Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Philips TV
 
Témaindító: BA, idő: Nov 1, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 18
(#) ZoliHV95 hozzászólása Szept 6, 2022 /
 
Üdvözlet!

Egy ismerősöm Philips 24PFS403212 LED tvjében (szintén) bedöglött a táp, a készülékhez adatlapot sajnos lehetetlen felleni, már agyonkerestem, max. részben hasonlót.
A háttérvilágítás pedig pluszba nagy valószínűséggel nekem sikerült kinyírnom, túl nagy tesztáramot kaphatott, a lényeg, hogy nem csinál semmit. Szerencsére találtam ilyesmi LED-eket magyar webshopból, arra gondoltam kicserélem, 2 típus között vacilálok: semleges fehér vagy hideg fehér. Melyik lenne jobb választás?
(mindkét típus adatlapján felvan tüntetve, az LCD háttérvilágítás alkalmatossága)
(#) kadarist válasza ZoliHV95 hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Szia!
A legjobb választás a az élvilágítás komplett cseréje, a távol-keleti webshopok árulnak ilyeneket (is).
(#) uniman válasza ZoliHV95 hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Még annál is hidegebb ledek vannak a tévékben...6500-10000-22000-32000K!

22000k.jpg
    
(#) ZoliHV95 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Üdv!
Eredetit is megtalálni nem túl vészes ár alatt, helytől függően XY munkanapon belül szállítanak, de konkrétan azt nem írják, hogy Magyarországra küldenek (annyira nem vagyok jártas a külföldről rendelésben).

Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) ZoliHV95 válasza uniman hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Köszi az infót!

Ha picivel nagyobb LED kerülne rá, egyből átér a szomszédos vezető sávhoz, maga a forrasztott rész is igen ki van centizve, magassága is betartandó. Sok választásom nincs, magyar webshopokon igen kicsi a kínálat, jópár keresgetés után max. 6500K-sat sikerült elcsípnem ilyen méretekkel. Vajon minimálisan megfelelne hozzá?
Bővebben: Link
(#) Imi68 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Szia(sztok)! Továbbra is küzdök a Philips 42pfl6007k/12 háttér világítással én nem kondenzátor hibára gondolok .Megrendelem bele a LED élvilágítást + DDA009 drivert akkor remélem hogy jó lesz. Amikor 20 perc után bekapcsolt a háttér a csatlakozó POK (ez minek a rövidítése?)lábán megjelent a 3,2V BL-On ill aBL.Dim lábakon addig is meg volt a BL-Ctrl lábon pedig akkor sem jelent meg amikor szépen üzemelt,szeretném megkérdezni hogy ezek összefüggenek-e azzal hogy a processzor engedélyezi a háttér bekapcsolását. Illetve melyik jön a processzorról ezek közül. Honnan érzi az esetleges LED hibát? Vagy ezeket mind a DDA009 végzi önállóan. Köszönöm a segítséget!! Üdv: Imre
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2022
(#) kadarist válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Power oké lehet a jelentése.
(#) Imi68 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Szia! Már csak azt kellene tudni merről jönnek a feszültségek ,és talán a BL-I-Ctrl lehet a megoldás kulcsa mert a VRef az meg van . Ezen a BL-I-Ctrl lábon tilthat a processzor. Vagy az UC1-en (ezt sem tudom mit jelent). Abból tudom hogy van Vref mert levettem a Q702 Fet-et igy volt a POK lábon 3,2V (de a háttér nem indult). Kivettem a LED sort is, én rossz LED-et nem találtam,(pici eltérés volt a nyitó feszültségek között 2.63-2.65) kivettem az impulzus trafót is az is jó ,az inverter trafó is jó és a Kapcsoló Fet-ek is.(abból az egyik rossz volt)
(#) kadarist válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Mi az IC701 típusa? A kontroller IC adatlapjából meg lehetne fejteni a működést, a kontrol és tiltójelek jelentését, értékeit.
(#) Imi68 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Szia! IC701 a már említett DDA009 sajnos nem találtam adatlapot hozzá
(#) Imi68 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
A táppanel neve Dps-119cp . DDA009-ről annyi infót sikerüt hogy a 18lábra adott 3V feszültség kiiktatja a védelmet valamint a fotón látható megoldást találtam.
(#) Imi68 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Ami még segíthet,de nem említettem. Induláskor felvillan a háttér fény de csak egy pillanatra.
(#) kadarist válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 8, 2022 / 1
 
A 6-os lábat kell testre kötni a védelem kiiktatásához. A felvillanó világítás LED hibára utal, zárlat vagy megnyúlt LED lehet a sorban. A kontroller a step-up konverter kimeneti áramát, feszültségét nézi és ha a beállított értékeken kívül vannak ezek, akkor tilt. Ilyenkor a simító kondikat is át kell nézni, a szokásos kiszáradás gyakori hiba.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2022
(#) uniman válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 8, 2022 / 1
 
Tesztelve lehetne látni a LED hibát, -ha az egész sor világít kisebb fényerővel-, hogy mennyire világítanak egyformán...a híbás LED "szemetszúr" azonnal...
Bővebben: Link
(#) Imi68 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Szia!Köszönöm a válaszod!Sokat segített hogy legyen valami sejtelmem a működés megértésében. Megrendeltem a LED sort. A kontroller chipet még nem rendeltem meg remélem az jó.
(#) Imi68 válasza uniman hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Szia!Köszönöm a válaszod! Én labortáppal szoktam a ledeket ellenőrizni.Áramkorlát letekerve a 3V-ról indulva felfelé. 3-6-9-18V .De láttam már olyan ledet aminek még a 30V is kevés volt.Itt a Tv led csíkját ellenőrizve 11 db Ledet (11×2,65V) tudtam egyszerre működtetni,ha 12-re tettem a mérőcsúcsot akkor IGEN volt olyan led ami nem világított .Így alacsonyabb feszültségről,tehát szembe tűnő volt ahogy említetted te is.
(#) f_karcsi hozzászólása Szept 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Az alany egy Philips LCD TV 37PFL5405H
Használat közben leállt.
Bedugva vagy főkapcsolóval bekapcsolva semmire nem ragál se távirányító se tv-n lévő gombok.
3 rövid villogásokat ismétli a LED. Gondolom ez hibakód, de nem találtam hozzá leírást.
Mielőtt szétszedem jó lenne ha tudnám mit üzen és hogy az alapján mire számítsak.
Egyáltalán kapni még hozzá alkatrészt?
(#) Imi68 válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Sziasztok! Megjavult a Philips 42pfl6007k/12 háttér világítás.Mint említett idézem a "Kapcsoló Fet-ek is.(abból az egyik rossz volt)" Amit én ki is cseréltem,csak fordítva tettem be én h....je. Köszönöm a segítséget mindenkinek. Sajnos a figyelmetlenségen nem lehet segíteni.
(#) Imi68 válasza f_karcsi hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Szia! Szerintem, valami beterheli a tápegységet. Próbál elindulni, nem tud, azután letilt! Vagy kondenzátor hiba a tápban.
(#) Imi68 válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Sziasztok! Nem felhőtlen az öröm,mert a képernyő alja világosabb,vagy inkább úgy mondom ott jó a fényerő fentebb sötétebb. Vagy rosszul raktam össze a kijelzőt ,bár mivel csavarok fogják a helyére a Led csíkot a hűtő alumínium sínnel. Ez nem valószínű. Vagy mégis cserés lesz a Led sor? Vagy valami mást rontottam el? Szerintetek?
(#) zolika60 válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 17, 2022 / 1
 
Nem egyforma fényűek a LED csíkok. Cseréld őket egyformára.
(#) Imi68 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Szia! Várjunk csak! Most fogtam fel ,amit írtál. Ebben a Tévében él világítás van. Nem több csíkből álló!
(#) PDM hozzászólása Nov 3, 2022 /
 
Nem TV, hanem egy Philips DCM5090 hangrendszer készenléti tápjával kapcsolatban kérdeznék.
A rajzon a kb. 15x15x15 mm-es transzformátorral épített készenléti kapcs.üzemű tápegység szekunder
olalának egy részlete látható.
A kis terhelhetőségű "PWR DET" a csak processzora jut, az 5V a processzoron kívül az USB portot,az
opto szenzort, a display panelt is táplálja.
Mi lehet az indoka, hogy nem az 5V-ból állítják elő a "PWR DET" szintet, hanem külön egy kisebb
átmérőjű huzalból tekert tekerccsel?
(#) kadarist válasza PDM hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Szia!
A Power detection vonal csak azért van, hogy a processzor vissza tudja mérni az 5V-ot, tehát, hogy meg van-e és jó-e az értéke.
(#) Imi68 válasza Imi68 hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Sziasztok! Folytatom a küzdelmet a Philips 42pfl6007k/12 háttér világítással kicseréltem a LED élvilágítás csíkokat,de szinte semmit nem változott a fényerő. Esetleg a hiányzó R712 ellenállás a hiba oka. Az alaplap felé CN4-es csatlakozón a következő feszültségek vannak. 1-es láb VSB 3,3V 2.Standby készenlétben 3,3V bekapcsolva 0,7V 3.-4.láb GND1 5.-6.12,3V 7.-8.VSND 12,3V 9.láb BLon 3,3V 10.láb BLdim 1,58V 11.láb BL I ctrl 2,58V 12.láb POK 3,35V. Néhány fotó segítségül,amit előre is köszönök.
(#) Imi68 válasza Imi68 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Sziasztok! Még nem adtam fel! A fentebb leírt értékeknél nem volt jelforrás a Tv-re kapcsolva, és a BL-I-ctrl láb értékét ráadásul el írtam,helyesen 2,85V. Ma megmértem úgy hogy közben HDMI-ről film ment rajta. Az értékek a következők POK 3,35V BL-I:cont változatlan 2,85V ennek nem kellene-e 3,35 Voltnak lennie? BL-dim 3V-3,35V-ig gondolom ez változik a fényerő szükséglet szerint. Bl-on 3,29V. Amire gondolok még Q701A-Q701B FET-ek nem nyitnak ki eléggé. Vagy a plexit tettem 180fokkal elfordítva, vagy maga az LCD kijelző nem engedi át a fényt.Előre is köszönöm! Nem csak magamnak írtam !
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2022
(#) mopet75 hozzászólása Jan 15, 2023 /
 
Üdvözlöm az Urakat!

Talajmenti felhasználóként, félve kérdezem meg, hogy régi Philips 3D tv-vel lehet-e valamit kezdeni.
philips 47pfl6008k/12
kb 10 everything vettem és először azzal kezdte, hogy időnként bekapcsoláskor a képernyő tetején voltak csak fények, és időnként "vonalkódok". Pár hete, ha így hagytuk, akkor 10 percen belül helyreállt a kép. Tegnap azonban azonnal bejött a kép, néztük rendesen, majd egyik oldalról színes csíkok úsztak be, kifehéredtek a képen belül pixelek és szétesett a kép.
Kikapcsoltam, kihúztam. amikor újból áram alá helyeztem, az eddig fixen világító piros led (helyzetjelző?) most 3 mp-enként dob egy titi morzejelet.
Tudom, nagyon régi tv, de a 3d miatt (is) szerettem.

Érdemes időt adni egy javításnak? Tudtok-e olyan valakit, aki meg tudja javítani?
vagy vegyek új tv-t (ami már ugye nem 3d)
előre is köszönöm a válaszokat, MP
(#) Imi68 válasza Imi68 hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Sikerült megjavítani, és megérte . Az eredeti hiba, az inverter trafót kapcsoló egyik Mosfet hibája. Az élvilágítás cseréjekor a plexit fordítva tettem vissza! Na ez volt a nagy hiba,mert az egyik oldalon egy fehér műanyag csíkkal le van fedve. Ezt megtanultam egy életre. Időközben szinte mindent megtudtam a DDA009 vezérlő működéséről.
(#) sixtysix hozzászólása Feb 3, 2023 /
 
Tiszteletem Mindenkinek! Van egy Pfilips tápom, amely a PLHL-T722A névre hallgat, amúgy meg a 2300KEG033A-F jelölés mellett, a REV 3.5 van feltüntetve rajta. Az, hogy sehol nem találok ehhez az LG által gyártott panelról, az hagyján. Most csak az lenne a kérdésem, ha valaki ismeri a panelt, hogy az F81 alkatrészben kit tisztelhetek? Amúgy meg a T201.trafo kimeneti oldalán, semmilyen feszültséget sem lehet mérni. Szakadást nem mutat a műszer. Köszönöm, ha van valakinek ötlete.
(#) user1914 válasza sixtysix hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Az FB1. ferrit szűrő.
Üdv. M.
Következő: »»   17 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem