Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1641 / 1673
(#) kobold válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Olvastam erről a témáról, sokfelé tárgyalják. Persze, miután már megvettem
Amit lehetett, azt elkövettem: a szenzorral ellentétes oldalon van a tüskesor, és "pofával lefelé" áll a szenzor, hogy az átszellőzés elfelé vigye róla (meg a paneljáról) a hőt, plusz a mérőüregben majdnem teljes sötétség van nappal is. Az I2C buszon nincsenek felhúzó ellenállások, illetve két mérés között a nyugalmi áramot nem tudtam kimérni 2 mA-es tartományban, mert az én multiméterem már nullát mutatott.
Mivel benne volt a bogár a fülemben, a kinti indításnál is mellétettem egy higanyos hőmérőt, meg most is (igaz, most már a higanyos nem a mérőüregben volt, csak a tányérok alatt, de megvártam, míg eltűnik a Nap a dombok mögött). Jó félóra temperálódás után pont küldött a szerverre 2.8 °C értéket, amikor a higanyos még majdnem 4 °C-t mutatott, szóval én ezt egyelőre elfogadom, de simán lehet, hogy csak belenyúltam egy jobban sikerült szériába.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 10, 2023 / 12
 
Átépítettem a "Hangmodul"-t ‒ ez a "Hangomodul 2.0".
Átlátszó tetejű villany dobozba került, ezen a modulon alapul.
● status LED ‒ fehér színű visszajelző, felvételkor világít, lejátszáskor villog
● input ‒ akár vonalszintű jelet is rá lehet kötni
● output ‒ bármi csatlakoztatható ide, a beépített lehetőségeket leválasztja
● magnetic output ‒ furcsának tűnhet, de a fehér műanyag serlegbe kell behelyezni egy jack dugóra szerelt induktivitást, mert csak így játszható át a modul tartalma számítógépre
● key on/off ‒ kulccsal le lehet kapcsolni az elemet az áramkörről
● SPK/magnetic ‒ váltókapcsoló a kétféle beépített lehetőség között
● play ‒ zöld gomb, megnyomásra lejátssza a teljes tartalmat egyszer, ismételt megnyomásra abbahagyja
● REC ‒ fekete gomb, a gomb nyomva tartása esetén készít felvételt
● REC time / speed ‒ maximum 40sec hosszúságig tekerhető fel, lejátszáskor sebességet állít
● SPEAKER ‒ hangszóró, régi telefonhallgató, a dobozba ragasztva lett
● mic. ‒ doboz oldalára rögzített mikrofon
● 400mAh kapacitású, microUSB töltésű 9V "elem"
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Ez egy valami, az biztos.
De mire jó?
Mondjuk annak a régi telefon hallgatóbetétnek a nagy impedanciája és kis érzékenysége biztos nem segít a dolgon.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Éppen ez az, hogy a régi telefonhallgató (hangszóró) paraméterei passzolnak leginkább ehhez a modulhoz, normál hangszóróval ordít, ezzel pedig pont tökéletes.

Hogy mire jó? Analóg hangot lehet felvenni a memóriájába, amit vissza tud játszani.
(#) mek-elek válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 10, 2023 / 4
 
Szerintem van olyan érdekes, mint egy nixie csöves óra. Legyen benne örömöd, használd egészségben!
Gondolom a hallgató kivezetéseit forrasztottad...
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2023
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Szerintem is ügyes.
(#) sargarigo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 10, 2023 / 2
 
Ez már igen! Tettem lájkot!
(#) Udvari Zsombor válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Persze, a telefonhallgató kivezetéseit forrasztottam, máshogyan nem ment volna.
Arra kell csak vigyázni, hogy nem ajánlatos egy PC vonalbemenetével közvetlenül galvanikusan összekötni ezt a modult, mert ideiglenesen behülyíti a hangkártyát, emiatt csak leválasztással (tekerccsel való átcsatolás) lehet összekötni.
(#) Udvari Zsombor válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
A dobozt az egyik helyi villanyász üzletben vettem, a telefonhallgató lomtalanításos találat, a tekercset bontottam, minden más HEStore rendelés.
(#) kaqkk válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Idézet:
„hogy nem ajánlatos egy PC vonalbemenetével közvetlenül galvanikusan összekötni ezt a modult, mert ideiglenesen behülyíti a hangkártyát, emiatt csak leválasztással (tekerccsel való átcsatolás) lehet összekötni.”

Kifejtenéd?
Egyenfeszültség van rajta, vagy nincsen rajta ellenállás, vagy mi?
Az alaplap-hangkártya felhúzza belső öt Voltra, onnan tudja hogy bedugtál oda valami külső eszközt (például a Windows is innen veszi észre)...
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Hát, az is lehet, hogy annyira hatalmas jelszint tódul ki a modulból, ami a hangkártyának már sok, nálam felugró listából kell választani, hogy mi az amit bedugtam, és ettől a modultól behülyül, el-eldobálja a vonalbemenetet a hangkártyám. Erre találtam ki azt, hogy egy jó érzékeny induktivitást helyezek be egy tekercsbe, így mágneses átcsatolással veszem ki a jelet minőségromlás nélkül. Csupán közvetlen galvanikus összeköttetés nem lehet PC és a modul között.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Így is lehet, tulajdonképpen készítettél egy telecoil-t.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Nem annak van szánva, egy induktivitásra kell átcsatolnia a jelet, nincsen más célja.
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 12, 2023 / 7
 
Megnézhetnénk a dobozt kinyitva is ? Egyébként ha legközelebb készüléket dobozolsz kicsit jobban átgondolhatnád és talán az eszétikára adhatnál kicsit . Az oldalán a cstlakozók , a tetején minden olyan érzés látni mintha a fúrót csukott szemmel használtad volna ...De ahogy pozirtívumot is mondjak eszméletlen a haladás az eddig "publikált" dolgaidhoz képest .
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2023
(#) kaqkk válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 14, 2023 /
 
Idézet:
„Szerintem van olyan érdekes, mint egy nixie csöves óra”
Azért megnézem mennyi munka van egy vásárolt modul dobozolásában ... (azt tudom mennyi van egy nixi tervezésében )
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2023
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 14, 2023 / 15
 
Csak 3 kép ...Egy VFD és egy nixi óra mindkettő most készült el januárban egyedi tervezés és mindkettőben saját program . A VFD 5 nyelvű menüben vezet végig a beállításon , aztán az lcd kijelző aludni megy (le is húzható a tüskesorról a kövekező beállításig) ami elég hosszú idő múlva esedékes mivel DS3231 RTC van benne .... A NIXI pedig optocsatolókkal kapcsol minden "lábat" a csöveken (a 74141 niximaghajtó helyett) és szintén DS3231 felel a pontosságért .
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2023
(#) Jonni válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 2
 
Nálam a VFD viszi a pálmát! A VFD-nél szebb karakteres kijelző nem nagyon akad. (De kinek mi)
(#) Udvari Zsombor válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 2
 
Amikor a telefonhallgatónak csináltam a lukat, sajnos eleinte nem vettem észre, hogy ki-kiugrált a csiszolófej és kicsit felszántotta az anyag felületét. Emiatt próbáltam úgy befúrni alkatrészeket, hogy kicsit elfedjem a felszántott felületeket. A csatlakozók azért kerültek az oldalára, hogy ne fölfelé álljanak ki a kábelek a dobozból, oldalt nem tudnak útban lenni.
(Valóban, tényleg egyáltalán nem használtam még vonalzót se.)
Idézet:
„Megnézhetnénk a dobozt kinyitva is ?”
Ilyen lila vezetékkel van kábelezve, ami kissé "kulturálatlan spagettit" formál. Maga a modul panelje egy csavarral van rögzítve a doboz aljára, mivel olyanok a lehetőségek.
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
„Megnézhetnénk a dobozt kinyitva is ?” Értem , ha nem hát nem ....
(#) mek-elek válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
No nem akarnám az örömödet elrontani. Szép dolog, amikor az ember hasznosan tölti az idejét. De amikor a dolog semmi újat, tanulságosat nem tartalmaz (mondjuk egy nixie cső három színben is világit), akkor egy kicsit uncsi "gyönyörködni" benne. És bizony Zsombor készüléke kész felüdülés a témában.
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 3
 
Majd elfelejtettem, az atombombával is sok munka van.
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 2
 
Valami hasonló, csak valószínűleg nincsen jelölgetve mindegyiknek a két vége.
(#) antiktelefon válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 2
 
"semmi újat, tanulságosat nem tartalmaz "
Elolvastad miket írt? Minden órájaban van funkció, ami máshol nem igazán találsz meg.
Meg az egyik fejlesztés, a másik csak dobozolás, tehát utóbbinál annak a minősége az ítélendő.
Nixie órákon a villogó ledes, millió gombos beállításhoz képest az lcd olyan, amit eddig nem láttam még, jó menüvel és gombokkal vagy egy encoderrel jelentősen megkönnyíti a beállítást és RTC is van benne meg minden.
Ez teljesen termékként eladható minőségnek számít már.
(#) kaqkk válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 15, 2023 1 / 2
 
Idézet:
„És bizony Zsombor készüléke kész felüdülés a témában.”
És most hogy így mondod tényleg ... Üdítően igénytelen ... Egy vásárolt modul igénytelen dobozolásában mi az új a tanulságos ? De mint írtam hatalmas a haladás a régebbi dolgaihoz képest ... Tévedés ne essék nem őt akarom bántani csak nem értem amit te írsz ...
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 2
 
Tessék parancsolni. Kulturálatlan vékony lila spagetti alkotja a kábelezés ~98%-át.
A telefonhallgató és a panel kivételével mindent anya rögzít, az "elemet" pedig két drótkötegelő.
Igen, még az eredeti gombokat se forrasztottam ki a panelből, mert nem akartam, hogy esetleg megsérüljön a panel.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) szs válasza mek-elek hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 2
 
Mikor már párszor összekülönböztünk, nem is hittem volna, hogy egyetértésre is jutunk valaha
Szerintem is: perszehogy kezdetleges, nem szép (de legalább csúnya ) , azonban egy rohadt nixie mivel jobb? Rohadtul ronda az is...
(Tudjátok: a szép, a csúnya nagyon egyéni dolog. Hiába a sok munka, attól még ugyanaz. Az atombombában is sok munka van. Hasznos is. Mégsem szép, hiába tudom a hasznát. A nixie nem bánt senkit, sok munka is van benne, csak haszontalan -miközben ronda)
Különben is: e topik alapszabálya, hogy nem véleményezünk.
Csak megnézzük.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 2
 
Ha a lila vezetékeket kissé sorbarendezed néhány kötegelővel összfogod , egészen kutúrált lehet a belső elrendezés , legközelebb meg már megtalálod a vonalzót körzőt is és még frankóbb dolgot alkotsz . Ez a fejlődés ......
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) szs válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 3
 
Komolyan muszáj ezen a Zsomboron lovagolni???
Emlékszem, mikor kiürült üvegekből csinált lámpasort, azért b.tattátok. (Miközben a mindenki által csodált Ezermester magazinból vette az ötletet)
Jó, ha segíteni igyekeztek, de nem ledorongolni kell.
Egyébként meg: ki fog a doboz belsejébe nézegetni, ha egyébként működik egy szerkezet??????
(#) kaqkk válasza szs hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Láttad mit írtam ? El is olvastad ? Értelmezted ? A három hozzászólásomban 3* dícsértem meg . Megemlítettem a hibákat , amiből tanulni fog és ez így van rendjén . És elek mester sem Zsombort kritizálja meglátod ha elolvasod a hozzászólásokat ..
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
Következő: »»   1641 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem