Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   479 / 579
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Oké!
Reméljük, gyorsan lezuhan az ára.
A paksi Halászcsárdánál esetleg mindjárt tarthatnál is egy rövid bemutatót!
(#) SzervízMacska válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Melyiknél? (Csak hogy le ne maradjak.)
(#) gyerek67 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 20, 2022 / 1
 
A komp fölöttinél, november 17-én!
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
A Duna fölött, át a túlpartra és vissza.
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Hogy csak egy okot (van persze több is) mondjak miért nem: Ott nem lehet ám csak úgy repkedni.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Szept 20, 2022 / 1
 
Ügyes retorika a retirálásra.
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Az ábra szerint a csárda bőven kívül esik a tiltott légtéren!
(#) nagym6 válasza gyerek67 hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Idézet:
„Reméljük, gyorsan lezuhan az ára.”
Azt hittem, a gazdája (zuhan le, nem az ára).
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Úgy néz ki, hogy én rendezem a kaja vonalat a novemberi atomerőmű látogatásra.
Már ki is találtam, hogy felhívom a csárdát, hogy "Előreláthatólag beesek csütörtökön ebédre önökhöz. És még jönnek negyvenen."
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Itt én gyerek67 fórumtársunk írását olvastam félre így elsőre.
(#) Massawa hozzászólása Okt 1, 2022 /
 
Tegnap este egy nemzetközi baráti társaságban ( régen látott kollégák 5 országbol) bámultuk a pincéreket milyen körülményesen dolgoztak. Mennyit futkároztak feleslegesen, milyen lassan ment a kiszolgálás, mennyi meddö tevékenység volt a rendszerben. Mondom is a barátaimnak és ekkor lepett meg, hogy hány nyelvben ( hatan voltunk legalább 10 nyelvet beszéltünk) még egységes kifejezés sincs a meddö szora, olyan értelemben, mint a magyarban vagy pl a szlovákban/csehben.
A „fejlettebb“ (???) nyelvekben meglehetösen körülményesen irják körül azt a felesleges valamit ( meddö áram, meddö nö, meddö teljesitmény, meddö munka stb. ) amit a mi nyelvünk ezzel rövid 5 betüs szoval ki tud fejezni. Pl. az angol nyelvben vagy 2 tucat kifejezés van erre.
Vajon hogyan sikerült a magyar nyelvben egy ilyen tökéletes szocskát találni?

Föleg akkor érdekes ez, amikor közismert, hogy az angol nyelv szinte naponta kreál egyszerü és a lényeget pontosan leiro kifejezéseket, amit más nyelvekben sokszor csak 2-3 mondattal lehet leirni?

(#) cua válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2022 /
 
A hetkoznapi angol hihetetlen pontatlan, szinte keptelenseg egyszeruen pontosan kifejezni vele sok-sok egyszeru dolgot. Lasd anglicizmus, csemegenek pedig ott az igeidok. Kedvenc szorakozasom, amikor az angol anyanyelvu kollegaim nem ertik egymast es 2-3x is visszakerdeznek..
Az informatikai angol viszont popec, azt szeretem.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2022
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Okt 1, 2022 /
 
Nemcsak az angol ilyen, a német sem különb, és éppen tegnap lepödtem meg, hogy pl. a cseh nyelvben is van a meddöre pontos kifejezés ( jalovy), de az oroszban nincs.
És érdekes, hogy ha az ember beszéli azokat a nyelveket, akkor fel sem tünik, de ha forditani kell, akkor már baj van. Szerencsétlen tolmácsok.
(#) cua válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2022 /
 
Amikor elokerul a nyelv mint tema, a kollegaim tobbsege nem erti hogyan tudunk mi egyaltalan leirni dolgokat egy gendersemleges, igeidok nelkuli nyelvben
Aztan elmagarazom nekik miert kulonleges a magyar a nyelv.
Ez a legjobb kep (a legelso) ami megmutatja hol vagyunk mi (es a finnek), a tobbi nyelvhez kepest.
Szemely szerint (semmi tudomanyos alap, csak elkepzeles) en a nyelvnek, a korulottunk levo vilag leirasanak tudom be, hogy viszonylag kicsi nepkent milyen sok feltalalo es komoly tudos kerult ki ebbol az orszagbol.
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Okt 1, 2022 / 1
 
Ez tény és valo, hogy sok nyelvet egyre inkább bonyolitanak, föleg ezzel az uj baromsággal amit a gender elmélet terjeszt. A hétköznaoi nyelvböl eltünnek az egyszerü kifejezések, és hirtelen két kifejezés irja le ugyanazt. A németben már nem szabad nyilvánosan a polgárokrol beszélni, hanem ki kell emelni, hogy köztük vannak férfiak meg nök is, de mi lesz ha még a 3. nemet is be fog kelleni venni. Tiszta agymenés.
(#) cua válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2022 /
 
Ez a helyes ut. Lasd amit feljebb irtam: a magyar nyelv alapbol gendersemleges.
Masok kuzdenek vele mert a nyelvuk megoszto ¯\_(ツ)_/¯
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Okt 1, 2022 /
 
Söt hülye az egész, egy olyan nyelvben, ahol a nemek definicioja is kétséges, még azt tovább bonyolitják, redukálják a kifejezöképességét.
(#) Massawa hozzászólása Okt 4, 2022 /
 
Vennem kellett valamit a barkácsboltban, s ilyenkor általában átfutok a szerszám meg az elektromos osztályon. Nos az utobbiban láttam valamit, ami erösen kiverte a biztositékot. Egy vadonatuj hosszabbito/eloszto kábellel meg 5 foglalattal, de milyennel. Amit szerintem már vagy 50 éve betiltottak jobb helyeken. Tökéletesen sima designes felület benne dupla lyukakkal stekkerek számára. Se földelés, se besüllyesztett felület, semmi, csak öt pár 5 mm-s lyuk a felületen. Nem volt nálam a telo, de legközelebb lefényképezem. ( nem kinai piac, hanem talán legjobb barkácshálozat boltjának a polcán).
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Kifejezetten telefontöltők számára készült. Mint lapos dugóval jön, kettős szigetelésű, nem mindet tudod tapogatni töltés közben. Akár kéziszerszámokhoz is jó lehetne, hiszen azok 90%-ánál sincs földelés. Bár 2+f-eshez hasonló a kialakítás, de nincs védőérintkező és kéteres a vezeték. A beltéri egységek, Wifi kamerák, TV-k és tartozékaik (DVD lejátszó, ...) legtöbbje is lapos 2 stiftes dugóval jön. Már ~30 éve is gyártott a Kontakta is elosztót, aminek a földelt aljatában 2 pár + lyuk volt. Csak ezt egyszerűsítették.
Csak az a baj, hiába van annyi lyuk, ha a vaskos tápegységek miatt nem fér el kettő egymás mellett.
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Csak egy baj van. Nincs semmi elöirás a stekker stiftjeinek a kivitelére. Azok lehetnek fém rudak egész hosszban, azaz ha a foglalat nincs besüllyesztve hozzá lehet férni a bedugott stekker lábaihoz. Föleg pl.a kéziszerszámok esetében fordulhat ez elö.
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Van "jobb" is...földeléssel ("szak"-kereskedésből...márkás gyártótól)
(#) cua válasza uniman hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Vannak orszagok ahol ez rendben van. A dugalj csak egy tengely menten szimmetrikus, a bekotes adott (biztosan tudhato melyik a fazis), szigoruan csak kepzett/vizsgazott villanyszerelo kotheti be.
Apro adalek, hogy peldaul a helyi vateran csak ugy adhatsz el regi, a jelenlegi szabvanytol eltero elektromos termeket (peldaul regi csoves radio, tv) ha eltavolitod rola rola a dugvillat vagy bevizsgaltatod az arra illetekes szakertovel es adod hozza a tanusitvanyt.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2022
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Remek.
(#) Bakman válasza uniman hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Ezek olyan országokba készültek, ahol védőföld nélküli dugvillát nem tudsz beledugni. Pl. lásd angol dugvilla. A védőföld tüske hosszabb, az nyitja a reteszt.
(#) kadarist válasza Massawa hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Nincs hosszú ő a billentyűzeteden? Borzasztóan magyartalan írásmód.
(#) Massawa válasza kadarist hozzászólására (») Okt 5, 2022 / 2
 
Bocs, sajnos nincs

illetve nagyon bonyolult azt kezelni. ( kb 5ször kellene megtapintani a képernyöt egy hosszú betü miatt).
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
Az a hosszabbitó valoban az angol illetve a svájci piacra készülhetett, de az utobbi esetben szintén el kellene süllyeszteni a foglalatot, ami viszont az angoloknak nem jo.
Itt a fekete stekkert elvben szabadna használni ebben az elosztóban, a fehéret viszont nem.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2022
(#) Massawa hozzászólása Okt 14, 2022 /
 
Aki még nem tudja, hogy müködik, egy a Beatles által is használt hangszer, az itt nézheti meg a

Melotront

Elképesztö mit tudtak a hatvanas években megoldani egy meglehetösen primitiv mechanikus szerkezettel.

( mi is most egy 70 éves Hammonddal küzdünk, már csak a hang stabilitásával van gond.).
(#) VJ72 hozzászólása Okt 15, 2022 /
 
Tektronix szkópcsövek töréstesztje nagy sebességű filmfelvételeken, színüveg és kerámia típusok.
Bővebben: Link
(#) Rosszmáj hozzászólása Okt 17, 2022 / 5
 
1955: 5 megabájtnyi adat, lyukkártyán.
Következő: »»   479 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem