Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   90 / 94
(#) fatalis válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
A sorkapcsokon nem volt/nincs feszültség amikor mértem, sem a váltószelepnél, sem a kompresszornál. A fogyasztásmérő 44w max fogyasztást regisztrált, hűtőüzemben a maxot nem tudom, a pillanatnyi volt kb. 700w amikor ment a kompi is. Amikor csak vártam, hogy elinduljon a fűtés 33w fogyasztása. A kompi sem indul el fűtésre kapcsolva.
Azt nem tudom, hogy soha nem ad-e a váltónak áramot, mert nem mértem folyamatosan az elindításától.

Bekapcsoltam, hagytam 15 percet, hogy elindul-e a fűtés, közben többször méregettem a sorkapcsokon és sem a szelep, sem a kompi nem tűnik úgy, hogy kapna áramot. A kinti venti sem.

Találtam hozzá panelt, itthonról kb. 20kért, Kínából fele annyi, vagy ott az uni amit habazutty linkelt. Viszont nem biztos, hogy az a hibás, így az új panellal sem indulna esetleg...

Amire lehet gondolni

-azt hiszi bent irreálisan meleg van (hibás szenzor?) Próbáltam fagyott zöldborsóval becsapni, meg vizes zsebkendővel is. Ez egy ilyen 3 pólusú érzékelő, érdemes lenne ezt kimérni esetleg? Ilyenem szerintem nincs, potim van.

-Esetleg a kinti hőmérséklet túl alacsony? Mondjuk hűtésre ettől indul.
a kültéri helyére érzékelő helyett tudok rá dugni egy másik 10k ntct.

-A hőcserélőn lévő ntc helyére is tudok tenni másikat, ezek vannak itthon egy másik témából.

Gondoltam még elromlott relére, de nem valószínű h a szelep és a kompi reléje is egyszerre menjen tönkre.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2023
(#) kaqkk válasza fatalis hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
A kültéri ntc cseréje megoldás lehet ...
(#) habazutty válasza fatalis hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Gyári távirányító van hozzá? A potikat megpróbáltad, ahogy mondtam? Ahoz ku se kell menni a kültérihez!
Fényképezd már le a panelt telibe.
(#) fatalis válasza habazutty hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Köszi mindenkinek a segítséget, megoldódott.

Átcseréltem az összes ntc-t azokra amik voltak nálam és úgy tűnik a beltéri hőcserélőjénél lévő piros csatis hibás lehetett. Az átcserélt ntc-kel elindult először leolvasztásban belső venti nélkül, aztán felmelegedett a hőcserélő és elindult a venti is. 900-1000w körül fogyaszt, mérhető a váltószelep, kompi, külső ventinél is az áram.

Visszacseréltem az eredeti ntcket, kivéve a pirosat, aztán összerakom és jó lesz.
(#) habazutty válasza fatalis hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
A piros gyanítom a hőcserélőre volt rakva. Annak a fajtája más lehet, más értékkel. Érdemes utánajárni.
(#) fatalis válasza habazutty hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Rendelek bele egy hozzá valót, amit kiszedtem annak mintha valami vékony műanyagból lett volna a tokja, fekete ill 2-5 kOhm-ot mértem rajta... Vagy más értékű vagy hibás... egyenlőre működik fűtőben így a klíma, a max. fogyasztása 1230 w volt (gyári 1270w), szóval túlhajszoltnak sem tűnik.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2023
(#) fatalis válasza habazutty hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Valóban, a levegő ill. a hőcserélőn lévő szenzor 5ks, és az utóbbi rézzel vagy műanyaggal van tokozva...

Szóval addig most be van csapva egy kicsit.
(#) teglascs válasza fatalis hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Gratulálok, szépen megoldottad.
(#) boxtif válasza b11gyula hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Nem túl bonyolult, keresd a forgalmazóját.


https://klima.hu/
(#) b11gyula hozzászólása Jan 30, 2023 /
 
Köszönöm boxtif eddig én is eljutottam, de a parapetten lévő kijelzőt szeretném részletesebben ismerni kzépen a hőfok, jobbra az üzem jelző, viszont balra van egy kör tüskékkel és azt nem tudom miért világít, volt egy kis hőfok állítási probléma és az állítás után vettem észre a utóbbi jelzést, amire előtte nem figyeltem fel, vagy ott volt előtte is, vagy jelez valami újat, ez nem tiszta, köszönöm, hogy válaszoltál az előzőre.
(#) Travolta válasza b11gyula hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Idézet:
„viszont balra van egy kör tüskékkel”


Az véletlen nem napocska akar lenni?
(#) b11gyula hozzászólása Jan 30, 2023 /
 
Travolta! De tulajdonképpen igen, és még egy dolog az előlap alatt van egy kapcsoló amit szintén nem tudom pontosan mire való, mert ezekre nincs leírás. Kösz a hozzászólást.
(#) Travolta válasza b11gyula hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Ha tudsz, tegyél fel egy képet, amin jól látszik minden piktogram és egyéb kezelőszerv, ha van rajta.
(#) b11gyula hozzászólása Jan 30, 2023 /
 
Travolta! Itt a fénykép a parapet kezelő részről
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2023
(#) Apec válasza b11gyula hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Az a kapcsoló egy "vészüzemmód" kapcsoló szokott lenni arra az esetre, ha a távirányító nem működne, vagy elkallódna.
Csak be- vagy kikapcsolásra szolgál.
Egy gyárilag beállított hőmérsékletet tart a klíma (kb 24 C fok) nem tudsz a gépen semmit sem állítani, de legalább megy.
Általában a felhajtható előlap mögé szokták rejteni, ennél előre került.
(#) b11gyula hozzászólása Jan 30, 2023 /
 
Köszönöm a gyors választ, csak azt nem értem, hogy miért nem adnak eről tájékoztatás egyetlen oldalon sem, ezek után már csak egy vágy álom egy elektronikai kapcsolási rajz, vagy paraméterek leírások közlése. Apec! mégegyszer köszönöm a segítséget és mindenki másnak is.
(#) fatalis hozzászólása Feb 7, 2023 /
 
Megjött a két gyári érzékelő a klímába ami nem akart fűteni. Kicseréltem őket és teljesen normálisan működik most, a fogyasztása is kevesebb és a beállított hőfokot is tartja. Tehát az érzékelő(k) voltak hibásak.
(#) boxtif válasza b11gyula hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Persze ha megkeresed a forgalmazót, megkaptad volna a kért doksikat. Kapcsolási rajz meg a burkolat alatt, kültérin és beltérin is.
Paraméterek szintén klíma.hu...
(#) ocsisajt hozzászólása Márc 18, 2023 /
 
Üdv Mindenkinek! Van egy Hokkaido HKEN 352 XR klíma. Elindul, aztán leáll és az Operate led világít vagy villog (ennyi az infóm) majd a kültéri egység nem indul el. A kültéri alaplapján volt pár alkatrész hibás, aztán végig lett mérve minden. Elvileg jó és el is indul, de ha leáll nem indul el újra. Van valami ötletetek? Mit nezzünk még meg? Nem vagyok klímás, csak elektronikai műszerész és a haver klìmája, próbálok segíteni neki.
(#) boxtif válasza ocsisajt hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Nézd meg, van e benne hűtőközeg, a hőmérséklethez tartozó nyomással.
Bár kérdés, az elindul mit takar.
Hűt/ fűt? Vagy mi indul el: kültéri, beltéri venti, kompresszor?
Ha a kültériben volt alkatrész, inverteres, gondolom.
Kommunikáció megvan mindkettővel?
Csövek a kültérinél hidegek, melegek?

Ha a fentiekre nem tuti a válaszod:
A legvégén meg egy klímás telefonszámát nézzétek meg.
(#) boxtif hozzászólása Márc 19, 2023 /
 
szerviz doksi elektroranyán fent van, tipus alapján megtalálod.
(#) ocsisajt válasza boxtif hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Azt neztem már. Próbálok pontosítani a probléma megjelenésében. Amúgy a kültéri nem indult el amikor nem megy. A beltériben megy a ventillátor. Távszabályzóra reagál, de a kültéri nem indul el.
(#) boxtif válasza ocsisajt hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Nyomás van benne?
Hőfoknak megfelel?
Mi az, hogy a kültéri nem indult el?
Ez kevés.
Kompresszor, vagy ventilátor?
Leírás alapján végig kell menni, például a hőérzékelőkön, megfelel-e az ellenállása a hőfoknak.
Beltéri hőérzékelőt ha megfogod, ami a levegőt nézi, hűtésben el kell induljon.
CN 10 TEST-et rövidre zártad?
Ha ezek nem mennek, marad egy klímás, aki ért is hozzá.
Hozzáértés hiányában.
(#) ati790731 válasza boxtif hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Üdv! Minap javítottam egy Haier-t annak a kültériben nem indult el a tápja és ezáltal semi sem, csak a beltéri, 10 perc után E7 kommunikációs hibát írt. Szóval, ha minden jó és mégse megy akkor nem árt olyannal megnézetni aki már látott hasonlót.
(#) Atacs hozzászólása Jún 5, 2023 /
 
Sziasztok. Segítséget kérek van egy LG klíma eeprom hibás hol lehet beszerezni? Segítséget köszönöm
(#) elactrofan válasza Atacs hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Szia!
ez igy elég kevés infó, de a tartalmat itt keresném.
chipet meg tipus szám alapján (ami bele van gravírozva a chip tetején) tme farnell stb
(#) mraulajos hozzászólása Jún 5, 2023 /
 
Hali!
Ennek a berendezésnek Mennyi lehet az áram felvétele? Van egy hőkioldós kapcsolóm, azért érdekelne.
(#) elactrofan válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Szia!
google a barátod
Bővebben: Link
(#) mraulajos válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Köszönöm!
(#) mikrodigit hozzászólása Jún 18, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy régi (kb. 23 éves) ASY7RSCCW Fujitsu klímám. Eddig különösebb probléma nélkül működött, de a beltéri egység ventilátora az utóbbi időben egyre hangosabb lett és rázkódik is. Gondolom, csapágy vagy kiegyensúlyozatlansági probléma (valami rárakódott kosz) lehet az oka.
Kiszerelném a ventilátort, de ilyen készüléket még nem szedtem szét, ezért kérném a hozzáértők segítségét.
Kb. hasonlónak tűnő típushoz (ASY7FSBCW) való robbantott rajzot találtam a neten, de abból nem derül ki, hogy mit és milyen sorrendben kell szétszerelni - a falra szerelt állapotban, és a hűtőkört semmiképpen nem bántanám.
Következő: »»   90 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem