Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   900 / 958
(#) Atis57 válasza pont hozzászólására (») Okt 27, 2022 / 1
 
Szia!

Ehhez; Nem tudom a földelésbe mennyire lesz bekötve, de ha attól független lesz akkor az AVK-nak sincs sok értelme...

A kimeneti 230V általában 1 kismegszakitóval védett ---miért nincs értelme az ÁVKnak?
Mivel az " IT rendszerben" is használható.
A 230V elő állitása miatt bizony célszerű a beépitése ill, a védővezető rákötése a házra .
Amúgy meg MSZ EN 60364 --különleges helyek érintésvédelme cimű kötelező olvasmány.
(#) kaposznyak hozzászólása Okt 27, 2022 /
 
Sziasztok.

Aggregátor esetán, ha azt írja a leírás, hogy AVR-es (pl. Heron ), akkor pl. gázkazán és keringetőszivattyú is ráköthető?

Köszi!
(#) Bakman válasza kaposznyak hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
AVR = Automatic Voltage Regulator. A legtöbb aggregátor fel van szerelve ilyennel, gondolom ez most az új módi, hogy külön ráírják.

Igen, nyugodtan ráköthető.
(#) kaposznyak válasza Bakman hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) speedbump hozzászólása Okt 28, 2022 /
 
Na vettem egy Tracon TFG4-et. Öröm boldogság... majdnem, ugyanis miután hazajöttem vettem észre, hogy ezen Un 400V szerepel a régi relén viszont Un 240/415V. Ez berakhatom és biztonságban leszünk, vagy vissza kell vinnem?

Az adatlapja >>>ITT<<< található. Ez ugye a rated voltage = 400V de azt nem tudom ez azt jelenti-e, hogy max 400V-ig jó, vagy azt, hogy 400V-on jó.

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2022

trac.jpg
    
(#) gyuszo válasza speedbump hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Ha csak 1 fázisod van mindegy. De miért ipari hulladékot (tracon) vettél. Jobb lett volna, amit ajánlottam.
(#) speedbump válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Köszi. Azért vettem ilyet akkor még nem láttam az üzeneted.
(#) Kastler válasza speedbump hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Vehettél volna 2 pólusút is ha csak 1 fázisod van. Olcsóbb is lett volna. Kiváncsi leszek a fejleményekre.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2022
(#) speedbump válasza Kastler hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Amit vettem az 18.000Ft volt. Biztos lehetett volna venni mondjuk 10.000Ft-ért kétpólusút, de szerencsére ez a 8.000Ft-ot még megengedhetjük... jelenleg.

De azért ne ijesztgess... milyen fejlemények lehetnek???
(#) gyuszo válasza speedbump hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Nagy változást ne remélj, de egy próbát megér. De az eredmény érdekel. Amit ajánlottam annak a pontos típus száma R9R01240.
(#) speedbump válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Úgy érted az AC és az A között?
(#) gyuszo válasza speedbump hozzászólására (») Okt 28, 2022 / 1
 
Nem. A tracon nem megbízható, sajnos.
(#) Horvath65 válasza speedbump hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
A videó szerintem tökéletesen kimeríti a témát: A videó Az úr nagy koponya! Végig kell nézni!
(#) Kastler válasza speedbump hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Hello úgy értettem a fejleményeket, hogy kiváncsi vagyok hogy megoldja-e a hibajelenséget.
(#) ötfelezős válasza speedbump hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
A próbagomb miatt az 5 kapocsra kösd a fázist.
(#) Stadi hozzászólása Nov 2, 2022 /
 
Sziasztok!

Jelenleg milyen előírások vonatkoznak a 230V-os és a törpefeszültségű kábelek (pl. számítógépes hálózat) azonos nyomvonalon történő vezetésére, falon kívüli, vezetékcsatornás elhelyezés esetén? Mehet-e egyetlen közös csatornába minden, vagy válaszfalazható csatorna külön rekeszeiben? Esetleg mindenképp két külön csatorna kell a kis- és törpefeszültségű kábeleknek? (A 230V-os vezetékezés kettős szigetelésű kábellel történne, mivel IP55-ös kapcsolók és dugaljak kerülnek felszerelésre.)
(#) sany válasza Stadi hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Nekem úgy tanította a Mesterem, hogy :
Idézet:
„Az informatikát mindig külön szereljük. Külön csőbe menjem.”

(#) tothgyula hozzászólása Nov 3, 2022 /
 
Adott egy 250W-os liftmotorhoz(1fázisú) egy kettős mágneskapcsoló typ:LC2K1201P7. Valaki ismeri-e a lefejtését? Vagy hol keressem? Köszönöm.
(#) rukh hozzászólása Nov 3, 2022 /
 
(#) tothgyula válasza rukh hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
T!rukh!
Köszönöm a segítséget.
(#) tothgyula hozzászólása Nov 4, 2022 /
 
Infrapaneleket (db. 500W-ost)szereltem fel a mennyezetre. Fontos-e, hogy ezek vízszintesen felfeküdve helyezkedjenek el?Ugyanis a mennyezetnek van egy kis hasa.Befolyásolja-e ez a működését vagy élettartamát? Köszönöm.
(#) vargham válasza tothgyula hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Plafonra szerelhető típus? Mi olyat vettünk, amit csak falra szabad szerelni, mert függőlegesen kell állnia...
(#) gyuszo válasza tothgyula hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Ha a panel és a mennyezet között a tartó konzol van, akkor nem lesz gond. Fontos, hogy oda szereld, ahol többet tartózkodsz és akkor legyen bekapcsolva, amikor ott is vagy.
(#) tothgyula válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Ezek az infrapanelek fakeretbe vannak szerelve 4db. felfogatási lehetőséggel.Leírása szerint karbonmasszás gyártmány.Azért vízmértékkel ellenőrízve igyekeztem beállítani és bekapcsolás előtt portalanítani.Jól működnek. Köszönöm a hozzászólásokat.
(#) ötfelezős válasza Stadi hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Ha minden rendszer vezetéke olyan feszültségre alkalmas, mint a legnagyobb feszültségű rendszerre használt vezeték, akkor mehetnek egy csőben. De ez az erősáramú szabvány, melynek szempontja az, hogy ne gyábokorjon át a 230 az adatvezetékekbe. Zavartatás, bármi-satöbbi szempontból a másik oldalnak is lehetnek követelményei.
(#) Dokigondnok hozzászólása Nov 14, 2022 /
 
Kedves Csoportársak!
Szeretnék készíteni egy kismegszakító, biztosíték keresőt 220 voltra. Az adó bármely fogyasztási helyre lenne bedugva, konnektor, égőfoglalat stb, vevő segítségével kontakt nélkül szeretném megtalálni a több tucat kismegszakító közül az illetékest. Tudom lehet kapni készen arany árban.
Segítséget köszönöm.
(#) Ge Lee válasza Dokigondnok hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Esetleg próbáld meg a vezetékkeresőt lehet hogy beválik, a topikjában találsz rajzot, nem nagy összeg, akár a fiókból is összerakható.
(#) Kastler válasza Dokigondnok hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Ez például nem tudom hogy működik, lehet hogy megfelelne?!
(#) gyuszo válasza Dokigondnok hozzászólására (») Nov 14, 2022 / 1
 
A régi jó módszer: kicsengeted, kilámpázod.
(#) ötfelezős válasza Kastler hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Ez 230 V-ra feszültség alatt nem jó.
Következő: »»   900 / 958
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem