Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   761 / 839
(#) icserny válasza Massawa hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Idézet:
„Gondolom ezért fog kelleni egy uj bootloadert irni ami SPIn fogadja majd a kodot.”

Nem hiszem, hogy írni kellene, biztosan találsz erre kész megoldásokat.
Csak az első néhány találat az Arduino bootloader over LAN kereső kifejezésre:

- How To Upload A Sketch To Your Arduino Via A Network
- Arduino Ethernet board and TFTP Bootloader
- Ariadne Bootloader for Arduino
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2023
(#) Massawa válasza icserny hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Kösz ezt megnézem.
(#) szendi001 hozzászólása Jan 8, 2023 /
 
Sziasztok! Van 3 gyerekem 15,12,11 évesek. Irdatlan sokat gépeznek. A kicsi nárcisztikus, jelenleg távoktatásban, némi nagyon erős magatartás zavar miatt. (A pszichológuson stb. túlvagyunk, szóval a lényeget írom, mert a jelenlegi kérésem úgymond terápiához kötődik. Lévén a gyerek csoportos tanulásra korlátozottan alkalmas, jövőképet kellene neki nézni, és mivel jó tanuló adná magát esetleges programozói jövőkép. ).

Szóval a vége az lett, hogy a gép addikció, apai minőségi idővel eltolható értelmes dologgá. Így építettek pár Ebayes-kit et, megtanultak forrasztani szkópozni, hegeszteni. Eljutott a dolog a komolyabb igényekig, így szereztem pár darab Arduino Nano-t. Olyan projekteket szeretnék keresni, ami gyerekkel kompatibilis. Pár dolog eszembe jutott, pl. LCD re kiírja a nevét, villogtat relékkel 12 voltos index izzókat, modulál színes Ledet, vagy hajt léptető motort. A jelenlegi problémám, hogy nekem is új az Arduino, és ha a cumó nem indul elsőre, van némi apai arc vesztés... Tudtok segíteni bevált projektekkel? Ha színes ha zörög vagy zümmög az a jó. Nyilván kellene olyan forráskód, amit utána a gyerek tud igazítani. Köszi, ha valaki ráér erre!
(#) Bakman válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Az alábbi oldalon van mindenféle szerkentyű (kb. minden kategóriában), szerintem találsz több olyat, amelyik megfelel: Instructables.
(#) Massawa válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Ha tudsz némi idegen nyelvet, a YouTube tele van müködö példákkal, söt vannak több tiz részes tanfolyamok, mindegyik-egy egy alaptulajdonság van elejétöl a végéig kitárgyalva a müködö szerkezeteken.
(#) Jonni válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
HI

Itt találsz olyat (is) ami kezdőknek való.
( A source code mindhez ott van)
Válaszd a középső sorba a " getting started" lehetőséget majd a jobb oldali legördülő menüből az
" Easy " -t
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Ezt a konyvet ajanlom nektek:

Bővebben: Link arduino mintak magyarul
Elson150 oldal kis elektronikai alapismeret + ujrahasznositasi otletek projektekhez.
Utana az arduino minta programok teljes magyarazata .
Sok fele periferiaval megismerkedhettek.
A vegen akar fizikai valtozasok megjelenitese ami az arduinoval mertek, bekerul usbn a gepbe es azt feldolgozva szines grafikonon avagy ahogy akarod megjelenik.
Széles a paletta.
(#) Elektro.on válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 9, 2023 / 2
 
Szia!
Belenéztem a "Kera_Will" által javasolt könyvbe. Úgy érzem valóban jó lehet gyerekeknek kezdéshez.

Idézet:
„ha a cumó nem indul elsőre, van némi apai arc vesztés...”

Emiatt az "arc vesztés" miat nem aggódnék. Én azt tapasztaltam, hogy ha előre őszintén elmondom a gyereknek, hogy ezt én sem csináltam még, együtt tanuljuk meg, akkor még jobban élvezi a "tanulást" (főleg, ha van amire ő jön rá előttem ).
A lányomat annyira nem fogta meg ez a dolog, de a fiamat én is 12 évesen fogtam be forrasztgatni, és VB scripben / pascal ban programozni. Bár az én célom inkább az volt, hogy a számítógépet ne játékgépnek nézze. Sok mindenmben támogathatja az embert az életben, ha jól használja. Neki megtetszett a programozás. Nem is bírja abba hagyni.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2023
(#) szendi001 válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, a privátokat is! Beiratkoztam az online 60 napos Arduino tanfolyamra, letöltöttem a könyvet és most rakom fel a feljesztő környezetet. Pár nap és jelentkezem mire jutottam. Egyébként közlekedési lámpa projektre gondoltam. Veszek pár 12 Volt 5 wattos izzót, az elég nagy is, és megrelézem a kimeneteket. Ez kettyeg is és nem is túl komplex.
(#) dB_Thunder válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Idézet:
„közlekedési lámpa projektre gondoltam. Veszek pár 12 Volt 5 wattos izzót”

Minek??
Led nem elég? Nem hinném, hogy valamelyik kereszteződésbe fel akarod szerelni, oda meg egyébként is kevés az 5W-os izzó!
Deszkamodellhez, vagy akár terepasztalhoz a led bőven tökéletes választás!
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Van 10 mm LED is és még festeni se kell az izzók búráját
(#) Jonni válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Arra vigyázni kell , hogy az arduino nem tudja közvetlen kapcsolni az izzókat. Logikai mosfetet szoktak használni hozzá. Pl EZ az egyik joker.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2023
(#) pipi válasza Jonni hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
szendi001: Vagy meg kell venni modulban: https://www.hestore.hu/search.php?q=rel%C3%A9+modul
szinte olcsóbb mint egy relé... de én nem relézném, ledet meg lehet hajtani az emlegetett fettel, vagy ha 1 db azt még az ardu kimenete is elviszi
(#) Josi777 válasza Jonni hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Írta, hogy relével szeretné, nem közvetlenül.
(#) szendi001 hozzászólása Jan 11, 2023 / 1
 
Sziasztok! Haladtam az üggyel, csinálom az online tanfolyamot. A logikai MOSfet tényleg jó megoldás, illetve a relé panel is, de a gyerekkel inkább próba panelre ütök össze valamit. Most éppen forraszt egy kit órát. Képes volt érte verset tanulni ...
(#) DJozso hozzászólása Jan 11, 2023 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kis problémám. Adott egy esp32. Ennek elvileg van 2 pár rx/tx lába, ebből 1 pár az usb csatié. A másikkal kellene kommunikálnom 3 eszközzel. 2 eszköz átalakítóval (RS232,RS485) és a harmadik egy nextion kijelző. Milyen megoldást javasolnátok, az átkapcsolásra? Nem probléma, hogy a nem aktív rx lábon érkező adat elveszik.... Mindegyik csak adat lekérdezés mondjuk 5 másodpercenként. A nextion pedig az összefésült, számolt adatokat jelenít meg. Nekem az jutott eszembe, hogy használhatnék mondjuk 3 kimenetet az esp-n, melyekkel két And kaput vezérelnék, úgy, hogy 1A bemenet mondjuk az első eszköz engedélyezés, 1B a első eszköz Rx lába, 1Y kimenet az esp32 kommunikációs RX lábra.
2. And kapu tx láb.... Szerintetek lehet ez így jó? Vagy van valakinek elegánsabb megoldása?
(#) majkimester válasza DJozso hozzászólására (») Jan 11, 2023 / 1
 
Vannak a 74-es sorozatban erre a célra IC-k. Data line selector / demultiplexer: 74xx153 amivel 2 láb is elég. A 74xx153-mal az RX és TX-et is át tudod kapcsolni 4 irányba.

Az AND kapus megoldás akkor működik, ha azok open kollektoros/drain-es kimenettel rendelkeznek (74xx09) és teszel egy felhúzó ellenállást is, akkor köthetted össze több kapu kimenetét ami mondjuk az ESP RS lábára megy.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
(#) Josi777 válasza DJozso hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Vagy pedig használsz SoftwareSerial könyvtárat.
(#) wbt válasza majkimester hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Ezek TTL-ek, az ESP meg 3.3V-os, nem? Inkább CMOS 4051-52-53-ból valamelyik kellene... (vagy az említett TTL típusból a zerotime sorozat, de azok is analógok.
(#) pipi válasza DJozso hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Ha jól cslódok, akkor a soros lábak konfiguráhatók melyik pineken legyenek... Vagyis szoftverből egyszerűen, nem kell külső hw...
(#) majkimester válasza wbt hozzászólására (») Jan 11, 2023 / 1
 
A HC sorozat 2..6V között működik, 3,3V-ra tökéletes. (74HC153)
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
(#) GPeti1977 válasza majkimester hozzászólására (») Jan 12, 2023 / 2
 
A 74HCT sorozat alkalmasabb szintillesztésre
(#) DJozso válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Köszönöm mindenkinek. Megrendeltem a 74HCT153-at. Én a szoftveres hókusz-pókuszba nem hiszek, nem akarom bonyolítani a kódot.
(#) majkimester válasza DJozso hozzászólására (») Jan 12, 2023 / 1
 
Az ESP32 3,3V-ról megy, a többi eszközöd is 3,3V-ról működik?
(#) GPeti1977 válasza DJozso hozzászólására (») Jan 12, 2023 / 1
 
Ha a HCT153 at 5Vról járatod akkor az kapcsolni fog biztosan az esp 3V H szintjére, viszont a kimenetén is 5V lesz, akkor azt le kell osztani egy 2,2kOhm / 3,3kOhm ellenállással amely láb az ESP bemenetére megy, vagy vannak szintillesztő panelek is FETttel de ide az felesleges.
(#) hadhazik hozzászólása Jan 12, 2023 /
 
AC 230V kapcsolása zavarvédett arduinóval.
power relay
Ezzel a relével előfordult a fűtésvezérlés időnkénti lefagyása.
ssd relay
Ez a relé megoldás lenne a nagyfrekvenciás zavarokra, vagy csak az előbbi kapcsolási zavara okozza a lefagyást?
(#) Jonni válasza hadhazik hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Az elektomágneses relay-t úgy érdemes használni ha galvanikusan le van választva és messzi van az MCU-tól. Az ssr jobb választás lehet. (elvileg attól nem fagy le az arduinó)
(#) Massawa válasza Jonni hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Hát ezt nem tudom megerösiteni. Nekem ki kellett cserélni az SSR eket ( 3 volt egy dobozban a vezérlövel) mert az Arduino folyamatosan meghülyült tölük. ( keringetö motorokat kapcsoltak). Igy most 3 relé teszi ugyanazt, már több mint 1 éve gondtalanul.
(#) Jonni válasza Massawa hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Igazad lehet. Én nem használok sehol ssr-t (irtam hogy elvileg)
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2023
(#) hadhazik válasza Jonni hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Az SRD relénél eleve le van választva a tekercs a kapcsolt érintkezőtől, inkább az érintkezők bontása/zárása lehet a hiba forrása.
Következő: »»   761 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem