor utófizetős, ha az országba érkezéskor még nem töltötted fel a számlát az eVÁM honlapra.
Ezért érdemes egyszerre több tételt rendelni, ami gyüjtőcsomagként, futárszolgálattal kerül kézbesítésre.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2022
(#) kzozo hozzászólása Szept 16, 2022 /
 
7 szegmenses kijelzőket rendeltem, 5€ volt szállítással + ÁFA-val együtt. Mivel itthon nem kapható, még úgy is bevállaltam hogy esetleg kifizetem az ÁFA-t megegyszer, + a 800Ft-ot (ha elfelejtenének értesíteni), erre jöttem ma haza, be volt dobva a postaládába. A csomagon van egy frankfurti címke is, szerintem ez volt a szerencsém.
(#) Josi777 hozzászólása Okt 7, 2022 /
 
Ha esetleg egy budapesti kolléga rendelne a Farnelltől, akkor hozzá tudna csapni a részemre egy tételt? Nem sürgős, éppen ezért egy 1800 Ft-os alkatrészre nem szívesen fizetek 2000 Ft szállítási díjat.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 11, 2022 /
 
Keresek valakit aki rendelne téglalap alakú erős mágnest mondjuk 100 darabot. Az anyagi részét állom. Nem gyakran rendelek.
(#) uniman válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Van róla pontos linked? (De ezek akár Mo-n is beszerezhetők ...persze a nagyobb darabok ára meg már "húzós", na meg a súlyuk is nagy!)
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2022
(#) jani1987 válasza uniman hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Ami nekem megfelelhet az a 10x20x2mm. Kísérletezni jó lesz.
(#) sdrlab hozzászólása Okt 11, 2022 /
 
Van mostanában valami egyértelmű összefüggés, az alin történő szállítás választás, és pl Bp-en történő kiszállítás között?! Konkrétan az érdekelne, van e olyan szállítási mód, melynél egyértelműen nem a királyi posta fogja kiszállítani majd a cuccomat?!
(#) dara válasza sdrlab hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Na ezt figyeljétek.
Kaptam egy üzenetet a telómra hogy nemzetközi küldeményemet vámkezelték.Az üzenet 10:19 perckor jött.Rámentem a fizetési linkre beirom amit kell erre kiírja hogy a fizetésí határidő 10:18 perc.Hát ja nem mondhatom hogy nem értesítettek de azért legalul még ott volt ha most nem fizetek akkor a postának kell 800Ft fizetnem.Hát elég cseles.
(#) pipi válasza dara hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Nem lehet hogy kamu volt, nem is a posta írta?
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Jobban jársz, ha magad rendeled, új regisztráló első rendelésén jelentős a kedvezmény és a kínaiak csak a fiók címére szállítanak, tehát rájönne még egy magyar szállítási díj is, ha más veszi neked. Kb hülyebiztos rendszer, nagyon minimális angol tudással is érthető.
Következő: »»   235 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem