Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Konyhai szagelszívó-páraérzékelés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kis59 hozzászólása Dec 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Egyszerű, tűzhely feletti szagelszívót szeretnék úgy átalakítani (beindítani), hogy ha megjelenik a gőz,beinduljon az elszívás. Sajnos a családot az elmúlt 10-15 év alatt nem tudtam betanítani, hogy már a tevékenység kezdetekor indítsák be, ne akkor, amikor gőzben áll a lakás... (Sajnos veszettül penészedik a konyha, illetve a lakás) Bár alapszinten jártas vagyok az elektronikában, ennek szenzor-részét viszont egyáltalán nem ismerem. Szeretnék egyszerű
megoldást (valami analógot), eléggé "low-cost" szinten, panelt ugyan láttam, de szerintem ezek erősen túl vannak árazva. 220V kapcsolásában gondolkodom, hogy a tűzhelyen kívül a kávéfőző, ilyesmi, használatára is beinduljon. Megköszönöm, ha egy is segítséget, tanácsot tudtok adni.
(#) Inhouse válasza kis59 hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Szia!

Valami ilyesmi lenne neked jó.
(#) klausz18 válasza kis59 hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Én ezt használom pince szellőztetési célra: HESTORE RELC-HUM
(#) még1MbR válasza klausz18 hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Jó cuccnak tűnik, de nem látok róla leírást, hogy milyen tól-ig tartományban lehet állítani a kapcsolgatást, hány %-os páratartalomnál kapcsol be és mennyinél ki.
(#) mikrodigit válasza kis59 hozzászólására (») Dec 15, 2022 /
 
Nemcsak gőz van a tűzhely felett, hanem meleg is. Sőt, meleg már hamarabb van, mint gőz. Szerintem egy egyszerű hőérzékelővel is megoldható lenne, hogy pl. 35-40 fok felett induljon be.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2022
(#) Inhouse válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Talán nézd meg az adatlapját, ott van oldalt PDF-ben.
(#) Gafly válasza mikrodigit hozzászólására (») Dec 16, 2022 / 1
 
Vagy két egyforma termisztorral, az egyik a tűzhely felett a másik meg messzebb.
Ha a tűzhely feletti melegebbet érzékel, indul az elszívó.
Egy műveleti erősítő az összes, hiszterézissel lehet játszani.
(#) Doky586 hozzászólása Dec 16, 2022 /
 
Érzékelő helyett egyszerű időzítő óra.
Átlag ebédfőzés ideje alatt bekapcsoljon.
(#) vision61 válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Idézet:
„...hogy már a tevékenység kezdetekor indítsák be, ...”

Ebben a helyzetben semmit nem ér el egy egyszerű időzítővel.
(#) még1MbR válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
És tényleg, múltkor nem találtam itt, lehet nem voltam bejelentkezve.
Köszi!
(#) Macsek71 hozzászólása Dec 17, 2022 /
 
Egy ötlet (kérdéssel) :

Infrás ( hőméréséklet alapon) működő mozgásérzékelőt "levakítani" annyira, hogy csak kb. 50°C felett érzékeljen ?
Esetleg létezik ilyen cucc ?

Tűzhely környékét figyelve, ha valami 50°C-nál melegebb akkor feltételezhetjük, főzés történik -> mehet az elszívó
(#) Gafly válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 17, 2022 / 1
 
A mozgásérzékelő nem a hőmérsékletre/hőforrásra riaszt, hanem annak a mozgására.
Szerintem furán néz ki egy állandóan mozgó ablaktörlőre szerelt mozgásérzékelő, a tűzhely fölé szerelve.
(#) Doky586 válasza vision61 hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Miért is..?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem