Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vag-com-hex interfész (kábel hibák)
Lapozás: OK   69 / 71
(#) Kelox válasza Kelox hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
illetve látok párat hirdetve, de mi a jele az eredetiségnek?
(#) Audience válasza Kelox hozzászólására (») Jan 2, 2023 / 1
 
Nem hoz létre COM portot. A szoftvernek sem szabad frissebbnek lennie mint amivel vetted, mert benne vannak a letiltott szériaszámok, ekkor internet sem kell a hamisított csatoló letiltásához. Ha jól emlékszem FT232BM-et használtak de megoldották az "utángyártók" az FT232R-t is.
(#) Kelox válasza Audience hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Honnan tudom hogy letiltott vagy meghalt a soros csatoló? Mert mindkét esetben a hozzáadott verziót használtam, frissítés nélkül és Internet nélkül. Hajlok rá hogy vegyek egy eredetit, vagy egy iCarsoft VAWS V3.0-at, az csak €180.
(#) Audience válasza Kelox hozzászólására (») Jan 2, 2023 / 2
 
Én eredetit használok, kényelmes, nem kell mókolni és még jogtiszta is egy sértődött "jóbarát" nem tud feljelenteni a JAF-nál.

Ha autóra dugod, gyújtást adsz rá és nem megy a teszt végig akkor halott, majdnem mindegy, hogy miért. A hozzá adott szoftverrel ha sosem látott internetet a gép nem kellet volna, hogy eltiltódjon.
(#) Kelox hozzászólása Jan 2, 2023 /
 
Köszi a segítséged. Végülis amelyiken kicseréltem az FT232-őt, azt látja a gép, akkor azon eprom tartalmat kellene írni és talán menne?
(#) Audience válasza Kelox hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Ha a mikrokontrollerben jó a tartalom akkor igen. Ahhoz vannak leírások mit kell beleírni, az FTDI oldaláról le tudod tölteni a szoftvert amivel írni tudod az eeprom-ot.
(#) Szabi1 válasza Kelox hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Nos van a panelen egy atmega mikrokontroller meg egy FTDI. Ha jó helyen keresed van egy teljes leírás ezeknek a mikrokontrollereknek a "javítására", ha nincs meg privátban el tudom küldeni.
Ha az FTDI meg van halva akkor bármit csinálsz a gép nem látja. Normál "üres" ic esetén soros interfésznek látja, ezért kell átprogramozni, hogy vcds kábelként lássa. Én itt akadtam el, hogy nem engedi a FTDI szoftwerje átirni a dolgokat, vajon nem eredeti az IC-m?
Ha a mikrokontroller programja ment el akkor ha be van dugva az autora a szoftwer nem detektálja, de a windows eszkozkezelo igen.
Vannak olyan klónok melyben a mikrokontrollerek bootloaderje le van tiltva. Ilyenkor USB-n keresztűl nem lehet visszaírni, kell egy programozo pl. arduino melyel fel lehet irni vissza a programot.
Ezek a klónok egyébként már nem tudnak kommunikálni az új autókkal, pl. VW crafter 2020.
(#) dB_Thunder válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Engem érdekelne ezek az okosságok!
Van nekem is egy téglásított kábelem, meg kellene mentenem!
(#) Kelox hozzászólása Jan 4, 2023 /
 
Ha internetre teszik a laptopot, amin a kábel csatlakoztatva van, akkor a mikrokontroller tartalmát változtatja meg, és az eszközkezelőben látszik mint Ross-Tech cucc? Mert velem nem ez történt. Ha küldesz FT232 tartalmat, azt megköszönöm.
(#) Kelox válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Annyit mondok, 3000Ft egy FT232 a HEstoreban. Én ugyanott vettem egy kis tűs-micro usb-s USB-soros átalakítót 1500-ért és arról vettem le. Hogy lehet 1500 az a panel, amin 3000Ft-os IC van?
(#) dB_Thunder válasza Kelox hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Nekem meg proci program kellene!
A számítógép látja, felismeri, de az ECUval nem kommunikál!
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Akit érdekel küldjön privátban egy e-mail címet, nem szeretném megszegni a fórum szabályait.
(#) VivalDee hozzászólása Jan 12, 2023 /
 
Sziasztok, elvesztem a rengetegben
Vettem egy USB HEX+CAN kábelt szoftver nélkül és eddig bármelyik VCDS verzióval próbáltam, Interface not found lett a végeredmény. Autóval és autó nélkül is. Az Mprog látja, mint programmed device-t. A kábelen a verziószám: 15.7.1. Tudnátok légyszi segiteni a megoldásban? Előre is köszi, üdv. mindenkinek
(#) Szabi1 válasza VivalDee hozzászólására (») Jan 13, 2023 /
 
Szia! Valószínűleg nem eredeti az interfész, és a program letiltotta. Elvileg VCDS lite engedi használni a klón interfészeket. Újraprogramozni csak akkor lehetséges, ha valakinek van egy működő kábeltől hexdumpja, ami ilyen chippel van szerelve, én csak az atmegaval szerelt chippekhez tudok megoldást.
(#) bbb válasza VivalDee hozzászólására (») Jan 13, 2023 /
 
Az ilyen kábelek a VCDS Lite verzióval működhetnek. Az első teszt, aminél ezt az ablakot is kapod, csak akkor lesz sikeres, ha autóra dugva próbálod. Ha a VCDS Lite tud csatlakozni az autódhoz vele, akkor 99$ a teljes verzió belőle.
(#) VivalDee válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 13, 2023 /
 
Köszi, kipróbálom a lite-ot.
(#) balazs8888 hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Sziasztok!
A vcds - m az alábbi hibát produkálja. Atmega162 szerelt verzió. Eszközkezelőben látni, csak teszten nem fut le. Illywsztőprogram frissítve, szoftver újratelepítve. Jól gondolom hogy hogy az atmega 162 t kell újraírni?? Valakinek esetleg hex fájl hozzá?
Köszönöm a segítséget!
Üdv: Balázs
(#) bbb válasza balazs8888 hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Autóra kötve próbáld a tesztet.
(#) balazs8888 válasza bbb hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Autóra kötve próbáltam a tesztet.
Az atmegat kiolvastam töröltem majd újraírtam. Most végigfut a teszt, de a következő hibaüzenet van.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2023
(#) Kelox hozzászólása Feb 28, 2023 /
 
Nincs itt valaki aki hardveresen-szoftveresen javít ilyeneket? Vagy vegyek egy normálisat?
(#) csilaj3 hozzászólása Márc 16, 2023 /
 
valakinek megvan esetleg és eltudna küldeni nagyon meg köszönném

VCDS Hex V2 Repair Kit
fw 1.96 update
(#) Alaca74 válasza csilaj3 hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Szia! Ezzel javíthatod!
(#) Audience válasza Alaca74 hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Szerintem/vírusirtó szerint vírusos.
(#) roka válasza Audience hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Ki van csukva!!!!!
(#) Alaca74 válasza roka hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Nálam nem talált benne vírust a víruskereső!
(#) roka válasza Alaca74 hozzászólására (») Márc 17, 2023 / 1
 
Van virusirtó amelyik pofázik a LOADER fájl-ra
(#) csilaj3 válasza Alaca74 hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Köszönöm hogy elkűldted a 19.6 javitot probaltam a leirás szerint csatlakozni de zarolva van no fond ad a HWT Type exe, olvasva pdf mar csak programozoval lehet megcsinalni???
(#) Gyevi hozzászólása Ápr 3, 2023 /
 
Sziasztok. Azzal kezdem,hogy először próbálkoztam ezzel a diagnosztikával,szóval csak annyit tudok amennyit olvasgattam utána. Nem sokat. Aki tudja mi lehet a baj az segítsen. Vettem alin egy virágbolti verziós vcds-t és nekem ez semmi szín alatt nem akar kommunikálni a 2008-as évjárat vw passat b6-tal. Ide teszem a videót teszt kínomban már bele is kukkantottam mi van ebbe a végébe. Nem tudom jól van ez így,hogy nincs az össz tüske beforrasztva? porttesztvezérlő nem válaszola jármű nem iso/obd II belül 1 belül 2Videó
(#) Gyevi válasza Gyevi hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Nem él az oldal?
(#) Szabi1 hozzászólása Jún 27, 2023 /
 
Sziasztok!
VCDS interfészt "dumb" módba rakva, Ross-Tech VCP drivert felrakva tudta e valaki használni az interfészt VCP Vag can pro programmal? Nekem a 6 verzió van meg, viszont nem látja az interfészt, míg VCDS-el működik.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2023
Következő: »»   69 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem