Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   365 / 373
(#) gyurci hozzászólása Szept 26, 2022 /
 
A fenti hegesztőhöz keresek kapcsolási rajzot. Ha valaki tud segíteni, az kérem szépen jelezze it.

Mod: Áthelyezve a "Weldi TIG 280W kapcsolási rajz" topikból.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) pb hozzászólása Szept 26, 2022 /
 
Üdv
Elsősorban kész modult vagy pedig egy kapcsolásai rajzot szeretnék egy 12V motorvezérlőre ami kb 5 percig pihenteti a motort majd egy percre elinditja azt óraállástól függetlenül. egy 12V ablaktörlő motort kellene vezérelni igy amely keverésre van átalakitva.
(#) proli007 válasza pb hozzászólására (») Szept 26, 2022 /
 
Hello! Itt találsz, ha relés meghajtás megfelelő.
(#) tufatofu hozzászólása Okt 4, 2022 /
 
Üdv! Egy 12V ról 200-250V-ra DC-DC konverter rajzot keresek ami 100mA-el terhelhető. Az 555 Nixie táp nem jó mert kicsi a terhelhetősége.
(#) Massawa hozzászólása Okt 9, 2022 /
 
Nincs valakinek meg az ilyen idözitöorák csatlakozoinak (11 pin) a leirása.

Az ora nagyon jo ( supercappal napokig megy) , a régi kazánbol maradt meg, de nekem csak egy kimenet kell, amit kapcsolgatna. Sajnos a kazán rajzában sem volt meg, higyan illeszkedik a külvilághoz.
A tápot megtaláltam, de a többi ki/bemenet meg nem világos.

Sok fütésrendszer használta. Az Olymp, a Wolf, a TEM stb.

Kösz
(#) vargaf válasza Massawa hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
(#) Massawa válasza vargaf hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Kösz, ezt tudom, meg meg is van, de ott nincs bekötési utmutato.
Már sikerült kibogozni, a számomra lényeges dolgokat.
1. Akku valoszinü 1,5-3 V
2.
3. +15 V
4. GND
5.
6.
7. GND
8. CH2
9. CH1
10.
11.
(#) Ise hozzászólása Okt 21, 2022 /
 
Sziasztok!
Keresek egy gitár torzító/ overdrive kapcsolást, ami az urban elektronikánál volt kapható, de sajnos már nem elérhető. Annyit tudok róla, hogy 2db NE5532-es IC-van be.
Köszönöm, ha valaki esetleg tud csatolni NYÁK tervet és/vagy kapcsolást hozzá
(#) pont válasza Ise hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Az Urbán kapcsolások általában megjelentek rádiótechnika újságban, erről is, hátha valaki tudja melyikben.
(#) bbatka válasza pont hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Én úgy emlékszem a Hobbyelektronika újságokban is érdemes utána nézni. (90-es évek eleje)
(#) alita válasza Ise hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Szervusztok !

Urbán féle torzító leírása a Rt.90/1 számában található.AN 360 tip.IC-vel, BF 245 FET be és
kimenettel.Az IC a Baji Elektronikai kapható 800 Ft/db.Nem vagyok benne biztos,hogy
máshol kapható-e.
(#) alita hozzászólása Okt 21, 2022 /
 
Pontosítok az előző hozzászólásomhoz:

A HQ Elektronikánál is van 600.-Ft-t.
(#) gyulank hozzászólása Okt 22, 2022 /
 
Csak teljesítmény szabályzós indukciós főzőlapot, hogy lehetne hőszabályzóval, és időzítővel kiegészíteni? Szóval megoldható-e viszonylag könnyen? Ettől is függ, hogy lesz-e ilyenem. Pl. naívan arra gondoltam, hogy ha a tekercset meghajtó tranzisztor vezérlőjelét nyitná/zárná az időzítő/termosztát, akkor alig kell módosítani.
(#) uniman válasza gyulank hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Erről már van külön topikod! (1 is elég...vagy nem!?): https://www.hobbielektronika.hu/forum/indukcios-fozolap-vezerles-ke...sitasa
(#) gyulank válasza uniman hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Nem, mivel írtam, hogy most vennék, és mostanában kéne eldöntenem, hogy megveszem-e. És akkor akarom megvenni, ha megoldható. Ott meg ki tudja mikor ki tudja mit írnak. És az több dolgot foglal össze, ez meg egy konkrét dolog.
(#) uniman válasza gyulank hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
"Vennél"...azt az apróban! De csak ha tudod, hogy mit...nemlétező cuccot nehéz lesz.
(#) gyulank válasza uniman hozzászólására (») Okt 22, 2022 1 /
 
Attól, hogy te nem tudsz arról, hogy létezik ilyen, attól még létezik. Egy kapcsolós potméter van rajta, és kész. De felül 7 szegmenses LED jelzi 500-3500Wig 100W-os lépésekben, hogy mennyi. De nem ez volt a kérdés, hogy mit vennék, ez csak kötekedés az első hozzászólásodtól kezdve.
(#) uniman válasza gyulank hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Az én dupla (hordozható) indukciós főzőlapom Wattokat is ki tud írni a kijelzőjén...igaz kevesebb fokozatban. De akár hőmérséklet is beállítható.. De a beállításoktól függetlenül ki-be kapcsolgat, nem fűt folyamatosan. (Csak lekvárfőzéshez van használva)
Bővebben: Link
Timer persze nincs benne...
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2022
(#) gyulank válasza uniman hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Ennek meg se a dobozán, se a használati útmutatójában, se katalógusában, nem írnak hőmérsékletet.
(#) Epu2 válasza gyulank hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Miért is akarsz ipari hulladékot venni?
(#) gyulank válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Ez amúgy pont, hogy ipari.
(#) Epu2 válasza gyulank hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Ha nem felel meg akkor miért jó?
(#) gyulank válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Az ipari gondolom valamiben jobb mint a sima.
(#) Ise válasza alita hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Esetleg nyákrajzot és kapcsolást tudnál ide mellékelni ? de ha jól olvasom amit te mondasz abban nem az az IC van amit én keresek
(#) Laci66 hozzászólása Nov 5, 2022 /
 
Sziasztok!
König Amp2400 kapcsolási rajzot keresek, eddig sikertelenül.
Talán itt valaki tudna segíteni...
(#) morgo hozzászólása Nov 5, 2022 /
 
Sziasztok!
Magnat Edition Four 1000 Watts kapcsolási rajzát keresem.
(#) Massawa hozzászólása Nov 5, 2022 /
 
Én ennek a kazánvezérlö egységnek a rajzát keresem. A tipusa PM2935, több régebbi kazánban használták.
Föleg a benne levö digitális ora és kijelzö ZUD 132 (9-10 polusu) stekkerének a bekötése érdekelne, illetve azon az elsö láb a idögenerátor backupja (azaz, ha nincs villany az ora tovább megy). Van ott egy akku, amiröl hiányzik minden tipusjelzés, azonkivül, hogy Varta. Mindössze 1 cella, de ha áram alatt van a szerkezet, akkor 3 V-nál több van rajta, ha kikapcsolom, akkor meg csak 1,3 V van a lábán.
Ami még érdekes, hogy bekapcsolt állapotban a mother board ( azon van egy 15V-s táp) is 3 V-t nyom az akkura ( sajnos nagyon apro SMD alkatrészeken át, amik ráadásul hozzáférhetetlenek), de a ZUD orábol is ilyenkor 3 V jön az akku + polusára.

Kösz
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Akku felirat is van rajta? Nagyobb korong alakú VARTA feliratú 3 V-os lítium elemmel több elektronikai eszközben találkoztam már. Nagyobbak voltak, mint a szokásos CR..32-es elemek. Régebbi PC alaplapokon meg 3 cellából álló kék Varta feliratú 3,6 V-os NiCd akkuk voltak. Szerintem 2 db tartós AAA elemmel vagy 3 db akkuval helyettesítheted. Számítógépekben még a 4 db-os rádió elemtartó is elfért 3 akkuval.
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Nincs rajta semmi, csak ugyanugy néz ki mint a jelenlegi Varta akkuk ( pedig már vagy 35 éves). Egy dagadtabb gombelem zöld zsugorcsöbe huzva. De csak egy cella. Ismerem a hasonlo akkukat, volt már velük dolgom, de ez valahogyan nem azonos egyikkel sem.
Igy néz ki mint ez, de csak egyetlen cellábol áll.
De tovább sem világos, hogy mi tölti, a motherboard áramköre, vagy az ora. Amugy az orában belül van, még egy hasonlo valami ( az inkább a CR elemekre hasonlit) , de az valahogy nem az idöt támogatja, lehet, hogy az a belsö memoriának a backupja.
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Az 3 V-os elem lehet.
Következő: »»   365 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem