Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2422 / 2486
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 28, 2022 / 1
 
Ráfért a mosás Jöhet ki a Zener, lássuk van-e már egyenfeszültség az R713 csillagon?
(#) BLY94A hozzászólása Okt 28, 2022 /
 
Hello! Segítséget szeretnék kérni. Építettem egy A osztályú kapcsolást. Csatoltam a kapcsolást.
A végtranyókat MJL21194-re cseréltem. Régebben már kipróbáltam ezt a kapcsolást csak sokkal kisebb feszültségen és 2n3055-el (15V-al). Akkor műküdött. Csináltam hozzá egy nyákot és összeraktam.
A kapcsoláson két poti van: P1 amivel a kimeneten lehet feszültséget állítani és P2 amivel a nyugalmi áramot. A probléma az hogy nem tudom a kimeneten a tápfesz felét beállítani ahogy írták. A nyugalmi áramot azt tudom állítani. Tápfeszem terheletlenűl 42V. A P1-es potival max 14V-ig tudom beállítani a tápfeszt. Aztán adtam neki vezérlést. Hát konkrétan nem csinál semmit. ami bemegy jelszint annyi jön ki rajta 8ohmos terhelés mellett. 600mV vezérléssel 620mV-t mutat a szkóp a kimeneten... + van egy 47ohm a felső végtranyó bázisán.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2022
(#) reloop válasza BLY94A hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Szia! Fotózd le a panel mindkét oldalát! Ha vakon kéne tippelnem a T1 rossz lábkiosztással lett beültetve. A kapcsolásról ebben a topicban olvashatsz.
(#) BLY94A válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Itt a nyákterv a többit is küldöm nem sokára. Stereóban csináltam meg. És kevés helyem volt szóval azért ilyen összezsúfolt.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2022
(#) reloop válasza BLY94A hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
A fekete háttér előtt a kék alig kivehető. Ami máris feltűnt, az a bemeneti csatoló kondenzátor hiánya.
Milyen lábkiosztású tranzisztort ültettél be T1-nek?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2022
(#) BLY94A válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Van csatoló kondi. Ott van a helye csak nincs jelölve. 680nF 63V fólia van bent most. Megfordítottam a bc212. Most már tudom állítani a feszültséget. Beállítottam mindent.
38V táp melett 19V van a végtranyók kimenetén és 1.5A nyugalmiáram. Az normális hogy 620mV vezérlésre csak 7.2V-t mutat a szkóp 8ohmos terhelésre?
(#) Ge Lee válasza BLY94A hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Teljesen normális, mivel tizen-párszoros erősítése van.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Sajnos csak az a 360mV-nyi még ígyis.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Az R713 beforrasztott lábain mekkora ellenállás mérhető?
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Még így is 36 Ohm...
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Szabadítsd fel az R713 csillag vezetősávot, azaz kiforrasztod a diódát és a 10k ellenállást. Úgy mérj ellenállást a vezetősáv és a test között!
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Visszakovettem a 36Ohmot...A 82860 P_down lábán mérhető...
(#) krapulax6 hozzászólása Okt 29, 2022 /
 
CP714-es csatit lehúzva
R712-5.7V
D715-2.3V
R713-2.1V mérhető.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Akkor ezek szerint nem húztad le a csatlakozót?
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Alakul.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Nem gondoltam, hogy már rádugtad a csatlakozót.
A P_down ezek szerint I/O láb és kimeneti zárlatos.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Ertem..sajnos ezen a ponton nyugtazhatjuk a vegeredmenyt?
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Ha egyértelműen a processzor húzza testre a P_down vonalat, akkor hobbi szinten nem javítható.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Koszonom szepen a segitsegeteket es a kitartasotokat.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Én nem adnám fel. Kicserélném a Zennert. Az ellenállásokat, diódát a P_D körben. Érdekes, hogy úgy nincs meg a feszültség, hogy le van húzva a csati.

@reloop:
A 36 Ω érték nem reális a P_D vonalon?
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Lehetseges,hogy igazad van azt a ket volt koruli erteket konnyen lerantja kozel nullara.
(#) reloop válasza sany hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Megnéztem, az adatlap annyit ír erről a lábról, hogy védelemmel ellátott CMOS schmitt-trigger bemenet. Itt nagy impedanciát kéne mérnünk.
(#) Lacaboy hozzászólása Okt 29, 2022 /
 
Sziasztok!

Adott egy TDA7396 hidalt erősítő ic. Egy magas ring van rajta 1db soros kondival. Az a probléma, hogy tápfeszültség és zenei jel rákapcsolása után nem szól, csak akkor ha a kimenetet egy pillanatra rövidre zárom. Ebben kérnék segítséget. Másik IC-vel is ugyanez a probléma. A többi szűrés aktívan történik a kondit csak védelemből raktam rá.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
Szerintem jo lesz donornak esetleg nezek donort hozza
(#) bereczk.jans válasza BLY94A hozzászólására (») Okt 30, 2022 / 1
 
Szia! Az előerősítős topikban találsz a teljes kivezérléshez egy 2 tranzisztoros vagy egy műveleti erősítős fokozatot. Sok sikert a megfelelő hűtéshez és az áramkör használatához!
(#) sany válasza reloop hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Akkor valószínű túlfeszültséget kaphatott.
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Sajnos elkonyveltem en is…
(#) SultanJr hozzászólása Nov 5, 2022 /
 
Sziasztok! Itt szeretnék egy +-5v bufferfokozatot, ebbe a fetes erősítőbe! Alul a D6 R21 alatt a fóliát elvágtam.
Megfelelően fog ez így működni? Bekötés szempontjából... A piros a + oldala a segédtápegységnek, a szürke a - negatív, ami az 1w ellenállás R100 100 ohm ami a t3 emitterére csatlakozik.
A tápegység egy rendszertrafó nem tud nagy áramot párszáz mA t csupán, de ide nem is kell nagy áram.
(#) SultanJr válasza SultanJr hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Közben újra néztem a rajzot a source láb felé néz a -, mert így akkor -6v om lenne
Tehát akkor megfelelő így?
(#) reloop válasza SultanJr hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Szia! Nem igazán értem hogyan is lesz ebből ±5 V-os táp, de gyanús , hogy tévúton jársz.
Mire akarod a buffert használni?
Következő: »»   2422 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem