Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   744 / 839
(#) Helios válasza benjami hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Szia. Így érthető a dolog. Már csak egy kérdésem van: hogy lehet izolálni a 2 oldalt? Mert a tápfeszültség lehet +-75VDC-ig bármi. És nem szívesen kötném össze az MCU test pontját a tápegység test pontjával.
(#) benjami válasza Helios hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Mi a baj a táp GND összekötéssel? Analóg jelet közvetlenül elég macerás optóval leválasztani. Ha mindenáron függetleníteni akarod, akkor egy spi ad konvertert használj a méréshez, és az spi buszt csináld meg optós leválasztással.
(#) Josi777 válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Az analóg bemenetekre védődióda kell, az nincs a rajzon.

táp.jpg
    
(#) Josi777 válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Ebben az esetben nagyon is fontos a külső védődióda. Ez belátható, ha lerajzolod a belső védő diódákat és rögtön látni fogod, hogy az a chip tápfeszültségére van kötve, így ha megszalad a feszültség a bemeneten, akkor a chip tápja meg fog emelkedni.
Mi a hiba a -táp méréssel? Talán ha írnál indoklást is az segítene.
(#) sdrlab válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Mitől emelkedne meg a csip tápja?! Elég valószínűtlen, hogy a saját fogyasztása(esetleg más perifériái pluszban) elégtelen lenne annak a kis áramnak azt elvezetésére!
Ha nem oda, akkor hová is kötnéd a védődiódákat?

Nincs hiba! Csak nem figyeltem fel az elején arra, hogy nálad nincs közös föld. Ezért is töröltem inkább a hozzászólást...
(#) Helios válasza benjami hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Szia.

Nem szeretnék semmilyen kapcsolatot a nagyáramú résszel. Nyugodtabb lennék ha így valósulna meg.
(#) sdrlab válasza Helios hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
Ha nincs szükséged precíziós mérésre, akkor két sima optóval is leválaszthatod az analóg jelet! Sima előtét ellenállás esetén(LED ág), minél kisebb feszt akarsz vele mérni, annál pontatlanabb lesz, de ha egy egyszerű feszültség/áram konverterbe kötöd az optó LED-jét, akkor széles tartományban viszonylag pontos marad....
(#) Helios válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 21, 2022 /
 
A pontosság maximum egy tizedes jegy lenne. A tartománya pedig maximum +-75VDC.
(#) benjami válasza Helios hozzászólására (») Szept 21, 2022 / 2
 
Analóg jel optocsatolós átvitelekor egy mezei optocsatolót használva csapnivaló lesz a linearitás. Viszont létezik speciális optocsatoló analóg jelek átviteléhez: IL300. Ebben az egy adó led-hez 2 független fotodióda tartozik. Az egyik fotodiódát a led meghajtó műveleti erősítőjének visszacsatolásába kell beépíteni, a másik fotodióda lesz a vevő oldalon. Ez a módszer kikompenzálja az opto linearitásának a hibáját, és csak akkora linearitás hibát fog eredményezni, amekkora az opto két fotodiódájának az eltéréséből következik. Ha megnézed az opto adatlapján lesz is benne példakapcsolás ehhez.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2022
(#) sdrlab válasza Helios hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
75V-ot mérni 100mV-os felbontással már nem tartozik azért az egyszerű és magától értetődő feladatok közé! Ez gyakorlatilag egy kéziműszer felbontása és pontossága már...
Ehhez a minimum kell a precíz feszültség-áram konverter, de még ekkor sem valószínű, hogy az elvárt pontosságot elérné. Ide az IL300-as, vagy hasonló kategória lehet csak megfelelő..., ám a kis kényelmedért cserébe, hogy nem akarsz közös földet, drágán fogsz fizetni így... )
(#) wbt válasza sdrlab hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
"nem akarsz közös földet, drágán fogsz fizetni így"
Igaz... Én HCPL7800-at használtam (mert tényleg fontos volt a leválasztás), de másutt inkább olcsó SPI-s ADC meg 3 optocsatolót választottam. (olcsóbb is)
(#) Helios válasza wbt hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
Megfelel az IL300-as megoldás. Ebben az esetben hogy gog kinézni a mérő áramkör?
(#) wbt válasza Helios hozzászólására (») Szept 22, 2022 / 1
 
IL300 pdf-ben van több példakapcsolás is.
(#) SzilCsong hozzászólása Szept 23, 2022 /
 
Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Kreáltam ESP8266-al garázskapu nyitót. Úgy vettem észre, hogy lenne rá érdeklődés.
Ahhoz, hogy ráálljak, van egy kis bökkenő:
RemoteXY ingyenes app segítségével oldottam meg a problémát. A forráskódba kell deklarálni a wifi nevét, a jelszavát + azt a token azonosítót, ami alapján a web-en megtalálja a rendszer.
Nos ez így eléggé esélytelen, ill gáz, előre elkérni a wifi jelszavát valakinek.
Esetleg WPS gombbal lehetne összepárosítani az eszközt, de semmi találat nem jött ki a remotexy wps szókapcsolatra.
Feltételezem, hogy nincs is rá megoldás ezen belül.
Kérdésem az lenne, volt-e valakinek hasonló projectje és azt hogy oldotta meg?
(#) Kera_Will válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Ez kissé gáz bedrótozva véglegesen a wifi elérés , forráskód szinten.
Saját cuccnam jo de mashova.
Ennél felhasználó barát megoldást keressél.
(#) tbarath válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Nem igazán vágom ezt a remotexy dolgot, de ESP oldalon talán meg lehetne csinálni, hogy konfigfile van egy SD kártyán, abban van az SSID és a jelszó, és onnan olvasod be. 1-2 gigás microSD szerintem elég sok fiókban akad, és így a forrásba se kell belefordítani.
(#) Skori válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Ennek az a normális megoldása, hogy az ESP mint WiFi AP indul. Erre rácsatlakozol bármivel (pl. telefonnal). A megjelenő webfelületen beállítod a wifi hálózatot és a jelszót. Ha az ESP érzékeli a hálózatot, és rá is tud csatlakozni akkor leállítja (ill. legközelebb el sem indítja) az AP-t. Ha nem tud csatlakozni akkor ismét mint AP indul. A webfelületen az AP jelszavának is módosíthatónak kell lennie (és ajánlatos egy jumper a hardverbe, amivel ez utóbbi alaphelyzetbe állítható).
A labortápban ilyesmi megoldást használunk a WiFi-s távvezérléshez.

Egyébként a karadio projekt (internet rádió ESP-vel) is így működik!
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2022
(#) benjami válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Szerintem is a Skori által is írt megoldás a legjobb. Ehhez itt egy példa ami wifi-n keresztül virtuális soros portot hoz létre (ehhez azért kell PC oldali szoftver is): esp-link
(#) neogeo2 válasza Skori hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Van is ehhez kész library: Bővebben: Link
(#) SzilCsong hozzászólása Szept 24, 2022 /
 
Köszis srácok
Áttanulmányozom a válaszokat.
(#) sargarigo válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Azt még hozzáfűzném, hogy esetleg egy dedikált soros portot fenntarthatsz debug célra, és ezen keresztül beállíthatod a wifit is, vagy bármi mást is akár. Annyi, hogy tartasz a zsebedben egy darab kábelt, amivel össze tudod kötni a notidat a hardverrel. Nyilván ennek feltétele hogy van notid / a usernek van notija. Akkor nem kell variálni az AP móddal, egyszerűbb, kissebb lesz a kódod is. Kis szériás terméknél én ezt választanám.
(#) Rober_4 hozzászólása Szept 24, 2022 /
 
Sziasztok! Megcsináltam Arduino Due-val ezt a túlhúzást! overclocking
Úgy látom működik is. 94MHz-en és 114MHz-en is. Szerintem gyorsabb és magabiztosabb lett az eszközöm működése. Amit észrevettem, hogy a soros port frekvenciája is elmászik:
31250 Midi frekvencia helyett 94MHz-en 27400-at, 114MHz-en 23100-at használtam. (bár majd kiszámolom pontosabban is, de így kb működött minden)
Esetleg annyi kérdésem lenne, hogy így tulajdonképpen a dac mintavételi frekvenciája is elmászik nagyobb lesz? Ezt hogyan tudnám megmérni valahogy?
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2022
(#) Kovidivi válasza Helios hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Vagy beraksz egy mikrokontrollert, ami kapcsolatban van az erősítő tápjával, viszont a negatív tápot én máshogy mérném: műveleti erősítővel fordítanám meg a már leosztott feszültséget (mondjuk 0V és -1.0V közötti jelet, 0V és 1V-ra (invertálás)). Ezt mérheted egy Arduino 1.1V-os referenciájával, elég pontosan. Az LM358 max. 5mV-os bemeneti offsetje ha zavar, keresel másik IC-t. Aztán ha le akarod az egészet választani (nem tudom miért), akkor optocsatolóval átküldöd az adatot egy másik Arduinonak, amin van LCD. Csak akkor kérdés, hogy mi ennek az értelme. Ha akarsz PC-re monitorozni, akkor megértem. Két Arduinoba kerül a projekt, akár 1db Arduino Nano és hozzá egy mini pro is elég. Olcsón kijönne. 1 optocsatoló, 1opamp, 1 LCD, néhány ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2022
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Szept 27, 2022 /
 
Sziasztok, van lehetőség Arduino IDE-ben új mikrokontollert hozzáadni? Atmega328PB-U lenne a cél.
Köszönöm a választ!
(#) vargham válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Szept 27, 2022 /
 
Ha valaki megírta hozzá az Arduino supportot, akkor lehet. Keress rá a neten, általában a Githubon vannak ezek. Ott le is írják, hogyan telepítsd.
(#) icserny válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Szept 27, 2022 /
 
Erre vágytál? Bővebben: Link
(#) Josi777 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Szept 27, 2022 /
 
Nem kell hozzáadni, mert már ott van
Ennek a microkontrollernek a specifikációját tartalmazza az IDE, csakhogy ez így kevés, mert nem processzor programozó ez a felület, hanem Board-okat kezel. Tehát tudni kell, hogy a Boardon a proci kivezetései hova vannak bekötve. Ennek pedig a Board gyártójánál kell utána nézni.
Amennyiben találsz egy olyan Boardot, amin le tudod cserélni a procit erre és a kivezetései kompatibilisek, akkor csak létre kell hozni egy új Boardot az IDE alatt, célszerűen annak a Board leíró file másolatából kiindulva, azaz módosítod az eltérő paramétereket és új nevet adsz neki.
(#) tufatofu hozzászólása Szept 27, 2022 /
 
Üdv!
Egy amatőr kérdésem lenne.

  1. #include <Wire.h>
  2.     #include <Adafruit_ADS1015.h>
  3.     Adafruit_ADS1115 ads(0x48); // Address of ADS115
  4.      
  5.     #include <LiquidCrystal_I2C.h>
  6.     LiquidCrystal_I2C lcd(0x27,16,2); // Addres of ic2 LCD Display



Milyen könyvtárak kellenek nekem a fenti részlethez, mert már kínomban minden ADS-el kapcsolatos könyvtárat bemásoltam, de az ADS-nél érvénytelen könyvtárat ír.
(#) Elektro.on válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 27, 2022 /
 
(#) tufatofu válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 27, 2022 /
 
Szia! Köszi a választ! Sajnos arra ezt írja ki "Documents\Arduino\libraries\Adafruit_ADS1X15-master: Missing 'name' from library"
Következő: »»   744 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem