Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   134 / 137
(#) Ódenka válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Nézd meg EZT.
(#) Ge Lee válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Nekem van egy olyan érzésem, hogy olyat nemigen fogsz találni, mivel az általad favorizált IC-k szerintem el sem indulnak akkora tápfeszültségről, de meg kell nézni az adatlapjukat.
(#) Suba53 válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Min töröd a kobakod? 5V-os tápról mennek például az USB hangkártyák is, azokban is megfelelő IC-k vannak ehhez. De milyen végfokot akarsz meghajtani, ami 5V-ról muzsikál?
(#) mcc válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
A TL072/082-nek kevés az 5V-os táp. Oda valami erre kitalált műveleti erősítő kell.
(#) FAZ1 válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Van egy komplett sztereo ("házimozi-szerű") erősítőm, de túl kicsi neki a TV-m kiadott jelszintje
(#) rectamas válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 17, 2022 / 1
 
(#) Suba53 válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Ez rendben van. De miért 5V-os táp jutott eszedbe? A sztereó erősítődben biztosan van annyi hely, és olyan tápfesz, hogy a bemenet elé tudnál rakni egy sima kis erősítőt.
Akár a dobozon belül is, vagy a tápot kivezetve a bemenet elé.
Akkor már tudnál egy akármilyen kis zajú dupla műveleti erősítővel csinálni egy 20-30dB-es erősítőt.
(#) dB_Thunder válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Megkeresném azt a 2 ellenállást amivel megemelném az erősítést a készüléken belül azt csókolom!
(#) mek-elek válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
És mi lenne az eddig jól működő forrásokkal?
(#) dB_Thunder válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Idézet:
„És mi lenne az eddig jól működő forrásokkal?”

Mi legyen velük??
Egyáltalán az sem biztos hogy használ más forrást!
Aztán létezik az ellenállásos osztó is....
(#) etilalkohol válasza tothbela hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Sziasztok, íme az ECL86 végfok (Videoton r4902 rádió végfoka) kicsatolása hangszórót utánzó műterheléssel, ami átviszi a csöves hangzást (fülre: mély és közép átmegy, magasnál a csilingelést hiányolom). Semmi mérést nem csináltam még, ellenben fülre eddig úgy fest ez viszi át a csőhangzást azaz ebben az irányban lehet még tökéletesíteni. Külön köszönet a segítségért 'tothbela'-nak!
(#) CIROKL válasza etilalkohol hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Csodálkozol hogy nincs magas mitől lenne?
(#) etilalkohol válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 20, 2022 / 1
 
Inkább, megállapítás, mint csodálkozás: valószínű a csőhangzáshoz szükséges a cső-trafó-hangszóró oda-vissza hatás. Eddig ez hozta legjobban, nyilván ahogy megépítem a másik verziót (szerdára érkeznek a csövek, ahol kondis kicsatolás van), arról is beszámolok, gondoltam így kerek...
(#) tothbela válasza etilalkohol hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Ha nem túl nagy a szávszélessége egy erősítőnek, akkor a negatív visszacsatolás miatt gerjedhet. Enyhébb visszacsatolással az oszcilláció nem indul be, de lesz egy kiemelése az erősítőnek.
Ha ez a rezonanciafrekvencia jó helyen van, csilingelő lesz a hang. Az, hogy ez tetszik vagy sem, ízlés dolga. Gitárerősítő esetében nagyon jó.
(#) segítő válasza tothbela hozzászólására (») Dec 20, 2022 1 /
 
Duma, duma, dumA. No Comment.
Rengeteg ostobaság. Bocs.
Ráadásul A osztályú erősítő a téma. Nem hangszer erősítők, meg egyéb mellébeszélés. BUÉK!
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2022
(#) tothbela válasza segítő hozzászólására (») Dec 20, 2022 / 3
 
Amúgy is savanyú a szőlő.
Próbálj meg építő kritikát gyakorolni, mert a "segítő" név nekem pozitív karaktert feltételez. Még nem olvastam tőled egyetlen olyan hozzászólását sem, ami valóban segítő lenne.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2022
(#) compozit válasza tothbela hozzászólására (») Dec 20, 2022 / 1
 
" "segítő" név nekem pozitív karaktert feltételez "

Nekem meg önfényezést...
(#) compozit válasza segítő hozzászólására (») Dec 20, 2022 / 1
 
Attól, mert te nem érted, hogy miről ír Béla, még nem biztos, hogy ostobaság... Ahhoz, hogy megértsd, sokkal komolyabb szabályozástechnikai műveltségre volna szükséged. Nyilván, ezzel nem rendelkezel, de ebbéli hiányosságodat nagyképűséggel, lekezeléssel, arroganciával pótolod.
(#) etilalkohol válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Üdv, végre megjöttek a csövek és elkezdem tervezni/összerakni a kapcsolást, a cső (PCC88) árnyékolása a 9-es láb mehet a testre?
C3, C8 elkók pontos értékei (470uF, 2.2µF vagy 2200uF) ill. feszültségei mekkorák?
Van olyan ellenállás, ami nagyobb teljesítményű vagy hosszabb távon érdemes nagyobb teljesítményűt tenni inkább?
C7 kicsatoló kondi a rajz szerint 2.2uF, nekem van 1.5µF-os ill. 5µF-os, az 1.5-ből tegyek 2-t párhuzamosan vagy elég egy is, vagy mehet az 5µF-os inkább?
Előre is köszi...
(#) CIROKL válasza etilalkohol hozzászólására (») Dec 21, 2022 / 3
 
Hibrid
Igen a 9es test ,
470uf
2200uf
Tökéletesen jó az 1db 1,5uf is de lehet 2 is párhuzamban .
Nagyobb teljesitményü ellenállás egy csoport van R5,R10 eredője képeken jól látható azáltalam megvalósitott történet,
R9,yR11 2 watt az összes 1watt os
Ja a kondik feszültszége
C8 , 35volt
C3 63 volt
Pontos értéket megnézem mi lett betéve...
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022

P1170736.JPG
    
(#) segítő válasza compozit hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Bocs.
Idézet:
„Ahhoz, hogy megértsd, sokkal komolyabb szabályozástechnikai műveltségre volna szükséged.”

1991-ben építettem HIRAGA-t. Csöves ellenében nem volt versenyben. Milyen szabályozástechnika kell egy FAÉK egyszerűségű A osztályú erősítőhöz?
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2022
(#) segítő hozzászólása Dec 22, 2022 /
 
szabályozástechnikai műveltség...
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2022
(#) compozit válasza segítő hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Hát, ahhoz semmilyen. De ha jobbá akarod tenni akkor kell.
Gyanítom, hogy fogalmad sincs a szabályozástechnikáról. Vannak egész jó könyvek. Kicsit száraz tudomány, szóval kell hozzá kurázsi... De ha megérted, akkor látni fogod, hogy tiszta matematika. És a négy alapműveleten kívül nem kell hozzá semmi. Ja, hát szürkeállomány azért kell...
Nem kezdem el magyarázni, mert olyan dolgokról van benne szó, mint fázistartalék, kéttárolós arányos lengő tag, meg Laplace transzformáció, meg stabilitási kritériumok, gyökhelygörbe, meg olyan dolgok, amikhez az én tudásom is kevés, pedig államvizsgáztam is belőle.
Szóval, csak egy javaslat: ha nem értesz valamihez igazán, akkor ne bírálj meg másokat!
(#) Aldure válasza tépapa hozzászólására (») Dec 31, 2022 / 1
 
A kábel öregítés nem vicc, és nem hiten alapszik, sok száz vaktesz bizonyítja hogy van különbség. Ezt én is tapasztaltam. Sőt mesterségesen is öregítettem. Itt is két verzió létezik. A ténylegesen öreg kábel ami felett eltelt az idő is és áram is folyt rajta meg a mesterségesen öregített kábel amit lehetőlegg nagy árammal járatnak Természetesen nem akkora árammal hogy elégjen. Kereszmetszettől függően megfelelő árammal. Ez nem egyenlő a bejáratással. Egy bejáratás nem hoz létre olyan intenzív szerkezet változást az anygban ami megfelelő lenne és nem is állandó az áram hozzá ráadásul nem lenne ember aki kibírná azt a hangerőt ami kéne hozzá Ajánlom figyelmedbe ezt a két olvasmányt. link Bővebben: Link
(#) mek-elek válasza Aldure hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Két bajom van a hozzászólásoddal. 1, A győzködés ellenállásra talál. 2, Igény, és rendszer nélkül nincs miről beszélni...
(#) Karesz 50 válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
A harmadik pedig, hogy "tépapa" már nincs közöttünk.
BUÉK mindenkinek!
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Azt akarod mondani, hogy megunta a fórumot?
(#) mek-elek válasza Aldure hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
A francba, már megint nem értem a viccet...
(#) Ge Lee válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 31, 2022 / 1
 
Mondjuk úgy, megunatták vele, szerencsénkre. Az összes olyan dolgot jobban tudta mindenkinél amit maga soha sem próbált ki. Akinél kallódnak a fiókban 40 éve kábelek az nyugodtan kipróbálhatja, hogy csinál belőle interkonnektet, meg csinál ugyanolyat frissen vásárolt kábelből is és meghallgatja őket. Aki ugyanolyannak hallja mindkettőt annak érdemesebb valami más hobbi után nézni.
(#) Suba53 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 1, 2023 /
 
Szerintem hobbinak ez akkor is nagyon pöpec, ha valaki ugyanolyannak hallja.

Ugyanis az elektronikai oldala ettől még ugyanolyan izgalmas, és kielégítő hobbi élményt nyújthat.

Amúgy B.U.É.K. mindenkinek, és további kellemes időtöltést!
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2023
Következő: »»   134 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem