Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   101 / 104
(#) thomato hozzászólása Okt 8, 2022 /
 
És ez a típusú előmelegítő jobb az előző hozzászólásban említetthez képest?
Bővebben: Link
(#) antiktelefon válasza thomato hozzászólására (») Okt 8, 2022 /
 
946C jobb.
A rácsos tényleg csak előmelegítő, nem tudsz ledet cserélni, bga chipet reflowolni és ha beleesik valami odaég, mert ki sem tudod szedni. Ha csak és kizárólag előmelegítő kell, akkor nem rossz, de amit linkeltem, az minden mást is tud, maximum nem fogja olyan elképesztően gyorsan átmelegíteni a 8-10 rétegű nyákokat, de 1-2 perc alatt az is felviszi.
De ha ilyet szeretnél építeni, van megmaradt kontrollerem és kerámia fűtőelemem, hőelemem és szilárdtest relém is egy bgazós projektből. Ha csak és kizárólag paneleket melegítesz elő, akkor lehet jobb.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2022
(#) thomato válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 8, 2022 /
 
Köszi, akkor én is ilyen 946C -t rendelek!
(#) Chipmunk1960 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Mutatja, van pénze! De szép amit csinált.
(#) Thomas10100 hozzászólása Dec 17, 2022 /
 
Sziasztok
Valaki nincs vas megye környékén akit bga-t újragolyózni?
Van egy Siemens Tp700 HMI ami elázott, alkoholban ki lett mosva egyből, de az egyik bga ic alatt valami maradhatott, korrózió vagy valami, mert melegszik.
Ez egy Siemens Soc1-50 bga Asic ami a profinet vezérlő, nem működnek a lan csatlakozók.
Nem tudok róla semmit, lábszám, golyóméret.

Egyébként a hmi bekapcsol, betölt az os, de laptopra dugva nincs link, nincs kapcsolat. Melegszik ez az ic, feszültségei megvannak. Phy ic levéve, így is melegszik.

Köszönöm
(#) bbb válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
A készülék árából kiindulva szerintem nem nagy költség, ha elautókázol vele Budára antiktelefon pajtásunkhoz.
(#) Thomas10100 válasza bbb hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Ez igaz, de rengeteg dolga van, nem szeretném ezzel terhelni.
Így is adósa vagyok egy munkáért
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Hozd, megoldjuk, 0-24 tolom kb ilyenkor februárig. De stencilt hozz/ rendeljünk Kínából, vagy leveszem és te felpakoldgatod a golyókat magadnak egyesével.
De ha melegszik lehet csere ict rendelj inkább. Amúgy van ultrahangos mosó is, de nem hinném elég lesz.
Univerzális stenciljeim vannak, ha szerencséd van valamelyik illik rá.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2022
(#) Jonni hozzászólása Dec 18, 2022 /
 
Tegnap smd tranzisztort forrasztottam (2n3904). Az lehet hogy sok hőt kapott és most nem zár rendesen az emitter-kollektor?
(#) karmantyu hozzászólása Feb 21, 2023 /
 
Szervusztok!
PC alaplapról leszakadt 2db SMD. Az SMD-k megvannak. Budapesten fel tudná nekem valaki forrasztani.
Köszönöm.
(#) antiktelefon válasza karmantyu hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Hi, nem hirdetés kategória ez, de délinél itt vagyok. Képet rakj, ha kondi és sérült a vége, akkor cserélendő.
(#) karmantyu válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Déli tökéletes.
(#) antiktelefon válasza karmantyu hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
1V0 chipset táp kondik, 10µF 6V3. Okozhat ilyet akár, de lesz ott más is. De mindjárt kiderül.

170.jpg
    
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Off, de alaplap javítós úgysincs.
1v0 chipseten van a kondi, persze semmit nem változtatott, pár csúnya karc van alapon, de semmi extra fontos, sio fel eis van karc, de alkatrészeket arra nem érte és át is forrasztottam.
Egyetlen egyszer postolt, néha elindut és post codeokban különböző loopokat tolt
Most meg automatikusan indul, de sio sem indul, 00 és semmi led nem megy, hosszú powerre még leáll.
1V0 PCH és SIO az 5 ohm, ismerten jó Z170 az 30ohm, más sioval, hát nem tudom ez valami levert alkatrész vagy sio/ chipset lesz. Az az 5 ohm eléggé zavar, de egyszer meg elindult.
(#) karmantyu válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Köszönöm, akkor nem érdemes tovább vesződni vele. Ne tegyél több időt a hibakeresésbe.
(#) antiktelefon válasza karmantyu hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Írtam ismerősömnek, hogy mi a véleménye. Ha jársz erre ugorj be a hardverekért, de lehet saját költségen elszórakozok még ezzel, siom még lehet van is hozzá valami donoron.
(#) santafe hozzászólása Ápr 27, 2023 /
 
Üdv,

van egy Lenovo Thinkcentre m710q gépem ( specs ). A gép alaplapján két m.2 slotnak van hely, de csak egy van beforrasztva. A net szerint lehetséges a második port beforrasztása házilag, de néhány smd alakatrészre is szükség van, lásd a mellékelt képeket.
Budapesten volna valaki, aki ezt nekem meg tudná csinálni?

Köszönöm.
(#) antiktelefon válasza santafe hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
Tudom, mire gondolsz, talán dosdude csinált videót is róla
Ha alkatrészeket intézed megcsinálhatom.
Mondjuk 220nF van bőven pcie GPUkról, 10k csak akad és m.2 magasságát nem tudom, de még az is lehet van, ha csak ezek kellenek.
Írj egy privátot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2023
(#) SzilCsong hozzászólása Máj 1, 2023 /
 
Megjött aliról ez a Bővebben: Link
ragasztó, gyorsan ki is próbáltam 2 féle UV lámpával, de a legminimálisabb reakciót nem tanusította száradás terén.
Szerintetek ez átverés és a yt videok cgi?
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2023
(#) antiktelefon válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Miért lenne?
.5mm vastagon használd és ha nem jó a spektrum, kell egy 4-5perc neki, de ha megfelelő erős 5-10W ledes van közelről akkor köt baromi hamar, de nem szükséges.
Viszont a nem zöld színű lakkból relife jobb, mint a mechanic.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2023
(#) img válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Ha még melegíted is forró levegővel az UV-zás közben, akkor sokkal gyorsabban szárad.
(#) SzilCsong válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Kipróbáltam kis zseblámpaméretű és nagy 220-as ledes UV lámpával is és fura, hogy rá se bagózik úgy mint a videokba. Uv lámpát vettem, azt, hogy ez milyen spektrumú, azt nem tudom.
(#) antiktelefon válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Nem uv lampát vettél, hanem valami szemetet, ami 400nm felett lilul akkor. Nem kell mély UV, de kék fény nem elég.
(#) antiktelefon válasza img hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Az biztos, de nem tudom akkor megköt vagy csak kiszárad, inkább csak UV marad itt, főleg mert utána sokat ki kell bírjon.
(#) SzilCsong válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Igazábúl azért vettem, mer sokszor kell kicsiszolni panel anyagából beégett részeket és az volt a terv, hogy ezzel fogom kitölteni a hiányt és tök kulturált lesz, legalábbis jobb mint az eddigi kétkomponensű ragasztós módszerem
(#) kaqkk válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Vegyél egy használt arcszolit vagy műkörmös lámpát azokkal biztosan működni fog a történet . (arszolim van 2 db is eladó) Nyáklevilágítónak ahsználtam ..
(#) Joe_001 válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Anno germicid fénycsövet használtunk. Panelhoz is, eprom törlésére is.
(#) kaqkk válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
A germicid az veszélyes a szemre is és még ózont is termel ...
(#) Joe_001 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 1, 2023 / 1
 
A másik is. A szélessávú UV tartalom miatt. Viszont az átlátó MV szemüveg ehhez is, de a hegesztéshez is jó, az utóbbihoz igaz csak tartani, az intenzitás miatt.
Még egy, a germicid csövet az erős UV tartalma miatt használják fertőtleníteni.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2023
(#) SzervízMacska válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Szerintem az ózon tartalma fertőtlenít. De mindegy is, mert mindent visz… Én a lakást is rendszeresen fertőtlenítem vele.
Következő: »»   101 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem