Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csillag-delta kapcsolás megvalósítása mágnes- kapcsolókkal
Lapozás: OK   4 / 6
(#) feri949 válasza nagyg282 hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Nagyon köszönöm, így már tuti megoldom. Most vezetékeltem be itthon a régi műhelyt és az új asztalos műhelyt. Átalakítás 4 vezetékről 5 vezetékesre mert kell a 0 vezető is némely géphez.
(#) Tomi111 válasza feri949 hozzászólására (») Okt 9, 2022 / 1
 
Szia! Ez egy régi olajkapcsoló, ha minden igaz. Ebbe kell trafóolaj, anélkül hamar be éghet. Az alsó részén van szintjelző ablak. Én nem kínlódnék ilyennel. Eljárt felettük az idő és egy utálat a javítása, szerelése az olaj miatt.
(#) feri949 válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Van trafóolajam. A motoron jelenleg egy ráépített Y-D kapcsoló van, de így körbe kell járni a fűrészt ami nem előnyös.
(#) granpa válasza feri949 hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Ha már van a motoron, nem lett volna egyszerűbb, csak a ki-be gombokat kihozni?
(#) Alkotó válasza granpa hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Sőt, ha már van ki-be gomb valahol, akkor azokat lehet többszörözni. A be-t párhuzamosan, a ki-t sorosan lehetne szaporítani.
(#) erbe válasza granpa hozzászólására (») Okt 10, 2022 / 1
 
A leírás alapján kézikapcsoló lehet.
(#) granpa válasza erbe hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Erre nem is gondoltam. Nálam is hányódik egy kézi. Azt nehéz átkombinálni.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2022
(#) feri949 válasza granpa hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Erről a kapcsolóról van szó. Ha át lehetne is tenni jó nagy erővel kell tekergetni.
(#) erbe válasza feri949 hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Huh! Melyik múzeumból lopták?
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
1906-1910 között a motorod gyártója elektromos személyautókat gyártott Elektrische Viktoria néven.
(#) feri949 válasza erbe hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Szuper, egy darabka történelem. Egy billenő vályús körfürészről vettem le.
https://www.youtube.com/watch?v=SWm2q_HHL2U&t=1s
(#) feri949 hozzászólása Dec 30, 2022 /
 
Ide is írok hátha többen is látjátok.
"Üdv! Valami nem jó! Bekötöttem a kapcsolót Néha elindul, de mikor deltába kapcsol a motor megáll. Ilyenkor mindkét mágnes behúzott állapotban van. Mi lehet a baja?"
Video: https://www.youtube.com/watch?v=aLr6LST5bKc
(#) Bakman válasza feri949 hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
U1 - U2, V1 - V2 és W1 - W2 pontok ugyanazon fázisokat kapják meg akkor, amikor a delta mágneskapcsoló behúz.

U2, V2 és W2 pontokon kell eltolni a vezetékeket a melléklet szerint. A bekötési pontokon ugyanazon fázisvezetők egymással szemben vannak a helyes bekötés szerint.
(#) feri949 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Ilyen kapcsolóm van.
(#) Bakman válasza feri949 hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Lényegtelen, milyen kapcsolód van. U, V, W, X, Y, Z pontokon nem olyan sorrenben vannak a vezetékek, mint a rajzokon.
(#) feri949 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Akkor valamit elkötöttem. És ilyenkor csinál olyat hogy leáll a motor.
És a másik hogy nehezen indul, nem pörög fel. Ez lehet hogy be van égve a csillag pont érintkezői a mágneskapcsolóban vagy ez is a fázissorrend miatt van?
(#) Bakman válasza feri949 hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Több oka lehet, mérések nélkül csak tippelni lehet. Amilyen régiek azok a mágneskapcsolók, könnyen lehet bármelyik hibás.
(#) erbe válasza feri949 hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
A rajzodon nem a motornál keresztezték a tekercseket, hanem a vezetékezéssel. Figyelj oda a bekötésre. A motornál Bakman rajza szerint kösd. Ha csillagban nem zárna valamelyik érintkező, nem indulna, csak morogna. Lassan indul, az természetes, mert kisebb a nyomatéka csillagban, valamint nagy tömeget kell felpörgetnie.
Jobb lenne, ha hívnál valakit a bekötéshez, mert ha felcseréled a sorrendet, váltáskor ellenkező irányba indítaná a motort, ami semminek nem tesz jót.
(#) feri949 válasza erbe hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Hívtam hozzáértőt de csak jövőre tud jönni. (rokon)Addig is próbálok tanulni valamit. Minden okítást szivesen veszek.
(#) erbe válasza feri949 hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Fényképezd le a motor kapocstábláját és a mágneskapcsolót felülről!
Ha van műszered, mérd ki a motor tekercseinek bekötési sorrendjét! Bakman rajza szerint kell lenni a bekötésnek. Utána jobban tudunk segíteni, mint a videóval, amin jóformán semmit nem látni.
(#) feri949 válasza erbe hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Épp itt van a kezemben. Mindjárt feltöltöm.
(#) feri949 válasza erbe hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Ez a kép a motorról és a jelölések.
(#) feri949 válasza feri949 hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Ez pedig a kapcsoló felülnézete. Még bekötés előtt.
(#) erbe válasza feri949 hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Jobb lett volna bekötés után. Így nem tudom, melyikre megy a motor, hova a fázis.
A motor jelölésed jó ( U2, V2, W2 dahlander motorhoz való). A kapcsokat mérted? Látom, ott is vannak valami vezetékjelölések.
(#) feri949 válasza erbe hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
A vezeték van kimérve U,V,W, Z,X,Y. azok a jelölések vannak. Bekötött állapotról is van kép, de nem látszonak a vezeték jelölések.
(#) feri949 válasza erbe hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Kimentem fényképezni.
(#) erbe válasza feri949 hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
El se lehet téveszteni. Beütötték a betűket, csak sorban be kell kötni.
Ha a motornál is a papíron szereplő sorrendben vannak a vezetékek, annak jónak kell lennie
(#) feri949 válasza erbe hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Úgy vannak sorban. Mégsem jó.
(#) erbe válasza feri949 hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
A jelölések nem cserélődtek el menet közben? Még nem írtad, mérted-e a tekercseket.
(#) feri949 válasza erbe hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Szerintem nem cserélődtek el. A tekercseket nem mértem, még. Viszont a motor előtte üzemelt deltába kötve.
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem