Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   366 / 373
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Nem tudom, ez zavar rajta a leginkább, mert bekapcsolt állapotban valoban >3 V van rajta, de ha kikapcsolom a készüléket, akkor, csak 1,2 V van rajta, ami 1 cellának felel meg.
Meg az zavar, hogy a fém házba sincs más gravirozva mint Varta meg a + jel.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2022
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Az óra most is megy még, ha nincs meg a hálózat?
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Ha a motherboardban van, akkor az ora megy akkor is ha ki van kapcsolva ( a motherboardon van az akku.)
Ha az orát kiveszem a motherboardbol és berakom az én készülékembe, ahol csak 15 Voltos tápot kap, akkor ha megszünik a táp megáll, söt resetel az ora és mindig 20:00-ról indul.
Egyelöre még nem akartam kivenni az akkut a motherboardbol. Van egy hasonlo akkum, holnap majd megprobálom azzal.
Ezért érdekelne az ora 9-10 polusu stekkerének a leirása, vagy a motherboard idevágo kapcsolása.
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Nov 6, 2022 /
 
Közben már kiokoskodtam valamit. Találtam otthon egy 30 éves, de soha nem használt V11R Varta akkut. Érdekes modon ez is kb 2,4 V-t tart, ha feltöltödik. Kb 2 mA-rel töltöm és ugy néz ki jol müködik, de nem találok hozza adatlapot, igy nem tudom milyen árammal kellene tölteni. Lehet, hogy a 2 mA talán sok is ilyen alkalmazásra.
(#) Longa György hozzászólása Nov 9, 2022 /
 
Sziasztok! Harley Benton HB-40R gitárkombó rajzát keresem. A google nem a barátom. A hangszóró védelem vacakol. Köszönöm!
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
V11R
Eszerint 3 cellás Nimh akku, azaz 3,6V. Kapacitást nem ír.
Közben találtam 4 cellást is belőle, 4/V11R jelöléssel. 15 mAh-nak írja.
Meg lehet látni rajta, hány cellás?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2022
(#) leono hozzászólása Nov 12, 2022 /
 
Üdvözlöm a tisztelt fórumozókat. Egy elemes hajnyíró készülék kapcsolási rajzát keresem. Az erősen integrált és mütyűr kivitelezése miatt talán elvetemült ötletnek tűnik a javítására gondolni, de a kíváncsiság okán is érdekelne. A készüléken a gyártóra, gyártmányra utalóan a követkő olvasható. DongGuan KeLi, Model:T9, Hairdressing tools. Az elektronika paneljén pedig ez olvasható - KLMF-PBK-004. Az internetes keresés nem segített. A készüléket nem lehet bekapcsolni sem (nyomógombos), mert a bekapcsolást jelző LED azonnal ki is kapcsol. Ha motort kiveszem, akkor bekapcsolható (LED folyamatosan világít) és egy kisebb teljesítményű motorral működik is. Viszont a saját motorját direktbe kötve az elemre az működik rendesen és nem is terheli le nagyon. Kb. 0,15V-t esik csak az elem feszültsége. A motor ellenállása 1,3 Ohm, ami az egyéb ezzel kapcsolatos információk alapján kb. rendben is van. Úgy néz ki, mintha az elektronika nem bírná ezt a terhelést.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2022
(#) Massawa válasza leono hozzászólására (») Nov 12, 2022 / 1
 
Magad adtad meg a választ. A motor a kelleténél jobban terheli az elemet ( amit szintén nem tudjuk milyen). Egy 1,5 V-s ceruzaelemen 0,15 V feszültségesés terhelés nélküli motornal sok.ilyen kis feszültségü szerkezetekben a vezérlés nagyon érzékeny., hiszen nagyon kis tartományban kell dolgoznia és döntenie. Kapcsolási rajz aliga lesz, mert valoszinü céláramkörröl van szo.
Ha jol merted akkor az 1,3 ohmos motor 1,5 Vos elemböl 1 Ampert fogyasztana. A motor a hunyo.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2022
(#) leono válasza Massawa hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Köszönöm a segítőkész választ. Bogarat tettél a fülembe a "ha jól mérted"-el, mert a hozzáférés nehézkessége miatt a műszer csatlakoztatása bizonytalan volt. Újra mértem mindent. A telep típusjelölés nélküli tölthető 4,14V van üresben rajta. Gondolom valamilyen lítiumos lehet, a hossza 60mm és 18mm az átmérője. A mérete alapján minimum 2000mAh teljesítményre tippelek. A motort direktbe rákötve 4,1V-ra esik le a kapocsfeszültség. A motor ellenállása 1,1Ohm. Ezek az adatok most már pontosnak tekinthetők, mert többször is megismételtem. Mindezzel együtt a "kelleténél" nagyobb terhelésben is lehet igazság.
(#) Kovács Tibor hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Sziasztok!
ARISTON Velis bojler kapcsolási rajzát nem lelem, tud valaki segíteni?
(#) antiktelefon válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Minek rajz, a tápicnek van adatlapja mintakapcsolással, azt tudod javítani, bármi más meg vagy átlátható vagy firmware tartalmú chip úgyis.
(#) Lacika válasza Kovács Tibor hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Hááát, lehet hogy ez, de nem biztos...
(#) Kovács Tibor válasza Lacika hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Köszi, ez biztos hogy nem az...ez attól sokkal bonyolultabb szerkezet
(#) FAZ1 hozzászólása Nov 22, 2022 /
 
Keresem HAUSER Yellow Chef (Toaster T-2210 tipus TR-605-ös modell) kenyérpirító szerkezet elektronikájának bármiféle kapcsolási rajzát /vagy fotóját/.
Gyakorlatilag két panel van benne, s rajtuk 3-3 tranzisztor.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2022
(#) cupika97 hozzászólása Nov 24, 2022 /
 
Sziasztok. Mobil power AN 3100 villanypásztor kapcsolási rajzát keresném. Sajnos nem találom sehol. Elszállt egy alkatrész, s a felirat nem látható rajta.
(#) cupika97 válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Tudnátok segíteni egy alkatrész beazonosításában. Sajnos olvashatatlan. Eggyik lába a minuszra megy, másik 220 ellenáláson keresztul a PIC 2. lábára, harmadik láb A7W bázisára talán.
(#) antiktelefon válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
A többi alkatrész között nincs ugyanilyen? Tokozás pontos alakja, felülete, gyári kód a szélén?
Ha nagyon kevés hővezető pasztát beledolgozol a feliratba, akkor olvasható lesz az eleje.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2022
(#) cupika97 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Vannak olyasmik de eggyikre sem hasonlít a felirat.
(#) FAZ1 válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
A kép alapján (három lábú) mindenképpen tranzisztor.
(#) cupika97 válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Igen NPN tranzisztor, azt már másik topicban megfejtettük. Működik, csak nem úgy ahogy kellene.
(#) enpesta hozzászólása Nov 28, 2022 /
 
Szervusztok! KLARFIT Pacemaker X1 futópad dokuját keresem. Bekapcsoláskor E14 hibakódot jelez, ha indítom rövid ideig megy a szalag, rálépéskor rögtön leáll. A táp+vezérlőpanelen látványos hibajelenség nincs, 5 és 12 V tápfeszültség van. Neten-Tanyán nem találtam róla semmit, e-bayon komplett panel 30 eFt...nem kapkodom el. Előre is köszi! István.
(#) tiborati hozzászólása Dec 9, 2022 /
 
Sziasztok!

Keresem a Heathkit AJ-13 FM rádió teljes szerelési utasítását. Rajzot azt találtam, de kellene a hangolási és építési utasítás is. Előre is köszi, Attila
(#) aby0107 hozzászólása Dec 13, 2022 /
 
Sziasztok!

Nagy szükségem lenne egy "iWELD HD 200 LT DIGITAL" kapcsolási rajzra.
Köszönöm a segítséget!
(#) Massawa válasza leono hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Probáld ki a motirt valami külsö táppal. Az továbbra is gyanus, hogy 1 Ohmos, mert az a 18650-s akkubol 4 Ampert huzna, azt meg az akku védelme nem engedi.
(#) cxaba hozzászólása Dec 14, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy kérdésem van ha valaki segítene, ugyan is érdekelne hogy az alábbi táp-invertert milyen készülékeknél használhatták?
LIEN CHANG
AIP-0160
PCB REV: D
06/14/2007-1
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2022
(#) tompower hozzászólása Dec 28, 2022 /
 
Sziasztok, keresek Panasonic WV-F500HE kamerához kapcsolási rajzot, hátha akad itt valakinél. Köszönöm előre is! F565-öthöz találtam, de eléggé eltér már sok minden köztük belső ügyileg.
(#) user1914 hozzászólása Jan 4, 2023 /
 
Szevasztok!
Keresem a következő rajzot.
Philips 90RL292
Vagy keresnék olyan személyt, aki a rádiómúzeum oldaláról le tudná tölteni nekem.
Link.
Köszönöm a segítséget.
Üdv. M.
(#) orcika70 válasza user1914 hozzászólására (») Jan 5, 2023 / 1
 
Vendégként letölthető 3 oldal naponta.
(#) david87 hozzászólása Jan 14, 2023 /
 
Sziasztok!
Keresem Tomman T.amp s150-mk2 kapcsolási rajzát.
(#) vargaf válasza david87 hozzászólására (») Jan 14, 2023 /
 
Következő: »»   366 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem