Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD felvevők manapság
 
Témaindító: djuice, idő: Szept 16, 2022
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) djuice hozzászólása Szept 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy dvd felvevőkkel (főleg HDD-s) és lelki világukkal foglalkozik-e itt esetleg valaki?
Régen volt egy mpeg4players fórum, ahol szereléstől a firmware moddig mindenféle hasznos dolgok mentek (mára a fórum bezárt).
Akinek ingerenciája a téma még retro korszak vagy csak technikai rajongás szintjén, kérem ne fogja vissza magát!

Köszi!
(#) kiszebra hozzászólása Szept 16, 2022 /
 
Nekem van egy Pioneer felvevőm (DVR-530H), azért tartogatom, mert állítólag hasznos, ha VHS-t kell digitalizálni. Ha átmegy rajta a jel, sokat javít rajta.
(#) djuice válasza kiszebra hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Igen, magam is szerettem volna egy Piot hasonló célból, de csak egy Samsung landolt nálam. (DVD-HR775)
Van ugyan HDMI kimenete is már, de elég háklis cucc, mert a másolásvédett dolgokra nemet mond. A hdd-jét már próbáltam pc-n átvizsgálni, a mappaszerkezet és fájlok látszanak is, csak a windows azt mondja rá még lejátszási próbálkozásra is, hogy nincs jogosultság a fájl hozzáféréséhez. Szóval így se archiválni meg semmit nem lehet róla. Ha megpusztul akkor annyi volt. Vmi okosság jó volna hozzá. Úgy tudom LG recorderekhez volt egy tuti fájlkezelő, gondos kezek által.
A Piodnál ez hogy megy?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2022
(#) kiszebra válasza djuice hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Sajnos nem tudom. Van egy 540-es is, abból régen kivettem a HDD-t, mert hiány volt tárhelyből itthon. Próbáltam belenézni, de olvashatatlan volt számomra is. Aztán leformáztam, és használtam számítógéppel.
Amikor visszatettem volna, sajnos rá kellett jönni, hogy a lejátszó maga nem tudja magának újraformázni, hanem valami szervíz lemez kéne hozzá, így lett egy használhatatlan lejátszóm.
(#) Sebi hozzászólása Szept 17, 2022 /
 
Nem vagyok szakértő, de ami win alatt nem megy, az gyakran Linux alatt használható...
(#) mikrodigit hozzászólása Szept 17, 2022 /
 
Panasonic DMR-EH55-öst használok.
A HDD-nek speciális fájlrendszere van, a Windows semmit sem lát belőle. A HDD-ről indul a készülék rendszere is, ezért a HDD hibája esetén nem indítható és új HDD-t sem tud formázni. Ehhez CD-ről kellene indítani, de a netről letölthető CD-vel ez nem sikerült és a márkaszerviz sem vállalta. Végül találtam egy ugyanolyan működő készüléket, aminek a HDD-jét egy PC-n sikerült speciális programmal 1:1-ben átmásolni, a készülék ezt elfogadta és azóta működik. (Az eredeti HDD 150 GB volt, az "új" 200 GB, de csak 150-et használ belőle.)
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2022
(#) szs válasza Sebi hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Na ja.
Ami pedig linux alatt nem, az Windows alatt vidáman. Így megy ez "manappság".

Meghát: manappság a DVD felvevők ugyanazok, minnt tegnappság.
Vagy netán indítanom kéne egy "kazettás magnó manappság" topikot???
(#) djuice válasza mikrodigit hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
A Samunak FAT32 fájlrendszere van, a win simán látja. Az az érdekes, hogy 160 gigát FAT32-be kezel! (?)
Beraktam most egy SSD-t, de akárhogy formáztam volna windowson FAT32-vé, végül mégis a felvevőn kellett megformázni. Meg is csinálta. Újraindítás után fel is vett rá rendesen, a win viszont nem jogosult a megtekintésre vagy másolásra továbbra sem.
(#) bbb válasza djuice hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Nem a fájlrendszer a probléma. Ahogy írod, jogosultsági kérdés van. Ha megnézed a mappák jogosultságait, akkor valami "idegen" tulajdonos lesz rajtuk és a Windowsos felhasználódnak meg nem lesz hozzá joga. Meg lehet próbálni ilyenkor saját tulajdonba venni, s ha sikerül, akkor már fogod tudni olvasni. Vagy az is elég lehet, ha csak a "mindenki" felhasználónak adsz jogot rá (rendszergazdai parancssorból icacls használatával).
(#) benjami válasza djuice hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
A FAT32 nem tud jogosultságokat kezelni. Ha nem látszik a tartalma akkor érdemes a teljes partíció tulajdonságaira ránézni. Esetleg linux-al (ha nincs, akkor valami pendrive-ról boot-olható linux-al) is meg lehet próbálni.
(#) djuice válasza benjami hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Ja-ja. A meghajtó mappáinak tulajdonságainál még a biztonság fül sem jelenik meg.

@bbb
Megnézem... Köszi!
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2022
(#) djuice válasza benjami hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Köszi, a linyux télleg csont nélkül kimásolta egy pendrivera.
Azért még kipróbálom win alatt is az elérését jogosultság váltással...
(#) Doky586 hozzászólása Szept 18, 2022 /
 
Ki vesz fel manapság SD-ben? A DVD pedig nem tud HD-t.
(#) kadarist válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 / 1
 
Például VHS vagy kamerafelvételek digitalizálásához elég az SD.
(#) djuice válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Ja, van a felvevőn egy mini DV port is! DV kamit ráakasztva vezérli is egyből, szippantja befele a felvételt. Kis apróság de hasznos.
(#) Doky586 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Hát pont ez az hogy Digital8/DV vagy analóg kamerafelvétel arhiválásához elég a PC, minek kevernék bele egy dvd felvevős (mpeg2) dobozt..?
VHS a 200 soros felbontásával pedig már nem méltó arhiválásra, (még akkor sem ha átverésből felkonvertálják 500 sorra)

DVB-ről meg már az olcsóbb boxok is tudnak rögzíteni (akár programozottan is) közvetlen HDD-re HD-ben. (a kódolatlanok PC-n is lejátszhatók)
(#) kadarist válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 / 1
 
VHS-C, Hi8, Video8, VHS, S-VHS, stb..., amelyeknél csak analóg kimenet van és ahhoz jó az SD. Vannak olyan emlék jellegű felvételek, amelyeket szívesen archiválnak az emberek, ezért van létjogosultága a standard definition-nek.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2022
(#) djuice válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Anyuméknak T-home sat tv szolgáltatasuk van (az elérhető). Onnan már VHS magnóval se tudtam régebben felvenni nekik, mert a Telekom másolásvédelemmel tolja az adást. A cuccok kiírják, hogy "védett tartalom nem rögzíthető".

Ezt vajon az említett DVB boxok ki tudják kerülni esetleg?
(#) Doky586 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
A VHS-ről már el mondtam a véleményem. 2022-ben nem tartom nézhetőnek a 200 soros felbontását. Kamerából meg egyszerűbb PC-re dugva digitalizálni.

És van analóg HD rögzítési lehetőség is: component kimenetnek hívják. A családi videókon pedig nincs másolásvédelem.
(#) Doky586 válasza djuice hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Igen. A T-től már eleve rögzítős boxal kell megrendelni a szolgáltatást, és amíg nálad a box addig visszanézheted rajta amit felvettél.
(#) Massawa válasza djuice hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Nem tudják. Berendezések amik rögziteni tudnak, legfeljebb azt teszik lehetövé, hogy ugyanazon a készüléken visszanézd a felvett müsort, de pl. a vinyot egy másik géppel, már nem tudod lejátszani. A DRM-ek ( letilto kod) több változata van, azt is meg lehet csinálni, hogy a felvett müsort csak egy korlátolt ideig lehessen visszanézni, de az alap, hogy csak abban a készülékben lehet lejátszani ahol felvették.
(#) Inhouse válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
A Sony Video8 kamerám felvételét nem tudtam stabilan digitalizálni, TV-n nézve tökéletes, de amikor a gépbe kerül, ugrált a kép, fakult szín.
Egy DVD írós VHS videómagnó kombóval (HDMI kimenet is) az utolsók közül (pár éve még lehetett kapni, valahol porosodott) sikerült DVD-re írni jó felvételt. Aztán kiderült, hogy még ez sem kell, lehet a PC-s eszközzel digitalizálni, csak át kell ezen engedni a jelet. Nem írták, de lehet, hogy időalap korrektoros volt.
Lehet véleményed a VHS-ről, de ha valakinek ezen vannak családi emlékei, akkor ez itt nem játszik Az analóg kamerát nem tudod csak úgy PC-re dugni, kell egy videó digitalizáló eszköz. Én eddig analóg HD-t csak megfigyelő kameráknál láttam, de szerintem ez nem egyezik a komponens kimenettel.
(#) img válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Ahhoz szükséges egy digitalizáló kártya is, mert natív IEE1394 (FireWire) támogatás már nincs a Windows 10 1809-es verziója óta.
(#) Moderátor hozzászólása Szept 21, 2022
 
A magánvéleményeket mindenki szíveskedjék magában tartani!
(#) RockFonok hozzászólása Feb 25, 2023 /
 
Sziasztok!

Bármikkor kelhet digitalizálni de néha rosszalkodik a felvevőm.
A Philips DVDR3480 recorderem és nem tudom hogy 3x is javítani lehet vagy megéri e 5 évente?
Van hogy üresnek írja a DVD lemezt de másik DVD egyből be tudja olvasni, ismét tálca nyitás gondja van néha meg előbb utóbb újra táp hibája lesz nem kapcsol megint be és éget szaga lesz.
Előlapi SV írt ki de mikkor váltottam CAM-ról akkor eltűnt és nem írta ki folyamatba kijelzőén hogy HELLO.
Digitális TV csatornákra már sajnos nem alkalmas pedig jó lenne mert ha olyan film lenne a TV-ben ami neten nem található meg azt feltudnám venni.
Nagyon szeretem ezt a felvevőt csak nem tudom miért kell 5-6 évente javíttatni, szerintetek?
MKV-s filmeket meg már nem játszik le amit nCore-n töltők le.
https://www.philips.hu/c-p/DVDR3480_58/-

De ki néztem egy ilyent BLU-RAY felvevőt ami már játssza a MKV filmekt de az AVI-t DivX-t elvileg nem, de ennyi pénzért már mindent le kellene játszania meg sajnos se magyar használati sincs hozzá se magyar menü
https://asztali-blu-ray-lejatszo.arukereso.hu/panasonic/dmr-bct760eg-p366382803/#termek-leiras
Szerintetek érdemes lenne venni?

Sony tv-m tudnák felvenni de sajnos az nem játszható le PC-n.

Van sok DVD lemezem Avi Divx MKV-s.

Sajnos mind kettő felvevőről elég csúnyákat írnak az Amazonon.

Tarr kft a szolgáltatóm.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2023
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem