Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   89 / 94
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 1
 
Mindig minden kondenzátort ki kell cserélni, amióta internet van, ez alapvetés.
Például ezt a kondenzátort Pakson fényképeztem (olyan is mellesleg ), kívülről nagyon látszik hogy mindkét vége púpos.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Igen ha hiba van akkor kötelező , ha nincs akkor csak ajánlott a csere ...
(#) habazutty válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 1
 
Szia! Saját többszöri tapasztalatból mondom, hogy el tud fáradni a kondi. Kompresszornál nyílván nem látható, de a kondenzátor ventilátoron igen. Magas kondenzáció, lassúnak tűnő venti. Mérve kiderült, hogy alig a fele kapacitás volt meg. Az új kondival láthatóan gyorsabban forgott. Megszűnt a magas kondenzáció. Beltérinél is jártam már így.

Az a tuti, ha megméri a kondikat az ember mielőtt cserélné. Szerintem.
(#) kaqkk válasza habazutty hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Szia !
Idézet:
„Saját többszöri tapasztalatból mondom, hogy el tud fáradni a kondi”
Ezt nem vitattam ... A kérdező látszólagos teljesítmény csökkenésről beszélt , ha az üzemikondi beteg nem ez a "tünet" . Volt olyan nyaram amikor havonta 15-20 klímában cseréltem kondit ...
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) proli007 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
" Volt olyan nyaram amikor havonta 15-20 klímában cseréltem kondit ..."
Meg is izzadtál vele, vagy jó kondiban vagy?
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Hát mamár sokkal jobban útálom a létrát mint akkoriban ez egyébként a javítások kis százaléka volt , a kondimról meg már ne is beszéljünk ...
(#) habazutty válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Eszembe nem jutott, hogy ellenkezzek Veled!
Arra kívántam utalni, hogy a kompresszornál is előfordulhat, hogy a csökkent kondi kapacitás miatt megnő az áramfelvétel, jobban melegszik, akár csökken a teljesítménye, de elindulni még el tud. A melegedés miatt időnként már “klixonolhat”…
Az a tuti, ha rámér vagy megvárja míg teljesen megmakkan.

(#) kaqkk válasza habazutty hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Igen rá lehet mérni , de én azt vallom :ami jó azt ne akard javítani mert elrontod aztán már javíthatod ....
(#) fatalis hozzászólása Jan 20, 2023 /
 
Sziasztok,

Az ősszel vettem gombokért egy régebbi on-off Alien(galanz) hűtő-fűtő klímát 407c gázzal kfr25-gw kültérivel, hogy elsősorban az átmeneti időszakban fűtsön, nyáron meg a mobilklíma mellett/helyett.
A napokban felszereltettem szakemberekkel, már sötét lett mire végeztek.

A hűtés rendesen működik, mondjuk nem próbáltam órákon át... Visztont egyenlőre sehogy nem tudtam rávenni, hogy fűtsön is. Próbáltam hűtés után is és úgy is, hogy fűtésre állítva kikapcsoltam órákra és vissza. A beltérin megy a ventilátor, a kültérin nem történik semmi. A bekötés elsőre jónak tűnik, úgy tűnik nem akar valamiért fűtés módba váltani. 4 utú szelep, relé esetleg? Vagy a felszerelés közben nem sikerült valami? Ha van ötlete valakinek szóljon, nem vagyok klímaszerelő de a karbantartás nem idegen számomra.
(#) kaqkk válasza fatalis hozzászólására (») Jan 20, 2023 / 1
 
Ne legyél türelmetlen ! Indítsd el fűtésen 30 fokon és 15 perc múlva nézz rá ....
(#) lelkes amatőr válasza fatalis hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Az IMG_20230120_003007_9 képen balról az ötödik bekötési pont lenne a szelep vezérlése. Az a zöld/sárga vezeték földelés lenne ott? A kültérihez 5 eres kábelnek kell menni, én csak 4 erest látok.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2023
(#) teglascs válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
A kapcsolási rajz szerint a sorkapocstól az N, 2, 3, 4, ill. a GND pontoktól kell a kültérihez menni. A fotó alapján (bár homályos) úgy látom, hogy a védőföldet nem megy a kültéri felé, bár simán lehet, hogy rosszul értelmezem a rajzot, ill. a színjelölés is félre vezető lehet.
(#) fatalis hozzászólása Jan 20, 2023 /
 
Köszönöm a válaszokat! Összerakom és adok neki több időt a bekapcsolásra. A kábelezés valóban kicsit érdekesre sikerült, két kábelt húztak be, egy 4 ereset az n,2,3 és ennek a sárga-zöld "földjét" a 4.re. A másik képen látszik a másik 3 eres kábel is, az a kültériben lévő ntc-re van kötve illetve annak a földje megy a földre. Összerakás közben megkeresem, hogy a földelés a kültéri felé redben van-e teljesen. Jelentkezem miután összeraktam és kipróbáltam újra.
(#) fatalis hozzászólása Jan 20, 2023 /
 
Összeraktam és próbáltam fűtés módban elindítani, hagytam kb. fél órát, a beltéri megy, kint nem történik semmi. Teljesítményfelvétel 30w körül.

Átkapcsoltam hűtésre az pár perc után elindul, fogyasztás kb. 550w.
Kb. 10 perc után átváltottam fűtésre és egyenlőre nem változatlanul nem akar indulni a kültéri, hagyom még kb. fél órát, fogyasztásmérő közben újra 30w-ot mutat.
(#) ati790731 válasza fatalis hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Hőfok mennyire van állítva? Tudja, hogy nincs annyi amennyit szeretnél? Hőfokszenzor jó, mert ha mondjuk meleget érez akkor sosem fog elindulni fűtésben!
(#) fatalis hozzászólása Jan 20, 2023 /
 
31c a max a távirányítón, annyira állítottam. Kb. 23 fok körül lehet, viszonylag magasan van felszerelve, de ott sincs 30 fok. Felraktam a burkolatra egy hőmérőt, hogy mennyi az annyi, 23 fokot mutat.
Az érzékelők ellenállását még korábban megmértem mindegyik 10k körül volt, nem tudom, hogy pontosan mennyinek kellene lennie, annyira nem vagyok otthon a klímákban, de ki tudom újra méregetni ha szükséges.

A beszívott levegőt egy ilyen pöttybe ágyazott szenzor méri, a másik kettő (a beltériben és a kültériben) ami a csövekre van szerelve fémtokos. Ezeknél milyen értékeknek kellene lennie?
(#) kaqkk válasza fatalis hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Fotózd le a beltériben is a bekötést , nekem gyanus hogy a két zöldsárga van felcserélve .....
(#) fatalis válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Köszi a választ! Kijjebb húzogattam a kábeleket és lefotóztam újra.

A 4 eres kábel nekem jónak tűnik (leszámítva, hogy nem 5 eres...) az n,2,3 ra van kötve színhelyesen a föld a 4.-re, ugyanígy a kültériben.
A 3 eres van ráwagózva a fekete 2 eresre ami a külső ntc kábele a beltériben (ennek a vége megy a panelre egy csatlakozóval).
A 3 eres földje van a sorkapocs jobb oldalán lévő földbe bekötve (másik vége a kültéri földjén). A vastag föld keresztben a hőcserélőből jön a földpont felső részén van becsavarozva. A villásdugó földje és a földelések közös pontja között megvan a kontakt, kimértem.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2023
(#) lelkes amatőr válasza fatalis hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Fűtés módban mérni kellene, hogy a 4-es pontra megy-e ki feszültség. Ha nem akkor a beltéri panelon lehet hiba, ha igen akkor a váltószelep lehet hibás.
(#) fatalis válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Most, hogy kihúzogattam a kábeleket rámértem a külső ntcre a wagónál és így 3.2kohm-ot mutat, a másik fele bele van dugva a panelbe. Ha jól emlékszem amikor nem volt a panelbe bedugva akkor 10k körül volt. Ez normális? Gondolom úgy érdemes mérni, hogy nincs rádugva a panelra.
Visszaraktam hűtésre, pár perc múlva visszateszem fűtésre és megpróbálom kimérni.
Addig megpróbálok rájönni, hogy a digitális multiméterrel hogyan is kellene mérni, hiába rakom ac módba, meg nyomkodom a helyi érték gombot, mutat ez mindent csak a hálózati feszt a konnektorból nem. Az látszik egyenlőre, hogy van-e feszültség vagy sem de a pontos érték nem. Eddig jórészt egyenáramra használtam...
(#) fatalis hozzászólása Jan 20, 2023 /
 
Holnap nézek egy másik multimétert valószínűleg, nem találok olyan beállítást, hogy rendesen mutassa a váltóáram feszültségét.

Viszont az előbb méricskéltem és a földpont és az összes! terminál között látszott a váltóáram. Az N-nél is, így megfordítottam a villásdugót. most jó a fázis-nulla sorrend, nincs váltó a föld és az N között.

Egyenlőre nem látok feszültséget a sorkapocs és a mellette lévő földpont között, viszont a tápkábel barna fázisa és a sorkapocs n,2,3,4 között van váltó. A tápkábel 0-hoz képest a sorkapocs egyetlen csatlakozójában sincs váltó. A gép kb. 20 perce "megy" fűtésre állítva 30w-t vesz fel, kültéri néma továbbra is. Amikor hűtésből fűtésbe kapcsoltam 2 relé kattanást hallottam.

Panel, relé, érzékelő lehet?
(#) Joe_001 válasza fatalis hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Szia! Verd át, mertmelege van.
Pl a beltéri szenzozrát hűtsd le valahogy, pl kifordítod. és tegyél tá valami mélyhútőből kivett jeges pzs-t...
(Aztán kalte spray, éter stb.)
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2023
(#) fatalis válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Ezen nem múlik, beletömtem egy fél zacskó mirelit zöldbabot és hagyom 15 percet próbálkozni ahogy kaqkk ajánlotta.
(#) Joe_001 válasza fatalis hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
A beltéri ajtaját felhajtva kiveszed a jobb szűrőt elég egy hidegvizes pzs a szenzorra.
(#) fatalis válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Semmi változás. Egyéb ötlet esetleg, hogy mit érdemes megnézni, vagy jöjjön az új panel?
(#) kaqkk válasza fatalis hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Megnézném hogy a váltószelep kap e áramot ha fűtésre kapcsol a klíma .
(#) kaqkk válasza fatalis hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Ebbe már csak kínából tudsz univerzális beltéri panelt rendelni , a saját elektronikája már beszerezhetetlen .
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2023
(#) habazutty válasza fatalis hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Szia!
Ha végképp nem boldogulsz: Bővebben: Link

Az a gyanús, hogy a kompresszorod el sem indítja. A kültériben lévő ntc helyére a beltérinél ráraknék egy 50 k potit és megnézném több állásban. 5C fok alatt nem biztos, hogy működnie kell.
Ezt megteheted egy 10k-sal a beltéri szonda helyén is.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2023
(#) ati790731 hozzászólása Jan 23, 2023 /
 
Mivel hűtésban jó, meg kellene nézni indul -e a kompresszor fűtésben, ha nem akkor csak az a baj, hogy azt hiszi meleg van, mert, ha a szelep szar attól még a kompresszort elindítja.
(#) b11gyula hozzászólása Jan 28, 2023 /
 
Sziasztok! Van egy CH Cooper & Hunter klimám parapettes beltérivel, de sajnos nem találok a beltérire sehol leírás. Jó lenne tudni, hogy milyen funkciókkal rendelkezik, visszajelzés, vagy bármi látható megjelenítés, sajnos a klímások a felszerelétől kezdve elérhetetlenek, áthelyezési ígényemet letojták, így saját magam helyeztem át máshova egy helyi klímás segitett vákumolni és nyomás próbázni. kellene egy lelőhely egy beltéri lehetőleg képes ábrás leírás találásra. Ha tudtok segíteni előr is köszönöm.
Következő: »»   89 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem