Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   569 / 580
(#) jofy hozzászólása Jan 24, 2023 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat! Az automata mosógép gép (Hajdu HZT612) története a következő: Tavaly tavasszal mosás közben leverte a kismegszakítót. Anyám kihívott egy állítólagos mosógép szerelőt aki 2 perc alatt megállapította, hogy a motor zárlatos és ki kell dobni a gépet, majd kért 6000Ft átvizsgálási díjat. Közben anyámék vettek egy új gépet. Nekem most volt egy kis időm és ránéztem erre a gépre, lehúztam a motort és elindítottam, ugyanúgy elverte a kismegszakítót és akkor láttam, hogy alul szikrázott. Jobban átnéztem és azt láttam, hogy alul a gumi rögzítő bilincsnél szivárgott a víz és hogy a hőkorlátozón égésnyomok láthatóak. (kép mellékelve) Szerintetek, ha a bilincs és a hőkorlátozó cserélve lesz, lehet még ezen kivűl más gondja is?
(#) zolika60 válasza jofy hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
A hálózati zsinór bemenetén van egy zavarszűrő. Azt vizsgáld meg először.
(#) jofy válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Azt kiiktattam, mert amikor zárlatra futott a készülék, felrobbant.
(#) saraha hozzászólása Jan 26, 2023 /
 
Sziasztok.Z7M triacot lehet helyettesíteni ACS108-al egy az egyben?Mert ez ilyen speckó triac.Szivattyút kapcsolja amúgy.
(#) palko0125 válasza saraha hozzászólására (») Jan 26, 2023 / 1
 
Szia!
Végülis használhatod, csak a lábkiosztásra figyelj. Nem teljesen ugyanaz a kettő, de fog működni.
Üdv, Palkó.
(#) saraha hozzászólása Jan 26, 2023 /
 
Működik vele,köszike.
(#) godorv hozzászólása Feb 7, 2023 /
 
Sziasztok,

Miele w479 EL-150-C panelján valami meghibásodott.
Először csak bekapcsolás után a kijelző fényei halványodtak, és a program választó tekerésekor összevissza kivillant minden, de most már bekapcsolás után nem is világít. A relé behúz, a trafó kap tápot.
A trafó rendben van.
Addig jutottam, hogy a 7805 kimenetén ~50mV van csak, és bemenetére is csak ~1,2V érkezik. Ha jól néztem oda az MC33163 14&15 lábairól kellene érkeznie a feszültségnek.
De az MC33163 14&15 lábán is csak 1,2V van. A 7 és 10&11 lábain 32V-t mérek.
Az MCC33163 lehet a hibás alkatrész vagy valami más (illetve más is)?
Mit próbáljak még mérni és merre, hogy pontosan behatároljam a hibás alkatrészeket?

Köszönöm előre is a segítséget,
Viktor

el150-c.png
    
(#) Franck hozzászólása Feb 10, 2023 /
 
Whirlpool AWE 99612 ZEN - diirekthajtású motoros felültöltős gép - forgatógomb fordítása után kattant és azóta meg sem nyikkan.
Nem villamos vagyok, "csak" egy gépész, - némi villamos gyakorlattal - de szétszedtem a masinát.
Kijött a forgókapcsoló alatti panel.
Egy LNK204 IC-t találtam eldurranva, PN átmenő lábakkal.
Ma vettem egy LNK305-öt, - mert azt kaptam - és DIP8 láb beforrasztása után beillesztettem, összeszereltem és megint nulla eredmény.
Nem látok más alkatrésznél hibát, de az IC prosi alapján AC felől egy sönt ellenállásnak kellene lennie.
Vajon melyik az? Gyakori hiba lehet ez, mert francia oldalakon látom ezt az IC sűrűn emlegetni.
Volt már valaki profi itt aki ezzel bíbelődött már?
Köszönök minden segítséget.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2023
(#) mlaci989 válasza Franck hozzászólására (») Feb 10, 2023 / 1
 
Szia!
Jo lenne egy kép a panelrol. Az elötét ellenállás kb 30-40 ohm körüli lehet, kicsit nagyobb méretü 1-2w os. Az Lnk val az elkok cseréje is dukál.
(#) Franck válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Szervusz!
Végtelen hálás vagyok a válaszodért, mert közben élethelyzeti problémák is rám-szakadtak.
Egy totálképet és egy közelit is beillesztek.
Bal felső sarokban L2524 panelnek látom, gondolom ti profik jobban tudjátok ki-kicsoda.

1a.- R020 - megmértem az szakadt, égettnek is látom lupéval - (pénteken próbáltam venni, de én inkább 3-4W-osnak tippelem a mérete alapján.)
1b.- R085 - szintén mértem szakadtnak és roncsoltnak is tűnik, értékét nem látom ezt mindkettőt cserélem majd

2.- L003 - induktivitást nem tudom mérni, az ellenállása elhanyagolható - (gondolom combosabb zsinór van rajta, de 0,47mH induktívnak látom kód alapján.)

3.- A csere-javaslatod a C022 & C023 elkókra vonatkozhat - gondolom én? - ezek értéke 4,7 µF/470 V

4.- DZ06-ot is fogom cserélni biztonság kedvéért.

5.- A középső kódkapcsoló és a relék remélem rendben vannak, az gáz ha azok közül valami kaputt.

Érdekes, az LNK 1-2 és 7-8 lábak alul felül közösítve vannak, de nincs kedvem kibogarászni miért lehet.
Marha nehéz forrasztani ezeket, gondolom én valami magasabb ezüst tartalmú forranyagot használnak. Kínlódik a Weller!

Köszönöm a figyelmedet és a szakértelmedet.
(#) mlaci989 válasza Franck hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
R020 a kérdése ellenállás, 39 ohm ha jol látom. Gyárilag fémszálas. Normál szénrétegüböl 2 w osat szoktam berakni hejére. Inkább az menjen tönkre mint más a panelon. A másik ellenállás megvan sértve szintén csere. Az összes elkot cserélheted, nem nagy tétel. Az induktivitást is nyugodtan cserélheted. Még mielött cserélgetek bármit, megszoktam probálni külsö táprol hogy a többi rész életképes-e. De általában jo szokott lenni.
(#) Franck válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 11, 2023 /
 
Köszönöm a tanácsaidat.
Hétfőn majd ráugrom az alkatrészek beszerzésére, aztán beszámolok róla mire jutottam.
Üdv
(#) Franck válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 14, 2023 /
 
Szervusz Laci!
Ma mindent kicseréltem az IC körül, 40 Ohm értékű ellenállást találtam csak itt a környéken.
Injekciós fecskendőtűvel megnyitottam a furatokat a pákával történő melegítés közben, mert baromi nehezen olvad ez a fém.
Összeraktam most gyorsan, s ugyan még nem indítottam el, de legalább már feléledt, és van display.
Minden valószínűség szerint műxik a kicsike.
Nagyon köszönöm a távgyógyászati segítséget.
Üdvözlet: FF
(#) Franck válasza Franck hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Ha netalán valaki beleszalad ebbe problémába, akkor az LNK304 IC áramköreiben lévő R020-as számú ellenállás értéke 33 Ohm/3Watt, ha a vezérlőpanel L2524-es kódjelű.
(#) saraha hozzászólása Feb 20, 2023 /
 
Sziasztok. St-545 vízszintérzékelőt lehet helyettesíteni St-545 AA-017-el?
(#) Mgabor84 hozzászólása Feb 23, 2023 /
 
Sziasztok!

A következő gondomhoz kérnék egy kis "mankót":

A páciens egy Whirlpool wwde8612 mosó-szárítógép.
Hibajelenség: feszültség alá helyezve,program indítás után reteszeli az ajtót,majd elkezdi engedni a vizet,
Aztán az összes LED elkezd folyamatosan villogni és nem fejezi be a víz beengedését,nem reagál semmilyen gombra,
feszültségmentesítés után áll csak le. Eddig amit hibaokként tippet találtam az a mágnesszelepeket vezérlő triak,
de úgy gondolom akkor el sem kellene kezdenie a víz beeresztését,vagy rosszul gondolom?
Addig még nem jutottam el,hogy kiszedjem a vezérlést,mert a kedves gyártó eléggé lehetetlen helyre rakta,de a hétvégi program az lesz.
A szárító egység elemei ki lettek mérve,jók az értékei a két mágnesszelep szintén jónak tűnik.
A kezelőszerv paneljén nem látok szemmel látható problémát nagyító alatt sem.
Ha a vízcsap el van zárva és centrifuga programot indítok,akkor a program elindul,a motor felpörög és csak akkor áll meg hibával amikor vizet engedne be,
tehát ebből kiindulva a motor működik.

Minden ötletet várok szeretettel


A letöltött service manual egyébként érdekes,mert úgy tűnik,
teljesen más géphez készült rész van beollózva benne,szóval ez s amolyan rakjunk össze valamit,valamiből modell lehet..
A legnagyobb gond az vele,hogy a hibakódokkal nem tudok mit kezdeni,ugyanis a fizikai valóságban ennek a modellnek nincs kijelzője...
A tesztprogram indítási leírásánál látszik is hogy egy ariston képe van berakva..
(#) Dino71 válasza Mgabor84 hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Szia Én elsőnek a szárító részben lévő NTC t ellenőrizném. Vagy gy maga az NTC rossz, vagy az odamenő vezeték elvan törve. Legalább is ez a leggyakoribb. Aztán sorba ha kefés a motor akkor szénkefe ellenőrzés és a fűtés test felé 1000V al.
(#) Mgabor84 válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Szia!

az NTC tökéletes sajnos és a vezetéke sincs megtörve.
A motor is rendben van.
(természetesen a vezérlő elektronika nem Whirlpool,hanem indesit és köszönőviszonyban sincs a service manualjával.)

A tirisztorokat kiforrasztottam,cserélem,hátha bejön a dolog.
illetve a csatlakozásokat megtisztitottam,mert némelyik korrodált volt,
nem is értem hogy a fenében lehet egy mosógépnek az aljába rakni az elektronikát gyakorlatilag elhanyagolható vízvédelemmel, mondjuk a hálózati zavarszűrője is egy igazi gányolás gyárilag,azt se értem hogy kapta meg az engedélyt a gyártásra..
(#) Dino71 válasza Mgabor84 hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
A kezelő panelon van elko kondi? Esetleg annak a cseréje meg ér egy próbát. Találkoztam olyannal amin az szállt el. ( na arra nem esküszöm, hogy ennél a gépnél)
(#) kukkerjoe hozzászólása Feb 28, 2023 /
 
Jó napot kívánok!

Szeretném kicserélni az AEG LS 72840-es mosógépünk vezérlő paneljét. A képen látható csatlakozó eltávolításához kérnék útmutatást, hogy még vissza is tudjam tenni az új panelre.
Köszönöm, ha segít valaki.
Üdv.
(#) Gafly válasza kukkerjoe hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Sokat segítene, ha nem kérdeznéd meg ugyanezt több helyen is.
Szerintem döntsd el, hogy hová szeretnéd a választ, és közöld mindenütt, hogy melyikre teszed a voksod.
(#) kukkerjoe válasza Gafly hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Rendben, köszönöm a jó tanácsot.
(#) kukkerjoe válasza Gafly hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Közben sikerült megoldanom. Ha esetleg más kezdő is hasonlóval találkozna elmondom, hogy csak nagyon be volt ragadva és kicsi a felület, amin megfogható. Így a panel burkolatát a záró patenteknél felnyitottam és most már belül, egy nagyobb felületen megfoghattam és sikerült kihúzni. A többivel egyébként nem volt gond. Persze ez csak az én tapasztalatom. De a gép legalább működik és az új gép beruházását elhalasztjuk. További szép napot!
(#) Mgabor84 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
a kezelőpanel szinte teljesen csak SMD alkatrészekből áll,pénteken megveszem a triakokat és kiderül a csere megoldja-e a problémát.
(#) szixi hozzászólása Márc 1, 2023 /
 
Sziasztok!egy Whirlpool awg 875/e mosógép zárlatos fűtőbetét cseréje után,a szivárgást ellenőriztem.a bekapcsolás után a vezérlésnél egy picit füstölt valami.újbóli kapcsoláskor azonnal szivattyúzni kezdett,a programváltásra nem reagált.kivettem az áramkört és egy fólia égést találtam amit áthidaltam.újra kapcsoltam,de ugyanazt csinálja.a kérdésem az,hogy lehet e ezt az áramkört rezetelni,vagy még egyéb alkatrész hiba lehet?Előre is köszi,Szilárd
(#) pipi válasza szixi hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Nyilván nem véletlen égett el a fólia, valami még rossz a panelon
(#) marcitech hozzászólása Márc 3, 2023 /
 
Sziasztok!
Whirpool AWE2550 gép nem veszi a vizet , víz van szűrők tisztàk mágnesszelepek tekercsei jók , van valami érzékelő ami letilthatja a mágnesszelepet?
Előre köszönöm a segítséget Zoli.
(#) tibec válasza marcitech hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Szia!
Igen, van. Ha leveszed a kezelőpanelt, akkor alatta találsz egy un. szintvezérlő kapcsolót, ami a légnyomás változás következtében szabályozza a beeresztett vízmennyiséget. Ezt ellenőrizd, hogy kapcsol, vagy nem. Valamint a gumicsövet és a másik végén, az üstön lévő légcsapdád is ellenőrizd, mert az is el lehet, hogy az van eldugulva. ha ezek rendben vannak, akkor a panelon lesz a hiba.
(#) még1MbR hozzászólása Márc 10, 2023 /
 
Sziasztok!
AEG L98690FL modellszámú mosógéphez keresek valami szervíz leírást. 914531315-00 a kódja.
Mosás után a következő mosás már nem indult el, teljesen elnémult, gondolom meg kell találnom, merre van a megszokott LNK-304-es ic.
Köszi mindenkinek!
Elektrotanyán nem találtam róla semmi.

AEG.jpg
    
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
LNK364GN-et találtam benne, 100 ohm 2W és 22µF 400V a környezetében.
Beírom ide, másnak még jól jöhet.
Hétfőn anyagbeszerzés aztán csere majd próba
Következő: »»   569 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem