Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3431 / 3546
(#) tépapa válasza Bakman hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Igen?

Olvas az ember egy ilyen címet, két dologra gondolhat.
Az egyik, hogy az ostoba címnek megfelelően folytatja a firkász.
A másik meg egészen más ostobaságokon rugózik.
Egyik se érdekel.

Mi jellemző ma az újságírásra?

Három "apró" hiba fordul elő.

A sztori nem akkor, nem úgy, nem ott és nem azzal esett meg.
Van értelme az ilyet elolvasni?
Nem érzem úgy.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Valószínűleg ő valamelyik "internetes linkgyűjteményes" izében találhatott egy rosszul fogalmazott címet -ami körülbelül erre a cikkre mutathatott.
Attól még elolvashatná, ami én linkeltem, akkor látná, hogy a cikk azért érdekes, ha nem is világmegváltó. De érdemes.
(#) szs válasza tépapa hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Jól van.
Hiába mondjuk, hogy mi az olvasandó, (ha egyáltalán érdekel), és mivel ne foglalkozz már. Lépj már túl a rosszul megválasztott linkcímen, leginkább azon a szennyoldalon, ahol ily címekkel linkelnek.
Én olyan címűt mutattam, ahol véletlen sem olyan butasággal vezetik fel.
Ha pedig nem érdekel, hát ne ragozd.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2022
(#) tépapa válasza szs hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
"lépjek túl"

Nincsen min. El se olvastam.
Ta vagy annyira rákattanva.
(#) szs válasza tépapa hozzászólására (») Szept 13, 2022 / 1
 
Én?
Én csak segíteni szerettem volna neked, de te most épp engem baltázol le érte (nem én vagyok az első)
Másre is megsértődtél már, aki azt állította, hogy olvasni érdemesebb, mint kijelenteni.
Egyre inkább arra vélek, csak rosszul emlékszel arra a címre.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2022
(#) tépapa válasza szs hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Nem sok dolog ami annál károsabb, mint hülyeséget olvasni.
Én kerülni szoktam.
(#) Bakman válasza tépapa hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Az is egy jó dolog, ha az ember nem vagy félreérti az olvasottakat. szs által linkelt cikkben egyszerű ténymegállapítások/elemzések vannak (tanulmány), miszerint hogyan változott a talaj nedvességtartalma a lehullott csapadék hatására. Próbáld meg újra elolvasni és értelmezni is, láthatod, hogy semmi szenzációhajhászás nincs benne, sem olyan kijelentés, amivel eredetileg előálltál.

Kár, hogy nincs meg az, amit olvastál. Kíváncsivá tettél, hol állítanak ilyen butaságokat.
(#) tépapa válasza Bakman hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
"tanulmány"

Na vicceljél már!

Egy fantáziátlan firkász a hülyesége alátámasztására egy soha meg nem jelent, el nem végzett "tanulmányra", vagy neve nincs, fantázia szülte "szakértőre hivatkozik.

Van még aki bedől ilyesminek?

Meg párducot láttak alsógöröngyösön.
(#) szidom hozzászólása Szept 13, 2022 /
 
Rájöttem mi áll az üzemanyagok árának emelkedése mögött.
Bővebben: Link

Ha GM gyártja, valószínűleg v8-as 6000-es motor van bent, óránként 30 literes fogyasztással.
(#) Bakman válasza tépapa hozzászólására (») Szept 13, 2022 / 2
 
Értő és figyelmes olvasás: Agrometeorológiai elemzés (met.hu). Ha ez sem megy, akkor tényleg zárjuk a témát.
(#) szs hozzászólása Szept 13, 2022 / 3
 
Eszetlen újságíróról, azaz hüle cikkcímről nekem is van példám:
"Két autót is ellopott egy tolvaj annak ellenére, hogy eltiltották a vezetéstől"
Hah, mintha a vezetéstől eltiltás megakadályozná a tolvajkodást
(Másként fogalmazva: tudomásom szerint akkor sem szabad kocsit lopni, ha van érvényes jogosítványunk)
Persze, arról szól, hogy egy megrögzött lopóst másodszor is rajtakaptak -és az, hogy el is volt tiltva a vezetéstől, az maximum érdekesség, de nem a címbe kívánkozik.

vezetestol-eltitlas-ellenere-lopott
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2022
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Ez tényleg hülye cím.:
(#) Kovidivi válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Nagy igazságnak tűnik amit mondasz, de mégsem az. A 70fokos vízből fele annyi kell, mint a 35fokosból. Mindegy, hogy a csapnál kevered hozzá a hideg vizet, vagy a bojler engedi be magának, amikor megnyitod a melegvizes csapot, ugyanott vagy, x mennyiségű vizet fel kell melegíteni 30fokosra. A 70fokos bojler kicsit (minimálisan) rosszabb hatásfokú, de cserébe akár 5 ember is le tud fürödni kis helyigényű bojlerrel is. A bojlerról lesugárzott hő pedig a lakást fűti, tehát télen kevesebbet kell a radiátornak fűtenie. Nyáron persze ez veszteség. Összefoglalva nem 2x-es árkülönbség van (bojlerrel, azonos körülmények között) a 70 és a 35fokos víz előállítása között!
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2022
(#) Gafly hozzászólása Szept 14, 2022 /
 
Nem tudom ez az-e, de hajnalban rácsodálkoztam.

red_cloud.jpg
    
(#) tépapa válasza Gafly hozzászólására (») Szept 14, 2022 1 /
 
Igen!
Ez az!

Itt nem szeretik az ellenvéleményt, csak az "építő jellegű" egyetértést bármivel.
(#) tépapa válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Nem is tudom.

A napjainkban megjelenő cikkek mondjuk 80 százaléka ilyen.
Tehát a túlnyomó többség.
A nem is tudom hányas számú szabályom szerint "ami átlagos, az normális".

Ebből az is következik, hogy az ép ész számít ma devianciának.
(#) Bakman válasza tépapa hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Hol igazolja ez a cikk a tegnapi állításod?
(#) antiktelefon hozzászólása Szept 14, 2022 /
 
Inkább állítsuk be Jani IP kameráját vagy valami, csak elég legyen már az időjárásról szóló cikkek vitájából
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 14, 2022 / 2
 
Tőlem Paksról hazafelé jövet mehetünk arra.
Társaság egyik fele beállítja a telek lejtőszögét, hogy a csapadékvíz az utcára menjen, a másik fele meg kiosztja az IP címeket, hogy mobil telóról lehessen látni.
(#) tépapa válasza szs hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Nem a lopástól volt eltiltva!

Lényegében csak engedelmeskedett annak a felszólításnak, hogy "üljön át egy másik autóba".
Lényegében ezt tette.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Attól függ hány órakor érek haza. Most éppen munkaidő van de kevés a munka így húzzuk az időt.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Én is dolgoztam órabérben.
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Én meg most is abban dolgozom.
(#) tbarath válasza szidom hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Idézet:
„Érdeklődni szeretnék, hogy lehet egy mosogatógépet hosszabb távon tárolni.”

Hosszabb távon, hát passz. Vannak boltok, ahol használt (kipucolt, felújított, stb.) mosógépeket és hasonlókat árulnak, ők lehet, hogy tudnak valamit, én rákérdeznék.
Másrészt a Miele jó cucc (olvasmányélményeim alapján, közöm még soha nem volt a termékeikhez), gondolom az áruk se rossz. Eladni érdemes lehet.
De lehet még jobban jársz, ha találsz valakit a családban vagy baráti körben, akinek oda tudod adni, hogy használja, amíg nincs rá szükséged. A Miele híre az, hogy tartósra és szerelhetőre tervezték, és van alkatrész is a javításhoz. Ha ez igaz, akkor csak nyerhetsz ezzel a megoldással, plána hogy mostanában úgy néz ki, hogy leginkább csak nőni fog az értéke...
(#) diamik hozzászólása Szept 17, 2022 /
 
Sziasztok,
lehet nagyon off, de ez biztosan nem elektrós téma. Falra fröccsent olajfoltot hogyan tudnék minél diszkrétebben eltávolítani?

Nemrég fejeztük be a felújítást és sajnos sikerült leborítanom a falat
(#) Gafly válasza diamik hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Szerintem sehogy, ha porózus (vakolt tégla, gipszkarton) a fal. Vannak csodaszerek, a linkelt például sima benzin, kicsit megturbózva, de attól tartok, hogy ha elkezded hígítani, akkor abbül csak nagyobb, ámde halványabb folt lesz. A falból szerintem nem jön ki teljesen és "át fog ütni".
Végleges megoldás lehet, ha levered a vakolatot, kifoltozod a gipszkartont az adott foltban. Mindkettőt meg lehet csinalni viszonylag szépen. Vagy teszel rá egy képet, esetleg eléhúzol egy szekrényt.
(#) nagym6 válasza diamik hozzászólására (») Szept 17, 2022 / 1
 
Ha szaga van, az örökös marad, ha ott marad. Van még a Brigéciol, olajat teljesen oldja amit utána a víz old tehát lemosható, de a beivódott ki nem szedhető a falból.
(#) mek-elek válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 17, 2022 / 1
 
Igaz, igaz! Kérdéses mekkora a folt? És innentől válaszút a szag elviselése, vagy véső. Én nem csinálnék nagyobb mélyebb foltot lemosókkal.
(#) Gafly válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Másik sarkalatos kérdés meg az, hogy milyen olaj? Ét/gép/fáradt/motor, stb...
Például az olivaolaj nem büdös, és lehet belőle fincsi szappant készíteni.
Idézet:
„Aloe Vera szappan:
2,2 dl ásványvíz,
0,9 dl lúg (nátrium-hidroxid),
680g extra szűz olívaolaj,
0,12 dl méhviasz
0,5 dl aloe vera lé”

Szappan meg a falnak nem akkora ellensége, ámbár a méhviasz és aloe vera nem feltétlenül kell a folteltávolításhoz.
Mellesleg soha nem próbáltam, kis foltot kivésni és újravakolni (különösen ha mellette ép a környék) nem akkora agysebészet.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2022
(#) Fats Domino hozzászólása Szept 17, 2022 /
 
Jó estét! Megpróbáltam,levakarni,meg se rezdül,semmilyen hígító nem oldja, rettentő makacs. Valakinek lenne ötlete hogyan/mivel tudnám eltávolítani ezt a feliratot úgy ,hogy az üveg ne sérüljön?

001.JPG
    
Következő: »»   3431 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem