Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   118 / 125
(#) Amatour válasza uniman hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Köszönöm mindenkinek, külön uniman-nek! Megoldódott probléma.
(#) Tomadam hozzászólása Jan 5, 2023 /
 
Sziasztok. Nemrég bekötöttem egy Sanier Duval SRT380F rádiós termosztátot. A bus csatlakozóra kötöttem a jeladót, a 24V-t megszakítottam ahogy elvileg kell. A probléma az, hogyha beállítunk egy programot, pl 24 fok van a lakásban és programnak azt adjuk meg, hogy 8:00 és 14:00 között 22 fok legyen a házban, akkor a kazán folyamatosan müködik, 25 fokos vizet nyom a rendszerbe (padlófütés van). Ha a programot kikapcsoljuk és kézzel vezéreljük, akkor bekapcsoljuk a kívánt fokra, majd utána kikapcsol rendesen. Ennek nem hiszem, hogy így kellene müködnie. Mit ronthattam el?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2023
(#) TormaBence hozzászólása Jan 10, 2023 /
 
Sziasztok!
Vásároltam egy computherm q3 rf szobatermosztátot!
Segítséget szeretnék kérni a bekötéséhez!
2 vezeték érkezik érkezik a kazán felől! Melyiket hova?
Előre is köszönöm a válaszokat
(#) proli007 válasza TormaBence hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Hello! Az RF vevőnek nem lesz elég a két vezeték, mert hálózati feszültségre (megtáplálásra) is szüksége van.
(#) Teaway válasza TormaBence hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
A vevőegységet 230 V-os hálózati feszültséggel kell megtáplálni. A hálózat nulla vezetékét az N pontra, míg a fázisvezetékét az L pontra kell kötni. Földelés bekötésére nincs szükség, mert a
termék kettős szigeteléssel van ellátva.

A vevőegység egy váltóérintkezős, potenciálmentes relén keresztül vezérli a kazánt, melynek csatlakozási pontjai: 1 (NO), 2 (COM).
(#) TormaBence válasza Teaway hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Egyszóval mindenképpen oda kell varázsolnom a hálózatot!
Köszönöm a segítő válaszokat!
(#) proli007 válasza TormaBence hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Így van. Vagy a kazántól, vagy külön. Külön nagyon nem tévedhetsz, a kazántól egy plusz vezeték is elég lenne, de ott már ismerni kell a kazán típusát és a bekötés lehetőségeit.
(#) uniman válasza TormaBence hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
A Q3RF két részből áll... "Oda", ahol a termosztát van, nem kell semmi!
A 230V csak a vevőegységhez kell (azt amúgy sem szokás felszerelni a régi termosztát helyére) ...azt meg oda rakod, ahol van hálózati feszültség, pl, (konektor) a kazán közelében. Már amenyiben ott veszi a vevő a termosztát rádiójelét.
(#) states42 hozzászólása Jan 17, 2023 /
 
Termosztát cseréhez szeretném kérni a segítségeteket, egy Siemenst cserélnék Computherm Q3-asra. Az első kép a Siemens bekötése, a kérdésem, hogy kell bekötni a Q3-ast. Gondolom a barna a fázis, kék a 0. A kötések számozva vannak, 123. Melyikhez kell kötni melyiket, gondolom a 3-as kiesik. A segítséget előre is köszönöm.
(#) Hutty válasza states42 hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
A barna-kék fázis-nulla idiómával ne foglalkozz, mert tuti nem a hálózatot zárod rövidre. Egyszerűen olcsó hálózati vezeték lett használva, nem fekete számozott vezérlő vezeték.
A Q3-as bekötése : 1 (NO); 2 (COM); 3 (NC).
Neked az egyik vezeték az 1-re a másik a 2-re megy, ha az eredeti fűtésigény esetén összezárt. ( mert ugye annak nem tudom a típusát )

Q3 manual
(#) states42 hozzászólása Jan 18, 2023 /
 
Köszönöm a segítséget, most már csak az a kérdésem, ha elsőre nem találom el, akkor az okozhat-e valami kárt akár a kazánban, akár a termosztátban.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2023
(#) Hutty válasza states42 hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Mi a fordítva? Záró helyett bontó? Akkor fordítva működik a kazán. Az nc-no bekötéssel meg nem fog indulni semmilyen állásban.
(#) erbe válasza Hutty hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 

Idézet:
„Akkor fordítva működik a kazán.”

Fűtés helyett hűteni fog.
(#) murena hozzászólása Jan 20, 2023 /
 
sziasztok, termosztát csere kapcsán kérném a segítségeteket
egy Eberle Instat 2-es termosztátot cserélnék le Ariston Cube S Net wifisre.
az Eberle-be három kábel volt bekötve 4 helyre fentről lefelé: kék / 0 / fehér / szürke
(csatolt képen látszik, a kapcsolási rajz is)
a Cube S Net-be csak kettőt lehet bekötni, ahhoz viszont nem találtam leírást
a kérdésem: melyik kettő legyen az (:
köszönöm!

eberle.jpg
    
(#) proli007 válasza murena hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Hello!
Nem ismerem a "kockát", sem a kazánodat (mert azt meg sem írtad), de szerintem nem lehet rákötni.
Itt, azt írják, hogy "Power supply: BridgeNet BUS 8..24V". Vagy is olyan kazánra köthető, amelyiken ilyen busz rendszer van és modulációs. Ha a Te kazánod 230V-ot kapcsolgat és rákötöd, akkor nagy füst - nagy korom lesz az eredmény..
(#) murena válasza proli007 hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
azt nem szeretném... (:
köszönöm!
(#) Danis90 hozzászólása Jan 21, 2023 /
 
Sziasztok!

Látom, hogy sokan szenvednek az MMG termosztátok bekötésével. Na hát akkor jövök én is a sorba.
Adott egy öreg (3 vezetékes) MMG 5013 típusú termosztát. Én ezt szerettem volna lecserélni egy COMPUTHERM T32-es mezei, szögegyszerű digitális termosztátra.

A régi kötése a következő: 1: KÉK, 2: SÁRGA, 3: FEKETE. Fázisceruza szerint a FEKETE a fázis. A kéket lekötve is megy a kazán. Ebből arra következtettem, hogy a SÁRGA a vezérlő, FEKETE a fázis.

De bárhogy kötöm a két vezetéket a T32-be, sehogy nem kapcsolja a kazánt.. (Pl.: COM: sárga NO: fekete)
Mit rontok el? Vagy mit kell ellenőrizni? Azt gondoltam, hogy a kapcsolást átkötve minden stimmelni fog.

Előre is köszi a segítséget!
(#) uniman válasza Danis90 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Pedig mindent jól csinálsz! Ha összzárod a sárgát a feketével akkor a kazánnak fűtenie kell (de milyen kazán, azt sem árt ám leírni!). Mert ha a kazánt árammentesíted, van amelyik a bekapcsolás után csak sok perccel kezd el fűteni...
A termosztát Com/NO pontját meg ohmérővel ki tudod mérni (Új alkáli elem kell a T32-be, meg nem árt "feltekerni" 30 fokra... )
(#) Linlin hozzászólása Jan 31, 2023 /
 
Sziasztok Tanácsot szeretnék kérni: termosztát-régi öv kazán témakörében. A szüleimnek otthon egy termotéka öv 28-as veteránja van, tekerős termosztát volt hozzá- ezt szeretnék lecserélni valami egyszerű digitálisra flanc (Wifi/RF etc.) nélkül. Egyszerű computhermeket nézegettem, de kiderült, hogy ahhoz 2 vezetékes csati pont kell, a veterán viszont csak eggyel rendelkezik (relé kapcsolja a keringető szivattyút, de nincs további pufferezésre lehetőség-vagy valami ilyesmi). Hagyományosan 230 V-os az áramköre, honeywell gázszelepje van- karbantartott, nemrég kapott szervíz kontrollban új keringetőszivattyút. Mindennek fényében szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen brandek/vezetékes típusok jöhetnek szóba csere ügyben- tekerős verzió helyett (sajnos én rendre olyanokba futok bele ami nekünk nem jó és már elkapott a burning out..). Köszönöm!!
(#) Gafly válasza Linlin hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Inkább három az az egy, amiből a harmadikat nem kell használni (leszigetelni).
(#) proli007 válasza Linlin hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
Hello! Valamit valahogy fordítva írsz, ahogy Gafly is mondja.
A régi tekerős, ha jól volt bekötve 3 vezeték volt hozzá. Ha slamposan, a csak kettő.
Pld. A Q3 termosztátnál csak két vezeték kell.
A Q7 RF (rádiós) termosztátnál kell mind a három vezeték, mert ott a vevőnek táp is kell.
(#) vladcepes hozzászólása Feb 7, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy Comphuterm Q7-esem bekötve. Vettem egy Tuya Smart termosztátot. Egyenlőre csak annyit csináltam hogy leszedtem a falról a Q7-t ott van a 3 szál , kék, fekete, sárgás zöld(föld), csak a fekete és a kék van bekötve. Az a kazánból jön (egy Beretta Smart 24 ) Megmértem ott 90V van csak mármint a Q7 fekete, kék szálon. Linkelek képet. Elég ha úgy kötöm be mint a 2-es rajzon? Vagy másképp kell bekötni? A 3-as a Tuya hátulja .
Válaszokat köszönöm!
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Hello! Ha tudsz a termosztátnak külön 230V-ot adni (L-N pontra), akkor jó a 2-es bekötés, kék-fekete az 1-2-re . (Cseppet zavaros a feliratozás és a készülék jelölések.)
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2023
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Szia!
Az N-L az a 2-es bekötésen a 3-4 es luk. A tuyan N-L középen van (de ez ok). Meg próbálok oda húzni 230V-ot a termosztáthoz. Illetve létezhet ,hogy megy 90V- rol is? azt írja a hátulján hogy AC In 85-230V . ?

Köszönöm!
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Nem ismerem a Berettát, csak a Q7 bekötése alapján mondom. De a Beretta útmutatóban 24V-os működtetésről beszélnek. Hogy Te ott hogy mérsz 90V-ot azt nem tudom, szerintem ez valami kapacitív kóborfeszültség. De mivel ezt a két pontot zárta rövidre eddig is a Q7, nyilván a "Dry contact" pontra kell kötni. Mert az azt jelenti, hogy egy független potenciálmentes kontaktus, amit bárhova beköthetsz. (A 2-es ábra meg a 3-as valóság meg nem passzol.)
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Ezt a rajzot kaptam hozzá. Hát én se értem hogy hogy lehet ott 90V. Először azt hittem hogy ott 230V- van, de sikerült ki silabizálni hogy az a kazántól jön. Akkor vezessek oda 230V-ot a termosztáthoz, N-L re ,és ami ott volt(amin most 90V) van az megy a Dry contact-ra 1-2 re.
Kérdés hogy az kaphat ott 90V-ot?

1.jpg
    
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Általában akkor mérsz ilyen feszültségeket, mikor egy drót lóg a levegőbe és 230V környezetben van. De ha ezt a kettőt zárta eddig is rövidre a Q7 akkor nem tévedhetsz. Egyébként meg akkor lehetne ilyesmit mérni, ha mondjuk a kazánba bontja valami kontaktus az egyik vezetéket. Akkor a "lógón" mérhetnél ilyesmi feszültséget.
Egyébként itt a 107. oldalon látható és olvasható a CN5-re történő szobatermosztát bekötés.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2023
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Értem !
Köszönöm a választ! ,hétvégén csinálom mert faragni kell a falból és jelentkezem. ja meg behúzni a drótot.
(#) proli007 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Ha egy kazán 230V-al kapcsolja a termosztátot, akkor elég 3 vezeték. De ha 24V, akkor négy kell. Mert nem közösíthető a két feszültségnem. (Alapból egy csőbe is illetlenség különböző feszültségnemeket behúzni. Legalább is nálam..)
Jó ha megtáplálod és megméred, tényleg ott van-e a kontaktus.. Nehogy valami különféle típus sajátja legyen..
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2023
(#) vladcepes válasza proli007 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Értem. De itt csak 2 szál van, tehát se 3 se 4. ezért fura. Na de hétvégén megnézem hogy hova megy a kazánba ez a két vezeték.
Következő: »»   118 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem