Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   281 / 291
(#) kaqkk válasza Laca13 hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Elvileg a kapillárcsőnel gyárilag kialakított helye-és rögzítése van , leolvasztásután fotózd le hogy hol és hogyan van rögzítve .
(#) somys hozzászólása Jan 22, 2023 /
 
Sziasztok!
Indesit BA 35 FNF total no frost tipus. A normál hütötérben 5-6 fok a mélyhütörészében csak -10 .Kompresszor bekapcsol, a kollektor rács felsö részén langyos lejebb hideg, kb 12 fokos helységben áll a hütögép. Köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2023
(#) kaqkk válasza somys hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Megválaszoltad a kérdésedet
Idézet:
„kb 12 fokos helységben áll a hütögép.”
(#) somys válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Köszi ! Nem úgy értettem , h áll. Megy csak gyengén hüti a fagyasztó részt.
(#) kaqkk válasza somys hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
A 12 fok a lényeges információ ... , próbáld melegebb helyre tenni .
(#) Gafly válasza somys hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Szerintem azt szerette volna írni a kolléga, hogy egy kompresszor van benne, és az a normál hűtőtérre van szabályozva (azaz abban tartja a termosztáttal a belállított hőmérsékletet). A mélyhűtő térben meg annyi lesz, ahogy sikerül.
Minél hűvösebbre teszed a készüléket, annál melegebb lesz a mélyhűtőben. A normálban meg ugyanannyi, csak kevesebbet kell neki ehhez hűteni.
(#) somys válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Köszi a választ!
(#) kissi hozzászólása Feb 5, 2023 /
 
Sziasztok!

Gorenje készülékkel (sima, fagyasztó nélküli, kb. 160 literes)van az a problémám, hogy a hátsó fala jegesedik.A nyáron volt már ilyen problémám, elvileg hőfokszabályzót cseréltek, de eddig tartott volna ?!
Ez nem valami kontakt hiba és azért nem megy a leolvasztás?

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!
(#) StMiklos válasza kissi hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Szevasz!

Rossz szót használnak, ezekben soha nincs leolvasztás.
Csak úgy á'la natúr leolvad.
Mikor?
Minden járási/hűtési ciklus után (na akkor jegesedik/deresedik le) kikapcsol a termosztát, és a visszakapcsolás hőfoka a pluszos tartományba esik.
Ott meg már (le)olvadni fog, egyszerű fizika.
Egyet azért nem árultál el: mindig megy a kompresszor?
Sosincs szünet? Mert akkor persze hogy jegesedik. Már ha a többi dolog rendben van.

Üdv: StMiklos
(#) kissi válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

Még most jelentkezett a probléma, nem volt időm megfigyelni, jelenleg megy a kompresszor.
A fokozat 2-esen van a hatból vagy hétből (ez szerintem nem magas), most beteszek egy hőmérőt!
(#) StMiklos válasza kissi hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Mi a típusa a termosztátnak?
Üdv: StMiklos
(#) kissi válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Azt honnan tudom? Ki kellene szerelnem hozzá ?!
(#) StMiklos válasza kissi hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Szevasz!

Igen, azt csak úgy tudnád meg.
Hány éves ez a csak normál hűtő?
Még egy jégkocka készítő rekesz sincs benne?
Hol van a termosztát érzékelőjének a vége?
Az új a régi helyén van? Pontosan?
Próbáld a legkisebb fokozatra tenni, de véletlenül se kapcsold ki.
Ha igen 10 percig ne kapcsold vissza.

Üdv: StMiklos
(#) kissi válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Szia!
Idézet:
„Hány éves ez a csak normál hűtő?”
kb.20 éves.
Nincs benne jégkocka készítő.Nem én raktam bele az új érzékelőt, de egy szervízes kolléga tette, remélem, hogy a helyén van.
A lehető legkisebbre tettem (nem állt le!), mielőtt lecsavartam 5,3°C volt benne középtájon.
(#) kissi válasza kissi hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Úgy veszem észre, hogy nem kapcsol ki, eddig még mindig ment, mikor arra jártam !
(#) kissi válasza kissi hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Sziasztok!
Most reggel is ment, 3,9°C van benne...
(#) StMiklos válasza kissi hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Szevasz!

És még mindig deres?
Ha sohasem áll le, akkor sohasem olvad le.
Olvasd a 14:26-os hozzászólásomat..
És ha jeges a hátfal, az rontja a hőátadást (az eszkimó jól elvan a jégkunyhóban, mert szigetel), ami hűt sem jut oda ahova kéne.
Állítsd le (most megteheted), hagyd leolvadni, és abszolut minimum állasban indítsd újra.
A benne lévő (ami szükséges hozzá) termosztát ritka, mint a fehér holló..
Messze nem szokványos.
Nem is szokott lenni a szerelőknél..

Üdv:? StMiklos
(#) kissi válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
OK, köszönöm!
Idézet:
„Ha sohasem áll le, akkor sohasem olvad le.”
Ez világos volt , de korábban (az elmúlt félévben!) nem jegesedett. Arra próbáltam rákérdezni, hogy a termosztát karakterisztikája szokott megváltozni vagy pl. beégett az érintkező és azért nem kapcsol ki, mi a szervíz tapasztalat !?

Idézet:
„Az új a régi helyén van? Pontosan?”
Ezt lehet anélkül tudni, hogy nem te vetted ki előzőleg ?!

Köszi a segítő szándékod!
(#) StMiklos válasza kissi hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Szevasz!

Változni több év alatt szokott..
Ritkán "ragad" össze, ha mégis, akkor rendellenes áramfelvétel vagy ilyesmi miatt.
Még gázhiány is előfordulhat, akkor sem áll le, mert már nincs meg a szükséges teljesítmény.
Hátul a kompressor szívócső, a vastagabb vizes, deres vagy jeges, netán alatta víznyomok, csöpögés látható.
Most megteheted, kapcsold ki a termosztáttal, szét fognak nyílni az érzékelők 1 órán belül leolvadhat és egy mozdulattal kapcsold vissza, legyen minimumon.
Valami nem stimmel ott, de nem tudom mi?
Amikor jegesedik, milyen vastag a jég?
Jó az ajtószigetelés, jól záródik?

Üdv: StMiklós
(#) profiminden-s hozzászólása Feb 13, 2023 /
 
Sziasztok! Kérdésem, lenne az inverteres motor DC vagy AC
Köszönöm a választ.
(#) pisti1818 hozzászólása Feb 13, 2023 /
 
Sziasztok! Van egy 2019 ben vásárolt Zanussi alacsony, felül fagyasztós kombinált hűtőnk. Ami az utóbbi időben sajnos nem akar leállni. Csak ha maunálisan kapcsoljuk le. 3-as fokozaton a normàl térben 5-6 Celsius fokot mértem, a fagyasztótérben -20-22 Celsiust. Kivettem a termosztátot a márkàja-típusa: Danfoss 077B3505 sajnos sehol nem találom ezt a fajta típust. Találkozott e már valaki ilyen hibával, vagy van e esetleg valakinek valami tippje ezzel kapcsolatban? Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) StMiklos válasza pisti1818 hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Szevasz!

https://heilmann.hu/spd/1-03/Huto-szabalyozo-Danfoss-2063979724-ere...yari-E
https://orczy.com/hofokszabalyzo_danfoss_077b3505_huto_86651
És még akad néhány helyen..

A normál térben lehet (kell) mérni 3 helyen: felül, középen, alul és köztük van normál esetben 4-5 fok különbség, és az normális.
Miért nem próbáltad 1-esen (is)?

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2023
(#) StMiklos válasza profiminden-s hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Szevasz!

Maga a motor és a vezérlés egyenfeszültségről üzemel, amit 230V AC-ból állítanak elő.
A kulcs: a vezérlés


Üdv?: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2023
(#) profiminden-s válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Helló !
köszönöm!
(#) Sunci01 hozzászólása Feb 18, 2023 /
 
Sziasztok!

Adott egy 10 éves Whirpool WBE 3411 A+W típusú alul fagyasztós, 1 kompresszoros hűtő. Észrevettük, hogy nem elég a hőfok a hűtőben, folyamatosan megromlott a tej, érezhetően "meleg" volt az üvegpolc. Hőmérővel próbálkoztam először és max fokozaton fagyasztóban alig éri el a -10 fokot. Azt vettem észre, hogy bekapcsol a kompresszió és 4-5 perc múlva leáll. Vettem bele egy hőfokszabályzót, beraktam azóta nem áll le 4-5 percenként, hanem 10, sőt sok nyitogatás után 25 percet is megy a hűtő, de még mindig nem érezzük elég hidegnek. A net szerint a 3 *** elvileg -18 foknak kelleni lennie, de sose éri el a hőfokot. Mit tudnék tenni? Valami tipp????? Köszönöm hogy elolvastad és segíteni próbálsz.
(#) stefi54 hozzászólása Feb 20, 2023 /
 
Üdv.a csoportnak!
Egy kb. fél éve vásárolt Whirpool syde by syde hűtő időnként kattog,főleg akkor feltűnő amikor a kompresszor indulna. Előfordul hogy kétszer is van kattogás sorozat(kb.5-10 mp.)mire elindul.
Egyébként jól hűt,nincs semmi észlelhető más probléma,csak ez zavar hogy hátha egy kezdődő müszaki hiba lehet. Indító relére gondoltam,és az ilyen esetben be tud égni?
A készülék még garanciás. Talákkozott más is hasonló jelenséggel?
Köszi.
(#) mineral hozzászólása Feb 20, 2023 /
 
Sziasztok!
Hűtőgép termosztátok leírását néztem. És valahogy nem értettem a ráírt kapcsolási értékeket. Lehet, hogy csak túlkobinálom és azért nem értem. Valaki eltudná magyarázni, hogy milyen kapcsolási értékek ezek?
Köszi
(#) StMiklos válasza mineral hozzászólására (») Feb 20, 2023 / 3
 
Szevasz!

Ezek az értékek a termosztát (kapillárcső) érzékelőjéhez (annak is utolsó max. 10 centiméteres végéhez, amit Te nem látsz) tartozó kapcsolási értékek.
Az itt mért értékek szerint szabályoz:
Éspedig: a kompresszor kikapcsolási értéke állítható -16 és -30C között.
A bekapcsolási, hogy a leolvasztás (leolvadás) bekövetkezzen MINDIG +4,5C.
Ezért nem hűt az 5-10 fokos erkélyre vagy garázsba kilökve.
Ezek az érzékelő értékek kellenek egy 1 kompresszoros normál+mélyhűtős kombinált hűtő vezérléséhez.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2023
(#) mineral válasza StMiklos hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Így már érthető. Köszönöm szépen a válaszod. Most is tanultam valamit.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2023
(#) profiminden-s hozzászólása Feb 24, 2023 /
 
Sziasztok

Kaptam egy whrilpool kombi hűtőt (WNF8 T32 XH) Sajnos az inverter nem volt benne amit ( aszerelő elviite és nem hozta vissza)az ORCZY nál rendeltem hozzá. Beépítettem (nem hinném ,hogy ezzel van a baj) olyat csinál,hogy indítja a motort ,megáll újra indul és megáll. Ez csinálja darabig aztán semmi. Ha kikapcsolom kezdi elölről. Szóval szükségem lenne a segítségetekre mert enélkül most megcsüntem. Előre köszönöm ha tud valaki segíteni.
Üdvözlettel P Lajos
Következő: »»   281 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem