Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1040 / 1119
(#) Doky586 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
- Megnéztem pár videót
- kimentem az erdőbe gombászni
- főztem gombalevest és egyebeket belőle
- még egyetlen vendégem sem jött vissza panasszal..
(#) antiktelefon válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Szerinted én hogy kezdtem?
Átvertek egy laptoppal, halott volt a proci, elmentem valakihez BGAzni, hogy kicseréljem a procit én magam. Használhattam a gépét, de nyilván nem ingyen és nehéz volt időpontot egyeztetni, meg 2,5 órányira volt innen. Úgyhogy tartottam magam az elvemhez, miszerint szerszámot venni mindig jó befektetés és vettem egy BGA-zó gépet
Mondjuk hozzátartozik, hogy előtte is javítottam már videókártyákat, de maximum RAM-ot tudtam cserélni, mag problémákkal nem tudtam foglalkozni.
Nem olcsó a gép, de a millió kis apróság, ami igazán drága hozzá, illetve a donorkészlet felépítése és időben a diagnosztikák, rajzok, boardviewk beszerzése, gyakorlás.
Párszor el lehet akadni, de szakmai ismerősöket mindig lehet picit zaklatni, én is úgy vagyok vele, konkrét kérdést mindig megválaszolok, a hát ez nem jó, mi baja típusúval nem lehet mit kezdeni. orosz fórumokon is érdemes angolul nézelődni.
GPU vásárlás használtan:
Van szervizdiagnosztikám, ami sokat segít azért. RX 400-500 kártyákból ramhűtő nélkülit nem szabad venni, mind szét van sülve, főleg ha bányász. XFX pici, MSI Armor, Asus dual és 2 ventis Strix pl. (De strixeknél szeretnek 1-2 chipet nem hűteni, aztán az haldoklik, de azt olcsó cserélni.)
RTX 2000 szériánál vannak a gyárihibás RAM szériák, ha olyat kifogsz, sorra hal rajta, elég durva kiadás, jobb RAMra csere simán 80e fölött van. (Persze aki eladta neked, csak az egy elromlottat cseréltette ki és amikor mondta neki a szervizes, gyorsan eladta).
2080ti, 3070ti, 3080, 3090 stb saját súlyuk alatt reped, BGA szakad ki, szívás eléggé.
30-as szérián Hynix ramok döglenek sorra. RX5700 baromi megbízhatatlan valamiért, ha hal, mindig mag, kivéve MSI Mech, mert ott a RAM is kopott, még donornak sem jó. Vega, RadeonVII mindig HBM2-re hal meg, szívás.
Akármit veszel, mindennek van típushibája, de a jobbféle kártyáknál tudatosan elkerülhető, vagy nem vészes a dolog. Kihagyott biztosítékok, biztosíték helyett tekercsek gyakorik, szenesre ég a nyák tőle pl, amikor csak egy 2 ezres Drmost kéne cserélni zárlat esetén.
Az a gond, hogy itthon mindenkinek az olcsó kell, ha egy kártyára rápakolsz 65-70 ezernyi vadi új RAM chipet és örök garanciát adsz arra, nem lesz soha RAM baja, akkor vagy nem veszik meg, mert "piszkált", vagy belinkelik bányakártyát milyen olcsón kapni és hogy nem adnak annál többet érte.
Jófogáson vannak cégek, akik aktuális ár alatt 30%-kal adnak kártyákat, honlapjukra mutat a link, több ezer kártyát hirdetnek, kínai bányából küldik őket, érdekes módon a cégnek a Google értékelése nem létezik...
De akár használt, akár új, a típusismeret és a diagnosztika nagyon fontos.
Ha mondod mi a kártyád, megmondom mit tudni róla és hogy gyárilag milyenek a padjai és a pasztája.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2022
(#) jani1987 válasza bbb hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Jó lenne ha látná mivel 3 napig nem leszünk itthon és jó lenne felvenni azt az időszakot. Előfizetés hiányában szűk két órát engedélyez rögzíteni. Laptopra menteném a felvételt. Van rá 320 gigám. NVR nincs.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2022
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
A legjobb az lenne, ha megkérdeznéd a foscam hivatalos forgalmazóját: Bővebben: Link
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Na de rákeresve a kamerádra, a hozzá való alkalmazás: Bővebben: Link
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Szia!

Akkor itt van róla pár kép.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
LB501-et nem látom, pci-e kondi meg egyértelmű.
De ugorj el a délihez és adok donor alkatrészt vagy ha jövő péntek után jössz, ki is cserélhetem.
Azért brutálerős alatt én nem 970-re gondolok
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2022
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
A hiányzó 2 alkatrész nyáki poziciószáma - LB501 és C788. Mindkettő SMD.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Az lehet, de a képen én nem látok LB501-et, mert homályos. De 970 donorom van vagy 6db, le sem mérem, odaadom az alkatrészt aztán annyi.
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Valamelyik képen látszik is a hiánya.
Mintha valójában nem leolvadt volna, hanem inkább gyári hibás forrasztás.
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Örülnék - és elfogadnám a donort. Feltéve persze azt is, hogy tényleg ezeknek a hiánya a hiba.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
LB501 és LB503 párhuzamos. Ha 0 ohm van a 2 végén akkor jó ez így, ha nem, akkor nézd meg egyik fele sem pár ohmos test fel eés pótold eg y0 ohmos ellenállással, nem kritikus, 3V különböző szakaszait köti össze.
A pcie kondi miatt 16X slotban nem, de 8X slotban jól kell működnie. Ha 8X slotban megy, akkor gyere el és adok kondit meg tekercset is. (Ha nincs 8X slotod akkor a maradék pineket kapton tape-pel ragaszd le és úgy detektál)
Ha más baja van, akkor is nyugodtan hozd el, ránézek. Ha működik, szerintem van nem ilyen retek hangos blower hűtőm is hozzá, de nem 100% az még.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2022
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Megpróbálok feltenni kissé élesebb képet a hibáról. Mind a két alkatrész hiányzik!
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2022
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Azt a kondit nem is láttam, a pci-e slotról is le van törve kondi, én arra írtam
Privátban küldtem képet, azon rajta van a kondi is, de nem kritikus, enélkül is kell képet adjon, 10µF random szűrő a 3V3 ágon.
LB501 jobb és bal oldala földhöz hány ohm?
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Várj, megmérem.

LB jobb oldal - 950 ohm
LB bal oldal - 8,8 Kohm
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Na akkor kösd át egy 0 ohmmal (ne zárd rövidre, hátha aktív zárlat).
8X slotba rakd, mert egy adatkondi is le van törve, 16X slotban biztos nem fog menni.
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Háát - én akárhogyan meresztem a szemeimet, máshol nem látok alkatrész-hiányt. Az hogy gyárilag már eleve nincs benne, egy egészen másik dolog, de ezen a két alkatrész-helyen egyértelműen látszik, hogy ott valamikor valami létezett.

Az én alaplapomban sajnos olyasmi sincs, hogy 8x-os meg 16x-os. Ez egy elég régi AMD lap (legalább 10 éves), az egy db. PCI-e slottal.

Nem variálok vele, majd elviszem. Amúgy délelőttre nem lenne jó semmi. A XI.kerület nekem sokkal közelebb esik. (Én a nyóckerben lakom)
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
PCI-e slotnál vannak kondik még letörve.
Csütörtökön megyek Tavaszmezőhöz, ha gondolod add oda és pénteken is megyek arra vagy utána máskor oda tudom adni, az a legegyszerűbb.
12. kerület az konkrétan a Széll Kálmánnál van, 4-6 vagy metro is itt tesz le.
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Az nekem jó, a Tavaszmező u. nagyjából a Horváth Mihály tér mögött van (ha valóban arra gondoltál)
Akkor majd egyeztetünk valami közösen elfogadható időpontot. A Kandó suli előtt pl. jó?
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Igen, konkrétan ott. Privátban küldtem a számom, szerdán hívj fel és megbeszéljük.
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Aha, tényleg egyet láttam, de azt még megmentettem. Nem hiányzott, de már épp menni készült.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
PCI-e adatbusz sebességénél az ilyen random hibákat okoz, cserélni szükséges. De az a legkevesebb.
(#) FAZ1 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Az alkatrész megvan (valami smd kondi), de kisebb mint a légyszar.
(#) antiktelefon válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
De az alkatrész van megsérülve. Ilyen sebességen már a leütött sarok esetén is hibázik. Az nem picinek számít, modern kártyákon 0201 kondik is vannak bőven.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 4, 2022 /
 
Idézet:
„Mechanikus billt használni személyes preferencia, golyós egeret használni baromság. Ha már régit akarsz, a Microsoft optikai egerei elég jók voltak és ma már kidobva találsz mindenhol,...”
A golyós egerem is "Microsoft IntelliMouse" volt, egészen jó volt, csak sajnos meghalt a bal klikk ‒ nyilván egyéni megszokás kérdése, én simán megvoltam golyós egérrel. Viszont jelenleg egy "Kensington trackball"-t használok, eleinte meg kellett szokni, de egészen rendben van, kis helyen is használható.
Idézet:
„...de én például kidobva 3db A4tech x7-710 egeret találtam, de amit most használok Roccat savu, azt is az Örs közelében vettem fel lomtalanításkor és 3 évig jó volt (utána switcheket cseréltem benne).”
Sajnos ~200km-re lakok Budapesttől, úgyhogy kimaradok a jó lomtalanításokból.
Idézet:
„Persze az M.2 kérdését és a nagyon minimális IO-t szépen kihagytad.”
Őszintén, nem tudom, hogy van-e M.2 slot az alaplapon, de feltételezem, hogy nincs, de az nekem nem is kell, az összes SATA csatlakozóra van kötve valami, valamint SSD sincsen a gépben, de nem is hiányzik.
Amivel kiegészítettem a gépemet, mikor rendeltem, egy gépházba beépítős, alaplapi USB-re csatlakozó univerzális kártyaolvasó, jól tudhat az jönni.
(#) RockFonok hozzászólása Dec 9, 2022 /
 
Sziasztok!

Nincs semmi baja a gépemnek 3 hete működik hiba mentessen, hétvégén meg is néztem a kábeleket csatlakozok végét semmi égési nyom nincs.

3 Hete lett összerakva a gépem, minden jól ment BIOS frissítés, csak a molex csatlakozó 6db ventilátor nem lett ősze dugva és a Zalman N4 gépházba alapból őszes ventilátor molex csatlakozó egyre volt rá kötve és a tápkábelra is és be kapcsoltuk égett szag lett (füst nem volt) de a táp egyből lekapcsolta a gépet, molex csatlakozót ketté osztottuk és most már működik rendesen minden semmi égett szag nincs semmi gond a gépel csak egyszer fordult elől.
Tápból semmi égett szag nem volt csak a Zalman ventiknél felül hátul de most már nincs egyáltalán szaguk és persze rendesen működőképesek.


AMD Ryzen 5 4500 6-Core 3.6GHz AM4 Box Processzor
Fan Cooler Master - Hyper 212 RGB - RR-212A-18PC-A1
Msi GTX 1630 AERO ITX 4G OC V809-4216R
SAMSUNG 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD 500 GB MZ-V7S500BW
Samsung 970 EVO Plus SSD meghajtó, 2TB, M.2 PCIe x4
Tápegység Chieftec Photon 650W 14cm ATX BOX 80+ Bronz RGB Led CTG-650C-RGB
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II Alaplap
Kingston 8GB/3200MHz DDR-4 FURY Beast RGB (KF432C16BBA/8) memória 2x16GB RAM
Western Digital 3,5" 1000GB belső SATAIII 7200RPM 64MB Blue Caviar WD10EZEX winchester 2x1
Zalman N4 RGB


Szerintetek érdemes lenne elvinni azért szervizbe?

De szerintem ha gond lenne vele 3 hét alatt már lenne valami baja.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2022
(#) antiktelefon válasza RockFonok hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Vagy egy MLC kondi égett el, vagy valami csatlakozó letestelt. Ha égett haj szerű volt a szag, akkor az MLC kondi zárlatra szavaznék.
De ez a gép nagyon kiegyensúlyozatlan. Chieftec tápot nem szabad venni, egy 5 éves használt EVGA vagy Seasonic is olcsóbb és megbízhatóbb ennél sajnos.
És itt nem arról van szó, hogy fúúj Chieftec, igaz vakon is megmondtam, mert ismerem az üzletpolitikáhuk, világítson msg minden, a belső meg kit érdekel, de nézd meg mi van benne:
Bővebben: Link Legalább a 3V dcdc elrendezésű, de levegőben lógó egyenirányítő, minden alulméretezve, ick tekintetében is eléggé kihegyezett kapcsolás.
Ez a Strix lap nagyon durván túlzás egy 4500 mellé, egy akármilyen 20 ezres legolcsóbb lap is elég ezekhez, Ryzen elég igénytelen, amíg VRM nem gyullad fel, addig bármilyen lap megteszi.
RAM most 8 vagy 16GB stick 2db? 3200MHz Cl16-os RAM és képes vagy mellé egy GTX 1630-at venni, amikor egy 8GB-os RX580 45 ezerért használtan több, mint duplán ráver tudásban és VRAM mennyiségben is?
Tudom sokan nem szeretnek a praktikus hozzáállás és erős vélemény miat, de ez a gép szépen világít a komponensek alapján, de kisebb összegből olyan 20%-kal erősebb procit, és kétszer erősebb VGA-t és sokkal megbízhatóbb tápot ki lehetne hozni. Sőt, ha a 1630-at a mostani bolti árakon vesszük, akkor még egy GTX 1080 is kijönne belőle, vagy az RX580-nál maradva egy lényegesen erőseb processzor esetleg.
Legalább 5 éve javítok hardvert, de a mai napig nem is tudtam a 1650-nél gyengébb 1600-as GTX valaha létezett, az ipar szégyene, minek adnak ki valamit, ami felét tudja egy 5 évvel idősebb, középkategóriás kártyának?
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Idézet:
„Chieftec tápot nem szabad venni, egy 5 éves használt EVGA vagy Seasonic is olcsóbb és megbízhatóbb ennél sajnos.”
Nekem is Chieftec tápom van, "CHIEFTEC GPS-500A8 500W", évek óta kitűnően teszi a dolgát, bár nálam nincsen semmi világító alkatrész a gépemben. Tehát nem tartanám feltétlenül rossznak azt a márkát.
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Azt kellene észrevenned, hogy 1db ilyen táppal szerzett tapasztalatból semmilyen értelmes következtetés nem vonható le a nagy átlag viselkedésével kapcsolatban. Aki nagyon sok ilyen táppal találkozott, meg sok más típussal is, az jobban össze tudja hasonlítani ezeket egymással mert nagyszámú tapasztalattal rendelkezik.
Ez alapján beírhatná más valaki, hogy neki a "Vargáné és Tsa" gyártmányú ATX tápja sem ment tönkre: tehát azok a tápok jók (valójában meg másik 100 embernek tönkrement, és néhány esetben "vitt magával" más hardvert is...).
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Te még jól vásároltál, mert a régebbi (Delta belsős) GPS szériák szinte elpusztíthatatlanok, ráadásul a rájuk írt teljesítménynél többet ki tudnak préselni magukból: van, hogy a másfélszeresét is, mielőtt leoldana a védelem. Egy bajuk van, hogy a költséghatékonyság jegyében hulladék kondikat tettek beléjük, ha azokat kicseréled jó minőségű low ESR típusokra, akkor örök élet + 1 napig elmennek.

Az újabbakról már sajnos nem mondható el ez, mert ott tervezésbeli alapproblémák vannak, hullanak is rendesen.

Egyébként szerintem egy jó tápszériába könnyebben kerül hibás darab, mint egy rossz szériába egy kivételesen jól sikerült.
Következő: »»   1040 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem