Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1097 / 1149
(#) cupika97 hozzászólása Nov 25, 2022 /
 
Tudnátok esetleg ebbe segíteni? Bővebben: Link
(#) Suba53 válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 26, 2022 /
 
Szerintem ez egy NPN tranzisztor, és a relét kapcsolja.
Több típus SMD NPN is jó elvileg, aminek a lábkiosztása megfelelő.
Például ez.
De ellenőrizd az adatlapja alapján.
(#) Suba53 válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 26, 2022 /
 
Bocs, elnéztem, ezek nem relék.
Ha ez egy villanypásztor, és lehet hogy ez tranyó a trafót hajtja meg, és akkor nem biztos hogy akármilyen NPN jó oda.
SORRY !!
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2022
(#) cupika97 válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 26, 2022 /
 
Megpróbálom hétfőn. Köszönöm
(#) fastaction hozzászólása Nov 26, 2022 /
 
Sziasztok! Tudjátok esetleg , hogy mit találtam ma ? A tippem az a porfestéshez használt pisztoly tápegysége.
(#) cupika97 válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
BC 639 NPN tranzisztorral mukodik, csak nem az igazi. A szikraköz csak 1 mm, 1 centi kellene kb. Milyennel kellene megpobalni?
(#) Suba53 válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Passz. Megpróbálhatnád visszarajzolni az áramkört.
Elvi rajz nélkül elég nehéz még csak öletelni is.
(#) bbb hozzászólása Dec 3, 2022 /
 
Sziasztok!

FERREX WWS-ALP20-SP akkus kompresszor D1 jelölésű diódáját felismeri valaki?
A képen látható módon szépen elpukkant. Ekkor a kompresszor még működött, csak a kijelzőn nem volt semmi. Kicseréltem 1N4148-ra, de most csak annyit ír ki a kijelzőn 18,8 semmi mást nem csinál. Jó lenne megfelelőre cserélnem, hátha megjavul a jószág...
(#) hg6dab válasza bbb hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Nem ártana tudni, hogy az áramkör mely részén volt a dióda, ebből lehetne következtetni a szerepére. A 18,8-as érték gyanús, minden szegmens aktiv, a kontroller program lefagyott.
(#) bbb válasza hg6dab hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Ha nem a saját akkujával járatom, hanem megkapja a lábain a 20V-ot, de a középső tüskét kihagyom, akkor E2 a felirat, amit kiad magából. Ha a középsőre is rárakom a tápot, akkor jön a 18,8 felirat. Viszont ekkor nem aktív minden szegmens, még lenne rajta egy bar, ill. psi felirat is. Az is lehet, hogy fordítva forrasztottam be, de mindkét irányban ugyan ezt produkálta. Ha meg kiveszem belőle, akkor megy a motor, de kijelzés nincs.
Ezért lenne nagyszerű, ha lenne valakinek egy ilyen készüléke és le tudná fotózni, hogy eredetileg mi volt az a D1-es alkatrész.

Még azt is hozzáteszem, hogy a mikrovezérlő természetesen remekül anonimizálva van, nem látni rajta semmilyen feliratot.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2022
(#) antiktelefon válasza bbb hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Nem B+ és a fet drain között van?
Mert azért úgy néz ki, M+ és B+ közös és B- meg a fekete között a fet kapcsol, akkor gyakorlatilag a motoron van egy dióda visszarúgás ellen. Nyilván ha lukas a dióda, akkor olyat rúgott, amit más sem szerethetett. De a fet gate lábát kézzel vezérelve még működhet a kompresszor
Kis okossággal még lágyindítás is megoldható meg nyomáskapcsolás.
(#) bbb válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Ráhibáztál. A fet drain az M- (másik fekete) lábra van kötve, és a kettő közül pukkant el a diófa. Mondjuk ezt rögtön az első nekiindulásra tette meg, szóval ha nem hagytam volna el valahol a blokkot, akkor küldeném is vissza, de így...

A nyomógombja meg a motor és a panel M- lába közötti vezetéket szakítja.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2022
(#) antiktelefon válasza bbb hozzászólására (») Dec 3, 2022 / 1
 
Veszel másikat és hirtelen az lesz a hibás. Szó nélkül kicserélik és őket sem károsítod meg...
(#) vision61 válasza bbb hozzászólására (») Dec 4, 2022 / 1
 
Idézet:
„Még azt is hozzáteszem, hogy a mikrovezérlő természetesen remekül anonimizálva van, nem látni rajta semmilyen feliratot.”

Ha tudnád a típusát, az sem segítene a "benne lévő program" nélkül.
(#) bbb válasza vision61 hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Ez egyértelmű.
(#) Boli1992 hozzászólása Dec 5, 2022 /
 
Kedves fórumozók!
Az alábbi problémàra keresek szakértői segítséget. Adott egy konyhai bosch robotgép, valahogy sikerült folyadéknak jutni a belső paneljéhez, fokozat választó.
Kikapcsolt àllapotban durrant el. A képen látszik hogy 2 ellenállàs és a relé és a fóliakondezàtor kapott egyet.
A 2 ellenàllàs ha jól azonosítottam be 3 Mohm 5%, ezt találtam is itthon boltba.
A gond az a relé illetve a kondi, a szám alapján megvan de itthon nem találok csak kína.
Ezt esetleg mivel tudnàm helyettesíteni amit itthon is be tudok szerezni?
Relé típus: hf3fd 024htf
Kondi: KNB1560 0.1 mikroF
Valakinek tudna erre helyettesítő típust mondani?
Válaszokat előre is köszi.
(#) Bakman válasza Boli1992 hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
Kondenzátor itt: HEStore. Valószínűleg relét is kapsz itt. Ami kell, az behúzótekercs feszültsége, a relé maximális kapcsolási árama (nagyobbat lehet bele rakni) és a fizikai mérete/kialakítása. Talán ez kell neked: Bővebben: Link, vagy ez: Bővebben: Link.

Fényképezd le a panelt a forrasztési oldalról is.

szerk.:
Van ott egy alkatrész hűtőbordán, könnyen lehet, hogy az is tönkrement a zárlati játékban.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2022
(#) Gafly válasza Boli1992 hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
Lehet hogy ha levakarod a matricát a relé tetejéről, akkor alatta a tekercsre vonatkozóan is találsz hasznos információt.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
Az adatlapon minden rajta van. Valószínűleg SPDT kialakítású, de ebben nem vagyok biztos.
(#) SzilCsong hozzászólása Dec 5, 2022 /
 
Sziasztok

Van egy smd tranzisztor (bár már ebbe se vagyok biztos)

3FW felirat.
Ha megvizsgálom, akkor a B-C között látok egy PN átmenetet, mintha egy PNP tranzisztor lenne,
Pl.: BC857.
De a B ás az E között nem mérek semmit.
Pedig biztos, hogy jó, nem hibás.
Van valakinek tippje mi lehet? Fet?
(#) proli007 válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
Ha jó, és mérsz a "BE" között feszültséget, megtudod hogy Fet-e és N vagy P csatornás. De a BC között nem mérhetnél ekkor diódát. Mert a parazita dióda a DS között van.
(#) Boli1992 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Szia Köszönöm a válaszod.
Itt lesz a kép róla nem látszik hátul egyéb égés vagy sérülés. Levettem a relét és a kondit ezek alatt az előző képen làthatott fekete is inkább valami rászaradt kosz mint égés, letakarítottam a panelt. A bordàs alkatrész triac BTB12-600BW, kaphatott az is?
(#) SzilCsong válasza proli007 hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Köszi, kiderült, hogy mégis csak egy sima PNP tranyó, amiről azt hittem, hogy jó (mert jól működött vele az áramkör) az pont, hogy szakadt volt a C-E.
Egy ellenállás hiba miatt tudott jól működni a rossz tranyóval, a jóval meg nem
(#) Bakman válasza Boli1992 hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Lehetséges, hogy a triak is kapott. A relé négy vagy öt lábú? Ha jól látom, csak négy lába volt, legalábbis beforrasztva, megeshet, hogy az ötödiket levágták róla. Az SPST kialakításúnak elvileg gyárilag is csak négy lába van.
(#) Boli1992 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Szia, csak 4 lába van, gyárilag ami benne volt. ez volt benne
amit néztem és van hestorban készleten az EZ lenne nem tudom jó lenne ez akkor ugye ez 5 láb de ha levágom elv müködne nem?
(#) Bakman válasza Boli1992 hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Igen, jó lesz helyette, a felesleges lábat egyszerűen vág le.
(#) Boli1992 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Köszi, meg is rendeltem a cuccokat, majd megírom milyen lett az asszony meg süthet finomakat ha megy a konyhai robotgép ezért kritikus a projekt
(#) Régi motoros hozzászólása Dec 7, 2022 /
 
Helló! Tudnátok mondani olyan hőmérő szenzort, ami 500°C -ig mér, és könnyen illeszthető arduinohoz?
Ja és lehetőleg nem "aranyárban" van, mondjuk olyan 5000Ft körül kb.

Pizzakemence méréséhez kellene, legfeljebb 1-2°C pontosság elég.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2022
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Mit akarsz mérni és milyen pontossággal?
(#) proli007 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Hello!
Pt1000
Következő: »»   1097 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem