Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós főzőlap hőmérsékletének növelése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Petvi hozzászólása Okt 5, 2022 /
 
Kedves Tagok,

Vettem egy indukciós mobil 1 helyes főzőlapot és úgy tűnik nem sikerült a legjobbat választanom.
Óriási a probléma pálinka főző lenne fűtve vele de elég lassú. Ennek oka vélhetően az, hogy egy vas lapot kell használnom közegnek mert a főző anyaga nem alkalmas indukciós hevitesre.
A másik gond és szereintem ebből ered a probléma:
1. A masina hőmérséklet szabályzóval rendelkezik és ki be kapcsolna magát
2. Leírás alapján és hofokot állítok és a teljesítményt úgy szabályozza
3. Vélhetően ez a hofok max 220 nagyon kevés a korábban használt lemez miatt

Kérdésem a következő. Ki lehet benne cserélni ezt a hofok érzékelők, hogy ne kapcsolja le 220 foknál hanem fűtése tovább? Ha pl szakembert (mert en user vagyok) kicsereli egy 400 fokos korlátozó rá abból lehet problémám? Létezhet egyeltalan ilyen , hogy hőfokot állítok és nem teljesítményt? Nekem kicsit hihetetlen egy ilyen olcsó ketyeretol.

Köszönettel Viktor
(#) elektrorudi válasza Petvi hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Kedves Viktor,
Jobban jársz, ha veszel egy hagyományos főzőlapot, és az indukciósat eladod, vagy másra használod fel.
A hőfok érzékelőt nem cserélném ki, mert nem tudni, hogy magasabb hőmérséklet esetén, meklyik alkatrész hibásodik meg, ami esetleg tüzet is okozhat.
(#) uniman hozzászólása Okt 6, 2022 /
 
Ez ugyebár "főzőlap"... 220 ℃ fokon pedig már nem is "főzünk", hanem sütünk, pl. a pecsenyét a zsiradékban!
Nem "korlátozó" van benne, hanem egy termisztor. Ha nagyobb ohmost teszel a mostani helyére, akkor hibát fog kijelezni és nem fog működni. Ezeknek a főzőlapoknak "pihenésre" van szükségük, hogy lehűljenek. 400 ℃-on hamar tönkremennének... FELEJTSD EL!
(#) tépapa válasza Petvi hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Hány fokon akarod főzni a pálinkát?
(#) user1914 válasza Petvi hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
A készülékben lévő műanyag alkatrészek mit csinálnak 220 fok felett? Ezen az elven gondolkozni kellett volna előbb mint ahogyan bevásároltad a készüléket.
Javaslom add át az asszonynak főzésre, Te is jobban jársz hamarabb kapsz főttételt.
Üdv. M.
(#) uniman válasza tépapa hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
A gond, hogy a cefre és a hőforrás között több réteg is van:
ceran kerámiaüveg/ levegő/ vaslap/ levegő/ főzőedény.
A hőfokérzékelő meg max. a kerámiaüveg hőmérsékletét "érzi".
A rétegek közötti hőveszteség óriási! Meg az sem mindegy, hogy egy többszáz vagy egy 8 literes fazekat melegítünk!
(#) tépapa válasza uniman hozzászólására (») Okt 6, 2022 / 1
 
Nem értek hozzá, de elindított nálam néhány gondolatot.
Például, hogy a hőt jobb hatásfokkal kéne átadni a főzőedénynek.
A vasból készült edényben melegíteni a vizet és abban lenne a pálinkafőző.
A vas edényt meg kívülről hőszigetelni, hogy a meleget a pálinkafőző hasznosítsa.

Ez persze csak egy tipp.
(#) Petvi hozzászólása Okt 6, 2022 /
 
30l, és réz. Ezért kell a vas. De akkor elengedem. Nem is értek hozza csak korábban is kaptam segítséget más témában ezért jöttem újra.

Ha veszélyes nem csinálom! Köszi mindnekinek!
(#) robis01 válasza Petvi hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
A 220C csak olyan ezeken a kínai csodákon mint 1000W az erősítőn amelynél 1,5A-es biztosíték van.
Most javítottam egy hasonló főzőlapot, az is 220C írt ki, de csak 180C-os hőbiztosíték van benne gyárilag.
(#) Petvi hozzászólása Okt 6, 2022 /
 
Hat töltök fel egy képet a belsejerol, ha valaki kihívást érez
(#) uniman válasza Petvi hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Úgy tűnik ezt nem olvastad el/nem értetted meg...
Meg aztán a készülék típusszámát sem adtad meg! A használatijában nézd meg a "Hiba üzenetek" fejezetet: Pl.: A "A hőmérséklet érzékelő/ szenzor megsérülhetett..." részt.
A "lényeget", a tekercs "belsejében" középütt, az üveglap alatt (fehér trutyiban) elhelyezkedő érzékelőt úgysem fogod lefotózni...
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2022

sensor.jpg
    
(#) Petvi hozzászólása Okt 7, 2022 /
 
Én megértettem de ha valakinek érdekes akkor töltök fel neki képet. Én max szetszedni tudom!
Csak azért mozgatott a dolog mert lehet olyat kapni ami teljesitmeny és hőmérséklet alapján is szabályoz. De elfogadtam amit mondtatok és veszek egy másikat!
(#) szsrobert hozzászólása Okt 8, 2022 /
 
Rezsicsökkentőemberként nem a melegítendő folyadékBAN kellene lennie az indukcióval melegített fémlapnak?
(#) robis01 válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Nem értek a pálinkafőzéshez, de gondolom oka van hogy nem vasból készült a főző edény hanem rézből (kémia reakciók?).
(#) robis01 válasza Petvi hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Szerintem neked nem a hőfok a kevés hanem a főzőlap leadott teljesítménye, ami esetedben azért kevés mert több hőt veszít az edény mint ami szükséges lenne a főzéshez. Talán megoldás lehetne ha megkettőződ a főzőlapok számát, már amennyiben befér az edény alá kettő.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem