Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   117 / 125
(#) Attila53 hozzászólása Dec 4, 2022 /
 
Computherm Q 7 RF bekötése Junkers Euromaxx ZWC 24-1 MF"A 23 vagy ZWC 28-1.Zárt égésterű fali gázkazánba.
KAPCSOLD KI A KÉSZÜLÉKET ÁRAMTALANÍTS!!!
Elektromos kapcsolási rajz szerint: ahová a gázkazán a hálózatba be van kötve (328) L (fázis) csatlakozót rákötöm a vevő egység L csatlakozójára az N (nulla) csatlakozót a vevő N csatlakozójára.
Az eredeti vezérlést kösd le a készülékről ez valószínűleg a DC 24 V-os részre van kötve (315) 1-2-4 érintkezők!!!!
A szabályozórész bekötése (328.1) csatlakozó a 230 V fűtésszabályozóhoz az (Ls/ Lr hidat ki kell venni) Az Ls csatlakozót a vevőegység No (1).
Az LR csatlakozót a vevőegység COM (2)csatlakozójára.
ELLENŐRIZD A BEKÖTÉST !!! Kapcsold vissza az áramot.
A vezetékek színéről azért nem írtam mert bármi lehet ha nem szakszerűen lett bekötve.
Nem vagyok VILLANYSZERELŐ más készülékekhez nem tudok tanácsot adni!!
A készülék jó és így bekötve üzemel. Ezért a tudásért végül 15.000 ft. fizettem a szerelőnek.
(#) Kicsa hozzászólása Dec 5, 2022 /
 
Sziasztok,
adott 3 db egyforma Wifis termosztát,melyek elektromos padlófűtést szabályoznak.
Relés kapcsolás,egy HF115FK típusú 12V DC behúzótekercsű, 16A max áram kapcsolására képes relé van a kimeneten,ami a szőnyegeket kapcsolja.
HF115FK Adatlap
Létezik esetleg valami megoldás,hogy a relét kiváltsam olyan kapcsolóelemre,ami nem kattog? SSR-re gondoltam,de abból nem találtam a helyére illeszthetőt.
Nincs szükség a 16A kapcsolásra, max 5,5 A a legnagyobb szőnyeg fogyasztása.

Köszönöm szépen előre is!
Üdv Kicsa
(#) pipi válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
Mit jelent a "helyére illeszthetőt"???
Ha a méret a lényeg.. pl a Sharp-nak van pl S202S02, S216S02 stb sorozat. Soros ellenállás kell majd a ledjével sorba... Itt a hestroreban van s01 végű, de inkább zéro cross-ost keress valahol
Elektromosan meg kismilliót találni erre az áramra/vezérlőfeszre...
(#) proli007 válasza pipi hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
Hello! Szerintem úgy gondolta, hogy simán beülteti a relé helyére..
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
És nem elfelejteni hogy az ssr kikapcsolt állapotában is picit vezet, nem úgy mint relé, vagyis áramütés veszélye "kikapcsolt állapotban" IS
(#) proli007 válasza pipi hozzászólására (») Dec 5, 2022 /
 
.. Meg hogy 5A-nál hűtés is kell rá..
(#) Kicsa válasza proli007 hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Igen,köszönöm szépen,úgy gondoltam. Kivenni a relét és a helyére ültetni.
Ha már 5A-nál is hűteni kell külön,az nekem lesz jó,mert nincs rá hely. Illetve ha vezet kikapcsolt állapotban,az sem jó mert folyamatosan fogyaszt. Azt hittem,egyszerűbb ezen egy kicsit fejleszteni de akkor lehet,hogy megpróbálok megbarátkozni vele így.
(#) Petipete hozzászólása Dec 16, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy lecserélésre érett vezetékes fali termosztátunk. Így van bekötve a barna, sárga-zöld és kék kábel (kép csatolva).

Szeretnénk lecserélni egy digitális modernebb darabra. Erre gondoltam:

Computherm Q7

Jó választás? El tudná valaki mondani hogy hova megy melyik kábel?

Előre is nagy köszönettel,
Peti
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2022

termosz.jpeg
    
(#) proli007 válasza Petipete hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Hello! Megírhattad volna a termosztát gyártóját/típusát, mert én még nem láttam ilyent. Esetleg a doboz belsejében nincs bekötési rajz?
(#) Petipete hozzászólása Dec 16, 2022 /
 
Egy mechanikus Eberle termosztát a mostani, képet csatoltam.

Igazaból barmilyen digitálisra kicseréleném, csak fogalmatlan vagyok a kábelekkel kapcsolatban.
(#) pipi válasza Petipete hozzászólására (») Dec 16, 2022 /
 
Szerintem nem sokból tart kicsipogni - ha még működik - mit zár rövidre... Lehet még benne egy fűtő ellenállás, amit az újba nem kell bekötni.
(#) proli007 válasza Petipete hozzászólására (») Dec 16, 2022 / 1
 
A kép alapján, az EBERLE 6124-es termosztát lesz. A bekötés alapján az 1 barna) és 2 (zöld-sárga) vezetéket kell bekötni a Q7 Com és No pontjaira. A kéket el kell szigetelni, vagy kikötni a kazánnál.
De meggyőződhetsz a bekötendő vezetékek helyeségéről, ha minimumra tekered a termosztátot és egy 230V/60W-os próbalámpát kötsz a barna és zöldsárga vezetékpontra. Ekkor a lámpa nem világíthat, a kazán pedig beindul. Ha így van, akkor jó lesz a bekötés.
(#) pont hozzászólása Dec 16, 2022 /
 
Elnézést, ha már volt itt kérdés, de így hirtelen nem jövök rá, miért kell egy termosztátba a nullát rákötni egy ellenállásra, pl. MMG termosztát.

3050.jpg
    
(#) proli007 válasza pont hozzászólására (») Dec 16, 2022 / 1
 
Hello! Azért, mert ezzel csökkenti a termosztát a hiszterézisét. (Rá fűt cseppet mikor bekapcsol.)
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2022
(#) Gafly válasza pont hozzászólására (») Dec 16, 2022 / 1
 
"Előfűtésnek" hívják, és a hiszterézist csökkenti. A régi MMG termosztát nagyjából fél fokot tud a nullát bekötve, nélküle akár 4...5 fokot is ingadozik...
(#) Tomadam hozzászólása Dec 17, 2022 /
 
Sziasztok. Sanier Duval SRT380f szobatermosztátot kötök be a Sanier Duval kazánba nagymamámnál. Kérdésem az lenne, hogy a leírás szerint a vezérlőt 24V ebus kábellel kell a kazán ebus -/+ csatlakozójába kötni.

Nálam most itthon H03VVH2-F és YSLCY-OZ kábel van. Villamossági boltban adták, szerintük ez jó lesz. A termék leírásában és a kazánba is ott van a jel, hogy 230V kábel áthúzva 24V kábel kipipálva. Elrontani nem akarok semmit, szerintetek nagy hibát követek el ha a fennt említett valamelyik kábellel kötöm be? Kimondott 24V kábel 8 boltban nem volt készleten, illetve mondták, hogy leállt a gyártás valami kábelgyárban, így mostanában nem is lesz. A kazánvezérlést sürgős lenne megcsinálni, mert a falba vésett vezetékes csatlakozást szétbarmolta a lakást felújító brigád, javíthatatlan és nem csőben fut, így nem is tudjuk cserélni. Ezért lett a vezeték nélküli rendszer megvásárolva, szerencsére kazán és a vezérlő közel lesz egymáshoz.

A bekötési leírás:
Bővebben: Link

Köszönöm előre is!
(#) Gafly válasza Tomadam hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Szerintem rövid távon bármilyen "tyúkbéllel" összekötheted őket, ami éppen akad, nem kell árnyékolt sem, jó oda sima is...
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Azokon az MMG termosztátokon, ahol van "éjszakai" állás, ott a "holdacska/napocska" kapcsoló egy szintén a szelence alatt beépített ellenállást kapcsol a nulla és a fázis közé, ami így "becsapja" a termosztátot és éjjel kb. négy fokkal hűvösebb lesz. Ehhez is kell a nulla neki, ezt elfelejtettem mondani az előbb.
(#) Tomadam hozzászólása Dec 17, 2022 /
 
Gafly: Köszönöm, sikerült! Már zúg is a fűtés
(#) Szarvas86 hozzászólása Dec 19, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy Globinter TT24-es gazkazan MMG termosztatjat szeretnem lecserelni egy Computherm Q7RF-re. Tobb helyen lattam mar az erre vonatkozo tippeket, de arra amire en gondoltam, azt sehol sem talaltam. Az MMG-ben adva van egy bejovo fazis(barna), egy nulla(kek) es egy elmeno fazis vagy kapcsolt szal(zoldsarga). A Q7RF-nek az RF miatt kell egy onallo tap es a fazis+kacsolt szal. A fenykepen mellekelt megoldas szerintetek jol mukodne?
Valasztokat elore is koszonom

Q7RF.jpg
    
(#) Bakman válasza Szarvas86 hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Igen, így jó lesz.
(#) user1914 válasza Szarvas86 hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Szevasztok!
Biztos, hogy a fázist kellene visszakapcsolni?
Üdv. M.
(#) proba válasza user1914 hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Gondolom az MMG is azt kapcsolta, nulla csak a glimhez, meg az éjszakai hőfokcsökkentéshez kellett neki.
(#) Szarvas86 hozzászólása Dec 21, 2022 /
 
Koszonom a megerositest! Tokeletesen mukodott az elkepzelesem
(#) Amatour hozzászólása Dec 22, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy rádiós vezérlésű szobatermosztátom, melyet szeretnék újra használatba venni.Sajnos az időtávlatában nem emlékszem a bekötésére. Tud valaki segíteni ebben?

Köszönettel
(#) proli007 válasza Amatour hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Hello! Így, hogy semmit nem tudni a típusáról, meg nem tudni mihez kötnéd be és nem látszik a bekötés, elég nehéz segíteni. Max az tud, akinek van ilyen termosztátja..
(#) uniman válasza proli007 hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
SALUS T105RF az egyik alteregója ennek a termosztátnak...
(#) zolika60 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Ez nem egy sima kapcsoló? Szerintem ha beköti a szivattyú áramkörbe működni fog. Persze a beállításáról fogalmam sincs.
(#) proli007 válasza Amatour hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Köszönhetően Uniman-nak, így már tudható a bekötése..
T105-RF

T105-RF.png
    
(#) uniman válasza proli007 hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Magyar keírása is van. (Emos T105VF néven is "fut"...)
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2022
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   117 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem