Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szárítógép problémák
 
Témaindító: csatalo, idő: Máj 26, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 22
(#) somys válasza Dzsosz hozzászólására (») Jan 18, 2023 / 1
 
Müködik a szivattyú.
(#) somys válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Köszönöm szépen! Elenöriztem éppen most.Igazából nem volt felakadva, de volt szöszmösz böven.Programkapcsolója tönkremehetett , jellemzö? Az a két csö ami felmegy azon megy a viz a felsö tartályba de mi a másik csö?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2023
(#) Josi777 válasza somys hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
A visszafolyó. Ha megtelt a felső tartály, akkor a víz visszafolyik az alsó tartályba. Úgy érzékeli, hogy megtelt a felső tartály, hogy az alsó tartály úszója nem áll vissza, azaz amit felnyom vizet, az visszafolyik, ezért az alsó tartály szintje nem csökken.
Ezért kéne ezt a kapcsolót ellenőrizni ilyen hiba esetén.
(#) somys válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 18, 2023 1 /
 
Köszönöm a válaszodat! Most megy a próba .Valszeg fenakadhatott az úszó.Látszolag egyszerü a szerkezet 10-15 éve használjuk , még megy.
(#) Bitrendezo válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 20, 2023 / 1
 
Kicseréltem mindkét kondit, ha már szét volt szedve a gép és ki is takarítottam! Ma kipróbáltuk, eddig tökéletes! Bútorlapból van a géptető Ez picit meglepett...

Köszönöm a segítséget!
(#) vzso56 hozzászólása Jan 28, 2023 /
 
Whirlpool HSCX 80420 szárítógép rejtelmes hibái:
két normális menet közben előfordul, hogy leáll. Ruha még nedves. Mintha áramszünet lett volna, de nem volt. Ez mitől lehet?
Másik hiba, ruha már száraz, de kiírja hogy még másfél óta van hátra.
Lehet hogy a nedvességérzékelője rossz? (Az olyan primitív alkatrésznek tűnik...)
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2023
(#) Atti128 hozzászólása Feb 19, 2023 /
 
Sziasztok egy Whirlpool HDLX 70310 szárító gép azt a hibát produkálja hogy vagy elindul vagy nem. Ha elindul minden ok, szárít. Ha nem akkor az indító gomb csak villog de nem "kapja el a programot". Lehet a gomb a hibás? Annyit láttam hogy pici gomb ami a panelre van forrasztva.vagy valami egyéb probléma miatt nem indul el a program?
Köszönöm a segítséget Attila
(#) cesar444 hozzászólása Feb 26, 2023 /
 
Sziasztok
Tudna nekem száritógép problémába segiteni.
HOOTSPOINT régenbbi kondenzacios gép,de bármilyen programot választok kb 160 perc,minden elindul
de kb. 12 perc elteltével a kijelző 12 percre ugrik és le is áll.befejezi a programot.
H tudtok segitseget.
Köszi András
(#) Dino71 válasza cesar444 hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Szia! Esőnek a motor segéd kondit ellenőrizném. Aztán a nedvesség érzékelés körül keresgélnék. Utána meg az elektronika táp kondikat cserélném.
(#) cesar444 hozzászólása Márc 12, 2023 /
 
Sziasztok.

Egy kis segítséget kérnék.
Van 1 szaritogépem,és ha 0 bekapcsolom szépen szárit csak nincs idő nekem kell kikapcsolni.
Ha időket kapcsolok elindul vele de kb 10 perc mulva,visszaugrik 12 percre. Ez bármilyen programnál érvényes.
Merre kereshetem a hibát.
Köszönöm; András
(#) SzilCsong hozzászólása Márc 12, 2023 /
 
Sziasztok
Akinek Aldis szárítógépe van, az cseréljen relét, valami jó minőségűre !!!

Csak azt vettem észre, hogy nonstop megy a kompresszor, ha kikapcsolom, akkor is, valszeg összeéghetett a relé érintkező, mert mire szétszedtem, addigra elengedte, még jó, hogy pont otthon voltam közbe
12V-os kockarelé
(#) MIHI57 hozzászólása Márc 14, 2023 /
 
Sziasztok tudna valaki segíteni,bosch szárítógépem E-56 hibakódot jelez, mi a probléma !
(#) csurgay hozzászólása Máj 15, 2023 /
 
Sziaszok,

ma jött meg az új Bosch szárítógép, és 5-6 db centrifugázott nedves törölköző 2 órás programja alatt egy csepp víz sem gyűlt a tartályba. (A törölközők megszáradtak.)

Jól van ez? Vagy valamit rosszul csinálunk?

Köszi
(#) Dino71 válasza csurgay hozzászólására (») Máj 15, 2023 / 1
 
Szia! Mosás után mekkora fordulattal lett centrizve a ruha? Na meg mekkorák voltak azok a törölközők? Ha 1200-1400U/min el akkor rendben van az annál az 5db nál ha nem fürdőlepedő volt.
(#) Atti128 hozzászólása Júl 18, 2023 /
 
Sziasztok, elekrolux hőszivattyús szárítógép. A ruhák melegek, de ugyan olyan nedvesek mint a program elején.
Valami el lehet tömödve?
A szöszt kifújattam kompresszorral.
Köszönöm a segítséget.
(#) Pauera hozzászólása Szept 25, 2023 / 1
 
Sziasztok! Van egy kb. 5 éves Siemens szárítógépünk. A következő probléma van vele: nagyon sokáig szárítja a ruhákat. Kb. kétszer annyi ideig mint újkorában. Szétszedtem darabokra és kitakarítottam belülről a sok gyöszt és magasnyomásúval kimostam a hőcserélőjét. Abban is volt rendesen szennyeződés, gyösz. A kivehető szűrője minden szárítás után kivan tisztítva. Ennek ellenére nem változott semmit a szárítási idő. A gép belseje meleg, kompresszor hallhatóan működik, a nedvességérzékelő szenzor is jónak tűnik. Teszteltem üresen is és néhány perc után leáll, hogy végzett. Kérnék segítséget a hiba elhárításában!
Válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2023
(#) zotyka85 hozzászólása Okt 2, 2023 /
 
Sziasztok van egy Whirlpool AWZ 8992 szárítógépünk.
Hibája a következő: nem indul el, mintha nem kapna áramot, a kijelzőn semmi nem jelenik meg.
Néha viszont teljesen kiszámíthatatlanul hibátlanul működik, 20 bekapcsolásból kb egyszer hibátlanul üzemel.

Hol keressem a hibát?

Köszi.
(#) robis01 válasza zotyka85 hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Porszívóm működött így. Kiderült hogy a vezeték megszakadt a fali csatlakozó dugónál. Kapott egy új dugót és remekül megy azóta is.
Mozgasd a vezetékeket, csatlakozókat hátha csak kontakt hiba van.
(#) Dino71 válasza zotyka85 hozzászólására (») Okt 4, 2023 /
 
Ha a hálózati fesz. rendben akkor elég egyértelműen elektronika táprész hiba.
(#) kovacspista hozzászólása Okt 19, 2023 /
 
Helló mindenki! Van egy Candy grand vita szárítógépünk. A dob önbeálló perselyénél van egy - jobb név híjján - fékezőgyűrű, ami gumi alapon filc bevonattal rendelkezett. Most csak gumi van, ami annyira fékezi a dobot, hogy csak unszolással tud elindulni. Mi a szerepe ennek a fékezőgyűrűnek? Mi van ha kidobom belőle?
(#) kovacspista válasza kovacspista hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Közben leesett, tömítés , ami megakadályozza, hogy a szösz elárassza a helyiséget, tehát cserélni kell.
(#) Dino71 válasza kovacspista hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Szia! Ellepi a szösz a gépet és a lakást. És a kondenzáció se lesz tökéletes mivel elszelel a párás levegő. orczy ban kb 6-7eft
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2023
(#) kovacspista válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Köszi, megrendeltem 10 e Ft.
(#) Dino71 válasza kovacspista hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Én a kisker árát 7990ft ér látom.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2023
(#) csakoavacs hozzászólása Okt 31, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy Elektrolux EDH3488GDE hőszivattyús szárítógép! Pár hete teljesen szétszedtem kitakarítani (belső hőcserélő lamellák magasnyomású mosóval kimosva). A ruhákat szárazra szárítja, de működés közben a hűtő ventilátor 5 percenként bekapcsol, ami eddig nem volt jellemző. A fogyasztás viszont a kép szerint(fűrész fogas). Régen a fogyasztása egyenletes volt (5-600W) és nem ilyen ingadozó!

Olyan mintha menet közben kikapcsolna a kompresszor és csak a dob forog!

Mi okozhatja ezt a problémát? (hőfok érzékelő hiba?)

Köszönöm a segítségeket előre is!

Csaba
(#) Vp hozzászólása Nov 18, 2023 /
 
Sziasztok!
Adott egy AEG LAVAMAT szárítógép (T86280IC), fél óra után E60 hibakód. A megoldását megtaláltam itt:
https://elektrotanya.com/content/aeg-lavamat-t65270ac-szaritogep-e6...goldva

A kérdésem: mi az a fűtésrelé? Alkatrészt keresve ezt találtam:
https://shop.electrolux.hu/mosas/mosogepek/homersekletszabalyozok/m...171203

Ez lenne az, vagy totál kapufa?
Köszi, Péter
(#) stenglt hozzászólása Nov 23, 2023 /
 
Szervusztok !

GORENJE D7564 SP10/320 típusú szárító nem indul el. Ha körülbelül 5 másodpercig lenyomva tartom a start gombot, akkor az 5 C hibaüzenetet kapom. Az mit jelent?
(#) gregg hozzászólása Dec 4, 2023 /
 
Sziasztok,
ahogy olvasom ezt a topikot, úgy látom, többen is hasonló problémával találkoztak, mint az enyém.
De a válaszokat olvasva mégis elbizonytalanodtam.
AEG Lavatherm 7000 szárítógépem van, 6 éves.
Nem szárította meg a ruhát, a fenti gyűjtőtartályban nincs víz, hibakódot nem adott. A dob belül hideg volt.

A kompresszor egy idő után érinthetetlenül túlmelegedett. Az elmenő rézcső hideg volt.
Szétszedtem a gépet, teljesen kipucoltam. A kompresszorhoz tartozó kondenzátor hibás volt, kicseréltem.
Most az van, hogy már melegszik az elmenő cső, de a kompresszor még mindig nagyon fel tud forrósodni. Ez normális? Az elvileg őt hűtő front ventilátor meg sem mozdul. Ez mi alapján kellene, hogy beinduljon, a hőpasztás érzékelőből feljutó infó kapcsolná be a fenti panelen?

Van esetleg egyéb ötletetek?

Ja, és most már valamennyire meleg belül a dob egy óra után, de víz még mindig nem jut fel a tartályba. Teljes mosás még nem volt benne, csak teszteltem egy nagyobb darab enyhén nedves ruhával.
(#) malak hozzászólása Dec 30, 2023 /
 
Sziasztok!
Adott egy Bosch maxx7 kondenzácios szárítógèp ami elszakította az èkszíjat,szèt is szedtem beszereltem az új èkszíjat viszont nem igen akár elindulni ,elötte töklèletesen működött.
Mellèkelek 2 fotót az egyik a panelről a másik az azonositószám.A panelon 4 kábelt kellett lekötnöm a szürke csokis az fix helyes az a pára èrzèkelő a piros kábeles az ajtókapcsoloè,a fehér csokis pirossal jelölt a dob hőèrzèkelője a sima fehèr csokis pedig a kondenzviz szint èrzèkelője.Mivel azt hittem hogy minden csatlakozó csak adott helyre dugható így nem csináltam kèpet ès már vègig zongoráztam az összes lehetősèget de mèg mindig nem indul.A varáciio szerint bizonyos esetekben azt èrzèkeli hogy tele van a kondenztartály,máskor a gombok nem müködnek máskor villog a zárás jel de csak ennyi.Ha valakinek van ötlete hogy melyik kábelnek hol kell lenni azt megköszönnèm
(#) Dino71 válasza malak hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
Szia! Ellenőrizném az ajtókapcsolót, hogy működik e és a forgató moci kondiját.
Ez meg segít a vezetékekben
https://youtu.be/0em4kt9hFVw?si=uhKKNovuX7MTf6X0
Következő: »»   20 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem