Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézerdióda
 
Témaindító: source2, idő: Júl 15, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 27
(#) csezoli21 válasza csezoli21 hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Találtam neten egy ilyet, csak a chip ami rajta van nem kapható, és nem tudom mivel lehetne helyettesíteni.
(#) Pethical válasza csezoli21 hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Aliexpressen tudsz rendelni, bár nem túl olcsó. Ez amúgy egy sima ldo regulátor, a szabályzást meg úgy oldja meg, hogy ki/be kapcsolgatja a regulátort az SHDN (shutdown) lábbal. Kb. bármilyen hasonló feszültség szabályzó IC jó helyette ami ki/be kapcsolható (és persze képes megfelelő feszültséget és áramot biztosítani).
(#) csezoli21 válasza Pethical hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Köszi.
Hát nincs annyi tudásom hozzá, hogy tudjam milyen alkatrésszel tudnám helyettesíteni ami kapható hestore ban. Ha tudnám nem kérdeztem volna.
Köszi
(#) Pethical válasza csezoli21 hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Oké, akkor megpróbálom kicsit bővebben.
A képen lévő IC 3,75V-ot fog leadni, mivel az ADJ és az OUT lába össze van kötve. Tehát neked egy olyan low dropout regulátor kell, ami tud 3,75V-ot adni és 150mA-t (ennyit tud a 1121) és ki-be kapcsolható. Drop in replacement nemigen lesz, kis átalakítással pl. a MAX604CPA jó is lehet, mondjuk ez nincs a HEStore-ba. De ehhez kell(het) egy kis átalakítás, ha az ő SET lábát az OUT-ra kötöd, akkor ő 3,3V-ot fog neked adni és nem 3,75-öt. Illetve ő 500mA-t is tud, azaz kicsit "erősebb".
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2022
(#) csezoli21 válasza Pethical hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
Köszi a segítséget.
(#) csezoli21 hozzászólása Dec 24, 2022 /
 
Sziasztok.
Lm317 nem lehet ilyet csinálni?
Az adatlapján van kettő példa kapcsolás, az egyik a konstans áram, a másik egy ttl jellel kapcsolgatható. Ezt a kettőt kellene összehozni valahogy. Boldog karácsonyt mindenkinek.
(#) proli007 válasza csezoli21 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Hello! Meg lehet tenni, de következményei vannak:
- 1,2V alá nem fog esni a kimeneti feszültség, kikapcsolt állapotban.
- 3..4V-al magasabb bemeneti feszültség kell, mint a lézer dióda feszültsége.
(#) csezoli21 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Köszi
(#) attila1 hozzászólása Jan 10, 2023 /
 
Sziasztok! Ismerősöm gérvágójából kiszereltem a lézer meghajtásához szükséges panelt,mert nem világított a lézer a gépén.Előtte ő otthon kivett egy valamilyen másik gépből egy hasonló kinézetű lézert,ami előtte működött elmondása szerint.A gérvágóba bedrótozta,fordított polaritással,(ezt már én vettem észre,amikor teljesen szétszereltem). Nem világított neki. Szétszedtem,színre fordítottam a poaritását,de így sem világított. A panelen előbb a mérhető dolgokat multival átmértem,minden jónak tünt.230-at rákötve a V+,V- pontokon 3.75V mérhető.Viszont egyik lézer dióda sem ad fényt. Multival mérve a diódák nem szakadtak.Ilyenekkel még nem volt dolgom,ezért várok ötletet. Új lézer megrendelve.Fordított polaritással kivégezhető a lézer dióda?Mire érdemes még figyelni? Azt még leírom,hogy mezei diódát is rátettem a panelra, rövid ideigaz világított.Köszi előre is a választ.
(#) vrbr válasza attila1 hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
A lézerdiódán átmenö áramot kéne megmérni.
(Persze helyes polaritással !)
20-25mA-os tünik a dióda.
(#) attila1 válasza vrbr hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Szia! Ok,ezt holnap megmérem.A polaritásra kényesek a diódák?Ha fordítva kapja a feszt,első alkalommal képes elhalni?
(#) vrbr válasza attila1 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Kényessek bizony !!!
https://www.newport.com/medias/sys_master/images/images/he9/hd7/879...ew.pdf
4 oldal teteje:
It is extremely damaging
to apply a large reverse bias to a diode laser.
Manufacturers of diode lasers may look at
the reverse bias breakdown characteristics of
the laser to control some of the device geom-
etries. Even in that limited instance, manufac-
turers are careful not to exceed about 10 µA
of reverse current.
(#) vrbr válasza attila1 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
A képen látható 6mm-es vörös lézernél
max 30mA-nél 2,2Voltnál több NEM lehet!
(#) attila1 válasza vrbr hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
A saját tápjáról nincs áram felvétel,de feszültség esés sincs.Egy 3V-os gomb elemről is megpróbáltam,ezzel sincs sehol semmi.
(#) Massawa hozzászólása Jan 11, 2023 /
 
Szakik egy kérdésem lenne. Van egy nagyon érdekes 8 sugaru uj lézer deko lámpám. Karácsony elött egyszercsak eltüntek a piros minták. A szerkezetben 2 piros lézer forrás van. Ahogy a képen is látni a minta ott van, söt mocorog is, de gyenge és kicsi a többihez képest. Eredetileg bevilágitott több négyzetméternyi felületet, ahogy a többi fények is teszik. A képen kb 20X30 cm-s felület láthato.
A lézerek egy blokkba vannak ragasztva, érdekes modon csak a pirosak mentek tönkre. A csatlakozokon kb 3 V van. Még szkoppal nem néztem, mert nem igen tudom mit is kellene mérni. Szóval a lézerek elött forog egy üvegtárcsa minden mintával, de nem tudom hogy minden effektus ott születik meg, vagy már a lézerek is adnak alapbol valami mintát. Sajnos a nincs gyárto, az eredeti elado, ahol vettem eltünt, egy másik meg nem válaszol.
Van valakinek valami ötlete milyen lézert szerezzek helyettük, de lehet, hogy egy uj olcsobb mint ezeknek a cseréje. Az a baj, hogy nem tudom, hogy roncsolás nélkül ki tudom húzni öket a tartoblokkból.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Még készitettem néhány képet összehasonlitásra.
(#) dB_Thunder válasza Massawa hozzászólására (») Jan 13, 2023 /
 
Kiégtek...
Nem használt DVD íróból gonosz lézerdiódát lehet bontani!
(#) attila1 hozzászólása Jan 14, 2023 /
 
Sziasztok! A lézer dióda tápjáról egy hagyományos 5mm sárga ledet próbáltam,80mA,és 3.2V mérhető.Gondolom a táp akkor jó,a lézer dióda elhasalt?
(#) VIM válasza Massawa hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Szia! Lehet, hogy akkoriban rossz helyre írtam ezzel kapcsolatban de nekem is "dB_Thunder" fogta a kezem (segített). Bővebben: Link A mi lézer fényjátékunk csak kettő lézerrel van megoldva, a többit a tükrök megoldják. A lézer foglalata, mérete és annak rögzítése a fontos, hogy a választott darab mérete beférjen a hibás helyére. Nekem a "Hestor"-ból sikerült vennem egy megfelelőt és azzal jól működik a vetítő. A hibás piros lézer ebben a meghibásodott vetítőben fele akkora volt mint a zöld és a tönkremenetele úgy történt ahogyan nálad is, hogy halványan tudott csak világítani ami nem volt elég a távoli felületre való fókuszált megjelenítésre (a 8 méterre lévő falon már nem látszott belőle semmi).
(#) Massawa válasza VIM hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Közben mar rendeltem én is. Az a gyanum, hogy 3.3V sokat raktak be, viszont 5 V hajtottak..ezért ment tönkre valoszinüleg egyszerre mind a kettö. Sajnos pontosan llyen méret mar nincs igy uj foglalatot kell majd barkacsolni. Szerencsére az ujak kisebbek.
(#) VIM válasza Massawa hozzászólására (») Jan 16, 2023 1 /
 
Én 3.2 volot mértem a lézereken, akkor ez a feszültség nem fogja "bántani" őket. A kis piros lézer az tokostól is nagyon kicsinek tűnt a zöldhöz képest és szerintem ez okozhatta az idő előtti elhasználódását, met a kapcsolásuk azonos időnként volt megoldva. A lényeg, hogy nekem a Hesztoros darabbal jó lett. (az a bonyolult áramkör amit tartalmaz a tok az a távvezérlőnek az áramkörei, mert több mintázatot is tud és színt is lehet váltani).
(#) Massawa válasza VIM hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Nalam is a zöldek nagyobbak. De azokkn valoszinüleg fokuszlencs is van. Amit rendeltem pirosakat azokon is van. Nalam ventillator is van a dobozban. Na majd meglatom
(#) dB_Thunder válasza Massawa hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Idézet:
„a zöldek nagyobbak.”

Gyanúsan azért, mert DPSS lézer!
(#) Massawa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Az lehet, de ehhez nem értek.
(#) attila1 hozzászólása Jan 16, 2023 /
 
Sziasztok ismét! A tulaj rendelt lézer diódát a gérvágóhoz,meg érkezett. A saját tápjára kötve 38-40mA áram felvétel mellett 3.5V mérhető.Ez sok neki,vagy maradhat így?Ha sok,miként lehetne csökkenteni a feszültséget?Mondjuk sorosan egy dióda?
(#) szsrobert válasza attila1 hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Kisebb tápfesz, áramkorlát, ellenállás?
(#) attila1 válasza szsrobert hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Köszi a tippet! Esetleg egy dióda sorosan? Most elvitte,mert kell neki a gép.Ha hamar kikészül a lézer benne,akkor bizony sok neki a tápfesz...
(#) dB_Thunder válasza attila1 hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Idézet:
„hamar kikészül a lézer benne,akkor bizony sok neki a tápfesz...”

Lézer modulra van kitalálva a 3 volt! A modulon belül van még egy áramkör ami kiszolgálja a diódát!
(#) attila1 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 23, 2023 /
 
Tehát van még egy áramkör abban a hengeres házban,amiben a lézerdióda lakik?
(#) vrbr válasza attila1 hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Ha abban a hengeres házban egy tipikus kinai
csodalézer lakik akkor csak egy ellenállás van beépitve:
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-6mm-5mw-650nm.html
33ohmos a 3volt táphoz, 91ohmos az 5voltos táphoz,
a lézerdióda kb 2volt feszt kap mivel:
3volt - (33ohm x 0,033amper) = 2volt
5volt - (91ohm x 0,033amper) = 2volt
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2023
Következő: »»   27 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem