Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3823 / 3949
(#) Fidel válasza Bakman hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Ez sem lenne jó, mert nem A-B-s, mint a nyomtató kábelek.
Akkor ezt el kell engednem, sajnos!
Azért közi a próbálkozásokat!
(#) antiktelefon válasza Fidel hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Áruld már el, mi akadályoz meg abban, hogy átalakítót dugj rá vagy más csatit forrassz rá? Megoldást keresel, vagy problémát?
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Jó lenne, mert az egyik fele kapna egy 'A papa' - 'A mama' kábelt (kapható, USB hosszabbító néven), a másik felébe pedig mehetne a normál A-B USB kábel.
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Milyen átalakítóról/csatlakozóról ban szó? Fidel fórumtárs vezeték nélküli USB "hosszabbítót" keres.
(#) Shance válasza Fidel hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Nem valami ilyesmire gondoltál? Bővebben: Link
(#) antiktelefon válasza Bakman hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Az a baja a te linkeddel, hogy nem B a másik vége.
(#) tbarath válasza Fidel hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Na banyek, pedig akkor találtam, Valami RasPi Zero W-t használt a srác, vmi bultin linux stack-kel.
Na kitúrtam a history-ból: Bővebben: Link
Valamint: Bővebben: Link
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 18, 2023 / 1
 
Ez most vicc? Ne csináld, messze még április 1.

Az USB papát beledugod a számítógépbe közvetlen vagy USB hosszabbítóval. A "vevőn" éppen olyan USB aljzat van, mint a számítógépen. Abba beledugod a már meglévő USB A - USB B kábelt.

Kicsit jobban körbenéztem, volt USB HUB is vezeték nélküli változatban, pl.: Bővebben: Link.
(#) antiktelefon válasza Bakman hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Idézet:
„Ez sem lenne jó, mert nem A-B-s, mint a nyomtató kábelek.
Akkor ezt el kell engednem, sajnos!”

Ezt írta ő, erre írtam én a választ, nem engem kell meggyőzni.
(#) Baxi hozzászólása Jan 20, 2023 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy bissel (17132) 230-as, rud felmosó kézi készülék. Behalt a henger kefe, azaz nem forog. Tipetek szerint 230-as motort tettek bele? Még most bontom kifele, a hibát keresve.
Válaszokat, segítséget előre is köszönöm.
További szép téli estét
nem találtam ilyen topikot, nyitni meg nem fogok emiatt.
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Na szét borítottam, képen latszik a vezérlő panel "teteje" másik oldalt ott figyel egy mcu. Amit találtam, hogy a nem forgó motor dc-s, már 12V-rol is forog lassan, de forog.37V feltoltam amit tudod a labortap, szerintem a motor jó. A dióda hid amiről a villanyt kapja a motor, annak a bemeneti AC lábán lévő soros NTC szakadt meg. Kérdés kap egy 5-omhos 2-3W ellent nagy hibát követetek el? Van létjogosultsága az NTC-nek, vagy ez is a fogyasztói társadalom "terméke" miatt van ott?
Segítséget válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2023
(#) mhl hozzászólása Jan 20, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy Ferrex márkájú 12V-os akkumulátoros csavarozó gépem. Az akkumulátorára szeretnék ledes világítást kötni. A problémám az, hogy próbának rákötöttem egy szakasznyi led csíkot 20-30mA-es felvillant, de el is halványult. Mi lehet a gond? Zseblámpát szeretnék készíteni belőle (bár zsebben nem férne le), hogy jobban kihasználjam az aksit.
(#) Patópali válasza mhl hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Szia!
Ki is nyírtad. A ledeket méretezett előtét ellenállással de inkább áramgenerátorral illik meghajtani. Olvass utána a neten.

Üdv.
(#) kendre256 válasza Patópali hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Az "egy szakasznyi led csík" tartalmaz előtét ellenállást, arra készült, hogy 12V (körüli) feszültségről működtethető legyen. Nem hiszem, hogy tönkrement.Bővebben: Link
(#) asch válasza mhl hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Milyen LED csíkod volt? Én is arra tippelnék, hogy a túl nagy áram kinyiffantotta a LED-eket. Ha nincsen áramot korlátozó ellenállás, akkor ez történik többnyire.
Ezen kívül még az lehetne, hogy lemerült az akku. Ha összesen két alkatrész van, akkor csak a kettő közül valamelyik a hibás, nem?
(#) pipi válasza mhl hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Hali! Megmérted az akku feszültséget? Az a 12V-os feltöltve 14.4V körül mászkál, az meg bőven sok lehet a 12V-os lednek, már ha tényleg 12V-os a led. Milyen az a 20-30mA led csík? 12V-ról 20-30mA-rel hajtva kb 3db soros led lehet +ellenállással....
De miért nem próbálod külön "rendes" 10-12V tápról a ledet, túlélte-e
(#) Patópali válasza pipi hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Sziasztok!
Nekem ilyen ledszalagom van. Nem voltam rest kipróbálni. Mint a képeken látszik, 12, 15, 20 Volton még működik, 25Voltnál már füstöl. Időtartamok a fényképezés idejéig. Ergo, 15Voltnál még nem indokolt, hogy azonnal eldurranjon. De ki tudja a kérdezőnek milyen led sora volt.
Szerintem a 15 Voltot ki kellett volna bírnia.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2023
(#) Jonni válasza mhl hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
HI

Én rákerestem a Ferrex-re de annak 20 V-os akksija van. (ha a te gépeden is ilyen akku van akkor nem csoda ha felvillant majd elhalványult a ledszalag).

A 20v-osra is lehet ledszalagot szerelni csak oda egy megfelelő előtétellenállás kell
(kb 270 Ω 0.5W)
(#) mhl válasza Jonni hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Sziasztok!
Nekem ilyen csavarozó gépem van. Bővebben: Link
A led nem ment tönkre, mivel ugyan azzal többször megpróbáltam. A led szalagon 3 led van és egy 150ohm-os ellenállás. Az aksi feszültsége jelen állapotban 11,4V.
(#) Jonni válasza mhl hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Idézet:
„felvillant, de el is halványult”


A leírt jelenség akkor is bekövetkezhet ha egy zárlat leszívja az aksit.
(#) asch válasza mhl hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Plusz egy tipp, hogy az akksinak van valami digitális agya, ami leállítja a kimenetet, ha nem kapja meg a megfelelő vezérjelet időben. Ohmos terheléssel rámérve kiderülhet, lemehet 0-ig a kimenet ha így van. LED-del terhelve a LED nyitófeszültségéig esik le a feszültség, ha így van.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2023
(#) btamas81 hozzászólása Jan 21, 2023 /
 
Ha van két független tápom, azt összeköthetem úgy, hogy az egyik plusszát a másik minuszával ez lenne a gnd, és az egyikről jönne a pozitív a másikról a negatív?
(#) tufatofu válasza btamas81 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Igen.
(#) Jonni válasza btamas81 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Elvileg sorba tudod őket kötni de a tápok jobb ha inkább egyformák.
(#) btamas81 válasza tufatofu hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Köszi!
(#) btamas81 válasza Jonni hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Szabályozható mind a kettő.
(#) Bakman válasza btamas81 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Az sem gond, ha nem egyformák, a terhelhetőségüket kell figyelembe venni, mint egyébként.
(#) Robikk hozzászólása Jan 21, 2023 /
 
Sziasztok.
Olyan kérdésem volna, hogy van egy 5.1-es szettem, ami úgy került hozzám hogy nem szól.
Találtam benne egy szét pukkadt kondit, ami 25V 8700Nf. De nekem amit itthon találtam az jóval kisebb:25v 4700nf.
Kérdés legalább próbára bele tehetem azt?
(#) tufatofu válasza Robikk hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Nem mikrót µF akartál nF helyett írni? Ha igen, akkor bele teheted.
(#) Robikk válasza tufatofu hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Köszönöm a gyors válaszod, de igen azt akartam írni.
Következő: »»   3823 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem