Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   179 / 196
(#) Skori válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Szerintem a jó megoldás amikor először préselünk, majd utána átforrasztjuk az egészet.
(#) Ge Lee válasza Skori hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Ezt én is így szoktam, feltéve ha van mivel. De hüvelykujjnyi sodrathoz már szinte csak elektromos/áttételes présfogók vannak, ami egyrészt egy vagyon, másrészt néhány darabért nem veszem meg, sosem hozná vissza az árát. Satuban is csak úgy lehet korrektül összenyomni rendesen ha csináltat hozzá az ember két olyan pofát ami a présfogóban is van.
(#) antiktelefon válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Amikor pár nagy sarut kellett felnyomnom akkor 3 és 4 pofás esztergatokmányt használtam hozzá.
Persze régit, a rendeset nem erőltetném ilyesmivel.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2022
(#) adapter válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Préseltél már vele?
Én kipróbálnám több keresztmetszeten, és a végeredmény alapján dönteném el. Vagy ha már használtad néhány alkalommal nem küldhető vissza?
(Azért próbálnám ki több keresztmetszeten, mert én is úgy jártam, van két krimpelőm, egyik nagyon félrepréseli az 1mm2 alattiakat de a többit jól, a másik meg jól présel 1 alatt de többit nem nagyon... Most kettőt hordok egy jó helyett.. )
(#) antiktelefon válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Így lett formálva a pofa, semmi baja nincs, csak nem köszörülték vissza teljesen síkba. Ha nem akarsz ilyet, akkor amit már négyszer írtam, EDM vágott pofásat érdemes venni, abba nehezebben szorul be a saru és pontosabb.
(#) gordonfreemN válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Köszi, rendben, akkor nem kell félni attól, hogy eltörik. Megnézem ezt az edm-et.

Adapter: a két alsó méretet kipróbáltam, ott elég jó. A nagyobbakat még nem. Köszi a tippet. Visszaküldhető amúgy ha csak kipróbálva volt, hisz így tudsz meggyőződni arról, tetszik-e vagy sem.
De semmiképp sem szabad attól többet használni.
(#) gordonfreemN válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Valahol itt kezdődött vele a történeted. (Marmint amire válaszoltam)
Az sn28B-röl találtam videót:
Bővebben: Link
11p20s-nél ha az valós, akkor nem túl biztató. Ha benéztem és nem ez a típus akkor bocsi
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2022
(#) antiktelefon válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 27, 2022 / 1
 
A leírásban szerepel, hogy Genric 28B értsd ha valami jó, a kínaiak tonnaszámra másolják és adnak hasonló néven el belőle.
Bányaszezonban több ezer molex minifit pint krimpeltem vele, amik a minősítésük határán vagy felett voltak hajtva és bírták.
Az eredeti narancs nyél szürke gumival és a hivatalos Iwiss bolt adja.
Amúgy ott azt javasoltam, de neked EDM vágottból a 2549et és nagyobbra az 58B-t mondanám.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2022
(#) misi93 válasza habazutty hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Ohh érdekes azt hittem egy fajta szabvány saru van, ezek szerint nem...
Utánanézek, bocsi a késői válaszért.
(#) CIROKL hozzászólása Dec 22, 2022 / 4
 
Megjött a karácsonyi csomagom ,kékek!
Aztán kaptam olyan sárgát is ...
A zöldet az asszony hozta a cégtől karácsonyra osztogatták,mmm eggyel több!
(#) BarnaPili hozzászólása Jan 8, 2023 /
 
Boldog új évet mindenkinek!
Szeretném a tanácsotokat kérni.
10 mm2 feletti sodrott vezetékekhez ki milyen érvéghüvelyprést használ?
10-esig jó vagyok,de időnként szükségem van vastagabb vezetékeket is érvégezni(pl dupla 10es érvég)
István
(#) zolika60 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Egy ehhez hasonló prést használok.
(#) BarnaPili válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Ezt kissé nehezen fogom tudni felvinni a lakáseleosztóhoz. De köszönöm a tippet.
(#) Alkotó válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Ez hidraulika-cső "végeléséhez" szükséges eszköz. Alkalmas saruszorításra is, de nem arra van kifejlesztve.
(#) Alkotó válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 8, 2023 / 1
 
Én egyiket sem használom, de jó eséllyel sok alkalmas van közöttük.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2023
(#) Bakman válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2023 / 1
 
Knipex 97 53 09: 16 mm2-ig jó. A 16-os állásban a dupla 10-est is megeszi. Ha ez nem elég, akkor jó lehet a Knipex 97 52 09 (10, 16 és 25 mm2).
(#) hegman válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
10-35mm2 (dupla 6-os a 10-en, dupla 10-es a 16-oson, dupla 16 a 25-ösön nyomható)
Tracon 9039BR.
A választásom azért esett erre mer olcsó, ha évente veszek 1-et akkor is olcsóbb, mint ha vennék egy jobb márkát és használnám 2x3-szor több ideig. 3x4-szer annyi pénzért. A mostani intenzív használat mellet már 1,5 éve bírja.
Van a Tracontól kisebb méretre is de az kifejezetten rossz. Ez viszont kellemes csalódás.

25-50mm2
Haupa 211674

Egyszerűen jó és olcsó. Az 50-est könnyen meg tudom nyomni. Egy hátránya van, ami ritkán jön elő, hogy a pofa alakja „w” talán így mondják. Így néha szélesebb kicsit mint a sorkapocs, de ez könnyen orvosolható.
(#) Black7275 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Én ilyet használok.
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Ettől még kiváló a feladatra. Nálunk van a műhelyben és időnként használom a vastagabb kábelekhez.
(#) zolika60 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Mondjuk én teherautókhoz használom. Ha lehet a kábelt viszem a préshez, ha nem akkor szoktam cipelni. Kb15-20kg.
(#) Alkotó válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Én is így gondolom. Sőt, túl jó.
(#) BarnaPili hozzászólása Jan 13, 2023 /
 
Köszönöm az érvéghüvely préssel kapcsolatos válaszaitokat. Ezek közül már fogok tudni választani.
István
(#) ftirius hozzászólása Jan 23, 2023 / 1
 
Gömbfejkinyomó. Brutál erős anyagból.
A tengelyek csavarból...
voltak.
(#) Alkotó válasza ftirius hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Ez kivétel lehet, mert a Yato egy kimagaslóan jó márka. (Ha jól tudom a gömbfejekre -a fészek oldalára- rá kell koppantani kivétel előtt.)
(#) habazutty válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 24, 2023 / 2
 
Ez erős túlzás… ugyanolyan középszerű, mint a többi kínai. Saját tapasztalat.
(#) SzervízMacska válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Ha a fészket püfölöd, szétugrik magától…
(#) nagym6 válasza ftirius hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Feszítés alatt kell kalapálni a fészket, ez a technikája. Arra ugrik szét. Egy jól eltalált ütésre.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2023
(#) erbe válasza ftirius hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Felelőtlenség ilyen helyre végigmenetes csavart tenni. Hiába 10-9-es, gyengébb, mintha tömör anyag lenne a nyírásvonalban. Ha valóban minőséget akarna kiadni a kezéből, méretre gyártatná a csavarokat, nem a dobozból venné elő.
(#) zoly15 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 25, 2023 / 1
 
En is pont tegnap csinaltam 95-os saru preselest…
Hidraulikus kezi pressel, + forrasztas.
(#) Alkotó válasza erbe hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
A "minőség"-et több tényező együttállása adja. Abban teljesen egyetértek veled, hogy egy csavar kevésbé terhelhető nyírásra, mint egy azonos méretű csapszeg (vagy egy olyan csavar ami az érintett részén nem menetes).
Ezzel együtt, ha már valaminek engedni kell, akkor sokkal jobb ha a csavar nyíródik el, mintha a sokkal nehezebben pótolható öntvény (vagy kovácsolt) szerszámrész károsodik.
Itt most vélhetően a felhasználás módja is elhibázott volt, mert a gömbcsapokat nem kinyomni kell, hanem csak előfeszíteni, hogy utána az "kikoppintható" legyen. Aztán persze van olyan is, amikor nem akar engedni, és bizony mindent be kell vetni, akár a szerszámsérülést is kockáztatva.
Következő: »»   179 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem