Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   159 / 171
(#) kadarist válasza proli007 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Vagy tirisztor meg triak helyett egy 15V-os TVS szupresszordióda is megtenné, biztosíték kiverésre az is jó lenne.
(#) lobbooo válasza proli007 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Így jó lesz? Nézd meg mind két oldal helyességét dióda szempontból légysz.
(#) proli007 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Kissé túl van lihegve ez a dolog. De a TVS-nek a kimeneti feszültséget kellene figyelni, a stabi meg vélhetően nem tudná kiverni a biztit, mert korlátozna, meg felforrna. Így sem tudom, hogy mekkora terhelés lesz, mert a híd 10A-es, a stabi 1A-es, hűtőbordát meg nem látok.
(#) lobbooo válasza proli007 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Körülbelül 5-6W terhelés kerül rá, ezen a +/-15V-os tápfeszültséggel, a 10 Amperes diódahíd csak azért van mert abból van itthon egy marékkal. Hűtőborda lesz mind a két stabilizátoron.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 25, 2022 /
 
Lehet e egy alap értelmezés szerinti mondjuk 40 voltos 1 amperes tápegységre kötött áramkör teljesítménye azonos egy 2 diódával és 2 kondenzátorral megvalósított feszültség kétszerezőre kötött áramkörével? Épp tekerem a trafómat és csak remélni tudom hogy a huzal elég lesz hozzá.
(#) erbe válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Lehet. De nem elég csak "kondenzátor", hanem X µF kondenzátor kell hozzá.
(#) lobbooo válasza proli007 hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Szia! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet ismét! Nagyon jó lett! A soros diodát kihagytam ami a triac védelmére szolgált volna, triac és a stabilizátor bemenete között lett volna sorosan. Nagyon stabil kis táp lett!
(#) kadarist válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Szia! Hol gyártatod a nyákokat? Már ha nem titok.
(#) proli007 válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 28, 2022 / 1
 
Hello! Szép lett, gratulálok! Ha én tudnék ilyen szép nyákot készíteni, még az is lehet hogy készítenék valamit. De én "elméleti kertész" maradok. Elég nekem ha tudom hogy kell és miért kell kapálni.
(#) lobbooo válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Szia! Elektrolight.hu
Évek óta nála készítettem. Régen én is készítettem, de nagyon utálom a panel fúrást, igy úgy döntöttem megéri a felárat.
(#) lobbooo válasza proli007 hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Köszi szépen! Nem az én érdemem, egy helyi mester készíti nekem. Én csak megtervezem és beültettem. Régen készítettem, de nagyon nem szerettem a fúrást, meg ilyen szépet nem is tudtam itthon.
(#) kadarist válasza lobbooo hozzászólására (») Okt 28, 2022 / 1
 
Köszönöm!
(#) jani1987 válasza erbe hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Nem kell de "durván" le kell szabályozni. Kicsit több lett mint amit akartam. Majd kerítek hozzá egy jó dobozt meg egy szabályzó áramkört.
(#) erbe válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 29, 2022 /
 
A méréseidből nem sok mindent lehet kideríteni. Mit hol, mekkora terheléssel mérsz?
(#) jani1987 válasza erbe hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Ezen még nincs terhelés. Ez csak a trafó mérési eredménye.
(#) erbe válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 30, 2022 / 1
 
Na ebből se tudjuk, hogy végül is mit mértél. No meg mit szabályoztál le?
(#) jani1987 válasza erbe hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Akkor kezdjük elölről. A 30 voltos rész lesz felelős a csövek fűtéséért. Ez szabályozva lesz akár csak a 200-as táp forrás. Nem erősítő építésre szánom, csupán teszt jelleggel épül.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
De most komolyan: a trafótekergetésnél pont azt szokták tanácsolni: a tervezett terheléssel mérjünk rá időnként. Nem tetted mag? És most, mikor készen van, most sem méred meg a tervezett terheléssel, csak " üresen"?
(#) erbe válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Idézet:
„Lehet e egy alap értelmezés szerinti mondjuk 40 voltos 1 amperes tápegységre kötött áramkör teljesítménye azonos egy 2 diódával és 2 kondenzátorral megvalósított feszültség kétszerezőre kötött áramkörével?”

Első válaszomat erre adtam. Amit most írsz, nem is hasonlít hozzá.
(#) csezoli21 hozzászólása Nov 11, 2022 /
 
Sziasztok
Egy kínai DC motornak tönkrement a fordulatszám szabályozós tápegysége.
Minél egyszerűbb megoldást keresnék hozzá, nem fontos a fordulatszám szabályzás sem.
Amit a motorról tudok, elvileg 500 Wattos.
És hogy max fordulaton 100 Volt DC kellett neki, tehát 100 Volt 5-6 Amperes DC táp megoldást keresnék, lehető legolcsóbb legegyszerűbb megoldást.
Máshol írták hogy a 230 Volt hálózatot egyenirányítani, és azt dimmelni, de én úgy tudom ez nem túl ésszerű megoldás lenne, ezért várnék javaslatokat.

Köszi előre is.
(#) zolika60 válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Egy megfelelő trafó és négy dióda. Ennél egyszerűbb és olcsóbb nincs.
(#) csezoli21 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Én is erre gondoltam.
Ha jól tudom 70 Volt AC trafó kellene ehhez, nem találok ilyet sehol interneten.
(#) Bakman válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Kérj egy árajánlatot, hátha megéri egyedileg gyártatni: Bővebben: Link. Gyakorlatilag három adat kell:
primer: 230 V
szekunder: 70 V ; 6 A
(#) csezoli21 hozzászólása Nov 11, 2022 /
 
Tételezzük fel, hogy ha a trafó meglenne, ehhez milyen egyenirányítót ajánlatok? És ha kell mekkora puffer kondit?
(#) Bakman válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Jó a kérdés. Viszont, ha 100 V-os trafót veszel, akkor nem kell pufferkondi, ekkora feszültségre és áramra már drága lenne.

Szóval egy 100 V-os, 6-7 A-et is tudó trafó mellé egy ilyen egyenirányító és készen is vagy: KBPC3510QF.

szerk.:
Mármint a 110 V-os trafó gyakori, a motor szemszőgéből édesmindegy, hogy 100 vagy 110 V-ot kap.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2022
(#) csezoli21 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
De ha mégis vennék mekkora, pár ezer uF?
(#) Bakman válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Sacc/kb. 10 000 µF. A gond ott lesz, hogy több, mint 100 V-os kondezátorokat kell használnod.
(#) proli007 válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Hello! Egy kommutátoros motorhoz felesleges kondikra pazarolni a pénzt..
(#) csezoli21 hozzászólása Nov 12, 2022 /
 
Rendben. Köszönöm a válaszokat. Nagyon sokat segítettek.
(#) pucuka válasza proli007 hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Kivéve, ha a szomszéd szól, hogy nem tud tévézni/rádiózni.
A motor üzemét azonban nem befolyásolja.
Következő: »»   159 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem