Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   162 / 163
(#) antiktelefon válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 10, 2022 1 /
 
Senki nem hallotta rajtad kívül a búgást, de igazán néma erősítő nincs. Valamiért mindenki elsiklik az életveszélyes biztosíték + kettős szigetelésű kivitelezés felett mondjuk.
A nyákterv szép és átlátható, nem tartalmaz kijavíthatatlan hibát, teljesen rendben van szerintem, a hálózati rész már nem annyira. Jelutak földelését kell csillagpontosítai, egy potit rakni a hátlapra hosszú tengellyel és annyi.
(#) Karesz 50 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 / 2
 
Már elnézést, hogy beleszólok de, hogy érted azt, hogy "igazán néma erősítő nincs"?
Minden "normális" erősítő olyan, hogy csak látod ha be van kapcsolva, de hallani nem hallasz semmit... amíg meg nem szólal.
(#) Sanyi_80 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Volt egy Denon pma 1060-as erősítőm szó szerint néma volt.
(#) Sanyi_80 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Az építő is hallotta azt mondta, hogy amiről hallgatóm nincs földelve telefonnal bluetooth-al hallgattam azon mit földeljek.
Soha egyik erősítőmmel sem volt ilyen bajom pedig volt egy pár.
(#) Sanyi_80 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
A drága építő azt is javasolta, hogy földeljem az erősítőt fekete hangfal kimenetén semmi nem történt.
(#) antiktelefon válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Azt értem, amit írtam. Hansugárzón, fejhallgatón, halláson múlik, de a zaj kimérhető mindig, ha kell műszeresen is. De ha már ittvagyunk, termikus zaj, sörétzaj a a kvantumlépcsők miatt, flickerzaj a félvezetőkben a felületi csapdák miatt, lavinazaj, árameloszlási zaj sorolhatnám.
Nyilván egy erősítőnél van egy elvárható zajteljesítmény, jel/zaj viszony, de minden erősítő zajos.
De nem ebbe akartam belemenni, hanem hogy semmit nem tudunk a zaj jellegéről, hogy sal hangszórón vagy Goodmans Axiom 80-on hallja stb.
A biztosíték dolog meg egyértelmű. Futottam már be ilyenbe, csavar kilazul, beleér a biztibe és ott a burkolaton a fázis.
(#) antiktelefon válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Egy szót nem mondtam az erősítő földeléséről.
Érintésvédelmileg kettős szigetelésű a kábelezése, de azt nem teljesíti, ki KELL javítani a biztosítéknál és a trafót is szigetelt tartóra kéne fogatni.
A csillagpontosítás az a készüléken belül a jel és tápföldekre vonatkozik. Azzal semmire nem mész, hogy a kimenetet földeled és kérdéses is a szabályossága a jelenlegi biztosíték kivitelezés mellett.
De ha ismered az építőt, kérd el tőle az eredeti gyártási fileokat, akkor könnyebb átlátni a zaj forrását.
De én kikapnám az egyik végfokot a dobozból és labortápról vagy ismerten jó dc feszültségforrásról kísérleteznék vele.
Van VF3 erősítőm nekem és hallgattam VF2 kapcsolást is, mindkettő jó, nem méregettem meg audiofilkedtem a dolgot.
(#) Sanyi_80 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Nem értem a búgásnak mi köze a hangfal típusához,minőségéhez?
Egy pár wilson six power hangfalam van aminek az aktív mély részét nem is használom nincs áram alatt és soha nem búgott akkor sem ha használtam a + mély szekciót.

https://homemovie.hu/termek/wilson-six-power-allo-hangfal-beepitett...vD_BwE
(#) Karesz 50 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Azt nem tudtam, hogy ki lehet mérni a zajt. A fotonok becsapódásának zaját is ki lehet mérni, lehet emiatt nem tudunk nappal olyan jót aludni
(#) antiktelefon válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
A búgásnak sok köze van a hangláda érzékenységéhez és karakterisztikájához...
Viszont áruld már el, mi ez a kapcsolás, mert VF2 és VF3-nál is a bordán kéne 2 dióda legyen még a hőkompenzálás miatt és a képen egy 5534 van, amiben 1db opamp van, vagyis VF3 szerű inkább a dolog, de ahhoz meg túl sok cucc van a nyákon.
Bővebben: Link Itt látszik 5534-nek.
(#) Sanyi_80 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Az építő tudja, hogy hibázott és nem reagál semmire sem nem véletlen.
Mások azt mondták, hogy a meghajtás miatt rossz a hang meg azért búg mert nincs zajszűrés.
(#) antiktelefon válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
A potenciállépcsős és árameloszlási zaj többrácsos elektroncsöveknél igen jelentős azért... De nem azért jöttem, hogy zajról vitatkozzak veled. Nincs néma erősítő, aztán hogy személy szerint ki mit vesz némának. Fajhallgatóval csak az extrém drága vagy nagyon jól tervezett erősítőkre mondanám azt, hogy szubjektíven néma.
(#) antiktelefon válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Azt mond meg, mi az opamp benne és a kis tranyók, amik állnak. VF erősítőknél a bordán a 2 fet mellett kéne még egy fetre ragasztott dióda ellenállás kombinációnak vagy csavaros tokos diódának lennie még.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2022
(#) Sanyi_80 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Olyan dolgot találj ki amit meg is tudok csinálni amatőr vagyok.
Nincs itt Szegedi megnézhetné sőt el is jöhetne fülelni
(#) Sanyi_80 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Erre gondolsz?
(#) antiktelefon válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 10, 2022 / 1
 
Hmm, akkor ott van az bizony. A dióda ott rossz helyen van szerintem, úgy kéne rakni, hogy pontosan kövesse a FET hőmérsékletét. Mondjuk a középső láb az pont a hűtőfelületre van rakva, szóval ha kellően vékonyan rá van ragasztva, lehet jó lesz. (Nálam instabil volt, csavaros tokos dióda kellett végül a bordára, de másnál nem volt ilyen panasz).
Esélyes akkor ez az egyik egyszerűsített VF2 valóban. Nagyon kis munkaigényű próba, hogy más műveleti erősítővel is rossz-e, elképzelhető hamis van benne.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2022
(#) Sanyi_80 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Talán így jobban látszik.
(#) Sanyi_80 válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Még a végén kiderül csak jó az építő a meghajtást is megcsinálhatta volna jól.
(#) reloop válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Egyszerű eszközökkel sajnos csak ennyit tudunk elérni.
Hagyd meg ezt az átkötést és a dobozt a táptesttel összekötő vezetéket.
Távolítsd el a bemenetet lezáró barna drótot, kösd vissza az erősítőre a jelkábelt és hagy szóljon.
Miért mondom, hogy itt álljunk meg? Nagyobb tapasztalatot és komolyabb felszereltséget igénylő műveletek következnek.
A teljesség igénye nélkül, csak legfontosabbakat emelném ki. Hangsugárzó védelem beépítése. Kimeneti egyenfeszültség, nyugalmi áram mérése, szükség esetén beállítása. Táphullámosság mérése, szükség esetén hibafeltárás, javítás. Gerjedésvizsgálat szkóppal, szükség esetén hidegítés, Zobel-tag. Érintésvédelmi szabványnak (ajánlom a kettős-szigetelést) megfelelő kialakítás.
A tápegységet és a jelvezetéket, hangerőszabályzót jelentősen el kell különíteni! A doboz egyik végében a hálózati csatlakozás, kapcsoló, trafó, egyenirányító, puffer, kimeneti csatlakozók. Középen a borda. Másik végében a bemenet, hangerőszabályzó és az erősítő áramkörök. No, akkor csend lesz.
(#) Sanyi_80 válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
A barnát leszedtem
A földelést hagyom bár érdekes a hangszóró csatin keresztül
A fekete vékony kábelt is forrasszam vissza?
A vékony fekete maradjon?
(#) reloop válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Pontosítsd mit értesz vékony fekete alatt, mert egyszer már melléfogtam.
(#) Sanyi_80 válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Vele mi legyen?
Az egyik oldal nem szól.
(#) reloop válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
A nyíllal jelzett átkötés helyett mindkét panel így nézzen ki!
A sárga nyíllal jelzett módosítás csak a próbához kellett.
(#) Sanyi_80 válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
OK!
Akkor a másik panelon is átvágom azt a kis fémet és oda is kábelt rakok.
(#) Sanyi_80 válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Ezzel kezdtük a hangerőtől jön.
(#) reloop válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Írtam, kösd vissza.
(#) Sanyi_80 válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Az egyik odal a bal recseg ha tekerem a hangerőt gerjedő hang van benne valamit nem jól csináltam a jobb oldal szépen szól
(#) Sanyi_80 válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Holnap megnézem nagyítóval a nyákot lehet valahol a cin össze ér.
(#) Sanyi_80 hozzászólása Dec 13, 2022 /
 
Ez mi lehet?
(#) reloop válasza Sanyi_80 hozzászólására (») Dec 13, 2022 / 1
 
Az erősítő test és a doboz összekötésére szolgálhatott, melyet vezetékre cseréltünk.
Következő: »»   162 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem