Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Boombox javítás
 
Témaindító: bizsunder, idő: Okt 31, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) bizsunder hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Üdv mindenki!
Remélem itt valaki tudna nekem segíteni. Kb fél éve próbálok megoldást találni egy JVC RC-838 -as magnó problémájára. Akikhez eddig vittem és állítólag "értettek" hozzá azt mondták hogy az erősítő ment ki. mikor megy a zene recseg,csúnya hangokat ad. menthető a helyzet,esetleg alkatrészcsere lehetséges?
(#) tomat5 válasza bizsunder hozzászólására (») Okt 31, 2011 / 1
 
Szia
Próbáld meg a tápban a pufferkondikat kicserélni. Nekem hasonló problémám volt egy más típusú berendezéssel és a csere megoldotta a gondot.

Üdv.
(#) Rober_4 válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Azért a csúnya hang az sokféle lehet. Ha feldobsz mp3-ban egy hangmintát, akkor talán okosabbak leszünk.
(#) bizsunder válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Köszi a tippet,sajnos szét szedtük de a kondiknak nincs hibájuk. (vagy én vagyok hülye hozzá)
(#) kroy-2 válasza bizsunder hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Üdv! Szervíztapasztalataim alapján a hibát két helyen keresném: elsőként tisztázandó, hogy a recsegés nem-e a belső hangszóró rezgése miatt kontakt hibás valamelyik alkatrész miatt van-e. Ennek tisztázása érdekében kölső hangszórót kötnék a készülékre, és ha a recsegés ott nem jön, akkor ebben az irányban keresd a hibát. Ha így is recseg, akkor az előzőekben leírt táphiba és a végfokozat hibája is szóba jöhet. Ha van a a készüléknek külső kimenete pl más erősítő felé, akkor megnézném ezen a helyen is a jelet, mert ez még a végfok előtt szokott lenni, ha ott is recseg, a kkor nem végfok hiba feltehetően. Fontos lenne még tudni, hogy mindkét csatornán jelen van-e a recsegés, illetve halkra állítva is megvan-e.

Üdv K2
(#) Gabó válasza bizsunder hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Attól még, hogy a kondikon nem látsz hibát az nem utal arra, hogy nincs e kiszáradva vagy más belső hibája.
(#) proba válasza bizsunder hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Magnó/rádió is recseg? A kapcsolói potijai nem kontakthibásak,esetleg egy nagyítóval átnézve a forrasztásokat nem látsz "gyűrűt " az alkatrészek lábán? Ha ezen átestél akkor keress egy aktív hangfalat.Ennek a bemenetére tegyél egy 1mF kondit.Ezzel a "műszerrel" kezdheted a hangerő szabályzó poti lábain a recsegés detektálást.Ha itt recseg akkor előtte a hiba ,ha nem akkor a végerősítő típusa alapján kiderül hol kap jelet itt is recsegés detektálás.Ha itt is jó ,akkor marad a kimenet ,ha itt is jó akkor a hangszóróid rosszak,vagy a fejhallgató csatlakozó.
(#) bizsunder válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
kaszarober4,teljesen jogos és igazad is van. szóval rosszul fogalmaztam a kérdésben. Tehát a recsegés abból áll hogy a magas és főleg a basszusos számoknál olyan hangja van mintha üres hordót vernénk. megpróbálok hanganyagot is felrakni róla
(#) bizsunder hozzászólása Nov 2, 2011 /
 
Youtube-ra feltöltöttem róla egy videót, kb ilyen rossz a helyzet :S

http://www.youtube.com/watch?v=6Fp5g0LJ0E8
(#) kroy-2 válasza bizsunder hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Magnó is így recseg vagy csak a rádió?
(#) Balu1980 hozzászólása Dec 5, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!

Kaptam egy JBL BOOMBOX csodát.
Sajnos semmi életjelet nem ad, hiába próbálom bekapcsolni.
Akku feltöltve, szétszedés után láttam egy biztit a panelon, de az is jó.
Ötlet mit nézzek meg esetleg?
Köszönettel.
(#) vision61 válasza Balu1980 hozzászólására (») Dec 5, 2022 / 6
 
Szia!
Idézet:
„Ötlet mit nézzek meg esetleg?”

1899
(#) Balu1980 válasza vision61 hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Üdv. Mi a probléma ezzel?
(#) Hutty válasza Balu1980 hozzászólására (») Dec 6, 2022 / 3
 
Semmi. Csak mindig úgy kell könyörögni, hogy konkrét berendezés javítási segítségéhez pontos adatokra, esetleg fényképre lenne szükség.
De már tanulunk csirkebélből jósolni...
(#) Balu1980 válasza Hutty hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Igazad van. Amint lesz időm, pótolom. Bár nem tudom hogy egy összerakott állapotban lévő kélszülékből mit lehet kideríteni képek alapján...
(#) Hutty válasza Balu1980 hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
Idézet:
„Igazad van. Amint lesz időm, pótolom. Bár nem tudom hogy egy összerakott állapotban lévő kélszülékből mit lehet kideríteni képek alapján...”


Idézet:
„Akku feltöltve, szétszedés után láttam egy biztit a panelon, de az is jó.”


Hagyjuk... ¯\_(ツ)_/¯
(#) kaqkk válasza Balu1980 hozzászólására (») Dec 9, 2022 / 2
 
Idézet:
„Ötlet mit nézzek meg esetleg?”
Azt hogy van e rádíó szerelő a környéken...
(#) uniman válasza Balu1980 hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Először is azonosítsd! Van a sima 1-es széria, aztán meg 2...3 ! Továbbá rengeteg kínai utánzat/hamisítvány.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem